Podbeskidzie Bielsko-Biała 1 - 3 Wisła Kraków

1

Wisła Kraków

3

• Za uwagę dziękuje Paweł Wróbel

• Koniec spotkania. Wisła wygrywa zasłużenie w Bielsku-Biała. Podopieczni Michała Probierza wygrywają drugi mecz z rzędu i to ze strzelonymi trzema golami. Biała Gwiazda miała miażdzącą przewagę i pewnie dowiozła korzystny wynik. Brawa za pierwszą połowę nalezą się również dla Podbeskidzia Bielsko-Biała.

• Wrzutka w pole karne Ziajki jednak to zagranie jest zbyt głębokie i piłka opuszcza boisko.

• Sędzia doliczył cztery minuty do drugiej połowy.

• Zmiana w drużynie Wisły. Plac gry opuszcza Melikson, za za niego pojawił się na murawie Jaliens.

• Garguła w miejsce Ilieva.

• Na murawie pojawił się długo wyczekiwany Radosław Sobolewski, który zmienił Tomasa Jirsaka.

• Gool i mamy 3-1. Genkow rozwiewa wszystkie wątpliwości. Uderzenie ilieva dochodzi do Genkowa, który dobija piłkę do pustej bramki. Zawodnik Wisły Kraków musiał tylko dostawić nogę.

• GOOOl! Cohen zdobywa bezpośrednio bramkę z rzutu wolnego piłki w polu karnym nikt nie dotyka. Spory błąd Parejki, ponieważ było to uderzenie ze znacznej odległości.

• Żółtym kartonikiem ukarany został Lamey za faul na Sokołowskim.

• GOOOL

• Zmiana w drużynie gospodarzy. Dobrze spisującego się dzisiaj Reimana zastępuje Cohen.

• Andreas Kirm i 2-0. Dużo przypadku w tej akcj po błędzie obrońców Podbeskidzia-Bielsko Biała dochodzi do piłki Kirm i posyła piłkę do siatki. Dobrym rozpoczęciem tej akcji popisuje się Parejko,.

• W dobrej sytuacji był Górkiewicz, który powinien odgrywać do lepiej ustawionego kolegi.Podbeskidzie po stracie gola zaczeło grać dużo lepiej. Podopieczni Roberta Kasperczyka mieli swoje okazje do zdobycia gola.

• Dancik leży na murawię. Najprawdopodobniej ma skręconą kostkę. Zawodnik Podbeskidzia Bielsko-Biała opuszcza boisko. Miejmy nadzieję, że nic mu się nie stało, ponieważ obok Mateusza Bąka jest to najlepszy zawodnik gospodarzy.

• Ależ mogła być szybka odpowiedz na zdobytą bramkę Wisły. Do piłki w polu karnym dochodzi Dancik i tylko znanym sobie sposobem zawodnik Podbeskidzia nie trafia do bramki.

• Rzut wolny dla drużyny Podbeskidzia-Bielsko-Biała. Dwadzieścia siedem metrów do bramki Parejki. Sokołowski uderza mocno w bramke Wisły Kraków i świetną paradą popisuje się Parejko.

• Iliev mija trzech zawodników , który zagrywa w pole karne i do piłki dochodzi Jirsak i umieszcza piłkę w siatce. Wspaniała indywidualna akcja Ilieva po której Wisła prowadzi 1-0.

• Lamey w pole karne i Genkow mial niezlą sytuację do zdobycia gola. Zawodnik Wisły Kraków uderza głową, niestety w tym uderzeniu nie było siły. Pierwszy pojedynek w tym meczu przegrał Dancik.

• Marek Sokołowski z autu na wysokości pola karnego piłkę głową zgrywa Demjan nie ma jednak kto jej uderzyć.

• Wisła Kraków w tej połowie ma miażdzącą przewagę. Powinno być już przynajmniej 1-0 jednak w bramce Podbeskidzia Bielsko-Biała wspaniale broni dzisiaj Mateusz Bąk. Drużyna Roberta Kasperczyka nie ma pomysłu na konstruowanie akcji.

• Faulowany Melikson przez Łatkę. Trzydzieści jeden metrów do bramki.Z rzutu wolnego miekko Melikson dośrodkowuje na głowę Diaza, który jest na minimalnym spalonym. Dobra decyzja asystenta sędziego.

• Ziajka uderza z dystansu. Bardzo dobre uderzenie mija bramkę w bezpiecznej odległości. Lepszym rozwiązaniem akcji było by podanie na lewą stronę do Sylwestra Patejuka.

• Jak na razie druga część absolutnie dla Wisły. Drużyna Michała Probierza miała w tej połowie swoje okazje do zdobycia gola. Na szczęście dla Podbeskidzia w bramce jest świetnie spisujący się Mateusz Bąk.

