Piast Gliwice 1 - 2 Podbeskidzie Bielsko-Biała

Fortuna Puchar Polski, 1/4 finału, pierwszy mecz

1

Podbeskidzie Bielsko-Biała

2

• Już za chwilę na naszej stronie pojawią się materiały pomeczowe z Gliwic. Zamykamy naszą relację LIVE, za uwagę dziękuje Przemysław Drewniak.

• KONIEC MECZU! Podbeskidzie dowiozło do końca korzystny rezultat i pokonuje Piasta Gliwice 2:1.

• Bardzo groźnie uderzał z dystansu Cisse, piłka minimalnie nad poprzeczką!

• Strzał Szeligi zablokowany przed polem karnym bielszczan.

• Kolejna dziś groźna akcja Ziveca zakończona zbyt mocnym, niecelnym strzałem.

• Po stałym fragmencie gry nie było zagrożenia, ale Piast wciąż zamyka Podbeskidzie na ich połowie.

• Mazan w starciu z Szeligą wybija piłkę na rzut rożny.

• Sędzia doliczył aż pięć minut!

• Mieliśmy przerwę w grze, bo na murawie zwijał się z bólu Górkiewicz.

• Żółtą kartką za faul taktyczny w środku pola ukarany Adam Pazio.

• Groźna kontra Podbeskidzia! Deja zgrywał piłkę w polu karnym do Kołodzieja, ale jego strzał został zablokowany.

• Ależ przycisnął Piast! Po podaniu Zivca w wymarzonej sytuacji znalazł się Kędziora, który z bliskiej odległości posyła piłkę nad poprzeczką! Gliwiczanie nabrali wiatru w żagle!

• W zamieszaniu w polu karnym Podbeskidzia po podaniu Mokwy najlepiej odnalazł się debiutujący w pierwszej drużynie Piasta Ciechański, który celnym strzałem pokonał Zajaca. Wydaje się, że Słowak mógł spisać się w tej sytuacji lepiej.

• GOOOOL DLA PIASTA! DANIEL CIECHAŃSKI!

• Znakomita szansa Piasta na kontaktowego gola! Zivec z ostrego kąta trafił w słupek, a po dobitce Kędziory piłka poszybowała nad bramką.

• Fatalne podanie Hanzela do Kędziory i piłka wychodzi poza boisko. Kibice Piasta wygwizdali swojego zawodnika.

• Z dystansu uderzał Ciechański, ale kolejną dobrą interwencją popisał się Zajac.

• Ostatnią zmianę przeprowadza też Ojrzyński. Adam Deja zastępuje Korzyma, co wysyła nam jasny znak: "Górale" będą bronić korzystnego rezultatu.

• Ostatniego asa z rękawa wyciąga trener Garcia. Za Murawskiego wejdzie Konstantin Vassiljev.

• Po dośrodkowaniu Zivca groźnie głowkował Ciechański, ale piłkę pewnie złapał Zajac.

• Druga zmiana w Piaście. Janczyka zastępuje powracający do gry po kontuzji Wojciech Kędziora.

• Kapitalna akcja rezerwowego Podbeskidzia! Malinowski przeprowadził rajd lewą stroną, zszedł z piłką do środka i oddał piękny strzał prawą nogą, po którym piłka wpadła pod poprzeczkę obok rozpaczliwie interweniującego Rusova.

• GOOOOOL, 2:0! ALEŻ STRZAŁ MALINOWSKIEGO!

• Horvath sfaulował ostro Kolcaka, za co obejrzał żółtą kartkę.

• Pomocnik Podbeskidzia uderzył lewą nogą w lewy róg bramki Piasta i oszukał Rusova, który rzucił się w przeciwną stronę.

• GOOOOOL DLA PODBESKIDZIA! DARIUSZ KOŁODIZEJ TRAFIA Z 11 METRÓW!

• Rzut karny dla Podbeskidzia! Techniczny błąd popełnił Moskwik, który zagrał ręką w szesnastce Piasta!

• Stuprocentowa okazja Zivca! Pomocnik Piasta otrzymał piłkę w polu karnym po kiksie Kolcaka, ograł Górkiewicza, ale w sytuacji sam na sam trafił w Zajaca.

