Pogoń Siedlce

2

Arka Gdynia

2

• Koniec meczu. Po dużo ciekawszej drugiej odsłonie Arka wywozi z Pruszkowa punkt po remisie 2:2 z Pogonią Siedlce.

• Michał Marcjanik zdążył dostać żółtą kartkę.

• Atak pozycyjny Pogoni przed polem karnym Arki. Zwlekali ze strzałem i chyba mecz zakończy się remisem.

• Mariusz Rybicki za bardzo wypuścił sobie piłkę w polu karnym Arki i wykorzystał to Konrad Jałocha. Sędzia dolicza trzy minuty.

• Marcin Paczkowski na ostatnie minuty za Krzysztofa Bodzionego.

• Rzut rożny dla Arki. Pilka po strzale jednego z zawodników poleciała nad poprzeczką.

• Aut dla gości na wysokości pola karnego. Nikt nie sięgnął piłki poza Rafałem Misztalem.

• Paweł Abbott popędził na bramkę Pogoni i po minięciu "na zamach" dwóch obrońców uderzył w sam środek bramki. Rafał Misztal broni!

• Jak padł gol dla Arki? Konrad Jałocha dalekim wybiciem uruchomił Rafała Siemaszko, który wykorzystał złamaną linię obrony Pogoni i w sytuacji sam na sam z Rafałem Misztalem skierował piłkę do siatki.

• Jeszcze żółta kartka dla Konrada Wrzesińskiego.

• GOL, RAFAŁ SIEMASZKO

• Faul taktyczny Ernesta Dzięcioła w środku pola została odnotowana przez sędziego - żółta kartka.

• Ostatnia zmiana w Arce: Paweł Wojowski udaje się w stronę ławki. Na murawie pojawia się Patrik Lomski.

• Zrobiło się ciekawie za sprawą trzech bramek! Arka dąży do remisu, ale Pogoń dzielnie się broni, głównie Rafał Misztal, który dwoi się i troi między słupkami.

• Marcus da Silva upomniany żółtą kartką.

• A Rafał Siemaszko wchodzi za Grzegorza Tomasiewicza.

• I podwójna zmiana w Arce. Za Miroslava Bozoka wszedł Daiman Mosiejko.

• Mariusz Rybicki pognał lewym skrzydłem i chciał dośrodkować, ale wyszedł z tego strzał. Nie popisał się Konrad Jałocha i ostatecznie... wyciągnął piłkę z siatki.

• GOL, MARIUSZ RYBICKI

• Piotr Ceglarz debiutuje w Pogoni. Zmienia Adama Dudę.

• Podwójna zmiana w Pogoni. Ernest Dzięcioł zmienia Kamila Dmowskiego...

• Dawid Dzięgielewski ruszył prawą stroną i "złamał" akcję w stylu Arjena Robbena uderzając zza pola na bramkę Arki. Konrad Jałocha sparował piłkę, ale z dobitką ruszył Adam Duda i doprowadził do remisu.

• GOL, ADAM DUDA

• Goście mogli prowadzić dwiema bramkami! Sytuacji na wprost bramki nie wykorzystał Marcus da Silva.

• Po centrze z lewego narożnika Michał Marcjanik skierował piłkę do siatki uderzeniem głową. Ofiarna interwencja Rafała Misztala na nic się nie zdała - "wślizgnął" się z piłką do bramki.

• GOL, MICHAŁ MARCJANIK

• Robi się gorąco pod bramką Rafała Misztala. Najpierw obronił kąśliwy strzał przy prawym słupku, a po chwili wybił piłkę na rzut rożny

• Dawid Dzięgielewski fauluje w środku pola. Żółta kartka.

• Piłka po uderzeniu Marcusa da Silvy głową mija prawy słupek bramki Pogoni.

• Grzegorz Tomasiewicz huknął zza "16". Rafał Misztal piąstkowaniem przenosi piłkę nad poprzeczką.

