Podsumowanie 27. kolejki grupy wschodniej 2. ligi [WIDEO: BRAMKI, SKRÓTY]

Bartosz Michalak
W niedzielę zakończyła się 27. kolejka grupy wschodniej 2. ligi
W niedzielę zakończyła się 27. kolejka grupy wschodniej 2. ligi Michał Kalinowski
Arcyważne zwycięstwo "Stalówki", kolejna bramka na wiosnę Rafała Kujawy, przerwana wspaniała passa Olimpii Elbląg, dymisja opiekuna Radomiaka i pewna wygrana Wisły Płock z coraz bliższym gry w III lidze Motorem Lublin. W II lidze wschodniej jak zwykle działo się naprawdę sporo!

SOBOTA:

Stal Stalowa Wola 2:1 Świt Nowy Dwór Mazowiecki

Bramki: Łanucha 19`, Getinger 69` - Szczepański 49`

STAL: Wołoszyn - Bartkiewicz, Bogacz, Czarny, Getinger - Kantor, Łanucha (79` Horajecki), Kachniarz, Reiman, Juda (65` Mikołajczak) - Fabianowski

ŚWIT: Bigajski - Obem (46` Grzelak), Kamiński, Szabat, Szczepański - Krzymiński (88` Krawczyk), Sosnowski, Ziąbski, Nowotka, Strzałkowski - Melon (74` Drewnowski)

Widzów: ok. 600

Udany debiut trenerskiego duetu: Wtorek & Lebioda

Piłkarze Stali Stalowa Wola mecz z ostatnim w tabeli Świtem powinni rozstrzygnąć na swoją korzyść już w pierwszej połowie. Dogodnych okazji do strzelenia bramki nie brakowało, a ich niewykorzystanie zemściło się już na początku drugiej połowy spotkania.

Zawodnicy Stali jednak "nie pękli" i za sprawą kapitalnego gola Krystiana Getingera zasłużenie sięgnęli po trzy punkty. Tym samym zwycięską potyczkę ze Świtem, za bardzo udany debiut mogą zaliczyć wychowankowie klubu z Hutniczej 15: Paweł Wtorek i Artur Lebioda, którzy w sobotnie popołudnie po raz pierwszy poprowadzili zespół "Stalówki" od momentu wysłaniu na... "urlop" trenera Mirosława Kality.

Pogoń Siedlce 1:0 Wigry Suwałki

Bramka: Mateusz Urbański 28`

W 87. minucie Rafał Kosiec (Pogoń Siedlce) nie wykorzystał rzutu karnego.

POGOŃ: Kozaczyński - Kwiatkowski, Nowak, Urbański, Stromecki (56` Paschal Ekwueme) - Guzek, Dzienis, Rodak, Kosiec (88` Starek), Wójcik (78` Lach) - Dziubiński (90` Augustyniak)

WIGRY: Salik - Słowicki (83` Grudziński), Karankiewicz, Drągowski, Widejko - Pomian (75` Gondek), Atanacković (82` Makarewicz), Baranowski (64` Makaradze), Luksys, Tarnowski - Tuttas

Widzów: 600

Pogoń goni ligową czołówkę

Jedyny gol w tym spotkaniu został strzelony przez gospodarzy po mądrze rozegranym przez Marcina Stromeckiego rzucie rożnym. Zamieszanie pod bramką gości wykorzystał niepilnowany Mateusz Urbański.

W drugiej połowie mimo kilku groźnie zapowiadających się akcji Wigier, to gospodarze mogli podwyższyć na 2:0, ale Rafał Kosiec zmarnował rzut karny.

Olimpia Elbląg 0:1 Siarka Tarnobrzeg

Bramka: Marcin Truszkowski 83`

OLIMPIA: Rogaczow - Broniarek, Ichim, Lewandowski, Ressel - Raduszko (80` Sedlewski), Kołosow, Pietrewicz, Graczyk, Skokowski (90` Lisiecki) - Kopycki (78` Wierzba)

SIARKA: Beszczyński (63` Ćwiczak) - Ciesielski (23` Mahamadou), Grunt, Korona, Sulkowski - Stępień, Michalski (90` Tyburski), Piątkowski - Wolan, Kowalski (89` Cichos), Truszkowski

Widzów: 1300

Siarka przerwała kapitalną passę Olimpii

Elblążanie stracili w tym sezonie dopiero [UWAGA!] 10. gola! 973 - tyle minut nie wpuścił gola do swojej bramki golkiper Olimpii Elbląg - Aleksiej Rogaczow, którego pokonał młody napastnik Siarki, Marcin Truszkowski.

