1

1 2 połowa

3 karne

• To tyle z mojej strony, za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net

• Jürgen Klopp mógł po 143 pracy w Liverpoolu zdobyć swój pierwszy tytuł.. Nie udało się. Caballero zemścił się na trenerze za mecz w Lidze Mistrzów sprzed kilku lat - wówczas Borussia Dortmund pokonała Malagę.

• Caballero podrzucany przez swoich kolegów! Argentyńczyk powstrzymał trzech liverpoolczyków

• Mignolet wyczuł intencję strzelca, ale nie sięgnął piłki uderzonej przy lewym słupku! Manchester City z Pucharem Ligi Angielskiej!

• Yaya Toure ledwie doszedł do pola karnego. A jeszcze trzeba wziąć piłkę i ustawić.

• Caballero broni trzeci karny! Powstrzymał Lallanę!

• Aguero precyzyjnie nie do obrony! Mignolet bliski. MC 2:1 Liverpool!

• Coutinho na dwa tempa. Anemicznie i Caballero broni!

• Jesus Navas szczęśliwie trafia do siatki po rękawicy Mignoleta. 1:1 po dwóch seriach!

• Caballero broni strzał Lucasa Leivy! Kapitalna obrona!

• Fernandinho trafia w lewy słupek! Mignolet nie sięgnął piłkę

• "Podcinka" Emre Cana i gol!

• Jako pierwszy między słupkami Caballero

• Losowanie bramki, na którą będą strzelać obie drużyny. Milner i Kompany przy arbitrze głównym...

Obydwaj bramkarze wędrują w stronę bramki, za którą siedzą kibice MC.

• Kolo Toure wreszcie wygra ze swoim bratem? Do tej pory trzy bezpośrednie pojedynki z Yayą kończyły się na jego niekorzyść

• Nawet wcześniej Michael Oliver zakończył dogrywkę. To nie koniec emocji na Wembley - po króciutkiej przerwie będzie seria rzutów karnych

• Dwie minuty doliczone!

• Jeszcze kartka dla Fernandinho

• Clyne "czyści" wybiciem na rzut rożny.

• Rzut rożny po interwencji Lucasa Leivy.

• Niepotrzebny faul Coutinho na prawej stronie blisko pola karnego Liverpoolu. Może być. groźnie. Ale najpierw Sturridge nie podnosi się (celowo) z murawy). .

• ... i James Milner

• Upomniany Wilfried Bony...

• Faul Lallany w środku pola. Po 5-6 zawodników obu drużyn doskoczyło do siebie i sędzia musi gwizdkiem "rozdzielać" zawodników. Posypią się kartki?

• Kolo Toure bez patyczkowania się wybija piłkę na aut, powstrzymując Bony'ego.

• Yaya Toure wyraźnie kuleje na lewą nogę. Nie może być mowy o zmianie, bowiem Pellegrini wykorzystał już wszystkie. MC grać będzie przez kilka minut w 10,5

• Ależ asystę przy golu Aguero miałby... Milner! Za słabo zagrał głową do własnego bramkarza i Argentyńczyk w styku karate uderza nad bramką Mignoleta!

• Caballero broni strzał Milnera z rzutu wolnego! Po chwili Origi nie sięgnął piłki po centrze z lewej strony

• 86 206 widzów na trybunach Wembley ogląda świetny mecz finału Pucharu Anglii! Zapewne żaden nie żałuje.

• Wilfried Bony wchodzi za Davida Silvę.

• Otamendi upomniany żółtą kartką

• Ależ zakotłowało się w polu karnym Manchesteru! Seria strzałów była blokowana. Caballero intuicyjnie broni strzał głową Origiego!

• Origi i Sturridge przeszkadzali sobie w polu karnym MC. Kontrę Yai Toure przerwał tuż za linią środkową... jego brat.

• Zabaleta poradził sobie bez żadnego problemu ze zmęczonym Sturridge'em. Argentyńczyk od razu posyła "lagę" do Aguero, ale szybszy od niego był Can, który wycofał piłkę do własnego bramkarza.

• Przy You will never walk alone zaczął się ostatni kwadrans meczu!

• Sędzia tuż po tej akcji kończy pierwszą połowę dogrywki. Czy czeka nas seria rzutów karnych?

• Aguero miał piłkę meczową! Chciał "dziubnąć" piłkę obok Mignoleta, ale ten zostawił lewą rękę i nie dał się pokonać!

• Origi i Kolo Toure na spalonym po zagraniu Milnera.

