Pogoń Szczecin

1

Flota Świnoujście

0

• Sędzia kończy derby Pomorza Zachodniego. Pogoń po w końcu dobrym spotkaniu zdobywa dziś trzy punkty. Portowcy stwarzali sobie wiele sytuacji, ale często zawodziła skuteczność. Po jednym z rzutów rożnych Mekeil Williams zamienił dośrodkowanie na gola i ustalił tym samym wynik końcowy spotkania. Flota Świnoujście mimo gry w osłabieniu w ostatnich minutach potrafiła stworzyć sobie akcje, które mogła zamienić na gole. Tak się jednak nie stało i Pogoń zafundowała sobie prezent z okazji 64. urodzin klubu.

• Koniec meczu! Pogoń wygrała w Szczecinie z Flotą Świnoujście 1:0!

• Robert Kolendowicz - za faul

• Flota Świnoujście mimo gry w dziesiątkę stwarza sytuacje bramkowe. Wynik meczu nie jest jeszcze do końca przesądzony.

• Flota miała swoją okazję na bramkę, ale dośrodkowanie po ziemi wyłapał Janukiewicz.

• Doliczone aż 5 minut do regulaminowego czasu gry.

• Ogromne zagrożenie po rzucie wolnym w polu karnym Pogoni Szczecin! Piłkę raz po raz blokowali obrońcy, a ta w końcu została wybita poza obręb pola karnego.

• Komiczna sytuacja na stadionie im. Floriana Krygiera. Za złe ustawienie piłki dla Floty i przesuwanie jej drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji otrzymał Marek Opałacz.

• Rzut rożny przyznany Portowcom nie przyniósł wielkiego zagrożenia bramce Artura Melona.

• Rzut wolny dla Floty po faulu Andradiny. Piłka jednak dośrodkowana zbyt słabo. Chwilę później Kolendowicz pobiegł lewą stroną boiska, dograł w pole karne, ale piłka w ostatniej chwili wybita na rzut rożny przez Shalamberidze.

• Trzeba przyznać, że piłkarze Pogoni Szczecin wyglądają już na zmęczonych i nie angażują się tak bardzo jak wcześniej w akcje ofensywne. Flota w ostatnich minutach spotkania dochodzi często do głosu, ale obrona szczecinian spisuje się całkiem dobrze w porównaniu do ostatnich spotkań.

• Flota coraz częściej zagraża bramce Pogoni. Po dośrodkowaniu w pole karne głową uderzał Koba Shalamberidze. Piłka jednak minęła bramkę Janukiewicza w bezpiecznej odległości.

• Akcja po której uderzał Ława i musiał interweniować Artur Melon. Chwilę później błąd, który mógł kosztować utratę bramki popełnił Emil Noll. Pilka jednak wybita na aut w ostatniej chwili.

• Marek Opałacz - za faul na Andradinie

• Mateusz Szałek zastępił kontuzjowanego Wojciecha Gollę.

• Około 4000 kibiców na trybunach w Szczecinie

• Na boisku leży Wojciech Golla, który musiał otrzymać pomoc medyczną. Opuszcza boisko za pomocą noszy.

• Po próbie dośrodkowania Pawła Bieleckiego Flota wywalczyła rzut rożny.

• Flota co raz częściej przedostaje się w okolice pol karnego Pogoni Szczecin, ale nic z tych akcji dla Wyspiarzy nie wynika dzięki dobrej grze obronnej Portowców.

• Na boisku nie dzieje się ostatnio wiele ciekawego, a na murawę powrócił już Ivan Udarević.

• Po rzucie wolnym Floty ucierpiał Ivan Udarević, który leży w polu karnym i udzielana mu jest pomoc medyczna.

• Zrobił się nam dość nieczysty mecz w ostatnich minutach. Gra jest przerywana raz po raz faulami.

• Groźny strzał Krzysztofa Bodzionego zza pola karnego. Radosław Janukiewicz nie miał jednak problemów z wyłapaniem piłki.

• Donald Djousse zmieniony przez Vuka Sotirovicia

• Paweł Bielewski w miejsce Tomasza Ostalczyka

• Wojciech Okińczyc za Damiana Misana

• Pogoń stara się grać kombinacyjnie. Piłkę wymieniali między sobą Kolendowicz, Noll i Akahoshi, ale nie stworzyli jednak zagrożenia pod bramką Floty.

• Flota miała okazję na błyskawiczne wyrównanie. Minimalnie obok prawego słupka bramki Janukiewicza uderzał głową Damian Misan.

• Rzut rożny na gola zamieniła Pogoń! Williams po dośrodkowaniu Akahoshiego doskoczył do piłki i zapakował ją głową do bramki Floty!

• Gooooool! Mekeil Williams! 1:0 dla Pogoni!

• Piłka zagrana do Kolendowicza przez Ediego. Chwilę przed dośrodkowaniem piłka wybita na rzut rożny.

• Koba Szalamberidze za Radosława Jasińskiego

• Rzut rożny dla Floty. Piłka wylądowała na 20. metrze, tam doszedł do niej Krzysztof Bodziony, którego strzał został zablokowany przez Williamsa.

• Kolendowicz rozegrał piłkę z Djousse, finalnie próbował prostopadłego podania, ale to zostało przecięte przez obrońcę, który trym samym zneutralizował zagrożenie.

• Djousse minął jednego z obrońców zwodem na lewej stronie Pogoni, ale strzał przeleciał obok słupka bramki Floty.

• Pierwsze ataki w drugiej części gry są bardzo niedokładne. Fatalny błąd popełnił Williams mijając głową piłkę, którą miał wybić. Flota jednak nie skorzystała z prezentu dogrywając niedokładnie na 5. metr.

