PKO Ekstraklasa, 34. kolejka (gr. mistrzowska)

0

Legia Warszawa

1

• Za relację ze spotkania Pogoń - Legia dziękuje zespoł ekstraklasa.net!

• Legia przynajmniej do jutrzejszego wieczora zasiądzie w fotelu lidera, mając dwa punkty przewagi nad poznańskim Lechem. Pogoń pozostaje na ostatnim miejscu grupy mistrzowskiej z czterema punktami straty do Górnika i Śląska.

• W pierwszej połowie Pogoń Szczecin pokazała kawał dobrego futbolu i stanowiła zagrożenie dla mistrzów Polski. "Legioniści" zdołali dwukrotnie trafić w poprzeczkę. Dopiero w drugiej połowie drużyna Henninga Berga pokazała swoje lepsze oblicze i zdołała przypieczętować wypracowaną przewagę bramką Orlando Sa po akcji Ondreja Dudy.

• Koniec spotkania. Legia wywozi 3 punkty ze Szczecina!

• Zwoliński głową tuż obok bramki w ostatniej sekundzie gry!

• Kontra Legii w samej końcówce, Duda podaje do Saganowskiego w sytuacji dwóch na jednego nieco za plecy, a Sagan uderza tuż ponad bramką

• Dopiero teraz zapowiadana zmiana: Sagnowski zmienia strzelca bramki - Orlando Sa.

• Jeszcze dwie minuty nadziei dla Pogoni.

• To mogła być groźna akcja dla Pogoni po błędzie Rzeźniczaka, ale Janota po podaniu Zwolińskiego stracił piłkę w polu karnym przy asyście dwóch "Legionistów".

• Aż cztery minuty doliczył zespół sędziowski do drugiej połowy tego spotkania.

• Tym razem faul na Dudzie.

• Orlando Sa jest dziś niemiłosiernie faulowany przez szczecinian. Tym razem winowajcą Nunes. Rzut wolny dla Legii na wysokości pola karnego na prawym skrzydle.

• Pogoń walecznie na połowie Legii. Goście nie mogą wyjść z własnej połowie po agresywnym pressingu "Portowców".

• Dusan Kuciak wściekły. Słowak twierdzi, że faulowany przez Gollę był Brzyski, który leżał pod bramką Słowaka przez dobrych kilkadziesiąt sekund.

• Kolejna zmiana w Pogoni. Wojtkowski zmienia Frączczaka.

• Uderzenie z dystansu Akahoshiego, ale Japończyk ma wyraźnie rozregulowany celownik. Gdyby bramki przyznawano za strzały ponad bramką, Akahoshi miałby już hat-trick.

• Marek Saganowski rozgrzewa się i za chwilę powinien zmienić Portugalczyka.

• Tym razem na boisku leży Orlando Sa i potrzebna będzie pomoc lekarzy.

• Pogoń długo utrzymuje się przy piłce, ale musi skonstruować atak pozycyjny. Wrzutka z prawej strony łatwo wybita przez "Wojskowych".

• Bartosz Bereszyński zmienia Michała Masłowskiego w drużynie ze stolicy Polski.

• Danielak upadł w polu karnym, ale wiedząc, że faulu nie było, szybko się podniósł, aby uniknąć żółtej kartki.

• Kontra gości, Ondrej Duda wpadł w pole karne, nieco za daleko wypuścił sobie piłkę, niefortunnie próbował interweniować jeden z obrońców, lecz wybił piłkę wprost pod nogi Orlando Sa, który wbił piłkę do niemal pustej bramki tuż przy słupku.

• GOOOOOOOOOOOL! Orlando Sa! 0:1 dla Legii!

• Druga zmiana w ekipie "Portowców". Michał Janota zmienia 18-letniego Michała Walskiego.

• Orlando Sa miał dużo miejsca na lewej stronie w kontrze i próbował uderzać "z czuba". To mogło skończyć się tylko niecelnym uderzeniem.

• Lewczuk na lewej obronie dobrze przewidział akcję Pogoni i wybił na aut.

• Tym razem z bólu zwija się Adam Frączczak po starciu z Łukaszem Broziem. Obaj panowie mają rachunki do wyrównania po pierwszej połowie.

