Korona Kielce

2

• Koniec meczu! Korona wygrała z Piastem!

• Luis Carlos zmarnował kolejną okazję!

• 3 minuty doliczone.

• Kolejna zmiana również w Koronie. Porcelisa zastąpił Pilipczuk.

• Szeliga dograł w pole karne, gdzie dobrze odnalazł się Wilczek. Napastnik Piasta uderzył na bramkę, ale znakomitą interwencją popisał się Cerniauskas!

• Kolejna zmiana w zespole Piasta. Kędziora zastępuje na placu gry Badię.

• Carlos wbiegł z piłką w pole karne, minął bramkarza Piasta, ale nie trafił do pustej bramki! Korona mogła prowadzić 3:1.

• GOOOOOL!!! 1:2! Dos Santos przepięknym strzałem sprzed pola karnego wpakował piłkę w okienko bramki Szmatuły!

• Po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym piłkę z linii bramkowej wybił golkiper Korony!

• Zivec popędził z piłką w pole karne i wydawało się, że zaraz pokona Cerniauskasa. Nic z tego! Pomocnik Piasta zbyt daleko wypuścił sobie piłkę.

• Rzut wolny miał teraz Piast. Po małym zamieszaniu w polu karnym do piłki wyskoczył Wilczek. Tym razem napastnik gliwickiego zespołu był jednak na pozycji spalonej.

• Kiełb pewnie zamienia drugą "11" na gola dla Korony!

• Carlos został sfaulowany w polu karnym przez Osyrę. Drugi rzut karny dla Korony! Żółtą kartką ukarany natomiast obrońca Piasta.

• Badia dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego. Do piłki ponownie wyskoczył Wilczek, który uderzył głową. Cerniauskas broni na raty!

• Ostro faulowany Szeliga. Rzut wolny z kilkudziesięciu metrów dla drużyny gospodarzy.

• Dos Santos próbował kolejny raz płasko dogrywać w pole karne. Kolejny raz bez skutku.

• Pierwsza zmiana w zespole Piasta. Boisko opuszcza Vassiljev, zmieni go Szeliga.

• Rzut karny za zagranie ręką jednego z obrońców Piasta mieli teraz goście. Do piłki podszedł Olivier Kapo, który uderzył przy lewym słupku. Znakomitą interwencją popisał się Szmatuła!

• Żółtą kartką ukarany kapitan Korony, Golański.

• Jovanović uderzył na bramkę sprzed pola karnego. Piłka minimalnie minęła lewy słupek bramki!

• Kapo wbiegł w pole karne z piłką, ale po chwili stracił ją na korzyść rywali.

• Dos Santos zagrał płasko w pole karne... do nikogo. W posiadaniu futbolówki gospodarze.

• Piłka została posłana w pole karne. Tam doskoczył do niej Porcelis, ale w porę przeszkodzili mu obrońcy Piasta.

• W przerwie nastąpiła jedna zmiana w drużynie gości, Aankoura zmienił Carlos.

• Sędzia rozpoczął drugą część spotkania! Tym razem od środka goście.

• Koniec pierwszej części spotkania! Piast Gliwice prowadzi z Koroną Kielce 1:0 po bramce Kamila Wilczka.

• Golański ładnie zacentrował w pole karne, ale jeszcze lepiej piłkę zagarnął Szmatuła.

• Gliwiczanie wybijają daleko od własnej bramki.

• Kapo faulowany na połowie Piasta. Kolejny rzut wolny dla gości.

• Teraz rzut wolny miał Piast. Vassiljev próbował uderzać(?), ale trafił prosto w nogi obrońców. Do piłki dopadł jeszcze Klepczyński, który uderzył jednak źle.

• Najpierw faulowany był Kapo, a następnie Jovanović. Drugi rzut wolny dla Piasta.

• GOOOOOL!!! 1:0! WILCZEK! Moskwik dośrodkował w pole karne z lewej strony. Tam do piłki wyskoczył Wilczek, który głową wpakował ją do bramki!

• Kapo wbiegał w pole karne, jednak w momencie, kiedy piłka już została do niego posłana, ten znajdował się na pozycji spalonej.

• Szmatuła wyłapał kolejne dośrodkowanie w pole karne.

• Kiełb uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego. Piłka obiła się o górną siatkę!

• Porcelis faulowany kilkadziesiąt metrów od bramki Szmatuły. Rzut wolny dla Korony.

• Ależ błąd Zivca, który niedokładnie zagrał do tyłu! Kapo przejął piłkę i popędził do przodu. Jego strzał w ostatnim momencie zblokował jednak Hebert.

• Murawski faulowany na swojej połowie boiska. Kolejny rzut wolny dla gospodarzy.

