Podbeskidzie Bielsko-Biała 0 - 3 Górnik Zabrze

Podbeskidzie Bielsko-Biała

0

Górnik Zabrze

3

• Górnik bezlitośnie dzisiaj wypunktował Podbeskidzie! Górale, którzy już po 90 sekundach gry przegrywali 0:1, starali się wyrównać, ale byli nieskuteczni pod bramką rywala, który dodatkowo niezwykle skutecznie rozgrywał nieliczne kontry. Dzięki temu zabrzanie wywożą z Bielska trzy punkty. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec meczu!

• Kończymy granie w Bielsku! Górnik wyprowadził w niezwykle żółwim tempie kontratak '3 na 2', ale piłkę w polu karnym dostał Zachara, ograł obrońcę i bez trudu pokonał Peskovicia! Trzy punkty jadą do Zabrza!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Mateusz Zachara!

• Mańka jeszcze melduje się na boisku w miejsce Madeja.

• Niecelne uderzenie głową Demjana po centrze Górkiewicza.

• Cztery minuty doliczone do tego meczu.

• Chmiel zablokowany w polu karnym Górnika, a po chwili dobre uderzenie z dystansu Slobody broni Steinbors!

• Dośrodkowanie w pole karne Górnika, gdzie przewrócił się Demjan, ale sędzia Gil nie widział faulu.

• Małkowski z lewego skrzydła wycofał piłkę na 16. metr do Jeża, ale ten uderzył wysoko w budowane w Bielsku-Białej trybuny.

• Nieprawdopodobne! Świetne kąśliwe dośrodkowanie Adu Kwame, a Chmiel z czterech metrów uderza tylko w słupek bramki Steinborsa!!!

• Złe dośrodkowanie Iwańskiego. Podbeskidzie bije głową w mur i jest dzisiaj wyjątkowo punktowane przez rywala

• Chmiel szukał teraz przed bramką Chrapka, ale wszystko kończy się na rzucie rożnym.

• Szybka kontra Górnika kończy się zablokowanym strzałem Zachary! Rzut rożny dla gości.

• Gwaze zmienia w Górniku Gergela.

• Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Adu Kwame doszedł Chrapek, ale nie dał rady zmieścić piłki w bramce z Górnika.

• 3250 widzów dzisiaj przyszło na stadion w Bielsku-Białej.

• Kwadrans do końca. Na spalonym złapany Demjan.

• Teraz strzał głową Adu Kwame blokuje... Demjan! To nie jest dzień Podbeskidzia.

• Jeż mógł teraz przesądzić o zwycięstwie Górnika, ale jego uderzenie głową było zbyt lekkie, aby pokonać Peskovicia!

• Madej spod linii końcowej dograł piłkę w pole karne do Jeża, ten zdecydował się na płaski strzał, który obronił Pesković, ale przy dobitce Zachary i on był już bezradny! Górnik blisko trzech punktów!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Mateusz Zachara!!!

• Nieudane dośrodkowanie z głębi pola Iwańskiego. Piłka wychodzi za linię końcową.

• ... oraz Chrapek za Korzyma.

• Zmiany w Podbeskidziu: Demjan za Malinowskiego...

• Sokołowski dostał świetne podanie na skrzydło, poradził sobie z Małkowskim i mocnym wstrzeleniem przed bramkę nic nie jednak nie zdziałał.

• Rzut rożny dla Podbeskidzia kończy się udanym piąstkowaniem Steinborsa.

• Ucierpiał Gergel w starciu ze Slobodą. Potrzebna pomoc medyczna.

• Mogło być 0:2! Po udanej kontrze Madej zacentrował na głowę Jeża, ale strzał Słowaka odbija Pesković!

• Przycisnęli gospodarze. Teraz Magiera musiał ratować się wybiciem na rzut rożny.

• Ależ błąd Korzyma!! Po rzucie wolnym dla Podbeskidzia piłka spadła napastnikowi gospodarzy tuż przed bramką, ale ten nie zdołał nawet oddać strzału!