W doliczonym czasie Olimpia za sprawą Kamila Graczyka mogla doprowadzić do remisu, jednak strzał wychowanka Wałszy Pieniężno zatrzymał się na słupku!

Wisła Puławy 1:1 Znicz Pruszków

Bramki: Michał Budzyński 90` - Wojciech Jakubiec 85` (samobójcza)

WISŁA: Penkowec - Orzędowski, Skórnicki (59` Kursa), Jakubiec, Budzyński - Wiącek, Maksymiuk, Pożak (65` M. Nowak), Charzewski (76` Nowosielski), Martuś - K. Nowak

ZNICZ: Pazdan - Banaszewski (85` Zawodziński), Bochenek, Chrabąszcz, Jędrych - Jędrzejczyk, Kucharski, Tomas, Rackiewicz (84` Kubicki), Zapaśnik - Paluchowski

Widzów: 1000

Szalone ostatnie 5 minut!

Sobotnia potyczka Wisły ze Zniczem była wyrównana. Niespodziewanie jednak w 85. minucie szczęście uśmiechnęło się do gości. Wojciech Jakubiec główkował tak pechowo w swoim polu karnym, że wpakował piłkę do siatki...

Mimo starty gola piłkarze trenera Jacka Magnuszewskiego nie rezygnowali. I ich starania nie poszły na marne. Już w doliczonym czasie spotkania, po centrze z rzutu rożnego Michał Budzyński fantastycznie uderzył głową w okienko bramki rywali i uratował Wiśle jeden punkt!

Stal Rzeszów 0:0 Garbarnia Kraków

STAL: Wietecha - Pawłowicz, Duda, Baran, Drożdżal - Prokić (60` Górecki), Alancewicz, Jędryas (72` Margol ), Lisańczuk, Persona - Koczon

GARBARNIA: Widawski - Ryś, Piszczek (66` Haxhijaj), Pluta, Byrski - Leszczak (90` Talaga), Metz, Wajda (78` Kalemba), Siedlarz - Broź (66` Abdalla), Cichy

Widzów: 600

Bez bramek w meczu Stali Rzeszów z Garbarnią Kraków

Puszcza Niepołomice 1:0 Resovia

Bramka: Łukasz Nowak 68`

W 28. minucie Rafał Tunkiewicz (Resovia) nie wykorzystał rzutu karnego.

PUSZCZA: Stępniowski - Szymonik, Jurkowski, Księżyc, Zontek - Strózik, Lizak, Kałat, Nowak - Cholewiak (80` Rodin), Moskwik (90` Balawender)

RESOVIA: Pietryka - Jaroch (80` Czapa), Makowski, Baran, Słaby - Ogrodnik, Nikanovych, Frankiewicz - Ciećko (78` Krawczyk), Tunkiewicz (65` Domoń) - Hajduk (78` Zaniewski)

Widzów: 400

Niewykorzystane sytuację się zemściły

Podopieczni trenera Tomasza Tułacza rozegrali w Niepołomicach bardzo poprawne zawody. Mimo to wobec rażącej nieskuteczności w kilku naprawdę dogodnych sytuacjach komplet punktów pozostał w Małopolsce.

O porażce zadecydowała bowiem chwila nieuwagi w rzeszowskich szeregach w drugiej połowie, gdy po zagraniu w pole karne, Konrad Domoń próbował wybijać głową piłkę, ale zrobił to tak niefortunnie, że ta trafiła pod nogi stojącego na dziesiątym metrze Łukasza Nowaka. Pomocnik Puszczy strzelił niesygnalizowanie i Marcin Pietryka skapitulował.

