Podbeskidzie – Górnik LIVE! Milik pokaże w Bielsku reprezentacyjną formę?

Dominik Wardzichowski
Nie lada wyzwanie czeka piłkarzy Podbeskidzie, którzy w tym sezonie nie odnieśli jeszcze zwycięstwa. Do Bielska-Białej przyjeżdża Górnik Zabrze, który w obecnych rozgrywkach nie zaznał jeszcze goryczy porażki. Relacja LIVE od 15:45 w Ekstraklasa.net!

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Górnik Zabrze LIVE! - relacja na żywo w Ekstraklasa.net

Przed spotkaniem z Górnikiem w Bielsku-Białej doszło do sporych zmian. Z powodu słabych wyników ze swoimi posadami pożegnali się niektórzy współpracownicy trenera Roberta Kasperczyka. Kontrakt rozwiązano z trenerem bramkarzy Robertem Mioduszewskim. Jego następcą został Piotr Czop, który pracował ostatnio w 2-ligowym Energetyku ROW Rybnik, a w swoim CV może pochwalić się m.in. tym, że trenował Manuela Neuera w młodzieżowych drużynach Schalke 04 Gelsenkirchen. Ze sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny usunięty został również Tomasz Świderski, który będzie prowadzić drużynę Młodej Ekstraklasy. W jego miejsce pojawił się Andrzej Wyroba, który razem z Wojciechem Jaroszem będzie pełnić funkcję asystenta trenera Kasperczyka. Ponadto w klubie pojawił się nowy dyrektor sportowy. Został nim Piotr Sadowski, absolwent FIFA MASTER SCHOOL w Szwajcarii.

Na Górnym Śląsku panuje duży spokój. Górnik bardzo dobrze wystartował w obecnym sezonie i jak na razie nie przegrał ani jednego meczu w T-Mobile Ekstraklasie. Wszyscy eksperci podkreślają nie tylko dobre wyniki podopiecznych Adama Nawałki, ale również efektowną grę. Na lidera zabrzańskiego zespołu oraz gwiazdę naszej ligi wyrasta z całą pewnością młody Arkadiusz Milik, który znalazł się na liście rezerwowej reprezentacji Polski, na mecze z RPA i Anglią. Wielce prawdopodobne, że w wyniku problemów zdrowotnych Marka Saganowskiego, zostanie do tej kadry włączony.

W ostatnim ligowym spotkaniu Górnik na własnym stadionie upokorzył obecnego mistrza Polski – Śląsk Wrocław. Zabrzanie wygrali aż 4-1, a bohaterem spotkania został zdecydowanie Prejuce Nakoulma. Reprezentant Burkina Faso mijał swoich rywali ja slalomowe tyczki i był prawdziwym motorem napędowym akcji ofensywnych zabrzan. Jeżeli Nakolulma podtrzyma dyspozycję sprzed tygodnia to obrońcy Podbeskidzia mogą być w niemałej opresji.

Bilans spotkań pomiędzy Podbeskidziem i Górnikiem jest bardzo niekorzystny dla bielszczan. W czterech rozegranych spotkaniach o ligowe punkty, trzykrotnie wygrywał Górnik a raz spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Bilans bramkowy to 6:1 na korzyść zabrzan. Góralom udało się tylko raz wygrać z zabrzańskim Górnikiem. Był to mecz Pucharu Polski, kiedy to przed własną publicznością bielszczanie zwyciężyli 3:2. W poprzednim sezonie w Bielsku-Białej zanotowano remis 1-1, natomiast w Zabrzu Górnik zdecydowanie pokonał Podbeskidzie 3-0.

Górale swoje ostatnie spotkanie również rozgrywali przed własną publicznością, a ich przeciwnikiem był także zespół z Górnego Śląska - Ruch Chorzów. Bielszczanie po bardzo dobrej pierwszej połowie prowadzili 1:0. Była to z całą pewnością najlepsza połowa w tym sezonie w wykonaniu zawodników Podbeskidzia. Jednak w drugiej połowie z drużyną Roberta Kasperczyka stało się coś niedobrego. Górale dali się całkowicie zepchnąć do defensywy. To Niebiescy niepodzielnie panowali na murawie co dało efekt w postaci dwóch trafień, autorstwa niezawodnych Piecha i Jankowskiego. Po spotkaniu trener Kasperczyk przeprosił jedynie kibiców Górali, że w drugiej połowie musieli oglądać tak żenujące widowisko.

W meczu Podbeskidzia z Górnikiem faworyt jest tylko jeden. To podopieczni trenera Adama Nawałki przyjadą do Bielska-Białej po trzy oczka i każdy inny rezultat będzie odebrany jako zaskoczenie. Piłkarze Podbeskidzia żeby odnieść upragnione, premierowe zwycięstwo, muszą wznieść się na wyżyny swoich umiejętności i pokazać dobrą grę w całym spotkaniu, a nie tylko w 45. minutach.