Pogoń Szczecin

2

Ruch Chorzów

3

• Jak powiedział Tomasz Hajto, Pogoń przegrała wygrany mecz. Nie sposób się z tym nie zgodzić - Pogoń miała dziś wszystko, by zgarnąć 3 punkty, ale fatalny błąd Słowika wyłożył jak na tacy kolejne szanse Ruchu. Lipski (rodowity szczecinianin) pokonał Kudłę najpierw z karnego, a pod koniec spotkania uderzył głową nie do obrony. Pogoń przegrywa pierwszy mecz od 10 kolejek, a Ruch przerywa passę dwóch porażek z rzędu. To tyle ze Szczecina, zapraszamy na nasze relacje z 27. kolejki Ekstraklasy, która startuje już w piątek!

• Koniec!!!

• Nunes w mur...

• Rzut wolny po faulu Grodzickiego na Fojucie na 20. metrze od bramki Ruchu!

• Pogoń stara się ruszyć z kontrą, ale ani Przybecki, ani Guyrsco nie potrafią wygrać pojedynków indywidualnych.

• Ruch oddala zagrożenie od bramki rozgrywając piłkę w okolicach pola karnego Pogoni. Wywalczyli rzut wolny po faulu na Mazku. Ten z racji oszczędności czasu rozegrali krótko.

• Michał Efir wchodzi za Stępińskiego.

• Sędzia dolicza aż 6 minut!

• Kapitalna akcja Monety. Minął łatwo Frąszczaka, wpadł w pole karne i zagrał wzdłuż bramki. Piłka trafiła do Konczkowskiego, a ten uderzył mocno po ziemi. Broni Kudła.

• ... i Listkowski za Zwolińskiego.

• Przybecki za Akahoshiego.

• Ale Ruch nie chce pozwolić na zmianę i długo utrzymuje się przy piłce.

• Za chwilę podwójna zmiana w Pogoni. Wejdą Listkowski i Przybecki.

• Oleksy dostał piłkę na lewym skrzydle, wrzucił ostrą piłkę w pole karne. Lipski wygrał pojedynek główkowy z Fojutem i pokonuje Kudłę!

• Goooooooollll!!!! Lipski na 3:2!!!!

• Korner dla Ruchu po zablokowanej wrzutce Monety. Lipski dośrodkował nisko, ale obrońcy Pogoni wybijają piłkę.

• Kontra Pogoni! Akahoshi posyła długą piłke do Guyrsco, ale ten stopuje akcję i rozgrywa ją przed polem karnym. Murawski oddaje ją Węgrowi, a ten w 100%-owej sytuacji strzela w rękę Putnockiego!

• Ruch w ataku. Moneta ruszył środkiem pola i oddał strzał lewą nogą z dystansu. Piłka skozłowała, ale Kudła pewnie łapie.

• Nieco ponad 10 minut do końca. Pogoń wycofana do defensywy próbuje utrzymać wynik.

• A jedenastkę próbował obronić Kudła, który wszedł za Dwaliszwilego.

• Gooooooollll!!!! Lipski strzela w ten sam róg, co Stępiński, ale robi to skutecznie! 2:2!

• I dodatkowo wylatuje z boiska!

• Ależ błąd Słowika. Gubi piłkę i fauluje Stępińskiego. Rzut karny!

• Moneta zagrywa do Stępińskiego, napastnik Ruchu wpada w pole karne, chce minąć dwóch rywali, ale robi to nieskutecznie i traci piłkę.

• Kontra Pogoni! Zwoliński zabrał piłkę Kojowi przejął piłkę i wychodził sam na sam z Putnockym. W decydującym momencie podawał do niepilnowanego Guyrsco, ale jego podanie zablokowane w ostatniej chwili przez Grodzickiego.

• Akahoshi zagrywa kąśliwie do Zwolińskiego, ale jego strzał zablokował Koj i piłka wyszła na korner. Wrzutkę Murawskiego pewnie łapie golkiper Ruchu.

