Podbeskidzie Bielsko-Biała 2 - 0 Górnik Łęczna

Podbeskidzie Bielsko-Biała

2

Górnik Łęczna

0

• Dziękujemy za śledzenie relacji z meczu Podbeskidzie - Górnik Łęczna! Serdecznie zapraszamy na kolejne relacje tekstowe przeprowadzane przez nasz portal.

• Koniec spotkania! Podbeskidzie Bielsko-Biała wygrało z Górnikiem Łęczna 2:0, po golach Mateusza Szczepaniaka i Adama Mójty. "Górale" dopisują do swojego konta bardzo ważne 3 punkty!

• Adam Mójta z ostrego kąta oddał strzał na bramkę gości. Golkiper Górnika źle ocenił tor lotu piłki, a ta wpadła do siatki! Kuriozalny gol na zakończenie meczu!

• GOOOOOL! Cóż za bramka Adama Mójty!

• Ostatnia zmiana w dzisiejszym meczu. Boisko opuścił Damian Chmiel, a na plac gry wszedł Oleg Veretilo.

• Ładna akcja Podbeskidzia zakończona uderzeniem z 16 metrów Mateusza Szczepaniaka. Piłka odbiła się jeszcze od Mierzejewskiego i wpadła do bramki gości. To 8. gol w sezonie Szczepaniaka!

• GOOOOOOL! Mateusz Szczepaniak strzela gola na 1:0 dla Podbeskidzia!

• Dośrodkowanie Marquitosa, głową próbował Łukasz Mierzejewski, jednak piłka trafiła w słupek!

• Trzecia zmiana w zespole Szatałowa. Bartosz Śpiączka zmienił Przemysława Pitrego.

• Jakub Świerczok wywalczył kolejny rzut rożny dla swojej drużyny.

• Ładny strzał z dystansu Mateusza Możdżenia, ale piłka przeleciała tuż obok bramki Górnika!

• Faul w ataku Damiana Jakubika na Marku Sokołowskim.

• Bardzo niecelny strzał z dystansu Samuela Stefanika. Od bramki rozpocznie bramkarz Górnika.

• Zmiana w drużynie z Łęcznej. Łukasz Tymiński zastępuje Krzysztofa Danielewicza.

• Damian Chmiel sfaulowany na własnej połowie przez Grzegorza Bonina.

• Akcja gości, popędził prawym skrzydłem Grzegorz Bonin. Po chwili Górnik wywalczył rzut rożny.

• Sporo przewinień w drugiej części spotkania. Kohei Kato faulowany przez Mierzejewskiego.

• Dośrodkowanie w pole karne, Radosław Pruchnik oddał strzał głową, ale dobrze interweniował bramkarz "Górali".

• Rzut wolny dla Górnika Łęczna, faulowany Przemysław Pitry.

• Łukasz Bogusławski ukarany żółtą kartką za przerwanie kontrataku Podbeskidzia.

• Przemysław Pitry przedarł się w pole karne gospodarzy, Baranowski wybił piłkę na rzut rożny.

• Kolejna zmiana w zespole gospodarzy. Samuel Stefanik zastąpił na placu gry Roberta Demjana.

• Zmiana w drużynie Roberta Podolińskiego. Jakuba Kowalskiego zmienia 25-letni Paweł Tarnowski.

• Kolejny strzał Przemysława Pitrego. Tym razem piłka przeleciała tuż obok bramki Podbeskidzia.

• Kolejny rzut rożny dla Górnika, do piłki podchodzi Marquitos.

• Kohei Kato sfaulowany przez Jakuba Świerczoka. Napastnik Górnika został ukarany żółtą kartką.

• Jakub Świerczok świetnie dograł do Przemysława Pitrego, ten oddał mocny strzał, ale piłka odbiła się od jednego z obrońców Podbeskidzia. Kolejny rzut rożny dla przyjezdnych.

• Goście mogli wyjść na prowadzenie, jednak najpierw strzał Świerczoka zablokował Kohei Kato, następnie uderzenie Pruchnika odbił Jozef Piacek. Skuteczna gra "Górali" we własnym polu karnym.

• Nerwowe poczynania gospodarzy w defensywie, Zubas wybił piłkę na rzut rożny.

• Faul Marquitosa na Marku Sokołowskim. Obyło się bez żółtej kartki.

• Sporo niedokładności i przypadkowych zagrań w wykonaniu obu drużyn na początku drugiej połowy.

• Czas na drugą część spotkania, od środka rozpoczynają "Górale".

• W pierwszych 45 minutach nieco lepiej na boisku prezentowali się piłkarze gospodarzy, którzy oddali osiem strzałów na bramkę Górnika, z czego tylko dwa okazały się celne. Podopieczni Szatałowa również oddali zaledwie dwa celne strzały, jednak na ten wynik potrzebowali sześciu uderzeń na bramkę.

