Olympique Lyon 1 - 2 Paris Saint-Germain

Olympique Lyon

1

Paris Saint-Germain

2

• PSG trymfuje po raz czwarty w historii Coupe de la Ligue, ale samo spotkanie mocno rozczarowało. Poza pierwszym kwadransem, gdzie obie drużyny stworzyły sobie po kilka sytuacji, przez resztę spotkania wiało nudą. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Artur Bocheńczyk.

• Koniec tego spotkania. PSG z pucharem

• Kolejna szansa, Pastore nie zdołał jednak oddać strzału z 3 metrów

• PSG wyszło z kontrą 3 na 2, na strzał zdecydował się Menez, ale tylko w boczna siatkę

• Bedimo schodzi, Kone na ostatnie 3 minuty

• 4 minuty dłużej potrwa ten mecz

• Ostatnia zmiana Blanca. Menez za Lucasa

• Cabaye w pole karne do Pastore'a, który zdecydował sie na strzał, a piłka po nodze obrońców wyleciała na rzut rożny

• Zderzenie Lopesa z Alexem.

• Paryżanie kradą już cenne sekundy, bardzo długo celebrują każde wznowienie ze stałego fragmentu gry.

• Znowu prawa strona, znowu Lacazette, któy już w polu karnym podał jeszcze do Fekira, który z bardzo ostrego kąta w boczna siatkę

• Kolejna akcja Lyonu. Lewa strona, dośrodkowanie Lacazetta w pole karne w kierunku Gomisa, ale za nisko i bez problemu Alex.

• Rzut wolny dla Lyonu z 35 metrów, ale piłka dograna w pole karne wybita przez Thiago Silvę

• Podwójna zmiana Blanca. Schodzą Lavezzi i Veratti, a na murawie pojawiają się Pastore i Cabaye

• Rzut wolny na 30 metrze przy linii bocznej. Piłkę w pole karne zacentrował Lavezzi, a najwyżej do piłki wyskoczył Alex, którego uderzenie obok bramki

• Bisevac ukarany zółtą kartką za brzydki faul na Cavanim.

• Kolejna zmiana w szeregach lyonczyków. W miejsce Malbranque'a, na boisku melduje się Fekir.

• Obraz w drugiej połowie podobny do tego z pierwszej, z taką różnicą, że teraz w posiadaniu piłki OL.

• Ładna akcja OL, która swój początek miała pod swoją bramkę, a finał pod bramką rywala. Zabrakło tylko strzału na bramkę, ale do podania Lacazetta nie doszedł Gomis

• Otworzył się ten mecz po bramce Lyonu. Kolejna bramka wisi w powietrzu. Pytanie: dla kogo?

• Po szybkim odbiorze piłki, na dwudziestym metrze znalazł sie Lacazette i płaskim strzałem po długim rogu pokonał bramkarza PSG

• A JEDNAK!!! LYON PODŁĄCZA DO TLENU LACAZETTE!!

• Bardzo szybko reaguje Garde. Jimmy Briand w miejsce Dabo. Napastnik za obrońcę.

• Pierwsze minuty drugiej części gry bardzo spokojne. Wydaje się, że OL nie ma argumentów ku temu by zdobyć kontaktową bramkę

• na trybunach gromkie OLE po każdym celnym podaniu PSG.

• Oba zespoły bez zmian.

• I piłka w grze, Czy OL wróci do gry?

• Wracamy na Stade de France, za chwilę druga część spotkania.

• Szybko zdobyta bramka nie podłamała lyonczyków. Stworzyli sobie dwie sytuacje, których nie wykorzystał Gomis. Po pierwszym, bardzo żywym, kwadransie tempo nieco się uspokoiło. PSG przejeło inicjatywę, kontrolowało grę, ale nie stwarzało sobie sytuacji podbramkowych. W 33 minucie rzut karny na bramkę zamienił Cavani. Po przerwie OL musi zaatakować. Szybko zdobyta bramka pozwoli uwierzyć w ostateczny tryumf

• Koniec pierwszej części gry. PSG prowadzi 2-0 mając ten mecz pod kontrolą.

• Okres przewagi OL, ale nic z tego nie wynika. Wydaje się, że PSG ma ten mecz pod zupełną kontrolą.

• Powinno być już 3-0! Cavani zaprzepaścił wyborna sytuacje na skompletowanie hat-tricka. Otrzymał podanie na 11 metr, od Lucasa, któy minął trzech zawodników, ale Urugwajczyk potwornie przestrzelił, mając przed soba tylko bramkarza.

• Wszystko wzięło sie od długiego podania Thiago Silvy w kierunku Lucasa, który ubiegł Lopesa na 16 metrze wygrywając pojedynek główkowy. Bramkarz lyonczyków nie mógł już sie zatrzymać i sfaulował, a sędzia wskazał na wapno

• Cavani z jedenastu metrów bardzo pewnie i mamy 2:0!

