Piast Gliwice

2

Lech Poznań

0

• Koniec spotkania! Piast wygrał 2:0! Był lepszy. Lech nie wykorzystał swoich okazji. Sam mecz nie zawiódł. Był awizowany jako hit kolejki i hitem rzeczywiście się okazał.

• I boisko opuszcza także Barisić. Za niego pojawił się Musiolik.

• Schodzi Mak. Za niego Angielski.

• Chyba tak już się skończy. Znaczy wynikiem 2:0.

• DUDKA zabrał gola Moskwikowi! Świetna interwencja.

• JAKIE JAJA! THOMALLA I WSZYSTKO JASNE! Minął bramkarza i kopnął w boczną siatkę. Naturalnie od zewnątrz.

• Co za emocje! Teraz Szeliga nad bramką! Piast walczy o podwyższenie prowadzenia! To nie jest żadne murowanie, tylko atak, atak, atak!

• Kolejny strzał w meczu. Mraza. Niecelny.

• Wyobraźcie sobie, że Korun w tę poprzeczkę to z metra trafił! Niesłychane pudło.

• Żółta kartka dla Tetteha! Mogła być czerwona, bo przerwał groźny kontratak. Zagotowało się na boisku. Były przepychanki, na szczęście bez ciosów.

• POPRZECZKA! Kopnął Korun po rogu! Ależ blisko gola numer trzy! Teraz zmiana. Schodzi Badia. Za niego Moskwik.

• Kontratak Piasta! Było dwóch na dwóch! Barisić uderzył, lecz minimalnie nad poprzeczką! Jeszcze dał radę musnąć ręką piłkę Burić!

• Ostatnia zmiana w Lechu. Formella za Linettego. Dziwne. Przecież to Thomalla powinien zejść.

• Linetty!!! Nad bramką. Piast ciągle bez straty gola! Niesamowite...

• Kartka dla Pietrowskiego.

• Kamiński i Trałka walczą jeszcze o korzystny wynik. Jeden i drugi nie odpuszcza. Thomalla tylko się przygląda.

• Uderzył z dystansu Trałka. Niecelnie, bardzo niecelnie.

• THOMALLA! HA HA HA HA HA. Co zepsuł ten "piłkarz"! Kamiński, który minął trzech rywali, wypracował mu setkę. Wystarczyło dostawić nogę. No ale jak ma się kłodę, to trudno, żeby wpadło do siatki...

• Kamiński kopnął z wolnego. Nad murem, lecz prosto do rąk Szmatuły.

• Żółta kartka dla Mraza.

• Trałka! Mocny strzał - niecelny! Sytuację wypracował Pawłowski.

• Thomalla jest naprawdę beznadziejny. Lech musi szukać zimą solidnego napastnika. No albo liczyć na powrót Robaka.

• Piast dąży do trzeciego gola. Teraz starał się Badia. Odebrał piłkę Tettehowi i kopnął tuż obok prawego słupka. Celował w same okienko!

• Było blisko gola kontaktowego! Ale nie, nie, nie... Był spalony po podaniu do Linettego.

• Burić łapie piłkę po wrzutce Mokwy. Znowu było groźnie pod bramką Lecha.

• Technicznie Pawłowski! Strzał ładny, precyzyjny, ale Szmatuła zdążył.

• Świetnie gra dzisiaj Mokwa. Wyrasta na piłkarza spotkania.

• Lech rozsadzony! Mraz zacentrował, Mokwa podał, Barisić wykończył! Chyba mamy już po meczu!

• GOOOOOOOOOOOOOOL! 2:0!!!!!!!

• Pawłowski zatańczył z Pietrowskim. Linetty dostał podanie w polu karnym. Nim się obrócił, to już piłki nie miał. Bardzo dobra interwencja Koruna.

• Dwa uderzenia ze strony Piasta. Oba zablokowane. Najpierw próbował Mraz, potem Badia.

• Zaczęła się druga połowa.

• Na ratunek Thomalla! Właśnie zmienił Kownackiego.

• Za chwilę gra zostanie wznowiona.

• Koniec pierwszej połowy! Na razie prowadzi Piast po trafieniu Szeligi. Lech stracił gola i kontuzjowanego Arajuuriego. Czy po przerwie wynik się zmieni? Zobaczymy. Wracamy za kwadrans!

• Ryzykowne podanie do Buricia. Nabiegał bowiem bardzo szybko Badia. Burić jednak zdążył.

• Tetteh kopnął ciekawie, technicznie, wewnętrzną częścią stopy. No ale jednak zdecydowanie za lekko. Szmatuła zdążył, wybił na róg.

• GAJOS! Atomowy strzał! Broni Szmatuła - z problemami.

• "Miasto lidera, Gliwice miasto lidera!" - skanduje publiczność.

• W strzałach 7 do 6 na korzyść Lecha. Ale już w strzałach celnych 3 do 1 na korzyść Piasta.

• Fatalny strzał Kadara. To nie rugby, kolego!

• Kownacki faulowany przez Heberta. Nie ma kartki.

• CO ZA SZANSĘ ZMARNOWAŁ LINETTY! Genialne podanie od Trałki, a Linetty z bliska kopnął obok prawego słupka. To musiał być wyrównujący gol, po prostu musiał!

• Kolejna wrzutka w pole karne Lecha z wolnego. Doszedł do główki Hebert, lecz uderzył za lekko.

• Lech od dłuższego czasu nie ma pomysłu na grę. Teraz próbował Linetty. Z dystansu, w środek...

• Celna główka Barisicia. Dośrodkowywał - a jakże! - Mraz.

• Krwawi nos Pawłowskiego. Trzeba interwencji medycznej.

