Pogoń Szczecin 1 - 1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Pogoń Szczecin

1

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

1

• Choć Termalica przez większość spotkania była zespołem przeważającym i niewątpliwie zasłużyła na remis w Szczecinie, to Portowcy z pewnością czują ogromny niedosyt. Obrona szczecinian grała dzisiaj bardzo źle i w końcówce beniaminek zdołał to wykorzystać. Pogoń i tak awansowała jednak na ligowe podium, a teraz myśli już zapewne o następnej kolejce. Portowcy zagrają w niej z Jagiellonią, Termalica zmierzy się z Legią. Na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! Pogoń remisuje z Termaliką 1:1!

• Niesamowite, ależ zaspała obrona Pogoni! Bratanović trzymał piłkę w polu karnym, dośrodkował na głowę Wojciecha Kędziory, a ten praktycznie niepilnowany pokonuje Słowika!

• GOOOOOOOOOOOL DLA TERMALIKI!

• Trzy minuty doliczył do tego meczu arbiter.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Michał Walski zastępuje Miłosza Przybeckiego.

• Dwa strzały Kupczaka. Jeden zablokowany przez Rudola, jeden bardzo niecelny. Od bramki zacznie Słowik.

• Dośrodkowanie Juhara, Lewandowski wybija piłkę na rzut rożny. Wcześniej ucierpiał Rafał Murawski, sędzia nie dopatrzył się faulu, a goście nie zamierzali przerywać gry. Gwizdy w Szczecinie.

• Mogło być po meczu! Przepięknie ograł dwóch obrońców przy narożniku Miłosz Przybecki, dośrodkował w pole karne, a tam uderzał Rafał Murawski. Z najwyższym trudem obronił ten strzał Pilarz!

• Dwa razy w niezłej sytuacji mógł znaleźć się Kędziora, dwa razy dobrze uprzedził go Czerwiński. Pogoń spokojnie konstruuje teraz akcję.

• Ostatnia zmiana w drużynie Termaliki. Schodzi Partik Misak, wchodził Wołodymyr Kowal.

• Drybling Murawskiego lewą stroną boiska, ale kapitan Pogoni wyszedł z piłką poza linię boczną.

• Zbyt mocne podanie Misaka do Bratanovicia, nie zrozumieli się teraz gracze Termaliki. A goście mają coraz mniej czasu na odrobienie strat.

• Marcin Listkowski otrzymuje szansę od trenera Michniewicza. Zastępuje niewidocznego Adama Gyurcso.

• Bardzo niepewnie interweniuje teraz Pilarz. Bramkarz Termaliki ostatecznie zdołał jednak złapać piłkę.

• Próbuje coś zmienić Piotr Madrysz. Dawid Plizga pojawia się na boisku zamiast Biskupa.

• Strzał z dystansu Nunesa nie mógł zagrozić bramce Termaliki. Piłka leciała wprost w Pilarza, który pewnie ją złapał.

• Pierwsza zmiana w Pogoni. Dwaliszwilego zastępuje Łukasz Zwoliński.

• 6.348 widzów przyszło dziś na stadion w Szczecinie.

• Matras ładnie ograł Babiarza, lecz później podał do nikogo.

• Dośrodkowywał z rzutu wolnego Murawski, dośrodkowywał z drugiej strony Dwaliszwili, ale piłka ląduje w rękach Pilarza.

• Urwał się prawą stroną Rafał Murawski, faulował go Kupczak. Gracz Termaliki powinien się cieszyć, że sędzia nie pokazał mu drugiej żółtej kartki.

• Mamy pierwszą zmianę w Termalice. Schodzi Dariusz Jarecki, wchodzi Elvis Bratanović, goście przechodzą na grę dwójką napastników i trójką obrońców.

• Ostre dośrodkowanie Misaka z rzutu wolnego, z którego w zasadzie wyszedł strzał. Z problemami piąstkuje piłkę Słowik.

• Dośrodkowanie Biskupa z lewej strony boiska, dobrze ustawiony Czerwiński. Będzie aut dla gości.

• Taktyczny faul Kupczaka na Nunesu. On także ma żółtą kartkę i nie zagra w kolejnym spotkaniu.

• Sołdecki fauluje Matrasa i został ukarany żółtą kartką. Przez to nie zagra w kolejnym meczu z Legią.

• Kiks Czerwińskiego, aut dla Termaliki. Bardzo słabo grają dziś stoperzy Pogoni, ale na razie nie ma to konsekwencji.

• Minął się z piłką Rudol, ale czujny był Jakub Słowik. Bramkarz Pogoni wyszedł przed pole karne i daleko wybił piłkę.