• Daniel Dybiec uderzył płasko z 25 metrów i Konrad Jałocha pewnie broni - piłka leciała w sam środek bramki. Odpowiedź Pawła Abbotta z podobnym finałem. Rafał Misztal jest czujny.

• Kolejna akcja Dawida Dzięgielewskiego, który efektowną podcinką zagrał do Adama Dudy, ale połapał się w tym Krzysztof Sobieraj.

• Dawid Dzięgielewski przedarł się prawą stroną i biegnąc wzdłuż linii środkowej zagrał przed bramkę do wbiegającego Mariusza Rybickiego, ale trafił w piłkę.

• Pogoń wznowiła grę ze środka!

• Powracamy na drugą połowę w Pruszkowie. Rześcy piłkarze Pogoni i Arce są na murawie.

• Pierwsze trzy kwadranse nie porywały, w przeciwieństwie do pogody. Więcej sytuacji miała Arka, której brakowało celności (m.in. przy strzałach Pawła Abbota),albo górą był Rafał Misztal. Siedlczan stać było na jedną sytuację po strzale z dystansu, ale brakowało mu niewiele do bramki życia.

Jak będzie w drugiej połowie? Przekonamy się niebawem. My, obecni na stadionie w Pruszkowie liczymy, ze nie będzie tak wiało.

Wracamy za kilka minut.

• Po doliczonej minucie Pogoń bezbramkowo z Arką.

• Zagranie Konrada Wrzesińskiego z pominięciem drugiej linii do Adama Dudy, ale uprzedził go Konrad Jałocha pewnym wyjściem z bramki.

• Rafał Misztal łapie piłkę po centrze z lewej strony.

• Wydawało się, że Adam Duda nie sięgnie piłki zagranej przez Mariusza Rybickiego. Nie dość, że to zrobił, to jeszcze uderzył z ostrego kąta - Konrad Jałocha broni!

• Dzieje się na meczu, ale niestety na trybunie. Scysja między "kibicami" i musiała interweniować ochrona. Aż na murawie zwolniło się tempo gry jeszcze bardziej...

• Marcin Warcholak przegrał pojedynek sam na sam z Rafałem Misztalem. Bramkarza Pogoni "trzyma" wynik gospodarzom!

• Krzysztof Bodziony wyprowadzał kontrę z ok. własnego pola karnego i został złapany w zapaśniczym stylu przez Antoniego Łukasiewicza w kole środkowym. Żółta kartka dla zawodnika Arki.

• Rafał Misztal z problemami paruje strzał zza pola karnego Pawła Abbotta. Rzut rożny.

• Kamil Dmowski zagrał nie w tempo do Mariusza Rybickiego.

• Marcus da Silva nie sięgnął piłki na prawej stronie. Arce udało się zakończyć akcję dośrodkowaniem, ale Paweł Abbott nie ruszył za akcją. Odpowiedź Pogoni i było cieplej w "16" gdynian.

• Kamil Dmowski huknął z ponad 30 metrów i minimalnie chybił - piłka o ok. metr minęła lewe spojenie!

• Przeciągnięte dośrodkowanie Mariusza Rybickiego i piłka opuściła murawę. Odpowiedź Arki bez zagrożenia.

• Kolejna akcja gości. Tym razem zagrywał Paweł Abbot do wchodzącego w "16" Grzegorza Tomasiewicza. Ten się zawahał i piłkę złapał Rafał Misztal.

• Przebojowa akcja Grzegorza Tomasiewicza, który wpadł w pole karne i zagrał do Pawła Abbotta. Piłka po jego strzale z woleja przeleciała tuż nad poprzeczką bramki Rafała Misztala!

• Seria stałych fragmentów gry dla Pogoni. Najpierw wolny, teraz rożny. I "Rubik" w sektorze kibiców Pogoni, ale Konrad Jałocha chwyta piłkę. Szybkie wznowienie i Grzegorz Tomasiewicz nie opanował ją na boisku na prawej stronie.

