Podbeskidzie Bielsko-Biała 2 - 1 Jagiellonia Białystok

Podbeskidzie Bielsko-Biała

2

Jagiellonia Białystok

1

• Świetna druga połowa przynosi trzy punkty Podbeskidziu! Dzięki temu bielszczanie mają już siedem punktów przewagi nad strefą spadkową. Jaga ma osiem i obie drużyny wydają się być względnie bezpieczne. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec! Podbeskidzie - Jagiellonia 2:1!

• Kołodziej zmienia Chmiela.

• Kontrę Podbeskidzia przerywa Ugo Ukah.

• Trzy minuty doliczone.

• Gorąco robi się w polu karnym Podbeskidzia. Nerwowa końcówka w Bielsku-Białej.

• Savalnieks wywalczył korner.

• Mógł być remis!!! Savalnieks dograł piłkę przed bramkę, gdzie minimalnie spóźnił się Piątkowski!

• Savalnieks do Modelskiego, ten w pole karne, gdzie z błędu Górkiewicza korzysta Quintana i z bliska strzela kontaktowego gola!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Dani Quintana!

• Jakub Tosik zmienia Macieja Gajosa.

• Malinowski zdobywa jeszcze rzut rożny dla swojego zespołu.

• Nieźle zapowiadała się teraz akcja Jagiellonii, ale seria drobnych niedokładności sprawiła, że ostatecznie zakończyła się ona stratą Gajosa.

• Malinowski dobrze wpuścił w pole karne rozpędzonego Adu Kwame, ale ten z ostrego kąta uderza w boczną siatkę!

• Równie niedokładną próbę zaprezentował teraz Rafał Grzyb.

• Malinowski z dystansu uderza bardzo niecelnie.

• Świetna akcja Adu Kwame i idealne rozciągnięcie jej do prawej strony, gdzie bardzo nieczysto uderza jednak Sokołowski.

• Savalnieks zmienia Plizgę w Jagiellonii.

• Ostre wejście Martina Barana na nogi Górkiewicza. Żółta kartka.

• Kwadrans do końca. 2:0 dla Podbeskidzia i bliżej trzeciego gola dla Górali niż pierwszego dla gości.

• Kolejna akcja gospodarzy i Malinowski zagrywa zbyt mocno w pole karne do Sokołowskiego.

• Płaskie uderzenie z dystansu Górkiewicza mija bramkę Jagiellonii.

• W Podbeskidziu z kolei Lebedyński zmienia Pawelę.

• Bekim Balaj zmienia Adama Dźwigałę.

• Fatalny strzał z dystansu Quintany.

• Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok

• Jeszcze jedno złe zachowanie Krzysztofa Barana na przedpolu. Tym razem bez konsekwencji, bo Sokołowskiego powstrzymał Plizga.

• Po dobrej centrze Adu Kwame, M. Baran w ostatniej chwili uprzedza Pawelę. Korner.

• Chmiel wywalczył rzut rożny dla Podbeskidzia.

• Bardzo niemrawa jest Jagiellonia po przerwie. Podbeskidzie teraz może się skupić na kontratakach.

• Rzut rożny dla Jagiellonii po błędzie technicznym Zajaca.

• Po świetnym dośrodkowaniu Malinowskiego, piłkę do własnej siatki pakuje naciskany przez Sokołowskiego Popchadze! 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Samobój Popchadze!

• Jeszcze jeden aut dla Podbeskidzia, po którym jednak piłkę łapie Baran. Dawno tak spokojnie po tym stałym fragmencie gry w polu karnym Jagiellonii nie było.

• Wreszcie ciekawszy atak Jagiellonii. Dźwigała do Plizgi, ten spod linii końcowej dośrodkowuje jednak płasko w ręce Zajaca.

• Chmiel po starciu z Ukahem potrzebuje pomocy medycznej.

• Jagiellonia nie dojechała na drugą połowę tego spotkania.

• Nieudana próba z bardzo dalekiego dystansu Dźwigały.

