Podbeskidzie Bielsko-Biała 2 - 2 Zawisza Bydgoszcz

2

Zawisza Bydgoszcz

2

• To już wszystko z naszej strony, dziękujemy na uwagę i zapraszamy na kolejne relacje!

• To była szalona końcówka. Od zdobycia bramki Podbeskidzie przeważało i naciskało, aż do skutku. Jednak tuż po objęciu prowadzenia błyskawicznie odpowiedział Zawisza, który miał szansę nawet na zwycięstwo jednak mecz zakończył się podziałem punktów

• Koniec! Zawisza walczył do końca o zwycięską bramkę, ale ostatecznie spotkanie kończy się remisem!

• Smektała marnuje piłkę meczową! Kończył kontrę i zamiast zdobyć bramkę wbiegł prosto w Zajaca!

• Sandomierski broni strzał głową Demjana, a po chwili Kamiński uderza z dystansu niewiele ponad bramką!

• Niesamowite! Zawisza ruszył do ataku i po wrzucie z autu piłka trafiła do niepilnowanego Barisicia, a on huknął nie do obrony!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! Błyskawiczna odpowiedź Barisicia!

• GOOOOOOOOOOOOOL! Iwański w prawo, Sandomierski w lewo i 2:1 dla Podbeskidzia!

• Marić fauluje Chmiela i jest karny!

• Cisse był bardzo blisko zdobycia pięknej bramki przewrotką, piłka minimalnie minęła bramkę!

• Ostatnia zmiana w Zawiszy - Kamiński zastępuje Alvarinho

• I mamy komplet obrońców Podbeskidzia z żółtymi kartkami - Górkiweicz solidnie na nią zapracował

• Sandomierski z najwyższym trudem przenosi piłkę nad poprzeczką po strzale Koniecznego!

• Od razu reaguje Rumak i puszcza do boju Świerczoka w miejsce Drygasa

• Demjan przepchnął się w polu karnym, dograł do Śpiączki, który wygrał przebitkę z Wójcickim. Piłka spadła pod nogi Chmiela, który uprzedził Smektałę i z bliska wbija ją do siatki!

• GOOOOOOOOOOOL! Chmiel wyrównuje!

• Jest roszada u gospodarzy. Cisse wchodzi za Tomasika

• Deja groźnie uderzał, jednak w środek bramki i Sandomierski wybija przed siebie!

• Demjan szarżował na szesnastce, ale przy próbie strzału nie trafił w piłkę. Od razu z kontrą ruszył Drygas, skasował go Konieczny. Obrońca "Górali" dużo ryzykował, jednak udało mu się czysto interweniować

• Majewskij skuteczny także we własnym polu karnym, gdzie wygrywa pojedynki powietrzne

• Micael zgrał piłkę do boku do Drygasa. Zupełnie niepotrzebnie wyszedł do niego Zajac, Drygas spod linii dograł do Majewskiego, który płaskim strzałem z 10 metrów trafia do pustej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOL! Majewskij!

• Konieczny nie kalkulował, uciekł mu Mica więc obrońca "Górali" sfaulował i obejrzał żółty kartonik

• Spore zamieszanie pod bramką Zajaca. Barisic sprytnie wyłuskał piłkę spod nóg Koniecznego, uderzenie Drygasa jednak zablokowane, a Tomasik uprzedził Pawłowskiego i został przez niego sfaulowany

• Seria zablokowanych dośrodkowań, ostatecznie Sokołowski wybił piłkę w trybuny

• Z większym animuszem zaczęli gospodarze, którzy od dłuższego czasu utrzymują się przy piłce pod bramką rywala

• I wznawiamy grę! Obie ekipy bez zmian

• Remis tu nikogo nie zadowala więc możemy liczyć na emocje w tym spotkaniu. Zachęcamy do typowania wyniku w komentarzach i głosowania na gracza meczu!

• Spotkanie jest dosyć wyrównane, główną bolączką obu ekip jest celność strzałów - jak dotąd zaliczyli tylko po jednym.

• I w tym momencie pan Tomasz Kwiatkowski kończy pierwszą połowę!

• Sędzia pozwala dziś zawodnikom na wiele, puszcza wiele akcji, ale jest przy tym konsekwentny

• Chmiel uderza szczupakiem! Skrzydłowy ładnie złożył się do strzału po zagraniu od Sokołowskiego, jednak Sandomierski na posterunku

• Zawisza przejmuje inicjatywę po okresie przewagi Podbeskidzia. Większość akcji idzie lewą stroną, jednak Alvarinho ma problemy z celnym dograniem do kolegów.