• Na lewej flance rozpędza się Nunes i upada przy linii bocznej, lecz arbiter nie reaguje, a Legia kontruje. Jodłowiec próbował wrzucać, a wyszedł lekki strzał. Bez problemu Kudła.

• Dośrodkowanie Brozia z prawej strony wybija głową Matras.

• 20 minut do końca spotkania, a w Szczecinie wciąż bez bramek.

• Nunes wchodzi nakładką i piłka dla Legii.

• Bajeczne długie podanie w pole karne Legii, ale sędzia odgwizdał spalonego.

• Mamy również zagranie w stylu Kung Fu. Na boisku leży poszkodowany Nunes.

• Gramy dalej!

• Pan Jarosław Przybył przerywa grę. Kibice za bramką Kuciaka odpalili race.

• Race lądują też na boisku. Jedna jeszcze za linią, druga już w polu karnym Kuciaka...

• Brzyski uderza technicznie, tuż obok muru. Piłka blisko prawego słupka została złapana pewnie przez Kudłę.

• Duda faulowany na dwudziestym piątym metrze przez Matrasa. Będzie dobra okazja z rzutu wolnego dla piłkarzy Henninga Berga.

• Po rzucie rożnym Kudła nabrał pewności siebie i wyszedł na przedpole, pewnie piąstkując piłkę.

• A na trybunach mamy race. Szaro zrobiło się na Twardowskiego.

• Jodłowiec w polu karnym, pierwsze uderzenie zablokowane, a drugie fenomenalnie broni Kudła!

• Czesław Michniewicz zarządził pierwszą zmianę. Karol Danielak w miejsce Dominika Kuna.

• Kun wrzuca do Zwolińskiego, ale szczeciński Zorro (dziś już bez maski) był dobrze pilnowany przez "Legionistów".

• Duda przed polem karnym dostał piłkę od Sa, ale Słowak pogubił się w dryblingu. Podwojone krycie Pogoni przyniosło efekt.

• Broż ma dużo miejsca z prawej strony, co wykorzystuje, by wrzucić do Orlando Sa na piąty metr. Bez problemu walkę o piłkę wygrał Kudła.

• Kibice Pogoni prezentują właśnie okazałą sektorówkę w barwach klubu i rokiem 1948, w którym założona została Duma Pomorza.

• Kucharczyk posyła w pole karne płaską piłkę z prawej strony, ale wprost w Matrasa.

• Matras ze stoickim spokojem przerywa kontrę gości.

• Henning Berg sięga po swojego jokera w talii. Ondrej Duda zmienia Michała Żyrę.

• Pogoń nie może przedrzeć się pod bramkę Legii, więc próbuje z dystansu, ale bardzo niecelny strzał.

• Dobre tempo drugiej połowy - mistrzowie Polski wiedzą, że muszą zdobyć bramkę, by walczyć o obronę tytułu.

• Frączczak okiwał w polu karnym Lewczuka, ale dopiero pewna interwencja Rzeźniczaka powstrzymała piłkarza gospodarzy.

• Akahoshi na lewym skrzydle przegrywa pojedynek siłowy i traci piłkę. Kuciak od bramki.

• Orlando Sa niczym czołg przedziera się przez zasieki "Portowców" i uderza z ostrego kąta - Kudła na posterunku paruje piłkę przed siebie.

• Niezła kontra Legii, Sa trochę spowolnił akcję, odegrał do Żyry w pole karne, który płasko zagrał w środek na piąty metr. Nie było tam jednak żadnego piłkarza w białej koszulce.

• Zderzenie Matrasa z Orlando Sa przed polem karnym Pogoni. Portugalczyk brzydko kopnął zawodnika gospodarzy i za karę nie zagra w następnym meczu.

• Sa zakręcił w polu karnym, zrobił wiatraki z obrońców Pogoni i próbował przelobować bramkarza! Kudła nie dał się zaskoczyć i z trudem wybił na rzut rożny.

• Orlando Sa celnie zza pola karnego, ale kąśliwy strzał broni Kudła, który szybko pozbierał się i zablokował również dobitkę.

• Akahoshi wrzuca z rzutu wolnego, ale zbyt mocno, zbyt szeroko - jego koledzy bez szans na utrzymanie piłki.