• Akcja Jagiellonii zakończona dwoma kiepskimi dośrodkowaniami Plizgi.

• Pawela świetnie ograł Martina Barana, ale piłkę zdołał zabrać mu drugi z jagiellońskich Baranów - Krzysztof.

• Pawela przewrócił się w polu karnym w starciu z Martinem Baranem, ale za dużo dodał od siebie napastnik Podbeskidzia i sędzia nie przerwał gry.

• Centra Iwańskiego, główka Górkiewicza z kilkunastu metrów i łapie piłkę Baran. Gospodarze świetnie weszli w drugą połowę spotkania.

• Kontratak Podbeskidzia, Malinowski rozpędził się lewym skrzydłem i podawał w stronę Chmiela, jednak niedokładnie.

• Jeszcze jeden wrzut z autu, błąd Barana, pierwszy strzał blokuje Ukah, ale po chwili piłkę do siatki kieruje Telichowski! Podbeskidzie prowadzi z Jagiellonią 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!! Błażej Telichowski!

• Celny płaski strzał z dystansu Gajosa spokojnie broni Zajac.

• Jeszcze jedno olbrzymie zamieszanie w polu karnym Jagiellonii po kolejnym aucie dla Górali. Sytuację ratuje Popchadze, blokując Pawelę i Chmiela.

• Duży błąd Modelskiego, starcie obrońcy Jagiellonii z Chmielem w polu karnym, a sędzia uznaje, że było ono przypadkowe i puszcza gry. Raczej się Tomasz Kwiatkowski nie pomylił.

• Gramy!

• Obie druzyny już na murawie. Za chwilę początek drugiej połowie.

• Zmiana w przerwie w Podbeskidziu. Malinowski za Pietruszkę.

• Bardzo słaby mecz w Bielsku-Białej. Obie drużyny przez 45 minut nie stworzyły niemalże żadnej sytuacji bramkowej. Jagiellonia wydaje się grać nieco lepiej jeśli chodzi o kulturę gry, ale za to punktów się nie przyznaje.

• Koniec pierwszej połowy! Podbeskidzie - Jagiellonia 0:0.

• Konieczny! Iwański dośrodkował z prawej strony na głowę Koniecznego, ale ten uderzył zbyt lekko, by pokonać Barana.

• Wielkie zamieszanie przed bramką Jagiellonii po wrzucie piłki z autu przez Sokołowskiego, ale z niego zwycięsko wychodzą jednak goście.

• Bardzo kiepskie dośrodkowanie Pietruszki z lewego skrzydła.

• Strata Grzyba w środku pola, ale Sloboda zachował się w kontrze fatalnie.

• Chmiel założył siatkę Ukahowi, ale Nigeryjczyk zdążył zablokować strzał rywala i piłka pada łupem Barana.

• Drugi rzut rożny rozegrany już krótko, ale Gajos został zatrzymany w polu karnym.

• Dźwigała! Młody pomocnik Jagi uderzył precyzyjne głową, ale Sloboda 'na słupku' wybija piłkę!

• pap

• Uderzenie Piątkowskiego z 16 metrów zablokowane. Rzut rożny dla Jagiellonii.

• Żółta kartka dla Chmiela za faul na Gajosie.

• Dużo walki, ale emocji... jakich emocji?

• Sokołowski na spalonym.

• Składna akcja gospodarzy zakończona bardzo niecelnym strzałem Paweli zza szesnastki.

• Zagotowało się między Iwańskim a Quintaną. Sędzia tylko upomina obu graczy, ale śmiało mogło być po żółtej kartce.

• Ponad ćwierć meczu za nami. Większa kultura gry po stronie Jagiellonii, ale póki jest 0:0, to nie ma to większego znaczenia.

• Akcja Jagiellonii, dobre zachowanie Quintany i zagranie na lewe skrzydło do zbyt statycznego Gajosa, którego centra zostaje zablokowana.

• Radzą sobie jagiellończycy z centrą Iwańskiego, ale po chwili ten sam piłkarz się poprawił i dośrodkował na głowę Telichowskiego, który uderzył zbyt lekko by pokonać Barana.