• Kiełb próbował centrować w pole karne. Piłka pada łupem dobrze ustawionego Szmatuły.

• Zivec dograł płasko w pole karne. Tam odnalazł się Wilczek, który uderzył jednak nieczysto. Od bramki Cerniauskas.

• Wilczek wychodził na czystą pozycję, ale po chwili się wywrócił. Gwizdek arbitra milczy.

• Moskwik wybił piłkę spod nóg Golańskiego. Od rzutu z autu rozpocznie Korona.

• Wilczek był pociągany za koszulkę. Rzut wolny dla gospodarzy na ich połowie.

• Kiełb opatrywany za linią boczną boiska przez służbę medyczną.

• Golański dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego. Bez problemu wybijają defensorzy Piasta.

• Zivec wysunął piłkę przed pole karne do Vassiljeva. Estończyk uderzył obok prawego słupka bramki Cerniauskasa.

• Golański zacentrował w pole karne, gdzie do piłki wyskoczył Porcelis. Piłka po uderzeniu głową trafiła prosto w ręce Szumskiego.

• Golański faulowany przed polem karnym. Rzut wolny dla gości.

• Kapo zagrał niecelnie i piłkę ponownie na połowę Korony wybił Murawski.

• Vassiljev podał niedokładnie i gliwiczanie stracili piłkę. Z odwetem popędził Kiełb, ale przerwali mu obrońcy Piasta.

• Jovanović próbował zagrać do kolegów wbiegających w pole karne. Przesadził jednak z siłą zagrania i od bramki Szmatuła.

• Kapo wbiegł z piłką w pole karne, ale szybko stracił ją na rzecz obrońców Korony.

• Vassiljev zagrał niedokładnie do Moskwika i piłkę przejęli goście. Korona w natarciu.

• PIERWSZA OKAZJA PIASTA! Wilczek zagrał na lewą stronę do wbiegającego w pole karne Zivca, a ten uderzył na bramkę. Bez problemów łapie Cerniauskas.

• Hebert próbował zagrać długą piłkę do Zivca na lewej stronie, ale zrobił to zbyt mocno i w posiadaniu piłki są teraz rywale.

• Sędzia Adam Lyczmański gwiżdże po raz pierwszy! Od środka rozpoczęli gospodarze.

• Sędzia główny wraz z asystentami wyprowadza już obie jedenastki na murawę Stadionu Miejskiego w Gliwicach.

• Kibice brawami dziękują Angelowi Perezowi Garcii za jego pracę w Gliwicach. Były szkoleniowiec Piasta zasiadł dziś w młynie razem z najbardziej zagorzałymi kibicami!

• Na stadionie przy Okrzei pojawili się dziś również kibice Korony Kielce, którzy wypełnili prawie cały sektor gości.

• Do rozpoczęcia spotkania pozostało już tylko 10 minut. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji LIVE!

• Dzisiejsze spotkanie poprowadzi Adam Lyczmański z Bydgoszczy. Na liniach pomagać będą mu Rafał Rostkowski i Radosław Siejka.

• Rezerwowi Korony: Małecki, Pylypchuk, Klemenz, Cebula, Carlos, Quattara, Matulka.

• Rezerwowi Piasta: Rusov, Kędziora, Jurado, Hanzel, Podgórski, Mokwa, Szeliga.

• Poznaliśmy już wyjściowe jedenastki obu zespołów. Czas na rezerwowych!

• Witamy bardzo serdecznie prosto ze Stadionu Miejskiego w Gliwicach, gdzie o godz. 15:30 Piast Gliwice podejmie Koronę Kielce w ramach 25. kolejki T-Mobile Ekstraklasy.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA PIAST GLIWICE - KORONA KIELCE

Piast Gliwice - Korona Kielce 1:1 (GALERIA)

Jak Piast Gliwice poradzi sobie z nowym trenerem na ławce? W środę poinformowano, że Angel Perez Garcia został zwolniony, a w niedzielnym meczu z Koroną zagra z nowym trenerem. Wiosną zespół z Gliwic w pięciu meczach wywalczył zaledwie cztery punkty i w tabeli T-Mobile Ekstraklasy zajmuje 10. miejsce.

Ten mecz dla obu drużyn będzie bardzo ważny, bowiem obie chcą awansować do pierwszej ósemki, a żeby to uczynić potrzebują punktów. Korona w ostatnim czasie prezentuje dobry futbol, ale brakuje jej zwycięstw. "Scyzory" w poprzedniej kolejce zremisowali ze Śląskiem Wrocław 2:2, a jeśli w niedzielę nie zdobędą punktów, grozi im spadek nawet na przedostatnie miejsce w tabeli.