• Łukasz Broź ukarany za faul po rajdzie Kuna lewym skrzydłem w okolicach trzydziestego metra.

• Długa piłka w kierunku Frączczaka na pole karne, ale bez problemu Kuciak.

• Gwizdek pana Jarosława Przybyła. Goście rozpoczynają drugą odsłonę.

• Już za chwilę rozpocznie się druga połowa spotkania na Pomorzu Zachodnim. Podopieczni Czesława Michniewicza postawą w pierwszej połowie udowodnili, że zasłużenie dostali się do grupy mistrzowskiej. Z kolei drużyna Henninga Berga musi pokazać znacznie więcej, aby udowodnić, że zasługuje na tytuł mistrzowski.

• Na murawie także Pogoń, zaraz zaczniemy drugą połowę!

• Kibice Legii już na murawie. Z trybun gwizdy i okrzyki: "Pajace!".

• 8 158 kibiców pojawiło się dziś na stadionie im. Floriana Krygiera w Szczecinie.

• Posiadanie piłki w pierwszej połowie na korzyść Pogoni: 56-44. W sytuacjach bramkowych 7-4 dla gospodarzy, ale w całej pierwszej odsłonie padł tylko jeden celny strzał - uderzenie Rafała Murawskiego dopiero w 37 minucie.

• Ważną sytuacją było starcie Frączczaka z Broziem w polu karnym Pogoni. Trudno ocenić, czy gościom należał się rzut karny, ale na pewno sędziowie będą bali się po ostatnich wydarzeniach rozdawać jedenastki na korzyść "Legionistów".

• W Szczecinie bez bramek, ale nie bez emocji. Mistrzowie Polski dwukrotnie trafiali w poprzeczkę po strzałach Brzyskiego i Jodłowca, z kolei Pogoń prowadziła grę przez większość tej odsłony, a najgroźniejszą sytuację stworzył Rafał Murawski.

• Koniec pierwszej połowy!

• Frączczak trafia w mur, poprawka pomocnika Pogoni niecelna.

• Faul Lewczuka na Walskim na dwudziestym metrze, na wprost bramki. Może być groźnie pod bramką Kuciaka!

• Akahoshi w polu karnym w gąszczu zawodników gości traci piłkę.

• Kanonada pod bramką Pogoni! Wrzutka Furmana z wolnego ze skrzydła, Jodłowiec trafią głową w poprzeczkę! Brzyski próbuje jeszcze z dystansu, ale niecelnie.

• Żółta kartka dla młodego Rudola za faul na Kucharczyku. Wyraźnie spóźniony obrońca "Portowców".

• Niezmordowany Broż próbuje kąsać prawą stroną, ale zawodnik gości fauluje w tym ataku.

• Murawski wpada w pole karne, uderza płasko po długim słupku, ale interweniuje Kuciak!

• Furman z rzutu wolnego zdecydowanie zbyt krótko, piłkę wybijają "Portowcy" jeszcze przed polem karnym.

• Twarda walka na prawej flance. Masłowski przegrywa pojedynek z dwoma obrońcami Pogoni. Od bramki Kudła.

• Żółta kartka dla Michała Masłowskiego za faul na Wojciechu Golli. Pomocnik Legii nie zagra w następnej kolejce Ekstraklasy.

• Legia próbowała zbudować koronkową akcję, ale podanie Jodłowca w pole karne przejął kolejny raz Rudol.

• Minęło pół godziny gry na Stadionie Miejskim w Szczecinie. Pogoń stworzyła kilka ładnych akcji i częściej utrzymuje się przy piłce (59%). Najlepszą okazję miał do tej pory Brzyski z Legii po uderzeniu w poprzeczkę.

• Akahoshi miał sporo miejsca na 15 metrze, ale uderzył ponad bramką.

• W polu karnym teatralnie pada Łukasza Broź, który przebiegał obok Adama Frączczaka. Sędzia nie dopatrzył się faulu. Możliwe, że zawodnik Pogoni delikatnie zahaczył Legionistę, ale upadek Brozia był zbyt aktorski i nastawiony na wymuszenie karnego.