• Nunes dośrodkowywał w pole karce z rzutu wolnego, głową uderzał Matras, lecz piłkę złapał Pilarz.

• Długa akcja Termaliki, najpierw piłkę miał Juhar, potem Jarecki, ale dośrodkowanie tego drugiego wylądowało w rękach Słowika.

• Kupczak próbował zagrywać do Juhara, ale podanie było niecelne. Od bramki zacznie Słowik.

• Świetna piłka w pole karne od Rafała Murawskiego, w dobrej okazji znalazł się Gyurcso, lecz Węgier nie zdołał dobrze przyjąć piłki i złapał ją wychodzący z bramki Pilarz.

• Starcie Dwaliszwilego z Babiarzem, żółta kartka dla Gruzina.

• Rzut rożny dla Pogoni, dośrodkowanie Nunesa i strzał Przybeckiego. Kąt był jednak bardzo ostry, a uderzenie niecelne.

• Wladimer Dwaliszwili został we własnym polu karnym i złamał linię spalonego, dzięki czemu dość niespodziewanie w dobrej sytuacji znalazł się Putincew. Oddał strzał głową, ale na linii czujny był Słowik.

• Juhar! Znakomite uderzenie Słowaka z dystansu, z najwyższym trudem przenosi piłkę nad poprzeczką Słowik!

• Próbują odpowiedzieć goście, ale dobrze ustawiony był Czerwiński.

• Znakomita dwójkowa akcja Przybeckiego i Dwaliszwilego, wykończona precyzyjnym strzałem przy słupku tego pierwszego! Wydaje się, że Gruzin był w tej akcji na minimalnym spalonym, ale sędzia tego nie zauważył, a Przybecki zdobywa swoją pierwszą bramkę dla Pogoni!

• GOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! PRZYBECKI!

• Nieporozumienie Lewandowskiego i Gyurcso. Skończyło się jednak tylko na aucie, i to dla Pogoni.

• Był rzut rożny dla Pogoni, dośrodkowywał Murawski, a piłka trafiła w Fojuta. Od bramki zacznie Pilarz.

• Od środka rozpoczęła Pogoń. Oba zespoły na razie bez zmian, choć przy linii bocznej gotowy do wejścia był już Łukasz Zwoliński. Być może niedługo zobaczymy go na murawie.

• Znów gramy!

• Piłkarze Termaliki wrócili już na murawę. Czekamy jeszcze na gospodarzy.

• Choć w Szczecinie w pierwszej połowie nie oglądaliśmy goli, to z pewnością nie możemy narzekać na nudę. Spory wpływ na to ma fatalna gra Jarosława Fojuta, przez co Termalica co chwilę dochodzi do klarownych sytuacji podbramkowych. Po stronie Pogoni tradycyjnie wyróżnia się Rafał Murawski, ale koledzy nie dotrzymują mu kroku. Choć trzeba przyznać, że i gospodarze mieli dwie świetne okazje na bramkę.

• Koniec pierwszej połowy!

• Lewandowski fauluje w środku pola Babierza. Po rzucie wolnym Termalica szybko traci jednak piłkę.

• Rudol ratuje Pogoń! Znakomita kontra Pogoni, prawą stroną boiska popędził Misak, dogrywał w pole karne do Biskupa i ten miałby przed sobą pustą bramkę, gdyby podania nie przeciął Rudol! Później piłka wróciła jeszcze do Misaka, ale ten uderzył nad bramką.

• Biskup próbował wejść z piłką w pole karne z lewej strony boiska, ale dobrze powstrzymał go Sebastian Rudol.

• Doigrał się Ricardo Nunes. Portugalczyk faulował już piąty, czy szósty raz w tym meczu i sędzia wyciągnął żółtą kartkę.

• Ciekawe prostopadłe podanie Babiarza do Misaka, lecz czujny był Słowik, który wyszedł z bramki i złapał piłkę.

• Świetna prostopadła piłka Murawskiego do Dwaliszwilego, ten zgrywa do Gyucso, piłka wraca do Gruzina, a Dwaliszwili fatalnie pudłuje! Sędzia po podaniu od Węgra dopatrzył się co prawda spalonego, lecz piłka i tak powinna wylądować w siatce!

• Nazbierało się fauli Mateuszowi Matrasowi. Za kolejny ukarany został żółtą kartką.

• Piłka podskoczyła przed Fojutem i zamiast podania wyszło wybicie piłki na aut. W ostatnich minutach dużo lepiej wygląda Termalica.

• Niepewna jest dziś obrona Pogoni. Tym razem skiksował Lewandowski, a Fojut wybił piłkę na aut.