• Koniec pierwszej połowy! Podbeskidzie Bielsko-Biała bezbramkowo remisuje na własnym obiekcie z Górnikiem Łęczna.

• Tomasz Musiał doliczył dwie minuty do pierwszej części meczu.

• Pierwszy w dzisiejszym spotkaniu rzut rożny dla Górnika.

• Mateusz Szczepaniak oddał strzał głową, jednak na posterunku był bramkarz "zielono-czarnych".

• Zmiana w zespole Jurija Szatałowa. Z boiska schodzi kontuzjowany Grzegorz Piesio, w jego miejsce wszedł 28-letni Marcos Garcia Barreno "Marquitos".

• Przerwa w grze. Urazu doznał Grzegorz Piesio.

• Dośrodkowanie Mateusza Możdżenia w pole karne gości, piłkę pewnie wyłapał Dziugas Bartkus.

• Damian Jakubik podłączył się pod akcję ofensywną Górnika, ale ostatecznie jego dośrodkowanie zostało zablokowane.

• Prawym skrzydłem przedzierał się rozpędzony Grzegorz Bonin, ale tuż przed polem karnym stracił futbolówkę.

• Małe starcie Pawła Baranowskiego z Jakubem Świerczokiem w polu karnym gospodarzy, jednak sędzia nie dopatrzył się przewinienia obrońcy Podbeskidzia.

• Rośnie przewaga gospodarzy, którzy coraz częściej goszczą pod bramką łęcznian.

• Strzał Roberta Demjana z dystansu zablokowany, kolejny rzut rożny dla "Górali".

• Piłka trafiła do Mateusza Możdżenia. Były zawodnik Lecha Poznań uderzył jednak fatalnie i wykopem od bramki rozpocznie bramkarz gości.

• Akcja Podbeskidzia, dośrodkowanie Kowalskiego z prawego skrzydła zostało zablokowane i "Górale" będą wykonywać rzut rożny.

• Kohei Kato zdecydował się na strzał z dystansu, jednak strzał Japończyka okazał się bardzo niecelny.

• Rzut wolny dla Górnika po faulu na Grzegorzu Piesio. Dośrodkowanie zakończone niecelnym strzałem Radosława Pruchnika, od bramki rozpocznie Zubas.

• Jak na razie przy piłce dłużej utrzymują się podopieczni Roberta Podolińskiego.

• Na takiej murawie rywalizują piłkarze Podbeskidzia i Górnika Łęczna:

• Adam Mójta oddał mocny strzał z dystansu, Bartkus odbił piłkę przed siebie. Jeden z obrońców wybił piłkę na rzut rożny.

• Akcja Podbeskidzia, jednak na spalonym złapany został Mateusz Szczepaniak.

• Podbeskidzie wywalczyło aut na wysokości pola karnego gości.

• Murawa nie prezentuje się zbyt dobrze, jest dość grząsko. To będzie ciężki mecz dla obu drużyn.

• Ciekawie w pierwszym fragmencie spotkania! Najpierw próbowali gospodarzy, później szybko goście, jednak w obu przypadkach piłkę pewnie wyłapywali bramkarze.

• Pierwszy gwizdek arbitra!

• Zawodnicy obu drużyn wychodzą już na plac gry!

• Już za moment rozpocznie się pierwszy mecz 25. kolejki Ekstraklasy. Mamy nadzieję, że piłkarze zaprezentują nam dobre widowisko!

• Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Tomasz Musiał z Krakowa.

• Natomiast w miniony weekend Górnik Łęczna pokonał na własnym obiekcie Koronę Kielce 3:2, mimo że po 17 minutach kielczanie prowadzili już dwiema bramkami. Bohaterem łęcznian został Jakub Świerczok, który popisał się hattrickiem.

• W ostatniej kolejce podopieczni Roberta Podolińskiego wygrali na wyjeździe z Wisłą Kraków 2:1. Bramki dla Podbeskidzia zdobyli wówczas Mateusz Możdżeń, który wykorzystał rzut karny oraz Samuel Stefanik.

• Wróćmy jednak do starcia Podbeskidzia z Górnikiem Łęczna. Po 24 kolejkach "Górale" zajmują 12. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 27 punktów. Trzy punkty więcej na swoim koncie mają piłkarze z Łęcznej, którzy plasują się na 9. pozycji.

• Odwołano już dwa spotkania 25. kolejki Ekstraklasy. Przełożone na następny wtorek zostały spotkania Korona Kielce - Wisła Kraków oraz Piast Gliwice - Śląsk Wrocław.