• Tym razem to Legia zamyka w za Pogoń w hokejowym zamku. Dominik Kun ostatecznie odebrał piłkę Kucharczykowi i cały wysiłek Legii na marne.

• Obrona Pogoni niefrasobiliwie przepuściła piłkę - błąd Nunesa. Do piłki doszedł Żyro, który próbował przelobować Kudłę, ale piłka posłana zbyt niski wpadła wprost w ręce szczecińskiego golkipera.

• Żyro próbował dograć w pole karne do Kucharczyka, ale przed nim czyhał Sebastian Rudol.

• Tym razem wrzutka Akahoshiego niecelna, a strzał z dużej odległości Golli został bez problemu zablokowany przez Legionistów.

• Wrzutka Nunesa wybita na kolejny rzut rożny przez Kucharczyka.

• Aktywny Frączczak próbował wrzucić z prawej strony płasko w pole karne, ale jego próba zablokowana. Rzut rożny dla Pogoni.

• Piłka do Frączczak w polu karnym, Furman zgodnie z przepisami powstrzymał pomocnika Pogoni, choć Frączczak upadł w polu karnym.

• Kudła pewnie łapie wrzutkę z narożnika boiska.

• Rzut rożny dla Legii, choć piłkarze Pogoni niesłusznie twierdzą, że piłka nie opuściła boiska.

• Żyro pada na murawę po kopnięciu przez Sebastiana Rudola. Zawodnik Pogoni próbował uderzyć z woleja, ale tuż przed nim pojawił się Żyro.

• Frączczak bezpardonowo powstrzymany na lewej flance przez Brozia. Warto odnotować świetne podanie Walskiego.

• Walski z Pogoni nie chciał być gorszy i również próbuje zza pola karnego. Tym razem niecelna próba, piłka wędruje ponad bramką.

• Brzyski z dystansu popisuje się atomowym uderzeniem prosto w poprzeczkę!

• Po rzucie rożnym dla Legii piłka wylądowała przed polem karnym, gdzie mnóstwo miejsca miał Rzeźniczak. Strzał obrońcy Legii jednak kompletnie nieudany.

• Sa otrzymał kolejną piłkę w polu karnym, lecz w porę interweniował Golla do spółki z Murawskim.

• Matras ryzykownie, ale wygrywa pojedynek sam na sam z Orlando Sa. Sędzia nie zdecydował się na odgwizdanie faulu przed polem karnym, choć mógłby mieć ku temu podstawy.

• Frączczak zgrywa do Rudola na prawe skrzydło, do wrzutki niepewnie wychodzi Kuciak, po dużym zamieszaniu defensorzy Legii wybijają piłkę poza pole karne.

• Ależ było groźnie! Akahoshi nieco zbyt długo dryblował na linii pole karnego, piłkę odebrali mu legioniści, ale ostatecznie piłką wyladowała pod nogami Zwolińskiego, którego strzał z niewielkiej odległości został zablokowany!

• Tomasz Brzyski z narożnika boiska - piłkę pewnie łapie bramkarz Pogoni.

• Długa piłka w kierunku Orlando Sa, ale Dawid Kudła wychodzi przed pole karne i spokojnie wybija piłkę na aut.

• Zwoliński przedziera się prawą stroną, ale jego wrzutka zbyt głęboka i ląduje w rękach Kuciaka.

• Ryzykownie obrona Pogoni, Matras uniknął strat, bliski przechwytu na trzydziestym metrze był Masłowski.

• Gra toczy się w środku pola, dużo górnych zagrań szybko przejmowanych przez oba zespoły.

• Zaczynamy! "Portowcy" na bordowo-granatowo, goście z Warszawy na biało-czarno.

• Frekwencja na stadionie w Szczecinie dopisuje, oby piłkarze stworzyli równie dobre widowisko!

• Zawodnicy wyszli już na murawę i przywitali się, za chwilę zabrzmi pierwszy gwizdek pana Jarosława Przybyła.

• Piłkarze już na boisku, zaraz zaczynamy!

• To, że legionistom nie będzie w Szczecinie łatwo, pokazały ostatnie mecze między tymi zespołami. W Warszawie dwukrotnie wygrywali co prawda mistrzowie Polski, ale za każdym razem musieli gonić wynik po bramkach Łukasza Zwolińskiego. Jesienią Pogoń niespodziewanie wygrała natomiast u siebie 2:1, a Legii po porażce puściły nerwy - posypały się kartki, a z boiska wyleciał Tomasz Jodłowiec.

