Podbeskidzie Bielsko-Biała 2 - 2 Korona Kielce

2

Korona Kielce

2

• Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

• Korona zapłaciła za minimalizm. W drugiej połowie całą swoją grę ograniczyła do bronienia dostępu do własnej bramki i to musiało się tak skończyć. Podział punktów w Bielsku bardziej satysfakcjonuje pewnie gospodarzy

• Koniec! Remis w Bielsku Białej!

• Jeszcze Kiełb zmienia Luisa Carlosa

• Cerniauskas wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Iwańskiego, Konieczny posłał ją znów w pole karne, a tam strzałem głową bramkarza przelobował Korzym!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Maciej Korzym, remis!

• Dwie minuty doliczył sędzia do drugiej połowy

• Tomasik nieźle dośrodkował z lewej strony boiska, ale w polu karnym piłka minęła wszystkich piłkarzy i wyszła na aut

• Paweł Golański dośrodkował z rzutu rożnego, ale obrońcy Podbeskidzia wybili piłkę z własnej szesnastki. Po chwili do bramki gospodarzy trafił Pilipczuk, ale wcześniej był on na spalonym i sędzia to zauważył

• Właśnie za Porcellisa wchodzi teraz Aankour

• Tak jest, napastnik Korony już wrócił na murawę. Za chwilę pojawi się też na niej Nabil Aankour, tylko kogo zmieni?

• Rafael Porcellis złapał jakąś kontuzję i schodzi teraz za linię boczną. Zaraz jednak pewnie wróci na boisko

• Damian Chmiel schodzi z boiska, a w jego miejsce wchodzi Adam Pazio

• Iwański! Sokołowski dośrodkował w pole karne, a pomocnik Podbeskidzia nieznacznie przestrzelił głową!

• Długie zagranie Iwańskiego z rzutu wolnego, ale niedokładne. Łapie piłkę litewski bramkarz gości

• I znów niepewnie po dośrodkowaniu Iwańskiego interweniował Cerniauskas, ale po raz kolejny uratowali go obrońcy. Po chwili Sokołowski faulował Pilipczuka w polu karnym Korony

• Groźnie pod bramką Korony! Iwański dośrodkował z rzutu rożnego, a w ostatniej chwili napastnika uprzedził Leandro

• Długie, prostopadłe podanie w kierunku Chrapka, ale tego zdołał uprzedzić Sylwestrzak. Rzut rożny

• Długie zagranie z głębi pola od Iwańskiego do Korzyma, a po zgraniu głową tego drugiego futbolówkę stracił Chrapek

• Golański dośrodkował z rzutu wolnego, a obrońcy Podbeskidzia wybili piłkę z własnego pola karnego

• A Maciej Korzym, były piłkarz Korony, za Roberta Demjana

• Podwójna zmiana gospodarzy. Krzysztof Chrapek wchodzi za Piotra Malinowskiego

• A teraz groźnie pod bramką Korony! Podobna sytuacja, tym razem uderzał Chmiel, a świetnie interweniował Cerniauskas!

• Sokołowski otrzymał piłkę na około czternastym metrze od bramki, ale wyraźnie przestrzelił

• Piłkarze obu drużyn po tej sytuacji zaczęli się między sobą przepychać i w efekcie tego żółtą kartkę otrzymał też Pilipczuk

• Chmiel zaatakował prawą stroną boiska, ale faulował przy tym Leandro. Dostał za to żółtą kartkę

• Żółta kartka dla Jovanovicia, za to, jak faulował on jednego z rywali na połowie Podbeskidzia

• Golański dośrodkował z tego rzutu wolnego, a z własnej szesnastki piłkę wybił Konieczny

• Deja faulował Jovanovicia na własnej połowie boiska

• Pilipczuk! Bardzo dobre dośrodkowanie Leandro, a Pilipczuk oddał minimalnie niecelny strzał głową. To mógł być gol dla Korony!

• To mogła być bramka! Demjan świetnie odnalazł w polu karnym Iwańskiego, a ten fatalnie przestrzelił z bliskiej odległości!

• Arbiter daje znak i zaczynamy drugą połowę!