• Hanzel wszedł i od razu zarobił kartkę za sprowadzenie Zwolińskiego do ziemi. Tym samym zatrzymał groźny atak gospodarzy.

• Łukasz Hanzel wchodzi na boisko za Iwańskiego.

• Dwaliszwili faulowany na 35. metrze przed polem karnym Ruchu. Murawski podchodzi do piłki i wrzuca w środek pola karnego. Koj wybija.

• Stępiński w słupek z 11-stki!!!

• Rzut karny dla Ruchu! Fojut poślizgnął się i zachaczył zawodnika Ruchu w polu karnym!

• Fojut ukarany kartką za faul na Stępińskim. Nie zagra w następnym meczu.

• Chwila przewagi Pogoni, która dąży do dobicia rywali.

• Świetna akcja Pogoni! Gursco zagrywa prostopadle w pole karne, tam Zwoliński zgrywa ją do środka i Putnocky interweniuje na raty.

• Rzut wolny dla Pogoni z prawego narożnika boiska. Murawski wrzuca, ale piłka wybita przez defensorów gości. Pogoń przechwyciła znów piłkę i Guyrsco miał okazje dobrze wrzucić ją z lewego skrzydła. Robi to jednak fatalnie.

• Grodziski chwilowo poza boiskiem z rozciętą głową.

• Dobra akcja Pogoni. Guyrsco dostał piłkę w pole karne, wbił ją mocno do środka, piłka odbija się rykoszetem od Grodzickiego i zaskakuje Putnockiego. Ten jednak zdołał ją sparować. Korner dla Pogoni nie przynosi jej wymiernych korzyści.

• Zderzenie Fojuta z Iwańskim. Piłkarz Ruchu chwilę leżał na boisku, ale wstaje bez problemu.

• Wrzutka Lipskiego, ale piłka wybita przed pole karne, ale zostaje wybita. Grodzicki próbował uderzyć z dystansu, ale piłka trafia w ręce Słowika.

• Reprymenda od arbitra dla Frąszczaka po faulu na Monecie. Rzut wolny na 35 metrze od bramki.

• Nunes od razu atakuje lewą flanką, wrzuca do Zwolińskiego, ale ten nie opanował piłki.

• Zgodnie z przewidywaniami - Moneta zastępuje Podgórskiego.

• Zaczynają gospodarze!

• Na boisku pojawi się Łukasz Moneta, prawdopodobnie za Tomasza Podgórskiego.

• Pierwsi z szatni wracają goście, zaraz za nimi gracze Pogoni.

• Piłkarze rezerwowi są na rozgrzewce, za 5 minut piłkarze obu ekip wyjdą na boisko w Szczecinie. Kibiców na obiekcie im. Floriana Krygera niewielu, chłód nie zachęca do jakichkolwiek pozadomowych aktywności.

• Ruch ma w pierwszej połowie większe posiadanie piłki (52%-48%), w strzałach jest remis (6:6, w celnych 3:3).

• Mecz jest wyrównany, choć wydaje się, że Pogoń prowadzi zasłużenie. Dwie bramki Akahoshiego dają póki co grupę mistrzowską dla Pogoni, a Ruch musi się martwić w drugiej połowie jak przełamać swoją niemoc. Za 15 minut wracamy do Szczecina.

• Koniec 1. połowy spotkania!

• Murawski wyraźnie ma apetyt na kolejną nagrodę dla piłkarza miesiąca. Tym razem urwał się skrzydłem i zagrał w pole karne, ale Koj wybił piłkę.

• Frąszczak zagrywa z prawej strony do osamotnionego Dwaliszwilego w pole karne, ale ten nie opanował piłki. Ruch rusza ponownie z kontratakiem, jednak zostaje powstrzymany w środkowej strefie boiska.

• Murawski wrzuca piłkę z rzutu wolnego, ale nikt jej nie przeciął. Ruch rusza z kontrą, ale Lipski faulowany przez Czerwińskiego. Pierwsza kartka w meczu,

• Iwański wrzuca z rożnego na głowę Koja, ale ten uderza nad bramką.