• Marcin Warcholak złapany na spalonym.

• Ciut wcześniej Konrad Wrzesiński przeliczył się w locie piłki do skrzydłowego Arki. Zagrożenie minęło, ale zaczęło nieźle lać.

• Gdzie jest światło?

domaga się jeden z kibiców Pogoni zachęcając (bezskutecznie) resztę kibiców.

• W polu karnym gospodarzy przez dłuższy leżał zawodnik Arki. Sędzia przerwał grę i sprawdził co z zawodnikiem. Wszystko w porządku.

• Marcin Warcholak pociągnął prawą stroną i zagrał w pole karne. Górą obrońcy Pogoni.

• Arka coraz śmielej poczyna sobie w ofensywie. Akcja lewą stroną i centra w pole karne, którego nikt nie zamkną. Poza Krzysztofem Sobierajem poza "16", ale - jak poprzednio - nikt nie sięgnął piłki.

• Dobre wejście Mateusza Żytki na wyprzedzenie i został skoszony przez Pawła Abbotta w linii środkowej. Kibice domagali się żółtej kartki dla napastnika Arki, ale sędzia nie posłuchał "wskazówek".

• Trochę przeciągnięte dośrodkowanie z lewej strony w pole karne Pogoni. Marcus da Silva nie poszedł do za akcją i ostatecznie Rafał Misztal wznawia grę.

• Akcja Pogoni lewą stroną i dośrodkowanie w pole karne w stronę dalszego słupka. Konrad Jałocha dobrze interweniuje na 5. metrze.

• Rafał Misztal bez wysiłku łapie piłkę po strzale Grzegorza Tomasiewicza zza pola karnego.

• Przy bitwie na głosy kibiców gdynianie zaczynają spotkanie!

• Oba zespoły na murawie! Pogoń w nowych biało-niebieskich strojach, Arka w tradycyjnych żółto-niebieskich.

• W sektorze VIP jest m.in. Robert Podoliński, który niedawno prowadził Cracovię i przez 3 lata Dolcan, którego zastąpił na tym stanowisku Marcin Sasal - obecny "opiekun" Pogoni Siedlce. Czy jego obecność jest "przypadkowa"?

• Sędzią głównym dzisiejszego meczu jest Marek Opaliński. Jego asystentami są Jakub Wójcik oraz Artur Załeczny. Sędzią technicznym jest dzisiaj Michał Mularczyk, a obserwatorem z ramienia PZPN-u Zbigniew Magnuszewski.

• Rezerwowi Pogoni: Kamil, Kotkowski, Alan, Damian Mosiejko, Patrik Lomski, Rafał Siemaszko, Przemysław Stolc, Sebastian Szerszeń.

• Rezerwowi Pogoni Siedlce: Przemysław Frąckowiak (bramkarz), Łukasz Wójcik, Ernest Dzięcioł, Marcin Paczkowski, Krystian Wójcik, Michał Ogrodnik, Piotr Ceglarz

• "Gospodarze" dzisiejszego spotkania będą chcieli się zrewanżować gdynianom za porażkę (1:4) w Pucharze Polski. W lidze obu ekipom nie wiedzie się najlepiej. Arka (8 punktów) jest na 10. miejscu w tabeli, a Pogoń - mająca "oczko" mniej na koncie - jest trzynasta

• Znamy już wyjściowe składy obu drużyn. Zanim pojawi się spis rezerwowych, to odsyłam do zapowiedzi, którą przygotował Sebastian Chmielak: Pogoń Siedlce - Arka Gdynia LIVE! Oddalić się od strefy spadkowej

• Tradycyjnie już ze stadionu w tym mieście wita Tomasz Górski, trzymając jedną ręką ekran laptopa. Oby meczy również por(y)wał swoim poziomem.

• Witamy z wietrznego Pruszkowa, gdzie już za pół godziny grająca tutaj w roli gospodarza Pogoń Siedlce zmierzy się z Arką Gdynia.