• Nie mamy na co narzekać! Pierwsze niedzielne spotkanie T-Mobile Ekstraklasy nie zawodzi, obie drużyny prezentują się naprawdę ciekawie i oglądaliśmy już trzy gole. Tempo spotkania stoi na naprawdę dobrym poziomie i pozostaje nam mieć nadzieję, że po przerwie się to nie zmieni

• I koniec pierwszej połowy! Korona prowadzi z Podbeskidziem 2:1

• Jedną minutę doliczył sędzia do pierwszej połowy meczu

• Zagadka z arbitrem rozwiązana

• Deja oddał strzał z dystansu, ale piłka poleciała daleko od bramki Cerniauskasa

• Pilipczuk świetnie dośrodkował z lewej strony boiska, a piłka odnalazła w polu karnym Carlosa. Zawodnik Korony zdecydował się bez większego namysłu na strzał i pokonał Peskovicia!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Luis Carlos i goście znów prowadzą!

• Poprzeczka! Kiepsko co prawda rzut wolny wykonał Iwański, ale po chwili gospodarze mieli aut. Piłkę dośrodkował Sokołowski, a piłka po uderzeniu Tomasika odbił się od poprzeczki

• Fertovs faulował przed chwilą Sokołowskiego na własnej połowie boiska i gospodarze będą mieli dobrą okazję do dośrodkowania

• Leandro dośrodkował z lewej strony boiska, ale piłka po drodze opuściła boisko i grę od bramki wznowi Pesković

• Sokołowski dośrodkował z lewej strony boiska w pole karne gości, ale stamtąd wybił piłkę Leandro. Po chwili Adam Deja ostrym faulem powstrzymał wychodzącego z kontrą Pilipczuka i dostał za to żółtą kartkę

• Paweł Golański wrzucił piłkę z autu w pole karne gospodarzy, a po zgraniu głową Kapo nie zdołał do niej dobiec Porcellis. Futbolówkę chwycił bramkarz

• Leandro dośrodkował z lewej strony boiska, ale we własnej szesnastce dobrze interweniowali bielszczanie

• Damian Chmiel przymierzył sprzed pola karnego, ale nieczysto trafił w piłkę i ta poleciała dość daleko od bramki Korony

• Maciej Iwański dośrodkował z rzutu wolnego, ale jeden z obrońców Korony wybił piłkę z własnego pola karnego

• Tomasik dośrodkował z lewej strony boiska, a Golański wybił piłkę z własnego pola karnego. Przejął ją Deja, ale jego strzał był wyraźnie niecelny

• Marek Sokołowski otrzymał piłkę w środkowej strefie boiska, podprowadził ją sobie i huknął z dystansu. Futbolówka po palcach Cerniauskasa wpadła do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Ależ odpowiedź gospodarzy, Sokołowski i mamy remis!

• Paweł Golański dośrodkował z rzutu rożnego, a debiutujący w Koronie Porcellis wyskoczył najwyżej i wpakował głową piłkę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Rafael Porcellis, 1:0 dla Korony!

• Luis Carlos faulował przed chwilą w środkowej strefie boiska Sokołowskiego

• Gorąco zrobiło się pod bramką gospodarzy. Golański świetnie dośrodkował z prawej strony boiska, a Kolcak zablokował uderzenie Pilipczuka. Zawodnik Korony był jednak na spalonym, co nie uszło uwadze sędziego

• Konieczny wybił piłkę głową po dośrodkowaniu Golańskiego z własnego pola karnego, a po chwili sprzed pola karnego gości strzał oddał Malinowski. Cerniauskas bez większych kłopotów chwycił futbolówkę

• Po dośrodkowaniu Golańskiego we własnym polu karnym gospodarze poradzili sobie spokojnie, ale kapitan Korony zaraz będzie miał kolejną okazję do wrzutki. Tym razem rzut wolny wywalczył Olivier Kapo

• Kolcak faulował na własnej połowie boiska Pilipczuka i goście będą mieli dobrą okazję do dośrodkowania

• Iwański próbował oddać strzał sprzed pola karnego, jednak został zablokowany

• Z dośrodkowaniem Golańskiego spokojnie poradzili sobie jednak gospodarze, podobnie po chwili, gdy kapitan goście wrzucał piłkę z autu

• To mogła być bramka! Porcellis oddał świetny strzał sprzed pola karnego, a Pesković odbił piłkę na rzut rożny!

• Szymon Złotek daje znak i zaczynamy!

• Obie drużyny już są na murawie, piłkarze przybili piątki - za chwilę zaczynamy!

• Co ciekawe, dzisiejszy mecz miał prowadzić Szymon Marciniak, a zrobi to Mariusz Złotek. Niedoszły rozjemca tego widowiska prowadził również ostatni mecz Korony w Białymstoku (pokazał niesłuszną żółtą kartkę Radkowi Dejmkowi, myląc go z Piotrem Malarczykiem) oraz w środku tygodnia spotkanie Legii ze Śląskiem Wrocław w Pucharze Polski.