• Jednak tylko żółta kartka dla bramkarza OL

• RZUT KARNY DLA PSG!! Faulował Lopes. Żółta czy czerwona kartka dla bramkarza OL?

• W środkowej strefie poślizgnął się Veratti, stracił piłkę, ale z kontrataku nici bo Malbranque faulował Thiago Mottę.

• Paryżanie długo konstruowali akcję, przedostali sie pod pole karne, ale wywalczyli tylko rzut rożny

• Tempo troszeczkę 'siadło'. W posiadaniu piłki PSG, a OL nie kwapi się do tego by odważniej zaatakować paryżan.

• Faul w ataku Gomisa, który w polu karnym odepchnął Maxwella.

• Veratti napomniany żółtą kartką za nieprzepisową odległość od piłki przy rzucie wolnym dla OL

• Piłka w bramce, ale sędzia dopatrzył się - słusznie - spalonego. Lavezzi z rzutu wolnego w pole karne do Alexa, ale Brazylijczyk metr za obrńcami OL.

• Kolejna bardzo groźna akcja w tym meczu. Znowu długa piłka Verattiego, która wybijają stoperzy OL, dopada do niej Cavani i uderza z woleja z 25 metrów, ale dobrze w bramce Lopes

• W odpowiedzi PSG. 60-metrowe podanie Verattiego do Cavaniego, który pechowo nie opanował piłki, a ta trafiła do Doucheza

• Kolejna szansa przed Gomisem! Po rzucie rożnym, bitym przez Mvuembę, zupełnie nie pilnowany Gomis na 7 metrze oddał strzał ale w sam środek bramki.

• W żaden sposób stracony gol nie podłamał OL, którzy będą wykonywali drugi rzut rożny w przeciągu 60 sekund.

• Ależ mogła być odpowiedź OL. Gomis niestety tylko w boczna siatkę po udanej akcji Lacazetta prawą strona boiska.

• Aut rozegrany na lewej stronie boiska. Maxwell do Lavezziego we dwójke minęli trzech defensorów Lyonu. Brazylijczyk wbiegł w pole karne podbił piłkę nad Douchezem, dopadł do niej Cavani i z 4 metrów wbił ja do pustej bramki.

• Niesamowite rozpoczęcie dla PSG!! Piłka w bramce po strzale Cavaniego!

• Po kilku sekundach bardzo odważna próba Gomisa z dobrych 35 metrów, ale słabo uderzona futbolówka mija bramke w bezpiecznej odległości.

• Od środka paryżanie. Lavezzi do Cavaniego i gramy!!!

• Już jesteśmy po losowaniu, przywitanie trenerów z sędziami i zaraz zaczynamy.

• Sędzią głównym spotkania pan Stéphane Lannoy

• Mecz jest transmitowany do aż 140 krajów.

• Na stadionie 24 tysiące kibiców PSG i niecałe 19 tysiące sympatyków Lyonu. Resztę stadionu wypełniają kibice bezstronni.

• Piłkarze już wychodzą na murawę. Nikt nie spogląda na puchar, podobno przynosi to pecha:)

• Na murawie właśnie trwa efektowna ceremonia otwarcia. Zachwilę zaczynamy wielkie granie!

• W minionej kolejce OL pokonało 1-0 PSG po golu, nieobecnego dzisiaj, Jordana Ferriego. Kto dziś będzie górą?

• Na Stade de France piłkarze zagrają specjalnie przygatowaną na tę okazję piłką - uhlsport Tenor Révolution

• Dla obydwu drużyn będzie to już piąty finał w dwudziestoletniej historii Coupe de la Ligue. Do tej pory Lyon tryumfował raz, a PSGtrzy. Ewentualne zwycięstwo paryżan pozwoli im stać się najabrdziej utytułowanym zespołem w tych rozgrywkach.

• Lyon w drodze do finału poradził sobie z Reims, OM, Troyes. PSG natomiast musiało sobie poradzić z Saint-Etienne, Bordeaux, Nantes.

• Rezerwowi PSG:SIRIG, UMARQUINHOS, DIGNE, CABAYE, MENEZ, RABIOT, PASTORE

• Rezerwowi OL:GORGELIN, ZEFFANE, KONE, DANIC, BRIAND, NJIE, FEKIR

• Laurent Blanc nie może skorzystać z usług tylko z jednego, ale jakże kluczowego, zawodnika - Zlatana Ibrahimovicia.

• Znamy już wyjściowe jedenastki. Remi Garde nie może skorzystać z aż 5 podstawowych zawodników. Z kontuzjami zmagają się Gourcuff, Fofana, Grenier, a zawieszeni są Vercoutre oraz Ferri.

• Już za niespełna godzinę pierwszy gwizdek sędziego w finale Coupe de la Ligue. Zdecydowanym faworytem PSG, ale w futbolu - jak w zyciu - nic nie jest pewne. Emocje gwarantowane! Na relację zaprasza Artur Bocheńczyk