Piast Gliwice 3 - 2 Podbeskidzie Bielsko-Biała

3

Podbeskidzie Bielsko-Biała

2

• To tyle z Gliwic, za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, dobranoc.

• Druga połowa tempem i dramaturgią dorównała pierwszej. Świetne zawody w wykonaniu obu zespołów, a Piast po imponującym comebacku zdobywa trzy punkty i przynajmniej do jutra pozostaje na pierwszym miejscu w tabeli!

• Koniec meczu, Piast przynajmniej do jutra liderem Ekstraklasy!

• Na ostatnie sekundy na boisku pojawia się Paweł Tarnowski w miejsce Adama Deji.

• Kamil Vacek z żółtą kartką za wejście nakładką w przeciwnika, Czech nawet nie protestuje.

• Sędzia dolicza aż cztery minuty.

• Emilijus Zubas obronił pierwszy strzał Kamila Vacka, jednak przy dobitce był już bezradny. Piast rzutem na taśmę prawdopodobnie zapewnia sobie trzy punkty!

• KAMIL VACEK NIE TRAFIA KARNEGO, ALE PO CHWILI CELNIE DOBIJA PIŁKĘ DO SIATKI!!!

• CO ZA SYTUACJA! KAMIL VACEK FAULOWANY W SZESNASTCE PRZEZ ADAMA DEJĘ!!!

• Jozef Piacek dostaje piłkę przed polem karnym Piasta, jednak do strzału złożył się po prostu źle, przez co gospodarze mają szansę na kontratak. Wkraczamy w końcową fazę meczu.

• Druga zmiana w Podbeskidziu. Jakub Kowalski zmienia Damiana Chmiela.

• Ponownie w roli głównej Mateusz Mak, tym razem jego podkręcone uderzenie o centymetry mija słupek bramki!

• Gliwiczanie łapią wiatr w żagle! Sprzed pola karnego uderza Mateusz Mak, jednak na posterunku był Emilijus Zubas!

• Przytomny strzał Barisicia, który wolejem z najbliższej odległości dobił uderzenie Macieja Jankowskiego i w Gliwicach znowu mamy remis. Co za mecz!

• GOOOOL!!! JOSIP BARISIĆ!!! MECZ ZACZYNA SIĘ OD NOWA!!!

• Maciej Jankowski na boisku pojawił się w miejsce Martina Nespora. Komplet zmian wykorzystuje trener Radoslav Latal.

• Na boisku pojawi się Maciej Jankowski, ale ponieważ były zawodnik Wisły wszedł na boisko za wcześnie, został ukarany... żółtą kartką.

• Druga zmiana w Piaście. Na boisku nie zobaczymy już dzisiaj Marcina Pietrowskiego, zmienił go Josip Barisić.

• Świetna kontra gości, piłkę na prawej flance opanował Damian Chmiel, jednak zawodnik z Bielska zamiast strzelać zdecydował się na podanie w pole karne, które było niedokładne!

• W walce o piłkę Damian Chmiel pada w pojedynku z Tomaszem Mokwą na połowie Piasta. Sędzia nie odgwizdał faulu Mokwy, słuszna decyzja arbitra, chociaż kłóci się z nim Chmiel.

• Piastunki rzuciły się do ataku, jednak wciąż dobrze radzi sobie obrona Podbeskidzia dowodzona przez bezbłędnego dziś Jozefa Piacka.

• Boisko opuszcza Robert Demjan, zmienia go Samuel Stefanik, który do końca meczu zagra na prawym skrzydle.

• Na boisku za chwilę pojawi się także Josip Barisić.

• Szykuje się zmiana w Podbeskidziu. Na boisko wejdzie Samuel Stefanik.

• ...oraz napastnik Piasta Martin Nespor.

• Za kłótnię w polu karnym kartką ukarani bramkarz Podbeskidzia Emilijus Zubas...

• Gospodarze mogli odpowiedzieć błyskawicznie, jednak we własnym polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu wolnego skutecznie interweniuje Jozef Piacek - świetny mecz rozgrywa dziś obrońca Podbeskidzia.

• Świetna próba Piacka, który powalczył w polu karnym o wydawało się już straconą piłkę, kopnął ją z całej siły w kierunku bramki i Szmatuła był bez szans. Goście ponownie na prowadzeniu.

• GOOOOL!!! JOSEF PIACEK!!! 2:1 DLA PODBESKIDZIA!!!

• Żółtą kartką ukarany Adam Deja, zawodnik z Bielska zagrywa piłkę ręką w walce z Radosławem Murawskim.

• Pierwsza zmiana w tym meczu. Kontuzjowanego Kristijana Ipsę zastępuje na boisku Paweł Moskwik.

