Pogoń Siedlce

1

Wigry Suwałki

0

• Druga polowa była zdecydowanie żywsza w wykonaniu gości, ale niewiele to zmieniło. Pogoń przetrwała ataki i wyraźnie nastawiona na kontry próbowała pokonać bramkarza Wigier. Niewiele brakowało, by jednak przegrała ten mecz. Nie pierwszy raz skórę gospodarzom uratował Rafał Misztal w kilku beznadziejnych sytuacjach.

To tyle z mojej strony, z Pruszkowa żegna Tomasz Górski i od razu zaprasza na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net.

• Piotr Lasyk gwiżdże po raz ostatni! Pogoń pokonuje WIgry Suwałki po golu Adama Dudy z pierwszej połowy! A z głośników rozbrzmiewa We are tha champions zespołu Queen. Przypadek? Nie sądzę.

• Rafał Misztal pewnie piąstkuje. Jeszcze jego vis a vis został po akcji, a Pogoń ruszyła z kontrą, która straciła na tempie a zamieniła się na rzut rożny.

• Hieronim Zoch idzie w pole karne Pogoni! Goście mają rzut wolny.

• Trzy minuty doliczone do drugiej odsłony.

• Łukasz Hanzel strzela na wiwat z narożnika pola karnego Pogoni.

• Na ostatnie minuty wchodzi Krystian Wójcik. Zastępuje strzelca jedynej bramki, Adama Dudę.

• Davit Makaradze obił z bliska poprzeczkę po strzale z woleja! Jeszcze był na spalonym!

• Ernest Dzięcioł zastępuje Kamila Dmowskiego.

• Maciej WIchotwki ostro skosił Adama Dudę. Żółta kartka

• Ależ okazję do kontry zmarnował Krzysztof Bodziony! Mógł pobiec do końca, mógł podać do Adama Dudy, mógł strzelać. Wybrał anemiczne podanie do Piotra Ceglarza.

• Bartosz Biel wchodzi za Mateusza Żebrowskiego. Goście wykorzystali limit zmian.

• Daniel Dybiec miał sporo do powiedzenie sędziemu za szczegółowe sędziowanie .Doigrał się, żółta kartka.

• Krzysztof Bodzony zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego. Trafił w mur, a strzał Daniela Dybca z dystansu mija bramkę Wigier w znacznej odległości.

• Po serii dośrodkowań z obu stron w pole karne Adam Duda pada w polu karnym Wigier. Nie ma rzutu karnego!

• Mateusz Żebrowski dośrodkował za mocno w pole karne Pogoni. Obrońcy radzą sobie bez trudu. Po chwili miał okazję do poprawki - rzut rożny. Nabity został Daniel Chyła.

• Hieronim Zoch na raty broni piłkę po strzale Daniela Chyły zza pola karnego.

• Wydawąło się, że z tej akcji Pogoni nic nie będzie! Piotr Ceglarz zagrał piętką na wolne pole do wbiegającego Konrada Wrzesińskiego, którego dośrodkowanie na asystę o mały włos nie zamienił Adam Duda po uderzeniu głową w stronę bliższego słupka! Po rykoszecie będzie rzut rożny!

• Mateusz Żebrowsi zebrał kapitalne podanie polu karnym, poczekał aż piłka mu siądzie na prostym podbiciu i... huknął wysoko nad poprzeczką!

• Dwójkowa akcja Kamila Dmowskiego z Mariuszem Rybickim zakończyła się fiaskiem. Od bramki Hieronim Zoch.

• Jakub Bartkowski dobrze oskrzydlił akcję prawą stroną i zacentrował w pole karne do Damiana Gąski. Ten wbiegł trochę za głęboko. Chciał uderzyć na bramkę z woleja, ale nie trafił w piłkę.

• Kontra Pogoni zakończyła się szybciej niż zaczęła. Fatalne podanie zanotował Daniel Chyła (chyba) w stronę Kamila Dmowskiego.

• Piotr Ceglarz melduje się na murawie. Zastępuje żegnanego brawami Dawida Dzięgielewskiego.

• Mariusz Rybicki zakończył solową akcję anemicznym strzałem. Hieronim Zoch broni bez wysiłku.

• Kontra Pogoni, po której Tomasz Jarzębowski ratował swój zespół przed rzutem rożnym. Wyrzut z autu na wysokości pola karnego do nikogo.