• Iliev zablokowany przez Koniecznego i mamy rzut rożny. Ze stałego fragmentu gry Melikson dośrodkowuje i dobrze interwenjuje Marek Sokołowski. Od bramki grę wznowi Mateusz Bąk.

• Rzut rożny dla Wisły Kraków.Melikson dośrodkowuje do Lameya jednak Holender nie dochodzi do piłki. Był to dziewiąty corner dla drużyny Wisły Kraków.

• Uderzenie Meliksona z trudem interwenjuje Mateusz Bąk. Po raz kolejny wspaniałą interwencją popisuje się bramkarz Podbeskidzia. Wisła zepchneła zawodników Roberta Kasperczyka na własną połowę.

• Marek Sokołowski z rzutu wolnego. Dobre uderzenie spokojnie łapie Parejko.Bardzo mocne uderzenie zawodnika Podbeskidzia Bielsko-Biała jednak nie sprawiło większych problemów bramkarzowi Wisły Kraków.

• Z rzutu wolnego Wisła Kraków. Dośrodkowanie zawodnika Wisły Kraków spokojnie łapie Mateusz Bąk. Z kontrą wychodzi Podbeskidzie Bielsko- Biała.Demjan uderza z dystansu jednak robi to zasłabo.

• Z boiska schodzi Piotr Malinowski a w jego miejsce Mariusz Sacha.

• Żółta kartka dla Junior Diaza. Zawodnik Wisły Kraków nie zagra w meczu z Cracovia.

• Konieczny wybija piłkę na rzut rożny. Z corneru Melikson dośrodkowuje na głowę Czekaja a później do piłki dochodzi Diaz i piłka minimalnie mija słupek bramki Mateusza Bąka.

• Jak na razie Wisła Kraków utrzymuje się przy piłce. Zawodnicy Podbeskidzia Bielsko-Biała zostali zepchnięci do głębokiej obrony. Swojej szansy szukają głównie w kontrataku.

• Fantastyczna interwencja Bąka. Zawodnik Podbeskidzia w niewarygodny sposob broni uderzenie Cezarego Wilka. To powinno być 1-0. Kapitan Wisły Kraków miał wyśmienitą sytuację do zdobycia gola.

• Reiman dośrodkowuje w pole karne, niestety żaden z zawodników Roberta Kasperczyka nie dochodzi do piłki.

• Dwa rzutu z autu Górkiewicza praktycznie z tego samego miejsca. Niestety dla Podbeskidzia Bielsko Biała nic z tego nie wynika.

• Uderzenie Ilieva po którym nie dużo zabrakło a piłka znalazła by się w siatce. Gdyby ta piłka dostała lepszej rotacji to mielibyśmy wynik 1-0. Od bramki grę zaczyna Podbeskidzie Bielsko-Biała.

• Obie jedenastki bez zmian. Miejmy nadzieję, że w tej połowie zobaczymy bramki.

• Faul Reimana na Meliksonie. Zawodnik Podbeskidzia Bielsko-Biała powinien uważać, ponieważ ma na swoim koncie już żółtą kartke.

• Od środka Podbeskidzie Bielsko-Biała i zaczynamy drugą część spotkania.

• Koniec pierwszej części spotkania. Dobre wyrównane spotkanie. Kilka dobrych interwencji Parejka i Mateusza Bąka. Dużo się dzieje na murawie, niestety dla widowiska brakuje bramek.

• O minutę zostaje przedłużona pierwsza część spotkania.

• Spotkanie może się podobać. Gra toczy się w szybkim tempie. Niestety dla widowiska gra obu drużyn jest dosyć ostra.

• Z rzutu wolnego Reiman. Trzydzieści jeden metrów do bramki. Zawodnik Podbeskidzia Bielsko-Biała dośrodkowuje jednak do piłki spokojnie i chwyta ją w "koszyczek:" Parejko.

• Z rzutu rożnego Podbeskidzia Bielsko-Biała. Ze stałego fragmentu gry Sylwester Patejuk zagrywa, niestety za krótko. Celownik pomocnika gospodarzy nie jest za dobrze dzisiaj ustawiony.

• Żółta kartka dla Koniecznego.

• Z autu na wysokości pola karnego grę wznowi Marek Sokołowski. Wspaniałe uderzenie Reimana i piłkę z kłopotami wybija Parejko. Świetny strzał zawodnika Podbeskidzia, ale i świetna robinsonada bramkarza Wisły Kraków.

• Za wysoko uniesiona noga przez Meliksona i od rzutu wolnego z własnej połowy grę wznowi Podbeskidzie Bielsko -Biała.