• Piast starał się uspokoić swoją grę poczynając od formacji defensywnej, jednak przez wysoki pressing Podbeskidzia Hebert posyła piłkę poza linię boczną.

• Centrostrzał z lewej strony boiska w wykonaniu Kamila Vacka, jednak z wyłapaniem tej próby Emilijus Zubas nie miał większych problemów.

• Mateusz Mak popisał się skutecznym dryblingiem w walce z Markiem Sokołowskim, minął doświadczonego obrońcę, jednak jego dośrodkowanie zostaje wybite. Rzut rożny dla gospodarzy.

• Na strzał z boku pola karnego po rzucie rożnym decyduje się Adam Mójta, próba obrońcy jednak mija bramkę Jakuba Szmatuły.

• Martin Nespor starł się z Kohei Kato w pobliżu pola karnego Podbeskidzia, napastnik pada w kontakcie z Japończykiem i to chyba powinien być rzut wolny.

• Robert Demjan potraktowany nieprzepisowo przez Kristiana Ipsę, rzut wolny dla gości na połowie Piasta.

• Gramy, mecz wznowili piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała!

• Już za moment wracamy do gry.

• To było wyśmienite 45 minut w wykonaniu zawodników obu drużyn. Piłkarze Piasta i Podbeskidzia stworzyli ciekawe widowisko, padły dwie bramki, choć okazji było dużo więcej. Miejmy nadzieje, że poziom utrzyma się w drugiej połowie!

• Sędzia Tomasz Musiał zaprasza oba zespoły na przerwę.

• Żałujemy, że ta pierwsza połowa dobiega już końca - mecz stoi na bardzo dobrym poziomie. Miejmy nadzieję, że poziom spotkania utrzyma się po przerwie.

• Kąśliwe dośrodkowanie Gerarda Badii w pole karne Podbeskidzia, z wielkimi problemami radzi sobie Paweł Baranowski - omal nie zakończyło się to drugim golem samobójczym!

• Mateusz Mak zdecydował się na niesygnalizowany strzał - próbę przelobowania Emilijusa Zubasa z dystansu, piłka ostatecznie przelatuje ponad poprzeczką bramki Litwina.

• Dwójkowa akcja Mateusza Możdżenia z Mateuszem Szczepaniakiem zakończona niecelnym zagraniem, które dotarło pod nogi przeciwnika. Podbeskidzie imponuje w pierwszej połowie, wydaje się drużyną delikatnie lepszą.

• Piękna kombinacyjna akcja Podbeskidzia Bielsko-Biała! Świetna gra na jeden kontakt, piłka trafia do szarżującego w pole karne Kohei Kato, Japończyk jednak zostaje zastopowany przez Kamila Vacka!

• Niecelna próba crossowego zagrania futbolówki od razu w pole karne gości ze środka boiska, podawał Radosław Murawski.

• Kohei Kato znalazł się z piłką na lewej flance, mógł dośrodkować ją w pole karne Piasta, posłał ją jednak bardzo wysoko, poza boisko. Od bramki grę wznawia Jakub Szmatuła.

• To mogło zakończyć się golem! Dośrodkowanie Adama Mójty z rzutu rożnego zostaje wybite z pola karnego, gdzie jeden gości od razu posłał ją ponownie w szesnastkę. Tam niepilnowany Damian Chmiel uderza niecelnie z 7 metrów!

• Zablokowane dośrodkowanie Roberta Demjana przez Heberta, rzut rożny dla bielszczan.

• Ten mecz może się podobać. Oglądamy spotkanie akcja za akcję, cios za cios, jedni i drudzy raz po raz dochodzą do sytuacji strzeleckich. Świetnie ogląda się takie starcia.

• Tym razem przy próbie dośrodkowania w pole karne z pewnością był faul zawodników Podbeskidzia w ataku. Poszkodowany Hebert, a przewinienie popełnił Josef Piacek.

• Wydawało się że przy rajdzie Damiana Chmiela faulowany był Marcin Pietrowski, sędzia puścił grę, Chmiel z impetem wpada w pole karne, jednak dośrodkowanie wybijają obrońcy.

• Podbeskidzie zadomowiło się na połowie gospodarzy, akcja ostatecznie zostaje zakończona złym zagraniem Mateusza Możdzenia, który za długo przetrzymywał piłkę i ostatecznie pogubił się, posyłając ją do przeciwnika.

• Świetnie do strzału z pierwszej piłki złożył się Gerard Badia, petardę Hiszpana w imponującym stylu do boku paruje Emilijus Zubas.

• Niecelny strzał sprzed pola karnego oddaje Radosław Murawski, kapitan Piasta źle trafił w piłkę, która po ziemi toczy się z dala od słupka bramki Zubasa.