• Pawłowski wkurzony na sędziego. Trzeci raz był faulowany, a kartki jego rywale nie obejrzeli żadnej.

• Piast w pełni kontroluje wynik.

• Lech nie umie pozbierać się po stracie gola. Z pola widzenia zniknął np. Pawłowski. A Piast, przepraszamy, Piastelona robi swoje.

• Barisić! Dostał świetną centrę od Mokwy! Uderzył głową. Dwa metry nad poprzeczką.

• W posiadaniu piłki 53 do 47 procent na korzyść Lecha.

• Powrót Kędziory ratuje Lecha przed kolejnym kontratakiem Piasta. Zaczęło się od straty Tetteha.

• Gajos dośrodkowywał z rzutu wolnego. Kamiński nie był w stanie dosięgnąć głową piłki.

• Poważne problemy Buricia! Bośniak jednak na refleks świetnie wybił piłkę. Uderzał z wolnego Mraz!

• Fantastyczna akcja Piasta. Z głębi pola podał Badia. Szeliga wyszedł sam na sam i na pełnym biegu kopnął prawą nogą przy lewym słupku!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla PIASTA!

• Teraz kłopoty ze zdrowiem ma Gajos. Ale będzie w stanie kontynuować grę.

• Dudka właśnie wszedł za Arajuuriego, którego służby medyczne znosiły z murawy na noszach. Kwadrans gry za nami. Na razie mamy dobry mecz!

• Arajuuri potrzebuje zmiany. Doznał kontuzji.

• Lech nie zrobił użytku ze stałego fragmentu gry. Nadal ma jednak piłkę.

• Bezpośrednio uderzał Gajos. Trafił w mur. Będzie korner.

• Będzie kolejna okazja dla Lecha. Wolny na 25 metrze.

• PAAAAAAAAWŁOWSKI! Jakimś cudem miał sporo miejsca i czasu w szesnastce Piasta po rzucie rożnym. Kopnął obok bramki! Ktoś po drodze zmienił tor lotu piłki.

• Piast dobrze rozegrał rzut wolny. Po zamieszaniu w polu karnym z okolicy 20 metra uderzył Korun. Celnie, ale w ręce Buricia.

• Podcięty Pawłowski, ale według sędziego Złotka faulu nie było. Chwilę potem Kadar fauluje i gwizdek, i kartka już jest. Węgier będzie pauzować w pierwszym wiosennym meczu.

• Od początku aktywny jest zwłaszcza Pawłowski.

• Lecha uratowała poprzeczka. Badia właśnie w nią trafił po dośrodkowaniu z prawej strony od Mokwy.

• Momentalna odpowiedź! Minęła dosłownie minuta i Badia bliski zdobycia bramki!

• Uwaga! Świetna kontra Lecha. Zaczął Pawłowski podaniem do boku do Linettego. Reprezentant Polski biegł, dośrodkował w pole karne, lecz ani nabiegający Pawłowski, ani dwaj inni zawodnicy nie dali rady sięgnąć piłki. To mógł być gol!

• Zaczynamy spotkanie. Od środka goście. Liczymy na wielkie widowisko!

• Dzieci żołnierzy wyprowadziły zawodników na plac gry. Flagę Polski trzymają komandosi z Lublińca. Odegrano hymn narodowy. To wszystko, by uczcić pamięć poległych żołnierzy na obcych misjach - w Afganistanie i Macedonii.

• Piłkarze wychodzą na murawę. Piast zagra w niebiesko-czerwonych strojach. Lech na biało.

• Na stadionie kilka tys. widzów.

• Śniegu nie ma, pięć stopni Celsjusza na plusie, wiatr nieszczególny. Niezłe warunki jak na tę porę roku!

• Pod stadionem kolejki. Zapowiada się niezła frekwencja:

• Piłkarze już kończą rozgrzewkę. Teraz zejdą na chwilę do szatni, wysłuchają swoich trenerów, po czym ponownie pojawią się na boisku.

• Jest wielce prawdopodobne, że od stycznia piłkarzem Piasta będzie Libor Kozak. To ośmiokrotny reprezentant Czech. Na co dzień gra w Anglii, w Aston Villa.

• Mecz zapowiada się interesująco. Piast jest liderem. Lech natomiast wygrał sześć razy z rzędu. Zajmuje teraz szóste miejsce, chociaż jeszcze chwilę temu był... ostatni!

• Pomówmy o tych, którzy są. Na kolejną asystę z pewnością liczy Patrik Mraz. On dzisiaj - pod nieobecność Vacka i Nespora - będzie dla Piasta najważniejszy. W przypadku Lecha kluczowi mogą okazać się Szymon Pawłowski i powracający do formy Dawid Kownacki.

• Hamalainena już zatem ani razu nie zobaczymy w tym sezonie w barwach Lecha. Fin nie chce przedłużyć wygasającego kontraktu. Prawdopodobnie od stycznia zwiąże się z duńskim FC Midtjylland.

• Vacka z gry wyeliminowała czwarta żółta kartka oznaczająca pauzę. Nespor i Hamalainen nie wystąpią z powodu kontuzji.

• Niestety nie zobaczymy dziś ani Kamila Vacka, ani Martina Nespora, ani tym bardziej Kaspera Hamalainena. Nie oznacza to bynajmniej, że hitowe starcie traci na emocjach. Ale na jakości jednak tak.

• Znamy już wyjściowe jedenastki obu zespołów. Prezentujemy je obok. Pierwszy gwizdek wybrzmi za pół godziny. Skoro mamy jeszcze trochę czasu, to odsyłamy Was do zapowiedzi meczu.