• To powinien być gol dla Termaliki! Fatalny błąd Jarosława Fojuta, który mija się z piłką. Futbolówkę przejął Kędziora, podał do Misaka, a ten w sytuacji sam na sam ze Słowikiem trafił wprost w bramkarza Pogoni! Dobijał jeszcze Juhar, ale uderzył nad poprzeczką.

• Pilarz po raz kolejny krótko rozpoczyna grę z piątki, znów przejmuje piłkę Pogoń. Zaraz ją jednak traci i dobrą akcję przeprowadza Termalica. Sporo miejsca miał Juhar, oddał celny strzał, ale trafił wprost w Słowika.

• Murawski! Fatalne zachowanie obrońców Termaliki, którzy stracili piłkę na rzecz Pogoni przed własnym polem karnym. Do bezpańskiej futbolówki dopadł kapitan Portowców i oddał mocny strzał, który z trudem broni Pilarz.

• Zaspała obrona Pogoni. Kędziora przyjął sobie piłkę w polu karnym, wycofał do Biskupa, lecz ten uderzył nad bramką.

• Uderzenie zza pola karnego Adama Gyurcso. Mocno, ale nieco zbyt wysoko.

• Druga żółta kartka w tym meczu. Ukarany kapitan Termaliki, Jakub Biskup.

• Spotkanie nabiera tempa, bardzo dobra okazja dla Termaliki! Kontra gości, dwójkowa akcja Kędziory i Biskupa. Do strzału głową z kilku metrów doszedł ten pierwszy, ale uderzenie było nieczyste i piłkę złapał Słowik.

• Teraz to Przybecki dośrodkowuje z prawej strony boiska, ale spokojnie łapie piłkę Pilarz.

• Jak to nie wpadło! Świetna akcja lewą stroną Mateusza Lewandowskiego, dośrodkowanie w pole karne i strzał głową Miłosza Przybeckiego. Stuprocentowa okazja dla gospodarzy, ale Przybecki pudłuje!

• Misak! To mógł być gol! Piłka przeszła jednak obok bramki. Świetna indywidualna akcja i bomba zza pola karnego!

• Chaotyczne są jak na razie ataki Termaliki. Od bramki zaczyna Słowik, a kibice w Szczecinie zaczynają domagać się gola.

• Blisko gola dla Pogoni! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w znakomitej sytuacji znalazł się Fojut, ale obrońca Portowców nie trafił w światło bramki!

• Tym razem z rzutu wolnego nic nie wyszło. Fojut faulował Pilarza, stały fragment gry dla gości.

• Martin Juhar ukarany żółtą kartką. Będzie kolejny rzut wolny dla Pogoni.

• Nunes fauluje na środku boiska Kędziorę. Portugalczyk dostał "siatkę" i musiał przerwać akcję nie do końca zgodnie z przepisami.

• Akcja lewą stroną Martina Juhara, Słowak minął trzech rywali, lecz później niedokładnie dogrywał do jednego z kolegów.

• Pierwsza ofensywna akcja Termaliki. Przebić lewą stroną gościom się jednak nie udało, od bramki zacznie Słowik.

• Po dośrodkowaniu Ricardo Nunesa strzał głową zdołał oddać Jarosław Fojut. Obrońca Pogoni dobrze wywalczył sobie pozycję w starciu z Sołdeckim, to mógł być świetny początek meczu dla Pogoni!

• Faulowany na 30. metrze był Rafał Murawski. Będzie dobra okazja dla Pogoni.

• Zaczynamy!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą właśnie na murawę. Kibice Pogoni tradycyjnie śpiewają klubowy hymn.

• Piłkarze powoli kończą rozgrzewkę. Za 10 minut pierwszy gwizdek. Zawody poprowadzi sędzia Krzysztof Jakubik.

• Jeżeli punkty zostaną w Szczecinie, to Pogoń awansuje na trzecie miejsce. Zepchnie z niego Cracovię, która w piątek przegrała z Zagłębiem Lubin 1:2.

• Pogoń musi sobie dziś radzić bez Adama Frączczaka i Takafumiego Akahoshiego.

• Termalica

Odsyłamy was jeszcze na chwilę do zapowiedzi spotkania

• Na wyjazdach Termalica radzi sobie najgorzej w lidze, a więc remis na terenie trudnego rywala, na pewno przyjmie bez narzekania. Dla Pogoni liczy się jednak zwycięstwo. Drużyna Czesława Michniewicza mierzy w najwyższe cele. Z drugiej strony niecieczanie (jeszcze z czasów gry w I lidze) nigdy nie byli dla "Portowców" przeciwnikiem wygodnym.

• Za nieco ponad dwadzieścia minut początek spotkania. Znamy już składy obu zespołów. Prezentujemy je obok.