• Kapitalna wrzutka Iwańskiego do Grodzickiego z rzutu wolnego. Obrońca Ruchu strzela przy słupku, ale Słowik wybija na korner.

• Atak Ruchu prawą flanką. Surma zagrywa do Stępińskiego, ten miękkim plasem wrzuca piłkę w pole karne, ale Akahoshi wybija skutecznie.

• Zwoliński groźnie zaatakował Iwańskiego. Ten jednak wstaje i wraca do gry.

• Ależ okazja Ruchu! Surma strzela z dystansu, Słowik odbija ją do boku. Tam dopada do niej niepilnowany Lipski i z 6 metra fatalnie przestrzelił nad bramką.

• Tym razem Ruch nie potrafi przebić się skutecznie przez zasieki obronne Pogoni. Wyciągnęli lekcję z pierwszej bramki.

• Murawski zagrywa długą piłkę na skrzydło do Zwolińskiego, ten wrzuca odchodzącą piłkę w pole karne. Akahoshi dopada do niej, przyjmuje ją perfekcyjnie w powietrzu i strzela na dalszy słupek! 2:1!!!

• Gooooooollllll!!!!! Akahoshi po raz 2!!!!

• Kapitalna akcja Pogoni! Frąszczak zagrywa prostopadle do Dwaliszwilego, ten zgrywa piętką do Zwolińskiego... ale napastnik Pogoni na spalonym.

• Oleksy rozegrał akcję lewym skrzydłem z Mazkiem, wrzucił w pole karne, ale piłka wybita przez obrońców Pogoni na aut. Ruch rozpoczął nową akcję, po której strzał z dystandu oddał Surma, ale daleko od bramki.

• Kapitalna piłka od Fojuta do Dwaliszwilego, ten rozgrywa klepkę z Akahoshim i wchodzi w pole karne. Centruje piłkę do środka, ale Putnocky wyłapuje dośrodkowanie.

• Guyrsco atakuje lewym skrzydłem, ale Konczkowski wybija piłkę na rzut rożny. Zamieszanie po dośrodkowaniu w polu karnym Ruchu, ale Surma ekspediuje daleko piłkę.

• Murawski w dziecinny sposób odbiera piłkę Oleksemu i zagrywa długa piłkę do Zwolińskiego. Napastnik przyjmuje ją i wychodzi niemal sam na sam, ale Grodzicki ratuje Ruch ofiarną interwencją.

• Nunes wrzuca w pole karne po ziemi, Zwoliński przejmuje ją i zagrywa na skraj pola karnego do Gyursco. Ten uderza z pierwszej piłki, ale obok bramki.

• Mecz przeniósł się teraz do środka pola. Raz Ruch traci jednak piłkę grając niedokładnie, raz Portowcy podają w aut. Murawa niezbyt pomaga zawodnikom.

• Zwoliński sprowadził Iwańskiego do parteru przed polem karnym Ruchu. Rzut wolny.

• Rzut rożny dla Pogoni, piłka zaplątała się pod nogami Zwolińskiego, ale została wybita. Mazek rusza z kontrą, ale Frąszczak skutecznie go powstrzymał.

• Matras odzyskał piłkę w środku pola i podał do Zwolińskiego. Ten zagrał do Dwaliszilego na skrzydło, ale Gruzin został przyblokowany.

• Nunes wrzuca zawieszoną piłkę w pole karne, Zwoliński dopada do niej i uderza z ostrego kąta głową. Broni Putnocky.

• Pogoń w wysokim pressingu, ale Ruch skutecznie ucieka spod topora.

• Wrzutka z prawego skrzydła z rzutu rożnego, Fojut niefortunnie wybija piłkę przed pole karne, tam dopada jej Mazek, który uderza. Jego strzał jest zablokowany, ale Grodziski dopada do piłki i zagrywa ją do Stępińskiego. Ten wbija ją z najbliższej odległości!

• Goooooollllll! Stępiński!!!

