Pogoń Szczecin 2 - 0 Podbeskidzie Bielsko-Biała

Pogoń Szczecin

2

Podbeskidzie Bielsko-Biała

0

• To wszystko ze Szczecina, dziękujemy za uwagę. Zostańcie z nami w ten sobotni, pełen piłkarskich emocji wieczór! Przypominamy, że trwa nasza relacja LIVE naszego wysłannika z Paryża, gdzie już za kilkadziesiąt minut rozpocznie się losowanie fazy grupowej EURO 2016.

• Całkowicie zasłużenie Pogoń sięgnęła po komplet punktów. Gospodarze byli piłkarsko lepsi od Podbeskidzia, a o ich wygranej przesądził rezerwowy, Wladimer Dwaliszwili, który przełamał się i strzelił obie bramki. "Portowcy" umocnili się na czwartym miejscu w tabeli, a "Górale", którzy dziś zdołali oddać tylko jeden niegroźny celny strzał na bramkę, zbliżają się do strefy spadkowej.

• KONIEC MECZU. Pogoń Szczecin zasłużenie pokonuje Podbeskidzie.

• Taktyczny faul Rudola na Kowalskim, żółta kartka.

• W końcówce Podbeskidzie częściej podchodzi pod bramkę Pogoni, ale mimo tego nie potrafi sobie wypracować ani jednej sytuacji do strzelenia gola. Sędzia dolicza trzy minuty.

• Ostatnia zmiana gospodarzy. Za Akahoshiego wchodzi Michał Walski.

• Żółtą kartką za faul w środku pola ukarany Sokołowski.

• Dobre dośrodkowanie Mójty, bliski dojścia do piłki był Jonkisz, ale wychowanka Podbeskidzia ubiegł pewny dziś Słowik.

• Fojut faulował Kato, za co ogląda żółtą kartkę.

• Powinno być 3:0! Kolejny raz groźnie w pole karne wszedł Przybecki, zagrał do Murawskiego, ten łatwo oszukał Nowaka i oddał strzał, jednak po raz kolejny Podbeskidzie uratował Zubas.

• Ostatnia zmiana Podbeskidzia. Niewidocznego dziś Szczepaniaka zmienia Kamil Jonkisz.

• W pole karne Podbeskidzia wszedł Przybecki, ograł Mójtę, ale po zagraniu przed bramkę żaden z jego kolegów nie zdołał oddać strzału.

• Zmiana w Pogoni. Listkowski schodzi, za niego Miłosz Przybecki.

• Słowik ratuje Pogoń! Po akcji Kwame bliski samobójczego trafienia głową był Czerwiński, ale z najwyższym trudem piłkę odbija bramkarz gospodarzy.

• Akcję Pogoni wyprowadził z lewej strony Lewandowski, zagrał w pole karne do Dwaliszwilego, ten miał na plecach Krystiana Nowaka, ale zdołał go oszukać i strzałem w długi róg pokonał Zubasa. Co za wejście zaliczył dziś Gruzin!

• GOOOOOOOOOL!! DWALISZWILI BOHATEREM POGONI!

• 3562 - tylu kibiców jest dziś na stadionie w Szczecinie. Raczej pozostawimy to bez komentarza...

• Kowalski w pole karne, piłkę łapie Słowik.

• Niewiele ciekawego dzieje się teraz na boisku. Gra toczy się głównie w środku pola i wydaje się, że Pogoń kontroluje wynik.

• Wreszcie z dobrej strony pokazał się Możdżeń, który najpierw wyprowadził akcję Podbeskidzia, a potem uderzył z dystansu. Piłkę bez problemów zlapał jednak Słowik.

• Podbeskidzie wciąż bez celnego strzału w tym meczu...

• Już w pierwszej akcji Adu uderzył z dystansu. Mierzył w okienko, ale piłka ostatecznie zatrzymała się na bocznej siatce.

• I to była ostatnia próba Kołodzieja. Zastępuje go Frank Adu Kwame.