• Origi uderzył w stylu rugby z ponad 25 metrów. Nasuwa się tekst p. Dariusza Szpakowskego

Tak strzelając kolego pomyśl o zmianie zawodu
  • Zdaniem liniowego Can w walce z Silvą jako ostatni dotknął piłkę przed jej wyjściem poza linię końcową. Ostatecznie Mignolet łapie futbolówkę po centrze z prawej strony.

• Aguero nie podnosi się z murawy po walce z Leivą. Niepocieszony Argentyńczyk domagał się kartki od sędziego dla rywala, ale nie doczekał się.

• Navas nie miał z czego dośrodkować. Naciskany przez Cana anemicznie trącił piłkę w pole karne, gdzie złapał ją Mignolet.

• Obrazki po wyrównującym golu Philippe Coutinho...

... i przy wskazówkach Manuela Pellegriniego

• Fernandinho wytrącił z rytmu biegowego Lallanę, który ruszał z kontrą. Sędzia nie zdecydował się by sięgnąć po żółtą kartkę.

• Sterling rozproszony przez gwizdy kibiców "The Reds" nie zdołał utrzymać grę - wyszedł z piłką poza linię boczną.

• Dobre dośrodkowanie, ale Kolo Toure nie sięgnął piłkę. Po chwili Origi pada w polu karnym. Sędzia nakazał Belgowi jak najszybciej wstawać.

• Strzał Sturridge'a zablokowany. Piłkę w narożniku ustawia Milner...

• Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta!

• ... a za Fernando pojawia się Jesus Navas.

• Pablo Zabaleta na dogrywkę za Bacary'ego Sagnę.

• Powracamy na Wembley na finałowe starcie Pucharu Ligi Angielskiej Liverpoolu z Manchesterem City. "Goście" wysłuchiwali uważnie trenera.

• Sturridge uprzedzony w polu karnym "Obywateli", ale był jeszcze na spalonym. Gwizdek sędziego oznajmia koniec drugiej połowy, ale nie meczu - czeka nas dogrywka!!!

• Liverpool spokojnie rozgrywa piłkę. Czeka na gwizdek sędziego.

• Cztery minuty doliczone.

• Strzał Yai Toure w ostatniej chwili zablokowany. Tylko rzut rożny dla MC!

• Gol Philipe Coutinho

• Sędzia wyliczył na palcach faule Kompany'ego, po czym sięgnął po żółtą kartkę

• Mignolet!!! Intuicyjnie broni strzał Aguero z kilku metrów!!!

• Ostro na Wembley!. Mnożą się żółte kartki dla... The Reds. Emre Can.

• "Żółtko" dla Brazylijczyka za zdjęcie koszulki

• Ależ zakotłował się w polu karnym "gości"! Sagna złamał linię spalonego co wykorzystał Milner i zagrał w pole karne. Tam w słupek trafił jeden z zawodników Liverpoolu, ale piłka trafiła pod nogi Coutinho, który nie zwykł marnować takich okazji!

• GOOOL, PHILIPPE COUTINHO!!!

• Milner faulowany przez Kompany'ego ok. 25 metrów od bramki Caballero. Za głębokie dośrodkowanie Milnera, bramkarz MC pewnie chwyta piłkę.

• Divorick Origi melduje się na murawie. W stronę ławki udaje się bezbarwny Roberto Firmino.

• Indywidualna akcja Aguero na prawej flance. Bez trudu ograł dwóch rywali, po czym zagrał na 13. metr do Sterlinga. Ten nieczysto tracił w piłkę, która przeszła obok lewego słupka!

• Sterling chciał ruszyć z kontrą, ale w kole środkowym pogubił się w dryblingach. Stracił piłkę na rzecz Lucasa Leivy.

• Niepilnowany Milner dostaje piłkę na lewej stronie pola karnego MC! Ten zamiast strzelać zdecydował się podać na wprost bramki... do nikogo! Obrona "gości" wybija piłkę na uwolnienie.

• Milner podaje na lewo do Firmino, ale ten ma "spalony" syndrom Nikolicia. Trzeci-czwarty raz dał się złapać.

• Faul taktyczny Fernando. Żółta kartka.

• Mignolet czekał aż piłka wpadnie do jego "koszyczka" po strzale Aguero.

• Adam Lallana zmienia Alberto Moreno. Ofensywna zmiana w ekipie prowadzonej przez Jürgena Kloppa.

• Dośrodkowanie Moreno zostało zblokowane przez Demichelisa. Piłka tańczyła na linii, a tam Caballero nie zdołał jej utrzymać na murawie. Korner. Bez zagrożenia.