• Groźna odpowiedź Podbeskidzia! Świetne dośrodkowanie Adama Mójty z głębi pola omal nie zaskoczyło Jakuba Szmatuły, bowiem nikt nie przeciął wrzutki lewego obrońcy!

• Piłka w polu karnym trafiła w Pawła Baranowskiego, który zaskoczył interwencją Emilijusa Zubasa i posłał piłkę do własnej siatki. Wydawało się, że zdążył ją jeszcze musnąć Martin Nespor, jednak powtórki pokazują, że napastnik spóźnił się o kilka centymetrów.

• WYRÓWNANIE! PAWEŁ BARANOWSKI TRAFIA DO WŁASNEJ BRAMKI!!!

• Z akcją ruszyli goście, jednak Mateusz Szczepaniak nie dogadał się z Markiem Sokołowskim i piłka przekroczyła linię boczną. Grę wznowi Piast Gliwice.

• Gerard Badia uderza z 19 metrów prosto w mur, piłka po wielkiej szamotaninie trafia w Emilijusa Zubasa! Ostatecznie sędzia odgwizdał pozycję spaloną Mateusza Maka.

• Paweł Baranowski ukarany żółtą kartką za brutalne powstrzymanie Martina Nespora tuż przed polem karnym. Świetne miejsce do oddania strzału z rzutu wolnego.

• Piłka trafia do Japończyka przed pole karne, ten oddaje niezbyt mocny strzał, który po rykoszecie od jednego z gospodarzy trafia do siatki obok bezradnego Szmatuły, niespodzianka w Gliwicach.

• GOOOOL!!! PODBESKIDZIE PROWADZI 1:0!!! KOHEI KATO!!!

• Damian Chmiel odnalazł się z piłką na dwudziestym metrze od bramki Jakuba Szmatuły, oddał jednak bardzo niecelny strzał. To była dobra okazja dla gości.

• Martin Nespor starał się wykorzystać swoje warunki fizyczne i wygrać główkę, ostatecznie jednak futbolówka po kontakcie z napastnikiem wychodzi poza boisko i jest w posiadaniu Podbeskidzia.

• Bardzo mocne dośrodkowanie Gerarda Badii w szesnastkę Górali wybija jeden z obrońców.

• Lepiej w mecz weszli goście, którzy bardzo agresywnym pressingiem starają się odebrać piłkę wiceliderowi tabeli.

• Uros Korun miał duże problemy z przyjęciem piłki, bowiem bardzo blisko niego był Robert Demjan, a za obrońcą znajdował się jedynie Jakub Szmatuła. Defensor jednak wychodzi z opresji, oddając piłkę koledze.

• Pierwsza akcja meczu należała do bielszczan. Dośrodkowanie Damiana Chmiela w kierunku Roberta Demjana wybite przez obronę w polu karnym.

• Zaczynamy drugi mecz tej kolejki, grę rozpoczęli zawodnicy Piasta Gliwice!

• Sędzią dzisiejszego meczu jest Tomasz Musiał.

• Zawodnicy obu ekip wychodzą już na murawę stadionu przy ulicy Okrzei!

• Przenosimy się już do Gliwic. Mecz już za kilka minut!

• Faworytem dzisiejszego spotkania jest z pewnością zespół gospodarzy. Dobrze jednak wiemy że Podbeskidzie nie jest wcale łatwym rywalem, o czym w tym sezonie przekonały się Legia Warszawa i Lech Poznań.

• Co ciekawe, poza składem Piasta znalazł się dziś jeden z najlepszych zawodników drużyny w tym sezonie, czyli Patrik Mraz. Lewy obrońca mecz rozpocznie na ławce rezerwowych.

• Rezerwowi Podbeskidzia Bielsko-Biała: Wojciech Kaczmarek, Kristian Kolcak, Jakub Kowalski, Anton Sloboda, Samuel Stefanik, Paweł Tarnowski i Oleg Veretilo.

• Rezerwowi Piasta Gliwice: Dobrivoj Rusov, Maciej Jankowski, Sasa Zivec, Josip Barisić, Kornel Osyra, Arturs Karasausks i Paweł Moskwik.

• Zapoznajmy się z ławkami rezerwowych obu zespołów na to spotkanie.

• Podbeskidzie jest jedenaste, jednak w razie zwycięstwa może wskoczyć aż na ósme miejsce, wyprzedzając Jagiellonię, Termalikę i Lechię.

• Piast Gliwice ma jeden punkt straty do warszawskiej Legii. Jeśli dziś wygra, przynajmniej do jutra pozostanie liderem rozgrywek.

• Witam, zaczynamy relację z meczu wicelidera Ekstraklasy Piasta Gliwice z Podbeskidziem Bielsko-Biała! Piotr Bernaciak, kłaniam się.