• Kołodziej uderzał z rzutu wolnego z około 40 metrów, ale piłka nie dotarła nawet do pola karnego Pogoni...

• W pole karne dokładnie dośrodkował nie kto inny jak Rafał Murawski, a zupełnie niekryty Dwaliszwili lekko trącił piłkę głową, która tuż przy słupku wpadła do bramki Podbeskidzia. Zubas był bez szans. Zasłużone prowadzenie Pogoni!

• GOOOOOOOL!!!! DWALISZWILI!!

• Reaguje trener Podoliński. Robert Demjan wchodzi na boisko za Lazarusa - pozycję stopera zajmie teraz Deja.

• Od początku drugiej połowy przewaga Pogoni jest jeszcze bardziej wyraźna. Gol dla gospodarzy wisi w powietrzu.

• WOW! Ależ parada Zubasa!! Po dośrodkowaniu Murawskiego do główki na piątym metrze doszedł Dwaliszwili, uderzył mocno, celnie, pod poprzeczkę, ale rewelacyjną interwencją popisał się Zubas! Co za refleks!

• Lewandowski łatwo ograł w narożniku pola karnego Kowalskiego, podał do Frączczaka, ale ten w dobrej sytuacji nie zdecydował się na strzał i stracił piłkę.

• Jak wygląda teraz ustawienie Pogoni? Skrzydła tworzą Listkowski i Frączczak, a w roli napastnika gra Gruzin.

• Rozpoczynamy drugą połowę!

• W przerwie pierwsza zmiana Czesława Michniewicza. Małeckiego zmienia Wladimer Dwaliszwili.

• W pierwszej połowie to Pogoń była lepsza, co widać choćby w statystyce strzałów celnych (4-0). Graczom gospodarzy brakuje jednak dokładności w polu karnym, a raz mocno we znaki dał im się Marcin Borski, który za zagranie piłki ręką w polu powinien był wyrzucić z boiska bramkarza Podbeskidzia. Z drugiej strony, nie podyktował także jedenastki po ręce Rudola. Jak na razie to sędzia jest głównym bohaterem tego spotkania i mamy nadzieję, że po przerwie to się zmieni.

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Do przerwy Pogoń remisuje bezbramkowo z Podbeskidziem.

• Po centrze Listkowskiego wolejem próbował Małecki, ale nie trafił w bramkę i piłkę z pola karnego wybił Lazarus.

• Po dośrodkowaniu Murawskiego główkował Czerwiński, ale choć nie przeszkadzał mu żaden z rywali, uderzył niecelnie.

• Lazarus faulował wyprowadzającego kontrę Listkowskiego, za co Borski ukarał go żółtą kartką.

• Lepszy fragment gry Podbeskidzia. Z szesnastu metrów uderzał Deja, ale ofiarnie zablokował go Czerwiński.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Mójta ukarany za faul w środku pola.

• Rudol popełnił błąd i zagrał ręką we własnym polu karnym. Można powiedzieć, że oliwa sprawiedliwa. Nie zmienia to jednak faktu, że Marcin Borski popełnił już drugi dziś ogromny błąd.

• Podbeskidzie nie może sobie poukładać gry. To gospodarze przeważają w pierwszej połowie i zasługują na bramkę.

• Akahoshi otrzymał mnóstwo miejsca w środku pola, uderzył z dystansu, ale świetną interwencją popisał się Zubas.

• Ładnie na długi słupek dośrodkował Małecki, ale Frączczaka tuż przed bramką ubiegł Sokołowski.

• Błąd Lazarusa, Małecki wyszedł sam na sam z Zubasem, ale Litwin znów wyszedł poza pole karne i tym razem dobrze wybił piłkę. Rozwścieczeni gospodarze atakują coraz mocniej.

• Kontrowersja! Po rzucie wolnym gości Pogoń wybiła piłkę, asekurujący swoją drużynę Kato popełnił fatalny błąd i pozwolił Listkowskiemu wyjść sam na sam z Zubasem. Litwin wyszedł poza pole karne i... zagrał piłkę ręką! Ani sędzia Borski, ani liniowy nie zauważyli jednak jego przewinienia. Podbeskidzie powinno grać w dziesiątkę!!