• Sędzia miał chyba praktyki w aptece. Gwiżdże najdrobniejsze wykroczenia. Uderzenie Davita Makaradze zza pola karnego zostało zablokowane. Wigry przycisnęły w ostatnich minutach.

• Piłka w siatce Pogoni, ale sędzia dopatrzył się spalonego! Najpierw sytuację sam na sam z bramkarzem przegrał Kamil Adamek, potem Rafał Misztal niepewnie interweniuje po uderzeniu jednego z zawodników Wigier!

• Fatalne dośrodkowanie Damiana Gąski z lewej strony. Od bramki Rafał Misztal.

• Składna akcja siedlczan a lewej stronie o mały włos nie zakończyła się bramką! Adamowi Dudzie zabrakło centymetrów by skierować piłkę do siatki głową po centrze Dawida Dzięgielewskiego!

• Rajd Mariusza Rybickiego przez połowę boiska przerwał Maciej Wichtowski przed własnym polem karnym.

• Rafał Misztal notuje dwie pewne interwencje po dośrodkowaniach. Przy przepychankach w polu karnym gospodarzy sędzia wezwał do siebie Dawida Dzięgielewskiego oraz Kamila Adamka, chcąc przemówić im do rozsądku. Chyba skutecznie.

• Przed momentem zaczęła się druga odsłona!

• ... a za Łukasza Monetę wchodzi Damian Gąska.

• Będą dwie zmiany w Wigrach na drugą połowę: Davit Makaradze w miejsce Piotra Ruszkula...

• Powracamy na stadion w Pruszkowie. Do przerwy Pogoń Siedlce prowadzi z Wigrami Suwałki po trafieniu Adama Dudy.

• Prowadzenie gospodarzy jest jak najbardziej zasłużone. Piłkarze Marcina Sasala stworzyli kilka bardzo dobrych okazji, z których wykorzystali (tylko) jedną. A mogli prowadzić dwiema-trzema bramkami. Wigry próbują coś zdziałać w przodu, lecz brakuje wykończenia w postaci ostatniego podania i - co za tym idzie - celnego strzału. Rafał Misztal był najczęściej sprawdzany przy dośrodkowaniach. Jedna okazja sam na sam Piotra Ruszkula to zdecydowanie za mało by po stronie zysków zapisać "jedynkę" symbolizującą liczbę strzelonych bramek.

Jak będzie wyglądać druga odsłona? Przekonamy się niebawem.

• Przeciągnięte dośrodkowanie Bartłomieja Kalinkowskiego. Rafał Misztal pewnie chwyta piłkę. Po kilkunastu sekundach sędzia zakończył pierwszą odsłonę - Pogoń po golu Adama Dudy prowadzi z Wigrami Suwałki

• Zdaniem sędziego Dawid Dzięgielewski sfaulował Łukasza Monetę na lewej stronie. Minuta doliczona.

• Łukasz Moneta uderzył z kilkunastu metrów obok bramki Pogoni.

• Jeden z zawodników Pogoni nie podnosi się z murawy. Od kilkunastu sekund leżał w polu karnym gości. Kibice domagali się rzutu karnego. Póki co konieczna była pomoc medyczna.

• Daniel Dybiec nie był w stanie skierować piłki do siatki z... metra! Uderzył po koźle nad poprzeczką!

• Żółta kartka dla Bartlomieja Kalinkowsiego za faul.

• Prostopadłe podanie po linii do Łukasza Monety okazało się za mocne. Rafał Misztal z "piątki".

• Hieronim Zoch na raty broni strzał Mariusza Rybickiego z ostrego kąta.

• Od kilku minut gospodarze nie są w stanie opuścić okolice własnego pola karnego. Wigry centrują, strzelają i... marnują kolejne okazje do wyrównania.

• Niezła centra Bartłomieja Kalinkowskiego z rzutu wolnego, ale nikt nie sięgnął jego podania. Podobny finał miał przed momentem przerzut Artura Bogusza na prawą flankę. Rafał Misztal od bramki.

• Krzysztof Bodzony skosił za linią środową Bartłomieja Kalinkowskiego za co otrzymał żółtą kartkę.

• Kami Domowski huknął zza pola karnego równie mocno co niecelnie. Piłka poleciała 2 metry nad poprzeczką.

• Wigry były bardzo bliskie wyrównania! Bliskie - Piotr Ruszkul nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Rafałem Misztalem!

• Będący na 4. metrze Adam Duda wykorzystał kapitalne podanie z prawej flanki i uderzeniem wewnętrzną częścią stopy skierował piłkę obok bezradnego Hieronima Zocha.