• Kolejna roszada Leszka Ojrzyńskiego. Demjana zmienił Idrissa Cisse.

• Zmiana w drużynie gospodarzy. Debiutant Daniel Ciechański zastępuje Kamila Wilczka, któremu trener dał odpocząć przed meczem z Górnikiem.

• Z około 35 metrów przymierzył Moskwik, ale piłka minęła bramkę "Górali".

• Z rzutu wolnego dośrodkowywał Zivec, a piłkę na rzut rożny wypiąstkował Zajac.

• Duet Słowaków w polu karnym Piasta! Demjan zgrywał do Mazana, ale jego mocny strzał został zablokowany przez obrońców.

• Dynamiczną akcję lewą stroną przeprowadził Malinowski, zagrywał w pole karne do Demjana, ale ten nie zdołał opanować piłki.

• W polu karnym piłkę w dogodnej okazji do strzału miał Szeliga, ale jego uderzenie lewą nogą było bardzo niedokładne.

• Mecz w Gliwicach ogląda 2103 widzów.

• Drugą połowę rozpoczęli piłkarze gospodarzy.

• Mamy zmianę w ekipie gości. Przeciętnie grającego Trochima zmienił Piotr Malinowski.

• W Gliwicach oglądamy dosyć szybki, wyrównany mecz. Nieznaczną przewagę ma Piast, który stworzył sobie więcej groźnych sytuacji pod bramką Zajaca. Obu stronom brakuje jednak przede wszystkim dokładności w kreowaniu akcji ofensywnych. Liczymy, że po przerwie będzie pod tym względem lepiej. Wracamy za kilkanaście minut.

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Do przerwy Piast bezbramkowo remisuje z Podbeskidziem.

• Z rzutu wolnego strzelał lewą nogą Wilczek, ale źle trafił w piłkę i ta ugrzęzła w murze.

• Ładna akcja Podbeskidzia. Lenartowski zgrał piłkę przed pole karne do Kołodzieja, a ten huknął lewą nogą. Rusov z trudem sparował jego uderzenie na rzut rożny.

• Mazan ostro potraktował wślizgiem Mokwę. Słowak zasłużenie ukarany żółtą kartką.

• Dośrodkowywał z lewej strony Osyra, a tuż przed bramką minimalnie minął się z piłką Janczyk.

• Znakomita akcja Ziveca! Pomocnik Piasta ściął akcję do środka boiska i oddał bardzo groźny strzał prawą nogą, jednak Richard Zajac popisał się dużym refleksem i wybił piłkę na rzut rożny.

• Mecz nadal toczony jest w niezłym tempie, jednak w ostatnich minutach obu stronom brakuje dokładności w rozegraniu akcji. Przy piłce częściej utrzymuje się Piast.

• Piast zamknął przez chwilę Podbeskidzie na własnej połowie, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło - centrę Mokwy z łatwością wyłapał Zajac.

• W pole karne miękko wrzucał piłkę Kołodziej, a ta wpadła wprost w ręce Rusova.

• Lenartowski posłał bardzo dobre prostopadłe podanie do Korzyma, ten wpadł w pole karne i uderzył po ziemi, a piłka nieznacznie minęła słupek bramki Piasta.

• Po stracie Trochima z kontrą wyszedł Janczyk, ale napastnika Piasta w ostatniej chwili powstrzymał w polu karnym Kolcak.

• Po dośrodkowaniu na piąty metr w poprzeczkę główkował Robert Demjan!

• Moskwik powstrzymał przy linii bocznej szarżującego Pazio, "Górale" będą wykonywali rzut rożny.

• Po zgraniu od Korzyma w pole karne wszedł Demjan, w starciu z Osyrą padł na murawę, ale nie może być mowy o rzucie karnym.

• Długą akcję Piasta zakończył strzałem zza pola karnego Wilczek, jednak Zajac nie musiał nawet interweniować.

• Z dystansu strzelał Szeliga, jednak bardzo niedokładnie.

• Spotkanie w Gliwicach toczy się w szybkim, dobrym tempie. Oby tak dalej.

