0

• Nic więcej wartego odnotowania nie wydarzyło się w doliczonym czasie gry. Pierwszy bezbramkowy rezultat w tym sezonie ekstraklasy, choć lepsze wrażenie pozostawiła po sobie Pogoń.

• Żółta kartka dla Fojuta za faul nakładką w ataku na Leandro.

• Zagramy o 4 minuty dłużej.

• Dośrodkowanie Nikitovicia z rzutu wolnego, ale Górnik nie dochodzi do okazji strzeleckiej.

• Okuszko w głupi sposób fauluje Szmatiuka.

• Ostatnia zmiana w meczu. Okuszko za Akahoshiego.

• Piesio z narożnika pola karnego, ale zbyt lekko, by zaskoczyć Kudłę. Zbyt słabe są dzisiejsze próby pomocnika Górnika.

• Groźna akcja dwójkowa Świerczoka z Boninem i gdyby nie Czerwiński, to ten pierwszy stanąłby oko w oko z Kudłą!

• Kolejne dośrodkowanie, lecz tym razem Frączczak odpychał Piesia. Od bramki Prusak.

• Sprzed pola karnego Nunes, próbował przymierzyć, jednak posłał piłkę nad poprzeczką.

• Łukasz Zwoliński jak z armaty lewą nogą, piłka odbija się od wewnętrznej strony słupka i opuszcza boisko!

• Kolejny stały fragment gry dla gospodarzy z około 35. metra. Tym razem faulowany Czerwiński.

• Kolejne dośrodkowanie Nunesa wyłapane przez Prusaka.

• Lewandowski niecelnie lewą nogą.

• Piesio w łatwy sposób traci piłkę, ale ta po chwili przypadkiem trafia do niego z powrotem, po czym zostaje sfaulowany przez Danielaka.

• Ostatnia zmiana w ekipie z Łęcznej. Bonin w miejsce Cernycha.

• Przerwa na wodę. W tej części drugiej połowy lepsze wrażenie pozostawia z pewnością Pogoń.

• Żółta kartka dla Cernycha po próbie przejęcia piłki.

• Nieporozumienie Cernycha ze Świerczokiem, piłka w rękach Kudły. Jeśli Górnik chce dzisiaj uzyskać korzystny wynik, powinien lepiej dopracowywać sytuacje, których nie ma dziś zbyt wielu.

• Frączczak mocno sprzed pola karnego, ale znów blokuje Bożić. Teraz Chorwat leży na murawie po przyjęciu strzału na ciało.

• Jakub Świerczok zastępuje Przemysława Pitrego.

• Pierwsza akcja zmiennika, Lewandowski sprzed linii końcowej do wbiegającego Zwolińskiego, ten dokłada stopę i... obok bramki! Było gorąco pod bramką Prusaka.

• Cernych dostał piłkę przed polem karnym i próbował dryblingu, ale znów górą Czerwiński. To już drugie ważne starcie wygrane przez defensora Pogonii.

• ... a wchodzą Mateusz Lewandowski i Karol Danielak.

• Podwójna zmiana w ekipie Portowców. Schodzą Murayama i Przybecki...

• Sasin świetnie wychodził na wolną pozycję po podaniu Nikitovicia, ale został złapany na spalonym.

• Akahoshi wykłada do Murayamy, ten już składa się do strzału z 16 metrów, lecz w porę doskoczyli obrońcy. Akcję zbyt mocnym dośrodkowaniem zwieńczył jeszcze Frączczak.

• Frączczak płasko dośrodkowuje z prawej strony, ale na wślizgu przerywa Bożić.

• Cernych przejął podanie Fojuta do Czerwińskiego i Górnik stanął przed szansą 3 na 3, lecz drugi ze środkowych obrońców Pogonii nie dał się ograć i oddalił niebezpieczeństwo.

• Wybija Pitry i Pogoń od linii obrony będzie musiała konstruować kolejny atak.

• Faulowany Nunes, będzie okazja do dośrodkoania.

• Gramy! Od środka goście.

• Od początku drugiej połowy Tomasz Nowak w miejsce Łukasza Tymińskiego.

• W strzałach 6-3 na korzyść Pogonii, w strzałach celnych... 1-2 dla Górnika.

• Koniec pierwszej części spotkania. Powracamy za 15 minut.

• Zwoliński przepycha Nikitovicia i wychodzi sam na sam, jednak sędzia właściwie odgwizduje faul.

