Podbeskidzie Bielsko-Biała 0 - 1 Cracovia

Podbeskidzie Bielsko-Biała

0

Cracovia

1

• Druga połowa była już dużo ciekawsza od pierwszej - czerwona kartka dla Kaczmarka w zasadzie ustawiła mecz i Cracovia w drugiej części gry stworzyła sobie sporo sytuacji do zdobycia gola. Ostatecznie skończyło się tylko na jednym, ale dla ekipy Jacka Zielińskiego najważniejsze jest zdobycie trzech punktów. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu, Cracovia wywozi z Bielska-Białej komplet punktów!

• Rakels o krok od gola! Piłka po rykoszecie poleciała w zupełnie inną stronę niż interweniujący Zubas, ale piłka minimalnie minęła słupek.

• Dwie minuty doliczył do tego meczu arbiter.

• Szybkie wznowienie gry przez Pilarza, ale Nowak wybija piłkę spod nóg Dialiby. Aut dla Cracovii.

• Zjawiński dogrywa do Rakelsa, lecz ten nie trafia czysto w piłkę. Po chwili niepotrzebnie z bramki po drugiej stronie boiska wyszedł Pilarz, lecz swojego bramkarza dobrze asekurował Polczak.

• Sokołowski wrzucił piłkę z autu w pole karne, tam ambitnie powalczył Kato, ale w bardzo trudnej sytuacji uderzył nad bramką.

• Dwójkowa akcja Cetnarskiego z Rakelsem zakończyła się strzałem tego drugiego, lecz było to uderzenie prosto w Zubasa.

• Podbeskidzie stara się jeszcze zagrozić bramce gości, ale gdy podopieczni Dariusza Kubickiego znajdują się na połowie rywala, to szybko tracą piłkę.

• Pilarz szybko wznowił grę, Zjawiński powalczył z obrońcami Podbeskidzia, ale skończyło się na faulu i żółtej kartce dla napastnika gości.

• Był aut dla Podbeskidzia na wysokości pola karnego, lecz piłkę spokojnie złapał Pilarz.

• Gospodarze domagali się rzutu karnego po zagraniu ręką Rymaniaka. O jedenastce nie ma mowy, a Kowalski za protesty ukarany został żółtą kartką.

• Dialiba! Rakels dograł do Cetnarskiego, jego strzał został zablokowany, ale piłka trafiła do Dialiby. Ten z bliska przegrywa jednak pojedynek z Zubasem!

• Mamy tez ostatnią zmianę w Podbeskidziu. Korzym zastępuje Chmiela.

• Wołąkiewicz chwilę wcześniej nabawił się też jakiegoś urazu. Teraz nie ma go już na boisku - zmienia go Bartosz Rymaniak.

• Akcja Sokołowskiego prawą stroną, Wołąkiewicz wybija piłkę na rzut rożny.

• Sretenović podaje do Dialiby, ale tym razem to podanie było nieco za mocne i złapał piłkę Zubas.

• Dialiba! Świetnie urwał się prawą stroną Zjawiński, dośrodkował w pole karne, ale Dialiba w świetnej sytuacji uderzył tuż obok słupka!

• Dobre wyjście Zubasa z bramki, golkiper Podbeskidzia wybija piłkę na aut. Kaczmarek mógłby się uczyć...

• Mamy też drugą zmianę w Cracovii. Boisko opuszcza Marcin Budziński, a pojawia się na nim Dariusz Zjawiński.

• Fatalne dośrodkowanie Rakelsa, od bramki zacznie Zubas.

• Druga zmiana w Podbeskidziu. Janic zastępuje Lazaruza.

• Nowak! Znakomite dośrodkowanie Kowalskiego, Nowak był zupełnie niepilnowany, ale w doskonałej sytuacji nie trafił w światło bramki!

• Dialiba fauluje teraz Kowalskiego, który sprytnie się zastawił. Będzie dobra szansa dla gospodarzy.

• Cetnarski! Pomocnik Cracovii oddał strzał z dystansu po wycofaniu Wójcickiego. Zubas piąstkuje jednak piłkę i będzie rzut rożny.

• Demjan fauluje Sretenovicia. Mamy teraz nieco spokojniejszy fragment meczu.

• Szansa dla Cracovii! Znakomite prostopadłe podanie Budzińskiego do Cetnarskiego, ale ten drugi przegrywa pojedynek z Zubasem!

• Indywidualna akcja Dialiby nie przyniosła efektu. Z interwencją zdążył Adu Kwame.

• Okazja dla Podbeskidzia! Akcja gospodarzy prawą stroną boiska, okazję na strzał z niewielkiej odległości od bramki miał Demjan, ale w ostatniej chwili został zablokowany!

• Ogromną przewagę mają teraz krakowianie. Podbeskidzie raz po raz wybija tylko piłkę jak najdalej od własnej bramki.

