Byli zawodnicy Pogoni Siedlce w 2. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów

Sebastian Chmielak
Nico Chietino niedawno grał w Pogoni Siedlce
Nico Chietino niedawno grał w Pogoni Siedlce twitter
W rewanżowym spotkaniu pierwszej rundy eliminacji Ligi Mistrzów, Lincoln Red Imps FC pokonał na wyjeździe zespół Santa Coloma 2:1, przypieczętowując awans do kolejnej rundy. W barwach mistrza Gibraltaru wystąpiło dwóch byłych zawodników Pogoni Siedlce.

Lincoln Red Imps w pierwszej rundzie kwalifikacji do elitarnych rozgrywek trafiło na mistrza Andory, Santa Colomę. W pierwszym spotkaniu padł bezbramkowy remis. Drugie starcie okazało się bardzo korzystne dla podopiecznych Raula Procopio, choć nie obyło się bez problemów, ponieważ do przerwy to zespół Santa Colomy prowadził 1:0 po bramce środkowego defensora, Ildenfosa Limy. Po przerwie obraz gry uległ diametralnej zmianie, bo to goście zaczęli trafiać do siatki rywali. Najpierw w 48. minucie wyrównał Anthony Bardon, a w 64. minucie wynik ustalił Lee Casciaro. W przekroju całego spotkania zespołem lepszym był Lincoln. Drużyna z Gibraltaru stworzyła dużo więcej klarownych sytuacji do zdobycia bramki i zasłużenie melduje się w kolejnej rundzie eliminacji.

Przyglądając się bliżej piłkarzom, którzy są autorami historycznego awansu do drugiej rundy eliminacji Champions League, dostrzec można dwa znajome nazwiska:Nico Chietino, Antonio Calderon. Nie, to nie pomyłka, obydwaj wiosnę 2015 roku spędzili w pierwszoligowej Pogoni Siedlce. Dziś Chietino rozegrał w barwach mistrza Gibraltaru cały mecz. Podobnie, jak sześć dni temu, a Calderon pojawił się dziś na boisku w 47. minucie.

Przypomnijmy, że Argentyńczyk w barwach Pogoni Siedlce rozegrał 10 spotkań, a Calderon wystąpił w biało-niebieskich barwach 16 razy, zdobywając cztery bramki.

Lincoln w następnej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów zmierzy się z duńskim FC Midtjylland.