• Pajic dośrodkowuje w pole karne, ale spokojnie interwenjuje Marek Sokołowski. Z autu Wisła Kraków. Wilk uderza, niestety jego uderzenie zostaje zablokowane przez Górkiewicza.

• Tempo gry, niestety troche "siadło". Obie druzyny grają coraz ostrzej. Melikson uderza z dystansu i dobrą interwencją popisuje się Mateusz Bąk. Dla obu panów za tą akcję duże brawa.

• Kolejny faul Czekaja. Kibice Podbeskidzia protestują z powodu decyzji sędziego. Z rzutu wolnego Podbeskidzie Bielsko-Biała. Sylwester Patejuk zagrywa w pole karne i piąstkuje Parejko.

• NIe dokładne podanie Diaza i piłkę odzyskuje Wisła Kraków. Po chwili brzydko fauluje Cezary Wilk. To powinna być żółta kartka.

• Dobry otwarty mecz. Obie drużyny nie kalkulują. Jedynym celem dla obu drużyn jest strzelenie bramki. Na murawię przez chwile leży Czekaj na szczęście dla MIchała Probierza młody obrońca Wisły Kraków podnosi się o własnych siłach.

• Błąd sędziego ,który odgwizduje spalonego. Dobre podanie Diaza. To mogło być groźne. Duży błąd sędziego. W takiej sytuacji sędzia powinien się lepiej zachować.

• Kirm dośrodkowuje w pole karne i piłkę spokojnie łapie Mateusz Bąk, który nie popisał się dobrym wprowadzeniem do gry. Strata piłki Podbeskidzia Bielsko-Biała.

• Rzut rożny dla Wisły Kraków. Melikson krótko rozgrywa stały fragment gry. Po chwili do piłki dochodzi Diaz i próbuje uderzenia, niestety zostaje zablokowany.

• Powinna być to żółta kartka dla Lameya za przeszkadzanie przy wyrzucie z autu.

• Nakładka Czekaja i z rzutu wolnego Podbeskidzie. Młody obrońca Wisły starał się odzyskać piłkę niczym karateka. Wojciech Reiman dośrodkowuje w pole karne na szczęscie dla Wisły spokojnie piłkę łapie Parejko.

• Żółta kartka dla Wojciecha Reimana za przytrzymywanie za koszulkę.

• Jak na razie Damcik wygrywa wszystkie pojedynki jeden na jeden. Stoper Podbeskidzia w każdej próbie zawodników Wisły Kraków wychodzi zwycięsko.

• Kirm drybluje lewym skrzydłem jednak powstrzymuje go Damcik. Przy piłce utrzymuje się Podbeskidzie. Zawodnicy Roberta Kasperczyka zaczynają co raz dłużej utrzymywać się przy piłce.

• Rzut rożny dla Podbeskidzia Bielsko- Biała. Sylwester Patejuk dośrodkowuje w pole karne a tam Konieczny uderza głową, niestety bardzo nie dokładnie i od wybicia piłki grę zaczyna Parejko.

• Iliev krótko z Meliksonem podaje do Genkowa jednak ten źle podaje do Koniecznego. Wisła dłużej skrupulatniej buduje swoje akcje. Podbeskidzie próbuje swoich szans z kontraataku.

• Faul Koniecznego na Genkowie. Od środkowej połowy z rzutu wolnego Wisła Kraków. Ładna akcja drużynowa Podbeskidzia po której dośrodkowuje Łatka, niestety dla Roberta Kasperczyka i kibiców Podbeskidzia nic z tego nie wynika.

• Wisła próbuje uspokoić swoją grę. Podopieczni Michała Probierza starają się utrzymać przy piłcę. Jak na razie jesteśmy świadkami bardzo dobrego spotkania, któro jest rozgrywane w szybkim tempie.

• Iliev do Kirma, który dośrodkowuje, niestety dla Wisły zabrakło tam zawodnika do którego mógł zagrać pomocnik Wisły Kraków.

• Dośrodkowanie Górkiewicza pewnie łapie Parejko. Po chwili Ziajka powstrzymuje Kirma i od rzutu z autu Wisła Kraków. Podopieczni Michała Probierza rozgrywają atak pozycyjny.

• Dobry początek spotkania. Obie drużyny miały swoje szanse do zdobycia gry. Mecz ten jest rozgrywany w szybkim tempie. Sytuacja przenosi się z jednego pola karnego w drugie.

• Maor Melikson i interwencja Dancika. Po chwili do groźnego strzału dochodzi Cezary Wilk. Mogła się podobać ta akcja Wisły. Wszystko rozpoczeło się od wejścia ofensywnego Lameya i dobrym dośrodkowaniu. Na koniec Cezary Wilk popisał się bardzo dobrym uderzeniem. Bramkarz Podbeskidzia byłby bez szans

• Nie wiele brakowało i Patejuk pokonałby Parejko.Zawodnik Podbeskidzia Bielsko- Biała próbował lobować bramkarza Wisły Kraków swoją słabszą nogą.

