Piast Gliwice wygrał w sparingu z Banikiem Ostrawa

Piotr Muszalski
Podczas przerwy na mecze reprezentacji wiele klubów T-Mobile Ekstraklasy korzysta z danego im czasu i organizuje sparingi. Nie inaczej było wczoraj w przypadku Piasta Gliwice.

''Pastunki'' pod wodzą nowego trenera rozegrały jak na razie jeden oficjalny mecz. Debiut Radoslava Latala nie był udany - Piast poległ w Gliwicach z Koroną Kielce (1:2). Przerwę na eliminacyjne mecze reprezentacji szkoleniowiec chce wykorzystać na wdrożenie swoich założeń taktycznych i zgranie zespołu. Nie bez znaczenie jest także ciągły rytm meczowy.

Na Stadion Miejski w Gliwicach przyjechała jedenasta drużyna czeskiej ekstraklasy - FC Banik Ostrawa. Piast prowadził po pierwszej połowie 2:1 by ostatecznie pokonać czeski zespół 4:2. Wynik spotkania otworzył Kamil Wilczek strzelając z karnego. Kolejne bramki dołożyli Sasha Zivec, Tomasz Podgórski i Ruben. Dla zespołu przyjezdnych dwa trafienia zaliczył Davor Kukec.

Mecz był zamknięty dla mediów i widzów. Drużyny zagrały w następujących składach:

Piast Gliwice: (skład wyjściowy + rezerwowi) Dobrivoj Rusov, Jakub Szmatuła - Tomasz Mokwa, Adrian Klepczyński, Kornel Osyra, Hebert, Csaba Horváth, Armando Nieves, Łukasz Hanzel, Tomasz Podgórski, Matej Ižvolt, Daniel Ciechański, Gerard Badía, Patrick Dytko, Bartosz Szeliga, Saša Živec, Rubén Jurado, Kamil Wilczek, Wojciech Kędziora.

FC Baník Ostrawa: Vojtech Srom (46' Jakub Andrejko) - Ondrej Sukup (82' Victor Zapata Caicedo), Michal Frydrych, Martin Kouril, Matej Helesic - Milan Jirasek, Martin Foltyn (55' Derrick Mensah), Patrik Misák - Matej Sivrić, Francis Narh, Davor Kukec.