• Ostre wejście Tomasika w Pawłowskiego skutkuje pierwszą żółtą kartką w meczu. Obrońca gości nie zagra w następnym meczu

• Alvarinho tym razem z gry na nos do Barisica, który świetnie uciekł Konicznemu, jednak strzał głową wyraźnie niecelny

• Dwie wrzutki Iwańskiego - pierwsza wybita przez Micaela, druga wyłapana przez Sandomierskiego

• W odpowiedzi kolejny stały fragment gry wykonywał Alvarinho, jednak ten element wyraźnie mu dziś nie siedzi

• Jak to nie wpadło? Pierwszy strzał Chmiela został zablokowany, piłka trafiła do Demjana, który dograł do Sokołowskiego. Piłkę wybił Wójcicki, Chmiel uderzył z 12 metrów, ale znowu świetnie interweniował kapitan Zawiszy, ratując swój zespół!

• Tym razem to Demjan odebrał piłkę w polu karnym i szukał Górkiewicza, ale ten jednak faulował

• Iwański rozprowadzał atak gospodarzy, szukał na prawej stronie Sokołowskiego, ale ten został uprzedzony przez Ziajkę

• Groźnie pod bramką Sandomierskiego! Sokołowski wstrzelił piłkę w poprzek pola karnego, mało brakowało aby Kołodziej mógł zdobyć gola! Po rzucie rożnym również się zakotłowało, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło

• Ziajka uruchomił Barisicia, ten pognał lewym skrzydłem i wstrzelił piłkę w pole karne. Był tam Alvarinho, jednak Portugalczyk źle przyjął

• Mocny początek Zawiszy. Najpierw celnie uderzał z dystansu Wójcicki, potem groźną kontrę wyprowadzał Drygas, ale nie najlepiej dograł do Pawłowskiego. Konieczny dobrze interweniował w polu karnym i przerwał akcję

• Losowanie wygrane przez Tomasza Sokołowskiego, "Górale" zostają na swojej połowie, zaczynają bydgoszczanie!

• Piłkarze obu ekip już wychodzą na murawę!

• Natomiast podopieczni Mariusza Rumaka po świetnym początku roku zaciął się i przegrał trzy ostatnie spotkania. Czy były szkoleniowiec Lecha znalazł sposób na ponowną odmianę gry swoich zawodników?

• Zawodnicy Podbeskidzia, mimo dwóch porażek w ostatnich spotkaniach, podchodzą do meczu pewni siebie - jeszcze nigdy nie przegrali z Zawiszą w lidze, a w tym sezonie już trzykrotnie go ograli

• I ławka Zawiszy: Węglarz, Nawotczyński, Pulhac, Strąk, Kamiński, Smektała, Świerczok

• Znamy już pierwsze składu obu ekip, czas zatem na zaprezentowanie rezerwowych. Podbeskidzie: Pesković, Pazio, Horoszkiewicz, Kwame, Cisse, Trochim, Śpiączka

• Witamy i zapraszamy na relację live z pierwszego dziś spotkania T-Mobile Ekstraklasy! Podbeskidzie Bielsko-Biała na inaugurację dodatkowej serii spotkań podejmie u siebie ostatniego w tabeli Zawiszę, początek już za niespełna pół godziny!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA - ZAWISZA BYDGOSZCZ

Anton Sloboda

Podbeskidzie nie zrealizowało głównego celu na ten sezon - nie awansowało do do górnej ósemki i resztę sezonu spędzi w dolnej części tabeli, bijąc się o utrzymanie. Z tego powodu w Bielsku podziękowano za współpracę Leszkowi Ojrzyńskiemu, którego niedługo później Dariusz Kubicki.

Kubicki prowadził już Podbeskidzie w kilku meczach rundy wiosennej sezonu 2012/2013, po czym, dość nieoczekiwanie, odszedł do rosyjskiego Sybiru Nowosybirsk. Jego pracę kontynuował Czesław Michniewicz i w rezultacie udało mu się utrzymać Górali w Ekstraklasie.

- Ściskałem kciuki o to, aby Podbeskidzie znalazło się w pierwszej ósemce. Niestety stało się inaczej. Potencjał w tym zespole jest spory, znam wielu zawodników, ale chciałbym zetknąć się z drużyną w cyklu treningowym. Wtedy będę podejmował decyzje personalne. Nie mogę się doczekać pierwszego treningu - powiedział Kubicki.

Rywalem Podbeskidzia będzie rewelacja rundy wiosennej, Zawisza Bydgoszcz. Podopieczni Mariusz Rumaka po świetnej passie meczów bez porażki, w ostatnim czasie nieco spuścili z tonu. Bydgoszczanie przegrali trzy ostatnie spotkania - z Legią, Cracovią i Górnikiem Zabrze, ale dzięki podziałowi punktów do niezagrożonego spadkiem Ruchu tracą tylko dwa punkty.