• Mignolet broni na raty płaski strzał Aguero zza pola karnego. Liverpool nie przeszkadza "Obywatelom" w niedzielny wieczór na Wembley.

• Mnożą się faule "gospodarzy". Spóźnione wejście Coutinho w nogi wybijającego piłkę Sagnę.

• Techniczne uderzenie Silvy nad murem i bramką Mignoleta. Brakowało ok. pół metra by zmieścił piłkę pod poprzeczką.

• Wracający za Fernandinho Alberto Moreno fauluje rywala. Sędzia tutaj sięga bez wahania po kartkę. Do bramki Mignoleta ok. 19 metrów.

• Liverpool zapomniał o defensywie i naraził się na kontrę! Aguero pada na murawę po starciu z Moreno! Sędzia nie decyduje się na podyktowania rzutu karnego, choć była ku temu podstawa w postaci faulu Hiszpana!

• Sterling tego nie wykorzystał. On to spartolił! Zabójcza kontra Manchesteru City, po której Sterling w sytuacji sam na sam z Mignoletem "położył" bramkarza i trafił w słupek!

• Pierwszy rzut rożny dla "The Reds". Obrona "Obywateli" radzi sobie w opresji.

• Strata "gości" przed własnym polu karnym. Firmino nie pilnował ustawienia obrony rywala i dal się złapać na spalonym.

• Milner dostaje piłkę w polu karnym od Sturridge'a! Skrzydłowy Liverpoolu był jednak skutecznie spychany przez Demichelisa, po czym uderzył obok bramki!

• Liverpool nie może się pozbierać po stracie bramki. MC nie udało się zagrozić po rzucie wolnym.

• Gol Fernandinho w polskiej wersji językowej

• Sterling powalony przez Clyne'a. Pierwsza żółta kartka w tym meczu za ewidentny faul od tyłu.

• Aguero przejął piłkę przed polem karnym Liverpoolu. Poczekał, aż do akcji podłączył się Fernandinho i podał w "uliczkę" do Brazylijczyka. Ten uderzył płasko z ostrego kąta, przez co przełamał ręce Mignoleta!

• GOOOL, FERNANDINHO!!!

• Obie drużyny przystąpili do meczu bez zmian.

• Druga połowa finału Pucharu Anglii rozpoczęta!

• Michael Oliver kończy pierwszą połowę finału Pucharu Ligi Angielskiej. Liverpool bezbramkowo remisuje na Wembley z Manchesterem City.

• Sędzia dolicza dwie minuty do pierwszej połowy.

• Miękka wrzutka Yai Toure. Otamendi wygrał pojedynek główkowy ze Sturridge'em, ale nie zdołał uderzyć w stronę bramki. MC ma jednak rzut rożny, po którym radzi sobie obrona Liverpoolu.

• Aguero powalony przez Lucasa Leivę. Argentyńczyk nie podnosi się z murawy. Sędzia rozmawia z zawodnikiem LFC. Bez kartki, choć powinna być.

• Fernando również nie przebiera w środkach. Piłka może go mijać, ale przeciwnik nigdy. Powalił Coutinho na środku pola.

• Moreno wyjaśnia sytuację wybiciem na rzut rożny po dośrodkowaniu Sterlinga. Ponowie jeszcze jeden stały fragment gry. Dwukrotnie bez zagrożenia.

• Milner na spalonym po dośrodkowaniu z lewej strony.

• "Goście" nie przerywają po akcji Moreno. Hiszpan padł jak rażony piorunem po walce z Fernandinho. Po kontrze Sterling strzela obok bramki, więc Mignolet wznawia grę od bramki.

• Bomba Coutinho po wystawce Hendersona! Piłka otarła się po czuprynie Kolo Toure!

• Sturridge pada tuż przed linią pola karnego po starciu z Fernandinho. Może być groźnie.

• Aguero i Sterling próbowali zaatakować lewą stronę. Clyne z Hendersonem poradzili sobie bez wysiłku.

• Aguero skutecznie powstrzymany przez obronę Liverpoolu. Ciężar szybko przeniósł się na drugą połowę i Firmino strzela z linii 16. metra wysoko nad poprzeczką.

• Mamadou Sakho nie dogra tego spotkania! Jürgen Klopp zmienia Francuza i na murawie pojawia się Kolo Toure. Mamy 4. pojedynek między braćmi (zawsze wygrywał Yaya). Wściekły Sakho cisnął jeszcze butelką w stronę ławki.

• Po tej kontrowersyjnej sytuacji mieliśmy kontrę Manchesteru! Mignolet z najwyższym trudem sparował strzał Aguero na prawy słupek!