• Korona walczy z kolei o utrzymanie dystansu nad strefą spadkową i zbliżenie się do czołowej ósemki. Zarówno Ruch Chorzów, jak i Zawisza Bydgoszcz w tej kolejce zgarniały komplety punktów, więc jeśli kielczanie chcą się trzymać daleko od miejsc 15-16, to dzisiaj nie mogą być gorsi

• Bielszczanie podejdą do tego spotkania uskrzydleni dobrą grą w Pucharze Polski i ograniem tam Piasta Gliwice. Zobaczymy, czy będzie to miało przełożenie na rzeczywistość ligową. Jeśli uda im się zwyciężyć, to umocnią swoją pozycję z w grupie mistrzowskiej oraz zrównają się punktami z piątym Górnikiem.

• W Bielsku Białej kielczanie wygrali jednak ostatni raz w sezonie 2011/2012, a pokonali wtedy gospodarzy 3:2. W ubiegłym sezonie Podbeskidzie u siebie wygrało 1:0, a samobójczego gola strzelił Piotr Malarczyk

• Korona ma ostatnio całkiem niezły bilans meczów przeciwko Podbeskidziu, a Leszek Ojrzyński pokusił się nawet o stwierdzenie, że nienawidzi grać przeciwko kielczanom. W pierwszym starciu tych dwóch ekip górą byli właśnie złocisto-krwiści, który przed własną publicznością wygrali 2:1. Było to ich pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

• A teraz gospodarzy: Richard Zajac, Gracjan Horoszkiewicz, Adam Pazio, Frank Kwame Adu, Artur Lenartowski, Maciej Korzym, Krzysztof Chrapek

• Po lewej stronie dostępne są wyjściowe jedenastki, pora na ławki rezerwowych. Na początek gości: Wojciech Małecki, Lukas Klemenz, Marcin Cebula, Boliguibia Ouattara, Kamil Matulka, Nabil Aankour, Jacek Kiełb

• Zaskakiwać nieco może bardzo mała liczba Polaków w pierwszym składzie Korony. W kieleckiej jedenastce wybiegnie ich zaledwie trzech, a dla porównania w drużynie gospodarzy siedmiu

• Poprzednią kolejkę ligową obie drużyny kończyły w odmiennych nastrojach. Korona pokonała na wyjeździe Jagiellonię Białystok 2:1, natomiast Podbeskidzie przegrało w Warszawie z Legią 0:3. Kto będzie bardziej zadowolony po dzisiejszym meczu?

• Witamy! Zapraszamy na relację live ze spotkania 23. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Podbeskidzie Bielsko Biała podejmie Koronę Kielce

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA PODBESKIDZIE - KORONA

Podbeskidzie walczy o ósemkę, Korona chce pójsć za ciosem

Podbeskidzie w środę dość niespodziewanie pokonało na wyjeździe Piasta w pierwszym meczu 1/4 finału Pucharu Polski i jest na najlepszej drodze do półfinału tych rozgrywek. Postawa zespołu Leszka Ojrzyńskiego w lidze także zasługuje na uznanie. "Górale" co prawda przegrali ostatni mecz z Legią przy Łazienkowskiej. W wyjazdowym starciu z mistrzem Polski trudno było spodziewać się jednak innego wyniku. Wcześniej bielszczanie ograli w Bełchatowie miejscowy GKS i zremisowali przed własną publicznością z Cracovią.

Korona przystąpi do meczu z Podbeskidziem podbudowana dobrymi wynikami. Zespół, który przeżywa duże problemy finansowe, na wiosnę jeszcze nie zaznał smaku porażki. Po remisie z Górnikiem i cennym punkcie w pojedynku z Legią, złocisto-krwiści ograli w Białymstoku Jagiellonię. Czy w spotkaniu z "Góralami" przedłużą dobrą serię?

Mecz obu drużyn na Kolporter Arenie był ciekawym widowiskiem. Kielczanie objęli prowadzenie po golu Kamila Sylwestrzaka, ale chwilę później wyrównał Pavol Stano, który jeszcze w poprzednim sezonie reprezentował barwy Korony. W drugiej połowie Korona za sprawą Jacka Kiełba zdobyła bramkę na 2:1, a z boiska za czerwoną kartkę wyleciał Stano.