• Robert Kolendowicz za Przemysława Pietruszkę

• Początek drugiej połowy

• Pogoń Szczecin jest stroną zdecydowanie przeważającą w spotkaniu. Swoje okazje mieli Andradina, Noll, czy Djousse, ale piłka albo była wybijana przez obrońców, albo była zagrywana niedokładnie. Flota Świnoujście jak na razie nie potrafi stworzyć zagrożenia i ma wielkie problemy z tworzeniem ataków. Czekamy na bramki w drugiej części spotkania,

• Do przerwy bez goli w Szczecinie

• Rzut rożny dla Wyspiarzy. Piłka dośrodkowana w pole karne, strzał Zalepy, ale sędzia dopatrzył się bodajże przewinienia.

• Pogoń konstruuje swoje akcje zarówno lewą i prawą stroną boiska, ale piłka za każdym razem wybijana jest przez obrońców Floty. Przed chwilą Andradina posłał piłkę parędziesiąt centymetrów obok bramki.

• Na boisku leżał Marek Opałacz, ale zdołał się już podnieść i uczestniczyć w dalszej grze.

• Obserwujemy w ostatnich minutach chwile niedokładniejszej gry ze strony Pogoni. Flota do tego momentu spotkania nie zdołała jeszcze poważnie zagrozić Portowcom i ma ogromne problemy z wyprowadzaniem piłki z własnej połowy boiska.

• Strzał Ediego z półwoleja na bramkę Melona bardzo niecelny.

• Donald Djousse po faulu na nim leży na płycie boiska. Jest mu udzielana w tym momencie pomoc medyczna.

• Nieporozumienie w obronie Floty. Jasiński wybił piłkę za linię końcową mimo braku piłkarzy Pogoni w jego okolicy.

• Andradina dogrywał z rzutu wolnego w pole karne, ale piłka wybita przez Udarevicia na rzut rożny, który nie przyniósł zagrożenia bramce Floty.

• Misan faulowany w środku boiska. Piłka dograna przez Ostalczyka w pole karna nie stworzyła zagrożenia

• Rzut rożny dla Pogoni. Djousse zagrywał do Ławy, a piłka po nodze jednego z obrońców wyszła za linię końcową boiska. Piłka finalnie w rękach Melona.

• Próba rozegrania Floty, ale piłka zagrywana do Opałacza na lewą stronę była podana niedokładnie i wyszła poza linię boczną.

• Flota Świnoujście ma ogromne problemy z wyjściem z własnej połowy i konstruowaniem ataków. Każdy kończy się w okolicach koła środkowego.

• Ciekawe rozegranie. Piłka dograna przed pole karne, tam doszedł do niej Golla, zagrał na 5. metr, ale sędzie odgwizdał pozycję spaloną.

• Ivan Udarević

• Emill Noll pognał z piłką lewą stroną, dobiegł do linii końcowej, ale dośrodkowywał już zza linii końcowej. Chwilę później Djousse zagrywał do Pietruszki, ten Pietruszka uderzył z ostrego kąta, ale nie trafił w bramkę.

• Wrzucenie z prawej strony w pole karne Pogoni, ale futbolówka ostatecznie wybita przez szczecicnian.

• Andradina dogrywał w pole karne z rzutu wolnego. Piłka była jednak dośrodkowana zbyt mocno i Noll nie zdołał dojść do piłki.

• Piłka była zagrywana do Tomasza Ostalczyka, jednak ten minął sięw polu karnym z piłką.

• Akcja Pietruszki z Djousse. Piłka przejęta przez obrońcę.

• Djousse wrzucał piłkę w pole karne na głowę Ławy, ale strzał był niecelny.

• Edi faulowany w środku boiska. Za ten faul ukarany żółtą kartką został Daniel Chyła.

• Flota zamknięta na własnej połowie. Piłkę dogrywali Ława i Akahoshi, ale ta za każdym razem była wybijana przez obrońców.

• Portowcy jak na razie w natarciu, a Flota broni się przed atakami wybijając daleko piłkę.

• Pogoń miała groźną sytuację wypracowaną przez Frączczaka i Ediego. Djousse został jednak uprzedzony przez Melona.

• Noll minimalnie głową obok słupka.

• Wrzutka Ediego w pole karne wybita na rzut rożny.

• Pierwsze sekundy upływają na niedokładnej grze.

• Rozpoczęli gospodarze.

• Przywitanie obu zespołów, za chwilę zaczynamy.

• Zachęcamy do przeczytania pełnej zapowiedzi spotkania w TYM MIEJSCU.

• W derbach Pomorza Zachodniego nigdy nie oglądaliśmy dużej ilości bramek, ale może się to zmienić zmienić już dziś, gdyż te rządzą się własnymi prawami. Mimo nienajlepszej formy obydwu zespołów można spodziewać się walki do ostatniej minuty i nieustępliwości. Zarówno Pogoń jak i Flota będą chciały przełamać serię porażek oraz remisów i odnieść ważne zwycięstwo. Trzy punkty pomogą szczecinianom na utrzymanie się w dalszej walce o awans, a zawodnikom z Świnoujścia na powiększenie przewagi nad strefą spadkową.

• Wyspiarze dobrze radzą sobie w derbach z Pogonią, w których to nigdy nie padły więcej niż dwie bramki, a najwyższe zwycięstwo zakończyło się przewagą zaledwie jednej. Co ciekawe, jeszcze nigdy Portowcom nie udało się w tej konfrontacji wygrać. Trzy razy odnotowano po remisie i zwycięstwie świnoujścian. Jak będzie tym razem?

• Witamy w relacji na żywo ze Szczecina, gdzie miejscowa Pogoń podejmuje Flotę Świnoujście w derbach Pomorza Zachodniego.