• GOL, ADAM DUDA!!!

• Bartłomiej Kalinkowski zbyt długo holował piłkę i stracił ją przed polem karnym Pogoni. Szybka kontra, po której Mariusz Rybicki strzelił wysoko nad poprzeczką.

Rybicki gola, Rybicki gola

skandują kibice z SIedlec.

• Konrad Wrzesiński szaleje prawą flanką, stwarzając spore zagrożenie pod bramką Wigier. Strzał Mariusza Rybickiego wyłapał bramkarz gości. Po chwili próbował Krzysztof Bodziony, ale fatalnie przestrzelił.

• Nieco ponad kwadrans gry za nami. Gospodarze stworzyli już trzy okazje, z których jedną mogliby wykorzystać. Na przeszkodzie stał bramkarz lub Tomasz Jarzębowski. Goście bez klarownej okazji poza anemicznym strzałem.

• W odpowiedzi uderzył Artur Bogusz zza pola karnego. Techniczne uderzenie w stronę środka bramki nie sprawiło kłopotów Rafałowi Misztalowi.

• Techniczne uderzenie Mariusza Rybickiego na murem! Stojący na linii bramkowej Tomasz Jarzębowski wybija piłkę głową, ratując bramkarza!

• Konrad Wrzesiński świetnie podłączył się do akcji ofensywnej Pogoni. Dostał podanie zwrotne od Adamy Dudy i został skoszony ok. 20 metrów od bramki gości.

• Daniel Chyła podłączył się do kontry Pogoni. Uderzył zza pola karnego i Hieronim Zoch z problemami paruje piłkę na rzut rożny!

• Pewne wyjście Rafała Misztala do narożnika pola bramkowego. Udane piąstkowanie, za które został narodzony brawami.

• Kolejna akcja Wigier i rzut rożny. Piłkę ustawia Łukasz Moneta, a na kolejny korner wybił Adam Duda.

• Zamieszanie przed bramką Pogoni po niedokładnym podaniu Rafała Zembrowskiego do Konrada Wrzesińskiego. Goście długo utrzymywali się przy piłce przed polem karnym siedlczan, ale dośrodkowanie Łukasza Monety z lewej strony padło łupem Rafała Misztala.

• Składna akcja Pogoni! Na prawej stronie pojawił się Adam Duda, który zagrał płasko w pole karne do Krzysztofa Bodzionego. Ten odwrócił się z rywalem na plecach, ale jego strzał zablokował Maciej Wichtowski! Hieronim Zoch chwyta piłkę!

• I od razu przerwa w grze. Na murawie leżał Mateusz Żebrowski. Szybko jedna gra została wznowiona.

• Gwizdek sędziego i Pogoń zaczyna spotkanie!

• Losownaie stron. Rafał Zembrowski vs. Tomssz Jarzębowski. Najpierw obie strony wymieniły się proporczykami i "połówkami"

• I "jedenastki" Pogoni oraz Wigier wychodzą na murawę. Wigry grają w niebieskich strojach, Pogoń w jednolitych białych.

• Z głośników rozbrzmiewa Heart of Courage orkiestry Two Steps From Hell. Naprawdę, pisząc bez ogródek, mogliby zmienić ścieżkę. dźwiękową.

• Goście od kilku minut są w szatni. Rozgrzewają się jeszcze rezerwowi jednej z ekip, która została mocno zroszona armatką wodną. Tak jak Robert Lewandowski kilka dni temu. Filmik można znaleźć w Ekstraklasowym dziale Sportagram.

• Arbitrem głównym dzisiejszego spotkania jest pan Piotr Lasyk z Bytomia. Na liniach będą mu pomagali Bartłomiej Lekki oraz Marcin Lisowski. Sędzią technicznym jest za to Jacek Lis.

• Z kolei Marcin Sasal wystawił swoją "żelazną jedenastkę".

• W ekipie gości na pewno nie zobaczymy Robert Hirsza, który jest kontuzjowany. Występ Marcina Tarnowskiego, Aleksandara Atanackovicia i Maksimsa Rafalskisa stał pod znakiem zapytania, bowiem w tygodniu nie trenowali z pełnym obciążeniem. Okazuje się, że nie są w pełni sił by wystąpić w Pruszkowie.

• Co mieli do powiedzenia przed dzisiejszym meczem trener Wigier Zbigniew Kaczmarek i napastnik Damian Gąska? Posłuchajmy (wideo z oficjalnej strony suwalskiej drużyny)