Podbeskidzie przegrało z Wołyniem. W sparingu zagrał… kierownik drużyny

Przemysław Drewniak
Leszek Ojrzyński
Leszek Ojrzyński Maciej Gapiński/Polskapresse
W swoim drugim środowym sparingu w Turcji Podbeskidzie Bielsko-Biała przegrało z Wołyniem Łuck 2:4 (2:2). Bramki dla „Górali” strzelili Wojciech Trochim i Bartosz Śpiączka. W drugiej połowie w szeregach drużyny Leszka Ojrzyńskiego zagrał... kierownik drużyny, Piotr Czak.

Bartosz Śpiączka i Wojciech Trochim otrzymali w drugiej połowie czerwone kartki, ale zgodnie z umową trenerów ich miejsca zajęli zawodnicy z ławki rezerwowych. Co ciekawe, w 78. minucie na boisku pojawił się kierownik drużyny i były piłkarz Podbeskidzia, Piotr Czak.

Wołyń Łuck zajmuje szóste miejsce w tabeli ukraińskiej ekstraklasy.

We wcześniejszym, rozegranym przed południem sparingu, Podbeskidzie pokonało Petrolul Ploeszti 1:0 po bramce Piotra Malinowskiego. W sobotę 31 stycznia bielszczanie rozegrają w Turcji kolejne spotkanie, a ich rywalem będzie inna drużyna rumuńskiej ekstraklasy, Pandurii Targu Jiu.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Wołyń Łuck 2:4
Bramki dla Podbeskidzia: Wojciech Trochim 20’, Bartosz Śpiączka 23’

Skład Podbeskidzia: Sebastian Madejski – Tomasz Górkiewicz, Pavol Stano (78’ Piotr Czak), Szymon Jarosz (46’ Adam Deja), Piotr Tomasik – Sylwester Patejuk, Wojciech Trochim (61’ Szymon Jarosz), Artur Lenartowski, Frank Adu Kwame – Bartosz Śpiączka (59’ Maciej Felsch) – Idrissa Cisse.