• O ile Pogoń w meczu z Legią niczego tak naprawdę nie musi, to zupełnie inne nastroje panują w Warszawie. Jeszcze nie opadły emocje po kontrowersyjnym rzucie karnym w 98. minucie i zwycięstwie 1:0 nad Jagiellonią Białystok, a podopieczni Henninga Berga znów muszą zdobyć komplet punktów, aby liczyć się w walce o mistrzostwo Polski.

• Głównym celem Pogoni w tym sezonie był awans do grupy mistrzowskiej, dający spokojne utrzymanie w T-Mobile Ekstraklasie. Cel ten został zrealizowany, a Czesław Michniewicz w ostatnich meczach sezonu daje pograć młodym zawodnikom, którzy wcześniej oglądali mecze Pogoni z ławki rezerwowych, a nawet z trybun. "Duma Pomorza" po podziale punktów przegrała u siebie z Lechią, uległa na wyjeździe Górnikowi Zabrze, a w środę w ostatniej chwili zapewniła sobie punkt w Krakowie, remisując 2:2 z Wisłą.

• Piłkarze obu drużyn zakończyli już rozgrzewkę, za nami także prezentacja składów przy pomocy młodych piłkarzy Pogoni.

• Rezerwowi Legii: Arkadiusz Malarz - Ondrej Duda, Marek Saganowski, Inaki Astiz, Bartosz Bereszyński, Helio Pinto, Adam Ryczkowski

• Rezerwowi Pogoni: Radosław Janukiewicz - Michał Janota, Maksymilian Rogalski, Karol Danielak, Sebastian Murawski, Robert Obst, Kamil Wojtkowski

• W bramce Legii bez niespodzianek - pewne miejsce maa Dusan Kuciak. Warto zwrócić uwagę na to, że szansę gry od pierwszej minuty dostali Michał Masłowski i Dominik Furman. Najważniejszą informacją dla kibiców Legii jest jednak fakt, że od początku w składzie jest Orlando Sa.

• Po lewej stronie widzicie już podstawowe składy obu drużyn. W bramce Pogoni, podobnie jak w meczu z Wisłą, stanie Dawid Kudła, dla którego będzie to ligowy debiut przed własną publicznością. W obronie Sebastiana Murawskiego zastąpił Mateusz Matras, a w pomocy obok "Aki" są Michał Walski i Dominik Kun. Na szpicy szczeciński Zorro, czyli Łukasz Zwoliński, który w tym sezonie strzelił już Legii dwie bramki.

• Już za pół godziny rozpocznie się mecz 34. kolejki T-Mobile Ekstraklasy między Pogonią Szczecin, a Legią Warszawa. Na relację na żywo zaprasza Ekstraklasa.net!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA POGOŃ SZCZECIN - LEGIA WARSZAWA

Legia Warszawa - Pogoń Szczecin

Piłkarze Legii Warszawa w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach zdobyli w środę komplet punktów w starciu z Jagiellonią Białystok. Dyskusje na temat słuszności podyktowania rzutu karnego na korzyść "Wojskowych" trwają w najlepsze, ale nic już tego nie zmieni. Orlando Sa zamieniając jedenastkę na gola w 98. minucie meczu 33. kolejki sprawił, że Legioniści nadal mają realne szanse na obronę mistrzowskiego tytułu. Z uwagi na fakt, że w środę Lech także wygrał swoje spotkanie, różnica punktowa między oboma klubami nie zmieniła się i wynosi jedno "oczko".

W sobotę podopieczni Henninga Berga udadzą się do Szczecina, gdzie czeka ich pojedynek z Pogonią Szczecin. Drużyna Czesława Michniewicza w poprzedniej serii gier zacięcie walczyła o punkty i dwa razy doprowadzała do wyrównania w meczu z Wisłą, z którą ostatecznie udało jej się zremisować. Nie zmieniło to jednak pozycji w tabeli szczecinian, którzy zajmują ostatnie miejsce w grupie mistrzowskiej z dorobkiem 22 punktów.