• Cracovia już walczy o kolejnego gola. Rakels uderzał z dystansu, ale był to strzał bardzo niecelny.

• Zasłużone prowadzenie gości! Świetna drużyna akcja Cracovii, Cetnarski otrzymał piłkę w polu karnym, dośrodkował wprost na głowę Covilo, a ten bez problemu umieścił piłkę w siatce.

• GOOOOOOOOOOOOOL DLA CRACOVII! COVILO!

• Kolejne uderzenie Dąbrowskiego z dystansu, Zubas miał spore problemy ze złapaniem piłki, ale ostatecznie interweniował na raty.

• Kowalski dośrodkował w pole karne, Sokołowski uderzył głową, ale piłka przeleciała obok bramki.

• Polczak faulował Demjana i będzie szansa dla Podbeskidzia z rzutu wolnego.

• DĄBROWSKI! Przepiękne uderzenie pomocnika Cracovii z dystansu, ale strzał z 30 metrów trafia w poprzeczkę!

• Demjan pada na murawę po starciu ze Sretenoviciem, lecz arbiter nie dopatrzył się faulu obrońcy gości.

• Strzał z dystansu Budzińskiego zablokowany przez Kato. Będzie aut dla Cracovii.

• Kolcak dobrze przejął piłkę na połowie rywala, dograł do Demjana, ale ten nie opanował mocnego podania i od bramki zacznie Pilarz.

• Mamy jedną zmianę w drużynie Cracovii. Dialiba zastępuje Jendriska.

• Znów gramy!

• Oba zespoły już z powrotem na murawie. Zaraz początek drugiej połowy.

• Fatalna interwencja Kaczmarka była jak dotąd najważniejszym momentem tego meczu. Podbeskidzie mimo gry w dziesiątkę stworzyło sobie najlepszą okazję do zdobycia gola, lecz Kato w świetnej sytuacji przestrzelił. Cracovia ma rzecz jasna przewagę, ale na razie nie potrafiła poważnie zagrozić bramce gospodarzy. Na drugą połowę zapraszamy za niespełna kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy!

• Dobre dośrodkowanie Cetnarskiego i niecelne uderzenie Covilo.

• Sokołowski fauluje Rakelsa i zostaje ukarany żółtą kartką. To już jego trzecia kara indywidualna w tym sezonie.

• Kolejna szansa Cracovii! Cetnarski uderzył z pierwszej piłki po sporym zamieszaniu w polu karnym, ale trafił obok słupka.

• Ależ akcja Cracovii! Wójcicki zagrał do Covilo, ten piętką podał do Rakelsa, ale ten ostatni nie zdołał celnie dograć do Jendriska.

• Jendrisek znalazł się po prawej stronie po podaniu od Dąbrowskiego, lecz dośrodkował zbyt mocno.

• Rakels stracił piłkę i sprokurował kontrę Podbeskidzia. Błąd kolegi faulem naprawił Sretenović i otrzymał za to żółtą kartkę.

• KATO! Ależ sytuacja dla Podbeskidzia! Znakomita akcję prawą stroną przeprowadził Kowalski, dośrodkował piłkę do Kato, lecz Japończyk w znakomitej sytuacji przeniósł piłkę nad bramką!

• Zbyt mocne podanie Sokołowskiego do Demjana. Po raz kolejny z piątego metra wznowi grę Pilarz.

• Cracovia spokojnie rozgrywała piłkę, ale przerzut z prawej na lewą stronę był niedokładny. Podbeskidzie po chwili straciło jednak piłkę.

• Strzał Dąbrowskiego był bardzo lekki i trafił wprost w nierozgrzanego jeszcze Zubasa.

• Do bramki Podbeskidzia wchodzi Emilijus Zubas. Boisko opuścił Mateusz Możdżeń.

• CZERWONA KARTKA DLA WOJCIECHA KACZMARKA! Golkiper Podbeskidzia wyszedł przed pole karne i zagrał piłkę rękoma. Fatalna interwencja i sytuacja gospodarzy robi się bardzo trudna.

• Strzał Budzińskiego z dystansu zablokował Kato. Optyczna przewaga Cracovii robi się coraz większa, ale na razie nie przekłada się to na sytuacje podbramkowe.

• Dąbrowski podał do Covilo, ten miał problemy z przyjęciem piłki, ale zdołał wywalczyć rzut rożny.

• Strzał z dystansu Dąbrowskiego, piłka ląduje w rękach Kaczmarka. Na razie obaj bramkarze nie byli jeszcze zmuszeni do poważniejszego wysiłku.

• Cetnarski z rzutu wolnego trafił tylko w mur. Przy piłce wciąż utrzymuje się jednak Cracovia.

• Budziński podał do Rakelsa, a ten wywalczył rzut wolny po starciu z Sokołowskim. Będzie bardzo dobra okazja dla gości.