• Małecki fauluje na prawym skrzydle Kolwalskiego. Może teraz "Góralom" uda się dobrze dośrodkować?

• Jak na razie stałe fragmenty gry nie przynoszą pożytku żadnej z drużyn. Przed chwilą Murawski tak kopnął piłkę z kornera, że ta trafiła w boczną siatkę.

• Podbeskidzie jak na razie atakuje tylko prawą stroną. Kolejne dośrodkowanie Kowalskiego, Fojut wybija na rzut rożny.

• "Ej, chcemy grać do przodu?!" - krzyknął do swoich podopiecznych Robert Podoliński. W ostatnich minutach to Pogoń przejęła inicjatywę.

• Zza pola karnego uderzył Małecki, ale nieczysto trafił w piłkę i ta wpadła prosto w ręce Zubasa. Druga strona medalu - Pogoń ma na swoim koncie już dwa celne strzały.

• Drugi rzut rożny dla Pogoni, tym razem zakończony strzałem. Główkował Matras, ale zbyt słabo, by zaskoczyć Zubasa.

• Matras prostopadle, między stoperów Podbeskidzia podał do Murawskiego, ale pomocnika Pogoni zdołał uprzedzić Lazarus.

• Listkowski faulował w szesnastce Kołodzieja i ze stałego fragmentu gry nic nie wyszło.

• Wreszcie coś się dzieje pod bramką gości. Po wrzutce Listkowskiego doszło do zamieszania, po którym Pogoń będzie wykonywać rzut rożny.

• W pole karne Pogoni dośrodkował Kowalski, ale piłkę pewnie łapie Słowik.

• Goście w ataku! Po ładnej wymianie piłki na prawej stronie zza pola karnego mocno uderzył Kołodziej, ale nieznacznie chybił.

• Pierwsza akcja Podbeskidzia. Do prostopadłego podania Kołodzieja wyszedł Szczepaniak, ale był na spalonym.

• GRAMY! Od środka zaczęli "Górale"

• Do pierwszego gwizdka pozostało pięć minut! To wystarczająco sporo czasu, by przeczytać naszą zapowiedź.

• ŁAWKI REZERWOWYCH:

Pogoń Szczecin: Dawid Kudła, Michał Walski, Jakub Piotrowski, Karol Danielak, Takuya Murayama, Wladimer Dwaliszwili, Miłosz Przybecki

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Wojciech Kaczmarek, Frank Adu Kwame, Damian Chmiel, Kamil Jonkisz, Robert Demjan, Sebastian Bartlewski, Łukasz Zakrzewski.

• Kilka zmian przygotował za to Robert Podoliński. Kontuzje wyleczyli Marek Sokołowski i Adam Mójta, którzy rozpoczną mecz na bokach obrony. W nagrodę za bardzo dobry występ przeciwko Ruchowi od pierwszej minuty zagra Dariusz Kołodziej, a w środku pola będą go wspomagać Adam Deja i Mateusz Możdżeń. Jedynym napastnikiem będzie z kolei Mateusz Szczepaniak - Robert Demjan zasiadł na ławce rezerwowych.

• Obok możecie zobaczyć wyjściowe składy obu zespołów. W jedenastce Pogoni nie ma żadnych niespodzianek. Boki pomocy, a więc pozycje, na jakich Czesław Michniewicz stosuje największą rotację, obsadzą Marcin Listkowski i Patryk Małecki.

• Witamy serdecznie i zapraszamy do śledzenia relacji LIVE z pierwszego sobotniego meczu 20. kolejki Ekstraklasy, w którym Pogoń zmierzy się z Podbeskidziem. Patrząc na tabelę, nie ma wątpliwości, że to gospodarze są faworytem. Ale "Górale" swoją siłę pokazują na wyjazdach, gdzie z dziesięciu rozegranych spotkań przegrali tylko dwa. Czy potwierdzą to w Szczecinie? Przekonajcie się razem z nami!