• Iwański próbował teraz zaskoczyć Steinborsa z rzutu wolnego, ale piłka poszybowała tuż nad poprzeczką!

• Blisko gola dla Podbeskidzia! Chmiel dostał bardzo dobre podanie w pole karne, przedarł się przez dwóch obrońców, ale jego bardzo mocny strzał obronił Steinbors! Kapitalna interwencja!

• Nieudane uderzenie z dystansu Slobody.

• ...i Małkowskiego.

• Jakieś nieczyste starcie Małkowskiego z Chmielem. Sędzia Gil podjął decyzję o ukaraniu żółtą kartką i Chmiela...

• Świetna kontra Górnika, ale pod koniec akcji zabrakło dokładności Małkowskiemu, przez co Madej nie miał już tak dobrej okazji i uderzył wprost w ręce Peskovicia!

• Rozpoczynamy drugą część spotkania!

• Górnik bardzo szybko objął prowadzenie po bramce Szeweluchina i trzeba przyznać, że to zabrzanie są lepsi w tym pojedynku. Zobaczymy, jak po przerwie odpowie Podbeskidzie.

• Koniec pierwszej połowy!

• Zmiana w Podbeskidziu jeszcze przed przerwą. Sloboda za Lenartowskiego.

• Uderzenie z dystansu Iwańskiego wpada w ręce Steinborsa.

• Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Kontratak Górnika nie przyniósł teraz nawet strzału na bramkę Peskovicia.

• Po centrze Malinowskiego Korzym nie opanował piłki w polu karnym rywala, ale to Podbeskidzie teraz jest w natarciu.

• Podbeskidzie Bielsko-Biała - Górnik Zabrze

• Wielka szansa dla Podbeskidzia!!! Steinbors doskonale odbił piłkę po strzale głową Adu Kwame, a Lenartowski został doskonale zablokowany przed bramką przez zabrzan!

• Teraz z kolei mamy rzut rożny dla Podbeskidzia. Czy bielszczanie są w stanie jeszcze wyrównać przed przerwą?

• Na spalonym złapany Zachara.

• Wycofanie piłki przed pole karne od Madeja, ale ten uderza zbyt lekko by pokonać Peskovicia!

• Nieudane uderzenie z dystansu Sokołowskiego. Piłka o kilka metrów mija bramkę.

• Długa piłka w pole karne Górnika, gdzie ją ze spokojem łapie Steinbors.

• Danch!!! Po rzucie rożnym bitym przez Jeża kapitan Górnika dopadł do piłki na 5. metrze przed bramką, ale posłał ją nad poprzeczką!

• Małkowski wywalczył korner dla gości.

• Sędzia dopatrzył się teraz faulu w ofensywie Jeża na Peskoviciu w polu karnym Podbeskidzia. Dość kontrowersyjna sytuacja.

• Małkowski melduje się na boisku w miejsce Kosznika.

• Jest wyraźny problem Kosznika z mięśniem dwugłowym. To będzie koniec meczu dla gracza Górnika, bo już do zmiany przygotowany Małkowski.

• Kosznik teraz wydaje się mieć jakiś problem zdrowotny. Piłka tymczasem po drugiej stronie boiska, ale zabrzanie poradzili sobie z autem Sokołowskiego.

• Szansa dla Górnika! Po bardzo ładnej akcji kombinacyjnej Kosznik przegrywa pojedynek z Peskoviciem, a uderzenie z 16 metra Gergela zostaje zablokowane przez Pietrasiaka!

• Rzut rożny dla Górnika. Zagrana w pole karne piłka zostaje wybita przed szesnastkę, gdzie dopada do niej Gergel, ale uderza na wiwat.

• Dwadzieścia minut gry za nami. Po szybkim objęciu prowadzenia Górnik radzi sobie naprawdę spokojnie na murawie. Zespół z Zabrza kontroluje boiskowe wydarzenia.

• Teraz po zagraniu Adu Kwame na minimalnym spalonym znalazł się Korzym.

• Na spalonym złapany teraz Kosznik.