• Dogonił piłkę przy linii końcowej Iwański i zacentrował w kierunku Paweli. Dobra interwencja Ukaha przynosi gospodarzom korner.

• Modelski dostaje żółtą kartkę za symulowanie faulu w polu karnym rywala.

• Niepewne, ale skuteczne zagranie Zajaca, kontra Podbeskidzia, którą faulem taktycznym przerywa Plizga i ogląda żółtą kartkę.

• Plizga wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu.

• Quintana z rzutu rożnego znalazł dośrodkowaniem Dźwigałę, ale ten nie oddał czystego strzału głową.

• Kolejny daleki wrzut z autu w szesnastkę Jagiellonii, ale goście sobie radzą na razie w takich sytuacjach.

• Z autu piłkę w pole karne wrzucił Sokołowski, ale Martin Baran był najlepiej ustawiony i wybił futbolówkę.

• Po dośrodkowaniu Iwańskiego z trudem, ale skutecznie piąstkuje Krzysztof Baran.

• Chmiel w pojedynku z Ukahem zdobył korner dla Podbeskidzia.

• Pawela wychodził sam na sam z Baranem, ale sędzia dopatrzył się ofsajdu.

• Z wolnego groźnie uderzył Plizga, ale piłka minęła dość wyraźnie bramkę przeciwnika.

• Quintana faulowany 25 metrów przed bramką Zajaca.

• Centra Plizgi wybita przez Pawelę, ale przy piłce wciąż goście.

• Teraz Górkiewicz na skrzydle fauluje Gajosa. Kolejny stały fragment gry dla Jagi.

• Znacznie lepiej, agresywniej na początku spotkania Jagiellonia. Zaskoczyli tym gospodarzy podopieczni Probierza.

• Dośrodkowanie Plizgi nie zostało przecięte przez żadnego z przyjezdnych, ale odbił piłkę Zajac!

• Brzydko faulowany przez Górkiewicza Popchadze. Ostrzeżenie od arbitra.

• Dobra centra z prawej strony Modelskiego i już swój zespół musiał ratować przed Gajosem Górkiewicz.

• Piątkowski do Quintany i zaczynamy!

• Hymn narodowy wyśpiewany przez sympatyków gospodarzy. Za chwilę początek spotkania.

• Obie drużyny wychodzą na murawę stadionu w Bielsku-Białej. Sędzią spotkania będzie Tomasz Kwiatkowski z Warszawy.

• Sytuacja obu drużyn przed dzisiejszym meczem? Zwycięstwo Jagiellonii nad Piastem sprawia, że białostoczanie jako pierwsi w grupie spadkowej mogą w kilku najbliższych meczach czuć się spokojni, gdyż są liderem w stawce i mają przewagę ośmiu punktów nad strefą spadkową. Podbeskidzie z kolei ma dwukrotnie mniejszą zaliczkę i wciąż musi doceniać każdy punkt.

• Rezerwowi Jagiellonia: Jakub Słowik, Bekim Balaj, Jakub Tosik, Seweryn Michalski, Adam Waszkiewicz, Nuno Henrique, Roberts Savalnieks.

• Rezerwowi Podbeskidzie: Sebastian Madejski, Dariusz Pietrasiak, Dariusz Kołodziej, Piotr Malinowski, Krzysztof Chrapek, Adam Deja, Mikołaj Lebedyński.

• Poznaliśmy już składy, jakie na pierwszy mecz 32. kolejki T-Mobile Ekstraklasy desygnowali do gry trenerzy Leszek Ojrzyński i Michał Probierz. W zestawieniach obu drużyn nie ma niespodzianek. Zgodnie z zapowiedziami, w Bielsku-Białej nie ma Michała Pazdana, który pauzuje z powodu urazu.

• Witamy z Bielska-Białej, gdzie miejscowe Podbeskidzie zmierzy się dzisiaj z Jagiellonią Białystok. Zapraszamy na relację na żywo!