Zbozień: Dla beniaminka najważniejsze są punkty (WIDEO)

Michał Mormul, T-Mobile Ekstraklasa/x-news
zbozień
zbozień T-Mobile Ekstraklasa/x-news
- Mecz nie było może tak widowiskowy, jak nasze poprzednie, ale zrealizowaliśmy najważniejszy cel - przywozimy punkty i do tego trzy - mówi Damian Zbozień, obrońca Piasta Gliwice.

- Mamy młody skład i chcemy grać o jak najwyższe cele. Teraz walczymy o utrzymanie, a w Gliwicach buduje się fajna drużyna. Chcemy punktować jak najwięcej, aby zima była spokojna - mówił po meczu Zbozień.

Sytuacja w meczu nieco przypominała tę z Warszawy, gdzie do przerwy Piast także prowadził 2:1, by w efekcie przegrać spotkanie. - Nie obawialiśmy się o grzechy z Warszawy. Wyciągnęliśmy wnioski i to było widać. Każdy był skoncentrowany i się pilnował, bo prowadziliśmy 2:0, a wróciliśmy z kwitkiem - analizował Zbozień.

Wygrana ze Śląskiem przerwała serię czterech porażek ligowych z rzędu. - Jesteśmy beniaminkiem, dziś presja była spora, bo po porażkach pisało się powoli o zmianie trenera, a ciężko się czyta takie rzeczy. Pewność siebie wraca do Gliwic i chcemy pokazywać ładny, a także skuteczny futbol - cieszył się obrońca Piasta.

W najbliższej kolejce drużyna Marcina Brosza spotka się z Podbeskidziem Bielsko-Biała, który potrzybuje punktów jak tlenu. - W spotkaniu z Podbeskidziem nie będzie łatwo, a to chyba pierwsze spotkanie, gdzie o nas powie się faworyt. Przestrzegam przed tym - ostrzegł.

źródło: Piast Gliwice