• Rzut rożny dla Podbeskidzia. Dośrodkowanie Iwańskiego na pierwszy słupek, gdzie zagranie głową Korzyma zostało zablokowane.

• Korzym próbował teraz uderzyć mocno z ostrego kąta, ale piłka uderzyła tylko w boczną siatkę.

• Dośrodkowanie Iwańskiego z rzutu wolnego było za wysokie dla Pietrasiaka i wpadło w ręce Steinborsa.

• Malinowski nie zdołał dograć w pole karne do Chmiela, a przejętą przez Iwańskiego piłkę pomocnik Podbeskidzia po chwili traci.

• Dalekie zagranie na lewe skrzydło do Kosznika, ale Górkiewicz skutecznie zagrywa głową do własnego bramkarza.

• 1:0 dla Górnika! Po dośrodkowaniu Madeja uderzenie głową Kosznika wypluł przed siebie naciskany przez Zacharę Pesković, a skuteczną dobitką popisał się Szeweluchin!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Oleksandr Szeweluchin!

• Zachara już w pierwszej minucie zdobywa korner dla zabrzan.

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą już na plac gry. Kapitanami obu zespołów są dziś Marek Sokołowski (Podbeskidzie) oraz Adam Danch (Górnik).

• Sędzią spotkania będzie Paweł Gil z Lublina.

• W dzisiejszym meczu nie zobaczymy między innymi Patejuka, zawieszonego za czerwoną kartkę Stano, a w ekipie Górnika nie mogą grać kontuzjowani Augustyn, Przybylski, Cerimagić, Iwan czy Gancarczyk.

• Rezerwowi Górnika: Grzegorz Kasprzik, Maciej Małkowski, Maciej Mańka, Dzikamai Gwaze, Dawid Plizga, Wojciech Łuczak, Mateusz Słodowy.

• Rezerwowi Podbeskidzia: Richard Zajac, Adam Deja, Krzysztof Chrapek, Robert Demjan, Wojciech Okińczyc, Adam Pazio, Anton Sloboda.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

• Równie dużym zaskoczeniem musi być piąta lokata w tabeli Podbeskidzia. Trener Leszek Ojrzyński postanowił przenieść do Bielska-Białej swoją 'bandę świrów', a drużyna z Maciejem Korzymem czy Pavolem Stano spisuje się naprawdę bardzo dobrze. Bielszczanie mają na koncie 13 punktów, a na rozkładzie chociażby aktualnego mistrza Polski, Legię Warszawa (2:1). Oprócz tego Górale pokonywali także Ruch (3:0), Cracovię (3:1) oraz Zawiszę (2:1), zremisowali z GKS Bełchatów (1:1). Z kolei pogromcami Podbeskidzia w tym sezonie okazały się ekipy Pogoni (2:3), Lechii (0:1) czy ostatnio Korony (1:2).

• Minimalnie wyżej, bo na czwartym miejscu w tabeli znajduje się Górnik Zabrze. Zabrzanie po ośmiu kolejkach mają na swoim koncie 14 punktów z bilansem 4-2-2. Górnicy ogrywali Cracovię (2:0), Koronę (3:0), Jagiellonię (3:0) czy Górnik Łęczna (2:0). Do tego zanotowali remisy z Lechem (1:1) i Legią (1:1), a ostatnio musieli uznać wyższość Śląska (0:2) oraz Piasta (1:2). Po dwóch porażkach z rzędu drużyna Roberta Warzychy i Józefa Dankowskiego na pewno zrobi wszystko, aby przerwać tę złą passę.

• To będzie mecz dwóch drużyn, które rozpoczęły nowy sezon zdecydowanie powyżej oczekiwań większości ekspertów i kibiców. Zarówno Górnik Zabrze, jak i Podbeskidzie miały w tym sezonie bić się o utrzymanie, a tymczasem po pierwszych kolejkach zajmują bezpieczne miejsce w górnej części tabeli z kilkupunktową przewagą nad strefą 'czerwoną'.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 9. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Podbeskidzie Bielsko-Biała zmierzy się na własnym stadionie z Górnikiem Zabrze.