• Milner w sytuacji sam na sam z Caballero podaje na wprost bramki do Firmino, ale uniesiona chorągiewka sędziego. Zdaniem liniowego Anglik był spalonym. Pomylił się!

• Spóźniony wślizg Fernandinho w nogi Moreno. Sędzia mógł sięgnąć do kieszonki, ale tego nie zrobił.

• Bez zagrożenia. Podobnie jak kontra Liverpoolu, która została przerwana za linią środkową.

• Obie drużyny grają już w komplecie, ale Sakho i Can są lekko zamroczeni. Sterling faulowany przez wracającego Hendersona.

• Liverpool w "dziewiątkę" na murawie. Rozgrzewający się Kolo Toure usiadł zniesmaczony na ławce..

• W ferworze walki o górną piłkę Sakho i Can zderzyli się głowami. Wyglądało to bardzo groźnie. Obu zawodnikom udzielana jest pomoc medyczna. Przerwa w grze.

• Coutinho "szukał" dwójkowej gry z Firmino na lewej flance. W akcję Brazylijczyków wmieszał się Sagna i nici z kontry "gospodarzy".

Piłka szybko znalazła się w pobliżu drugiego pola karnego. Can z Lucasem Leivą poradzili sobie z Aguero.

• Mignolet pewnie chwyta piłkę po centrze Fernando z prawej flanki.

• Mocne dośrodkowanie Sagni w pole karne, ale górą obrona Liverpoolu. Kontrę Firmino przerwał faulem Fernando.

• Kompany przecina prostopadłe podanie Coutinho do rozpędzonego Sturridge'a. Gdyby nie Belg, to rywal miałby sytuację sam na sam z bramkarzem.

• MC przejął piłkę na 30. metrze. Aguero nie miał szans by dojść do podania z głębi pola. Dobry, żywy początek w wykonaniu obu stron.

• Sakho wybija głową poza pole karnego. Fernandinho uderzył z woleja równie mocno, co niecelnie.

• Sterling skoszony przez Clyne'a w pobliżu lewego narożnika pola karnego Liverpoolu. Aguero ustawia piłkę...

• Składna akcja "gospodarzy" prawą stroną. Na 25. metrze piłkę dostał Coutinho, który od razu zagrał do wbiegającego w "szesnastkę" Clyne'a. Niestety, Brazylijczyk zagrał nie w tempo. Caballero od bramki.

• Szybka gra i... chaotyczna w wykonaniu obu stron. Tradycyjne "badanie rywala", choć to Liverpool jest częściej przy piłce.

Strzał Milnera zza pola karnego zostało zablokowane przez Kompany'ego.

• Każdy kontakt Sterlinga z piłką kwitowany jest gwizdami kibiców LFC.

• I od razu akcja "gospodarzy". Płaskie zagranie Moreno z lewej strony pola karnego łapie Caballero.

• Gwizdek Michaela Olivera i Liverpool zaczyna finał!

• Pięciu Brazylijczyków na murawie. Trzech w składzie Liverpoolu (Leiva, Coutinho i Firmino) i dwóch w "Obywatelach" - Fernandinho oraz Fernando.

• Wembley gotowe na mecz

• Kibice Liverpoolu na Wembley

• Co ciekawe, Liverpool w pięciu spotkaniach Pucharu Ligi Angielskiej zdobył 9 bramek. Aż sześć miało miejsce w spotkaniu z ćwierćfinałowym z Southampton, wygranym 6:1.

Manchester City jest prawie dwa razy bardziej skuteczny - piłkarze tego zespołu zdobyli aż 17 goli. W defensywie Liverpool stracił trzy gole. MC - 6.

• W półfinałach "Obywatele" okazali się lepsi od Evertonu. Co prawda w pierwszym meczu przegrał 1:2, ale w rewanżu wygrał 3:1.

Z kolei Liverpool po rzutach karnych wyeliminował Stoke. W pierwszych meczu piłkarze J. Kloppa wygrali 1:0, a w rewanżu było 0:1. "The Reds" skuteczniej wykonywali "jedenastki" i wygrali 6:5.

• Rezerwowi Liverpoolu: Bogdan - Allen, Benteke, Flanagan, Lallana, Origi, Toure

• Rezerwowi Manchesteru City: Hart - Bony, Demichelis, Iheanacho, Kolarov, Navas, Zabaleta.

• Witamy i zapraszamy na spotkanie finałowe Pucharu Ligi Angielskiej, w którym Liverpool podejmie Manchester City. Kto dzisiaj wygra?