• Ruch ruszył z odpowiedzią. Najpierw jednak Czerwiński zatrzymuje indywidualną akcję Stępińskiego, a wrzutka Oleksego zostaje zablokowana.

• Murawski przerzucił piłkę na lewe skrzydło do Nunesa, ten wrzuca perfekcyjnie na głowę Japończyka, który uderza piłkę głową, ta odbija się kozłem i wpada do bramki bezradnego Putnockyiego. Pogoń prowadzi!

• Gooooooolllll!!!!!! Akahoshi!!!

• Dwaliszwili zapędził się prawym skrzydłem, ale jego dośrodkowanie wybił Koj. Piłka trafia do Frąszczaka. Ten wrzuca, ale obrońcy Ruchy wybijają na rzut rożny.

• Na razie seria autów i niedokładnych podań z obu stron.

• Goście zaczynają od środka boiska!

• Tymczasem Rafał Murawski odbiera nagrodę dla najlepszego zawodnika Ekstraklasy w lutym. Gratulujemy!

• Gospodarze w swoich tradycyjnych, bordowo-granatowych strojach. Goście z Chorzowa w żółtych koszulkach i niebieskich spodenkach.

• W Szczecinie niebo wciąż jasne, bez deszczu. Z okazji jutrzejszego święta kobiet obie drużyny są wyprowadzane przez przedstawicielki płci pięknej :)

• Do rozpoczęcia ostatniego spotkania tej kolejki pozostało 5 minut. Arbitrem tego meczu będzie Bartosz Frankowski.

• W pierwszym spotkaniu obu ekip Pogoń wygrała na boisku w Chorzowie 0:2. W dzisiejszym spotkaniu podopieczni Czesława Michniewicza będą faworytem - są niepokonani od 9 spotkań w lidze. Ruch w ostatnich dwóch spotkaniach przegrywał, najpierw na wyjeździe z Legią (0:2), następnie u siebie z Cracovią (2:3).

• Rezerwowi:

Pogoń: Dawid Kudła, Mateusz Lewandowski, Sebastian Rudol, Jakub Piotrowski, Sebastian Murawski, Miłosz Przybecki, Marcin Listkowski.

Ruch: Wojciech Skaba, Marek Zieńczuk, Artur Lenartowski, Michał Efir, Łukasz Moneta, Marek Szyndrowski, Łukasz Hanzel.

• Skład Ruchu Chorzów na dzisiejszy mecz: Matus Putnocky - Martin Konczkowski, Rafał Grodzicki, Michał Koj, Paweł Oleksy - Kamil Mazek, Łukasz Surma, Maciej Iwański, Patryk Lipski, Tomasz Podgórski - Mariusz Stępiński.

• Skład Pogoni Szczecin na dzisiejszy mecz: Jakub Słowik - Adam Frączczak, Jakub Czerwiński, Jarosław Fojut, Ricardo Nunes - Adam Gyurcso, Mateusz Matras, Rafał Murawski, Takafumi Akahoshi - Vladimir Dvalishivili, Łukasz Zwoliński.

• Gospodarze zajmują póki co 4. miejsce z 42 punktami, goście z Chorzowa mają na koncie 34 oczka i zajmują siódmą pozycję.

• Witamy!!! Już za niespełna pół godziny rozpocznie się ekstraklasowa batalia o europejskie puchary. Pogoń Szczecin podejmie u siebie chorzowski Ruch. Jeśli wygra, awansuje na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Od 18 startujemy z relacją LIVE z tego spotkania.

• POGOŃ - RUCH LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Portowcy chcą zawalczyć o ligowe podium

Pogoń Szczecin zajmuje czwarte miejsce w Ekstraklasie z dorobkiem 42 punktów. Jeśli dziś wygra z Ruchem Chorzów, przeskoczy trzecią Cracovię i znajdzie się na upragnionym podium. Portowców czeka jednak trudne zadanie, gdyż ekipa Waldemara Fornalika prezentuje się w tym sezonie bardzo solidnie. Pogoń