NIEDZIELA:

Concordia Elbląg 0:1 Radomiak Radom
na Stadionie Miejskim

Bramka: Daniel Ciach 65`

CONCORDIA: Zoch - Bogdanowicz, Uszalewski, Sadowski, Lepczak - R. Stępień R. (71` Zejglic), Zawierowski (64` Loda), Kiełtyka, Szuprytowski (80` Nadolny) - A. Stępień, Korzeniewski

RADOMIAK: Budzyński - Cieciura, Ciach, Świdzikowski, Derbich - Byszewski (46` Odunka), Wlazło, Radecki (85` Wójcik), Figiel (79` Pach), Puton (46` Kornacki), Prędota

Widzów: 150

Dymisja mimo upragnionej wygranej na wyjeździe

- Korzystając z okazji w postaci konferencji prasowej, chciałbym poinformować, że oddaję się do dyspozycji zarządu, a jednocześnie rezygnuję z funkcji pierwszego trenera Radomiaka, ponieważ ta sytuacja, która jest teraz w klubie nie wpływa korzystnie na szkolenie zawodników. Pewne rzeczy muszą być poukładane, musi wrócić normalność, żeby ten zespół mógł dalej być przygotowywany do tego, żeby w tej lidze wygrywać.
Oczywiście jestem sercem z tym klubem i nie rezygnuje z pomocy, ponieważ patrząc na bilans wcześniejszych trenerów to już trochę w Radomiaku jestem. Chcę temu klubowi dalej pomagać, niemniej jednak ze względu na sytuację jaka obecnie panuje, muszę taką decyzję podjąć.
Dziękuję wszystkim kibicom, dziękuję prezesowi Hernikowi, który mi zaufał. Dziękuję przede wszystkim zawodnikom, którzy wkładali dużo pracy i serca oraz oczywiście całemu sztabowi szkoleniowemu. Ktoś, kto może przyjdzie z zewnątrz będzie miał inne spojrzenie na zespół, może inaczej to poukłada, ale jeszcze raz podkreślę, ja się nie uchylam od pomocy, jeżeli taka będzie potrzeba i życzę Radomiakowi jak najlepiej
- powiedział trener Armin Tomala zaraz po zakończeniu spotkania w Elblągu.

Decyzja Tomali została wczoraj zaakceptowana przez zarząd Radomiaka, ale wciąż jeszcze nie wiadomo kto zastąpi w klubie byłego szkoleniowca.

Pelikan Łowicz 2:0 Unia Tarnów

Bramki: Rafał Kujawa 30`, Patryk Bojańczyk 88`

PELIKAN: Różalski - Domińczak, Brodecki, Dremliuk, Ceglarz - Kopeć (59` Wyszogrodzki), Łakomy, Zwoliński (59` Pomianowski), Kosiorek (83` Bojańczyk) - Jackiewicz, Kujawa (78` Adamczyk)

UNIA: Libera - Witek, Bednarczyk, Pawlak, Węgrzyn - Sojda (79` Wróbel), Jamróg, Kostecki (84` Adamski), Ślęzak, Matras (79` Radliński) - Fałowski (90` Szczerba)

Pelikan coraz bliższy dolecenia do I ligi!

W 30. minucie po dośrodkowaniu Radosława Domińczaka piłkę głową do siatki wpakował Rafał Kujawa i gospodarze objęli prowadzenie. Do tamtego momentu obydwie ekipy nie stwarzały sobie żadnych groźnych sytuacji.

Mimo ataków tarnowskiej Unii to gospodarze zdołali strzelić kolejnego gola. W końcówce, po świetnej akcji Michała Adamczyka piłkę otrzymał Patryk Bojańczyk, który celnym uderzeniem przypieczętował wygraną łowiczan.

Motor Lublin 0:2 Wisła Płock

Bramka: Marcin Krzywicki 16`, Filip Burkhardt 20`

MOTOR: Ptak - Falisiewicz, Karwan, Bronowicki, Kosiarczyk (81` Wolski) - Ciarkowski, Kursa (65` Szpak), Kądzior, Romańczuk (40` Kostrubała) - Jovanović, Kayizzi (50` Klepczarek)

WISŁA: Szczepankiewicz - Nadolski, Magdoń, Radić, Mysona - Góralski (90` Adamczyk), Sielewski (79` Zembrowski), Janus, Grudzień (59` Hiszpański), Burkhardt, Krzywicki (67` Sekulski)

Czerwona kartka: Falisiewicz (Motor, 88. minuta, za drugą żółtą)