• Z 20. metrów uderza Zwoliński, ale bez problemów łapie Prusak.

• Po rzucie wolnym i kilku wybiciach sprzed pola karnego huknął Fojut, ale wysoko nad bramką.

• Murayama ogrywa Nikitovicia, Serb musiał faulować i teraz ogląda żółtą kartkę.

• Arbiter dolicza 5 minut do pierwszej połowy.

• Tymiński górą na lewą stronę... ale do nikogo. Zdecydowanie spotkanie na minus zalicza dziś pomocnik Górnika.

• Przybecki z narożnika boiska w pole karne, ale tam na posterunku Prusak. Golkiper z Łęcznej wyłapuje póki co większość dośrodkowań.

• Piesio do Śpiączki, ale kasuje Fojut. Po chwili błąd przy wyrzucie z autu i przy piłce będą gospodarze.

• Przerwa w grze trwała około 4 minuty, ale finalnie sędzia Złotek podjął dobrą decyzję.

• ŻÓŁTA KARTKA DLA MURAYAMY I ANULOWANIE GOLA.

• Posypią się żółte kartki...

• Trwają protesty ze strony Górnika..

• Przybecki wyprzedził Leandro po zagraniu z autu, ale bocznego obrońcę Górnika dobrze asekurował Bożić.

• Długo piłką pograli gospodarze, ale głównie w środku boiska. Po kilkudziesięciu sekundach stratę zalicza Murawski. Teraz przy piłce Górnik.

• ... i od rzutu wolnego wznowią Portowcy.

• Minutka dla zawodników na uzupełnienie płynów...

• Żółtko dla Śpiączki za niepotrzebny faul od tyłu na wychodzącym z akcją Frączczaku.

• Piesio złamał do środka na lewą nogę i strzelił po ziemi, lecz Kudła bez większych problemów.

• Po kornerze kontra Górnika, Piesio zagrywa prostopadle do Śpiączki, który z boku pola karnego mocno strzelił w kierunku bramki, futbolówka zmierzała między nogi Kudły, ale bramkarz Pogonii nie dał się oszukać.

• Kolejna próba podopiecznych Michniewicza. Piłka nad głowami obrońców, Przybecki wyprzedza Szmatiuka, ale stoper Górnika wślizgiem wybija na rzut rożny.

• Zwoliński z lewej strony podaje między linię obrońców, a bramkarza i ustawiony na dalszym słupku Leandro wybija na aut. Brazylijczyka naciskał już Przybecki.

• Dośrodkowanie na dalszy słupek i Akahoshi z ostrego kąta trafia w słupek!

• Tymiński fauluje rywala obok pola karnego. Stały fragment gry z groźnej odległości dla Portowców.

• Próba ataku pozycyjnego ze strony Pogonii, Matras licząc na przypadek zagrywa między obrońców w pole karne, ale pierwszy przy piłce Prusak.

• Okazja dla Pogonii! Tymiński fatalnie podaje do tyłu do ustawionego przed bramkarzem Zwolińskiego, ale zaskoczony napastnik strzela obok bramki!

• Po stałym fragmencie gry Fojut w pole karne, ale zbyt mocno i piłka opuszcza boisko.

• Również pierwsza kartka dla zawodnika gości. Ukarany Tymiński za faul taktyczny.

• Dośrodkowuje Nikitović, ale piłka mija wszystkich w szesnastce.

• Pierwszy korner w meczu przypadnie Górnikowi po akcji Piesia.

• Długa piłka w pole karne Górnika, Leandro kiepsko ocenił tor lotu piłki, ale Przybecki, który był adresatem podania, nie opanował futbolówki.

• Z czystej pozycji dośrodkowuje Śpiączka i Cernycha od strzału głową powstrzymuje Murawski.

• Od początku zaciekła walka w środku pola, po czym mocną piłkę wzdłuż bocznej linii posłał Frączczak, jednak zbyt mocno.

• Zaczynamy! Od środka gospodarze.

• Obie jedenastki już na murawie. Pogoń zagra na granatowo-bordowo, Górnik na biało.

• W zeszłym sezonie drużyna Pogoni dwukrotnie nie znalazła sposobu na Górnika Łęczna. Jesienią na Lubelszczyźnie padł wynik 4:2, a wiosną w Szczecinie padł wynik 0:1 bo bramce Grzegorza Bonina, który wraca po kontuzji barku i dzisiejszy pojedynek rozpocznie na ławce.