• Dobry odbiór Paljicia po którym uderzał Andreas Kirm. Dobra próba, niestety gorzej z wykonaniem. Dobry pomysł zawodnika Wisły Kraków.

• Melikson odbija piłke od Dancika i mamy rzut rożny. Maor Melikson dośrodkowuje a piłkę wybija na kolejny stały fragment gry Marek Sokołowski. Po raz kolejny Izraelczyk i nie wiele brakowało, aby Wisła prowadziła.

• Dobra interwencja Czekaja. Była to próbka szybkości Malinowskiego, którego dobrze uprzedził młody obrońca WIsły. Rzut rożny dla Podbeskidzia, ale ten stały fragment gry został źle wykonany.

• Rzut z autu dla Podbeskidzia jednak nic z niego nie wynika. Uderzenie Łatki pewnie łapie Parejko.

• Wisła na czerwono. Podbeskidzie Bielsko-Biała na biało-niebiesko.

• Od środka Wisła Kraków i zaczynamy spotkanie. Miejmy nadzieję, że będziemy świadkami dobrego spotkania

• W składzie Podbeskidzia pojawił się dzisiaj Tomasz Górkiewicz oraz Piotr Malinowski. W drużynie gości na ławce rezerwowych znajduje się Radosław Sobolewski. W osiemnastce meczowej jest również debiutant Dawid Kamiński.

• Faworytem bukmacherów jest drużyna Wisły Kraków. Za każdą postawioną złotówkę wygrywamy 2,35. Kurs na Podbeskidzie wynosi 2,85. Kurs na remis wynosi 3,10. Kto będzie lepszy? Przekonamy się już niebawem. Miejmy nadzieję, że będziemy świadkami emocjonującego widowiska w którym padnie grad bramek.

• Sędzią dzisiejszego spotkania jest Daniel Stefański z Bydgoszczy. W bieżącym sezonie prowadził spotkanie Podbeskidzia Bielsko- Biała z GkS-em Bełchatów (1:0). Drużynie Wiśle Kraków sędziował w tym sezonie trzy krotnie. „Biała Gwiazda” zdobyła w tych początkach siedem punktów.

• W drużynie Roberta Kasperczyka nie zagra Cieniała z powodu kontuzji. Po za składem znaleźli się Adrian Sikora i Łukasz Mierzejewski. Na kartki muszą uważać Cohen, Konieczny, Nasher (wszyscy po trzy żółte kartki) oraz Łatka (siedem kartek). Największym problemem Roberta Kasperczyka jest lewa obrona. Trener gospodarzy sprawdzał na niej aż trzech piłkarzy (Mierzejewski, Król, Górkiewicz) i każdy z nich popełniał błędy. Bielszczanie będą liczyć na kontry i stałe fragmenty gry. W obu przypadkach wiele będzie zależało od postawy Sylwestra Patejuka.

• Dobrą wiadomością w Wiśle Kraków jest powrót do składu Cezarego Wilka po absencji przez karki. Kolejną świetną nowiną jest powrót kapitana Radosława Sobolewskiego. W ekipie Michała Probierza nie zagrają Marko Jovanović, Osman Chavez, Gordan Bunoza oraz Rafał Boguski. Za żółte karki nie zagra Gervasio Nunez. Taktyka Białej Gwiazdy i ustawienie było ćwiczone na środowym zamkniętym treningu. Trener Probierz w każdej chwili może zaskoczyć na przykład ustawieniem dwoma napastnikami.

• W ostatniej kolejce Biała Gwiazda pokonała ŁKS Łódz 3:2 po hat-tricku Cwetana Genkowa. Podbeskidzie Bielsko- Biała zremisowało ze Ślaskiem Wrocław 1:1. Najskuteczniejszym strzelcem gospodarzy jest Robert Dejman z dorobkiem sześciu goli. Najwięcej bramek w drużynie Wisły Kraków ma Dudu Biton z jedenastoma bramkami.

• Już dziś o godzinie 18 rozpocznie się spotkanie pomiędzy Podbeskidziem Bielsko-Biała a Wisłą Kraków. Podopieczni Roberta Kasperczyka zajmują 10. miejsce z dorobkiem 34 punktów. Obrońcy tytułu mistrza Polski zajmują 7. miejsce i mają 37 oczek. W rundzie jesiennej Górale sprawili sensacje i pokonali w Krakowie podopiecznych aktualnie Michała Probierza 1:0 po golu Juraja Dancika.