• Po kolejnym dośrodkowaniu Możdżenia piłka opuściła boisko. Od bramki zacznie Pilarz.

• Podbeskidzie miało rzut wolny. W pole karne dośrodkowywał Możdżeń, a Wołąkiewicz wybił piłkę. Mamy jeszcze rzut rożny.

• Szybka wymiana podań wśród piłkarzy Cracovii, strzał Cetnarskiego bez żadnego problemu wyłapał jednak Kaczmarek.

• Po długim podaniu Kowalski zdążył dośrodkować piłkę na wślizgu, lecz znów skończyło się to tylko wyłapaniem futbolówki przez Pilarza.

• Jak na razie to Cracovia nieco dłużej utrzymuje się przy piłce - przez 54% czasu.

• Kato dograł na prawą stronę do Możdżenia, ten dośrodkował w pole karne, ale piłkę spokojnie wyłapał Pilarz.

• Indywidualna akcja Kowalskiego i strzał ze skraju pola karnego. Piłka przelatuje nad bramką Pilarza.

• Akcja Sokołowskiego prawą stroną przyniosła tylko aut. Podbeskidzie nie może na razie przebić się przez szczelną obronę gości.

• Jendrisek dograł do Budzińskiego, ten z prawej strony próbował podać do Cetnarskiego, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym, przy którym faulował Rakels.

• Ładna akcja Cracovii. Dąbrowski zagrał prostopadłą piłkę do Jendriska, lecz podanie było nieco za mocne i futbolówkę złapał Kaczmarek.

• Indywidualna akcja Demjana, ale ostatecznie napastnik Podbeskidzia przegrał pojedynek z Polczakiem. Od bramki zacznie Pilarz.

• Tym razem Demjan zdecydował się na strzał sprzed pola karnego. Było to uderzenie bardzo lekkie i Pilarz bez problemu złapał piłkę.

• Kowalski dośrodkował w pole karne z prawej strony, Demjan przewrócił się w starciu ze Sretenoviciem, ale nie ma mowy o jedenastce.

• Budziński zupełnie nie zrozumiał się teraz z partnerami i jego podanie trafiło jedynie do rywali.

• Po złym podaniu Sretenovicia piłkę przejął Chmiel, kontratak gospodarzy zakończył się strzałem Możdżenia, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

• Adu uderzał z dystansu, piłka przeleciała jednak bardzo daleko od bramki Pilarza.

• Sokołowski faulował w środku pola Rakelsa, ale po rzucie wolnym piłkę szybko przejęło Podbeskidzie.

• Lekkie dogranie obrońcy do Pilarza, ale bramkarz Cracovii wybija piłkę. Chmiel próbował jeszcze odebrać ją wślizgiem, lecz jedynie faulował.

• Wołąkiewicz ładnie dograł do Cetnarskiego, ten dorzucił piłkę do niepilnowanego w polu karnym Jendriska, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

• Cracovia gra dziś na czarno, Podbeskidzie w biało-niebieskich trykotach.

• Gramy!

• Przed rozpoczęciem meczu kibice odśpiewali jeszcze "Mazurka Dąbrowskiego".

• Losowanie wygrał Marek Sokołowski, od środka zacznie więc Cracovia.

• Oba zespoły wychodzą właśnie na boisko. Zaraz zaczynamy!

• Rezerwowi Cracovia: Grzegorz Sandomierski, Boubacar Diabang, Dariusz Zjawiński, Bartosz Rymaniak, Deleu, Krzysztof Szewczyk, Bartosz Kapustka

• Rezerwowi Podbeskidzie: Emilijus Zubas, Adam Deja, Mateusz Szczepaniak, Dariusz Kołodziej, Maciej Korzym, Lukas Janić, Bartosz Jaroch.

• Znamy już składy obu zespołów. W Podbeskidziu zadebiutuje Celestine Lazarus, 22-letni Nigeryjczyk pozyskany przed tygodniem ze Słowacji.

• Witamy w relacji na żywo ze spotkania 3. kolejki Ekstraklasy, w którym Podbeskidzie Bielsko-Biała podejmować będzie Cracovię.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA - CRACOVIA

Po dotkliwiej porażce w Warszawie z Legią 0:5, piłkarze Podbeskidzia zmierzą sięw 3. kolejce z Cracovią. Podopieczni Dariusza Kubickiego nie mogą długo myśleć o przegranej z wicemistrzami Polski i muszą szybko wziąć się w garść, ich rywalem będzie bowiem bardzo dobrze spisująca się w ostatnim czasie drużyna "Pasów".

Krakowski klub podtrzymuje świetną serie meczów bez porażki i jest niepokonany od jedenastu ligowych spotkań (licząc także ubiegły sezon). Na koncie drużyna Jacka Zielińskiego ma wygraną z Lechią oraz remis z Wisłą w derbach Krakowa.