• Z dystansu strzelał Kołodziej. Trafił w bramkę, ale Rusov bez problemów złapał piłkę.

• Goście znów zaatakowali po stałym fragmencie gry - tym razem po centrze Trochima główkował Korzym, ale piłka przeleciała nad bramką.

• Jak na razie atmosfera meczu w Gliwicach przypomina sparing, ale na trybunach właśnie zjawił się "młyn" gospodarzy. Za chwilę fani Piasta rozpoczną dopingować swój zespół.

• Kolejna okazja Piasta! Po szybkiej wymianie podań gospodarze rozklepali obronę Podbeskidzia i przed szansą w polu karnym stanął Szeliga, który w sytuacji sam na sam trafił prosto w Zajaca!

• Pierwsza groźna akcja gospodarzy! Dawid Janczyk "urwał się" na prawej stronie Robertowi Mazanowi, wszedł z piłką w pole karne, ale jego strzał po ziemi minimalnie minął słupek!

• Zza pola karnego próbował strzelać Murawski, ale jego próbę zablokowali obrońcy Podbeskidzia.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego główkował Górkiewicz, jednak zrobił to bardzo niecelnie.

• Pierwsza akcja Podbeskidzia. Z lewej strony boiska dośrodkowywał Trochim, w polu karnym próbował zastawiać się Korzym, ale nie przejął piłki.

• GRAMY! Od środka rozpoczęli "Górale"

• Na murawę wychodzą właśnie piłkarze obu zespołów, którzy zagrają dziś w jednolitych strojach - Piast w niebieskich, Podbeskidzie w czerwonych.

• Na kilka minut przed rozpoczęciem zapraszamy do przeczytania naszej zapowiedzi tego meczu.

• W drużynie "Górali" na pewno nie zobaczymy dziś na boisku m.in. Bartłomieja Koniecznego, Pavola Stano, Marka Sokołowskiego, Macieja Iwańskiego, Sylwestra Patejuka, Piotra Tomasika czy Bartosza Śpiączki.

Rezerwowi Podbeskidzia: Michal Pesković, Szymon Jarosz, Frank Kwame Adu, Adam Deja, Idrissa Cisse, Krzysztof Chrapek, Piotr Malinowski.

• W osiemnastce meczowej gospodarzy zabrakło dziś m.in. Gerarda Badii, Piotra Brożka, Heberta czy Rubena Jurado, którym trener Angel Perez Garcia dał odpocząć przed derbowym starciem w lidze z Górnikiem Zabrze.

Rezerwowi Piasta: Jakub Szumski, Wojciech Kędziora, Carles Martinez, Tomasz Podgórski, Konstantin Vassiljev, Daniel Ciechański, Adrian Klepczyński.

• Po drugiej stronie barykady debiutu doczeka się inny Słowak, lewy obrońca Robert Mazan. Piłkarz, który zimą został bohaterem najdroższego transferu w historii Podbeskidzia (około pół miliona złotych) jak dotąd nie rozegrał w Ekstraklasie ani jednej minuty.

• W drużynie gospodarzy zadebiutuje bohater jednego z głośniejszych zimowych transferów w polskiej Ekstraklasie - bramkarz Dobrivoj Rusov. Słowak pozyskany za 600 tys. złotych ze Spartaka Trnava w lidze przegrywa rywalizację z Jakubem Szmatułą, ale trener Garcia chce sprawdzić jego formę w Pucharze Polski.

• Jak widać w zamieszczonych obok wyjściowych składach, Angel Perez Garcia i Leszek Ojrzyński zdecydowali się na dokonanie kilku zmian w porównaniu do meczów ligowych. Co ciekawe, zarówno gospodarze jak i goście wystąpią w ustawieniu z dwoma napastnikami. Wygląda to ofensywnie - przynajmniej na papierze.

• Witamy serdecznie i zapraszamy do śledzenia naszej relacji LIVE ze stadionu w Gliwicach, gdzie Piast zmierzy się z Podbeskidziem w ramach pierwszego pojedynku dwumeczu w ćwierćfinale Pucharu Polski.