3

1 2 połowa

3 dogrywka 1 połowap.

3 dogrywka 2 połowap.

• Przygoda Dolcanu z PP zakończyła się. O pierwszej połowie chcieliby zapomnieć, druga była chyba - moim zdaniem - najlepsza w tym sezonie pod wodzą Marcina Sasala. Wejście Patryka Małeckiego przesądziło o wygranej Portowców i awansie. Gol Tomasza Chałasa niewiele zmienił. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net

• Koniec! Pogoń po dogrywce pokonuje Dolcan i gra dalej w Pucharze Polski. Portowcy czekają na zwycięzcę meczu Miedź Legnica - Legia Warszawa (godz. 17:45).

• Strzał Damiana Świerblewskiego zablokowany i korner. Beznadziejne rozegranie i kontra Patryka Małeckiego przerwana faulem Grzegorza Piesio, który dostaje żółtą kartkę.

• Damian Świerblewski zwlekał z podaniem przed bramkę Pogoni do czekających na piłkę 2-3 kolegów z drużyny i to mogła być bramka na wagę karnych! Ale poszła kontra i Takuya Murayama z kilku metrów strzela nad poprzeczką!

• Jakub Bąk wychodził sam na sam z Maciejem Humerskim i powrót obrońcy Dolcanu przerwał groźną kontrę Pogoni!

• Damian Świerblewski za faul zostaje upomniany kartonikiem.

• Niepewne piąstkowanie Dawida Kudły i piłka trafia pod nogi Pawła Tarnowskiego, ale jego strzał broni bramkarz!

• Patryk Małecki znowu w protokole sędziowskim. Tym razem żółta kartka za faul.

• Dalekie podanie, z pominięciem drugiej linii do Pawła Tarnowskiego. Za mocne i piłkę łapie Dawid Kudła. Pomysł z zagraniem dobry, ale wykonanie już nie bardzo.

• Atak prawą stroną Grzegorza Piesio, który w stylu Łukasza Piszczka zagrywa przed pole karne do Adriana Łuszkiewicza. Ten strzela, ale po drodze tor lotu piłki zmienia Tomasz Chałas myląc tym samym bramkarza Pogoni

• GOL, TOMASZ CHAŁAS

• Atak lewą stroną Pawła Tarnowskiego i rzut rożny. Adrian Łuszkiewicz "przeciągnął" dośrodkowanie. Od bramki Dawid Kudła.

• czyzby sedzia postawil u buka pewny remis po 90 minutach ze nie uznal trzech bramek? Podejrzewam, że po meczu nie będzie możliwości porozmawiania z arbitrem. A tak poważnie, spalone Pogoni były ewidentne, a gol dla Dolcanu padł po faulu na bramkrzu

• Żółta kartka dla Takuyi Murayamy.

• Dawid Kudła z najwyższym trudem broni strzał Tomasza Chałasa z kilku metrów!

• Pogoń zaczęła drugą połowę dogrywki bez Marcina Robaka, który jest opatrywany za linią boczną.

• Marcin Robak pada w polu karnym i gwizdek sędziego oznajmiający... koniec pierwszej połowę dogrywki. Patryk Małecki zapewnił Pogoni awans? Nie skreślajmy gospodarzy.

• Maciej Stolarczyk, który na ławce zastępuje Dariusza Wdowczyka, wyciągnął na dogrywkę asa z rękawa i Patryk Małecki strzela swoją drugą bramkę w tym meczu! Identyczna sytuacja jak kilka minut temu - wpadł w pole karne i strzela po dalszym słupku nie do obrony.

• GOL, PATRYK MAŁECKI

• Dolcan Ząbki - Pogoń SzczecinDolcan Ząbki - Pogoń Szczecin

• Pogoń poczuła krew i dąży po podwyższenia wyniku. Piłkę znowu dostaje Patryk Małecki, ale poradził sobie z nim Mateusz Długołęcki z Damianem Świerblewskim.

• Wszyscy w szoku, nawet siedzący obok mnie szczecińscy dziennikarze! Małecki dostał piłkę w pobliżu lewego narożnika i huknął po dalszym słupku nie do obrony. Maciej Humerski bez szans

• Kontra Dolcanu i Tomasz Chałas podaje w ciemno. Nie ma tego złego... rzut rożny.

• Patryk Małecki wchodzi w miejsce Adama Frączczaka.

• Do wejścia szykuje się Patryk Małecki.

• Bartosz Wiśniewski pojawił się we własnym polu karnym. Wybija piłkę po centrze z lewej strony poza linię końcową. Rożny i piłkę po centrze Rafała Murawskiego łapie Maciej Humerski.

• Dolcan zaczyna pierwszą część dogrywki. Od razu przechwyt Takuyi Murayamy i ostatecznie korner. Po nim nie było zagrożenia.

• W Ząbkach liczą na deja vu z poprzedniej rundy Pucharu Polski. Przypomnę, że po dogrywce Dolcan wygrał z Radomiakiem 2:1. Jak będzie dzisiaj?

• Losowanie stron kto zacznie dogrywkę. Macieh Humerski vs. Rafał Murawski.

• KONIEC REGULAMINOWEGO CZASU GRY, ALE NIE MECZU. CZEKA NAS DOGRYWKA

• Rafał Grzelak ostro skosił Jakuba Bąka. "Tylko" żółta.

• Kibice obu drużyn "jeżdżą" po sędziach. Najpierw gości po dwóch nieuznanych golach. Teraz Dolcanu.

• NIE MA GOLA! Sędzia dolicza 3 minuty

• W zamieszaniu w polu karnym Pogoni Szymon Matuszek strzela gola a na boisku leży bramkarz gości! Nie wiemy czy gol będzie uznany!

• To mogła być piłka meczowa! Marcin Robak zabiera piłkę 30 metrów od bramki Piotrowi Klepczarkowi i strzela nad poprzeczką

• Ciekawie robi się w końcówce. Szymon Matuszek fauluje ok. 25 metrów od bramki Dolcanu i dostaje żółtą kartkę.

• Dolcan broni się rozpaczliwie. Piotr Klepczarek wybija wślizgiem piłkę na rzut rożny.

• Pogoń ogarnęła się, ale czy nie za późno? Z dystansu strzelał Hubert Matynia daleko obok bramki.

• Niesamowite! Marcin Robak strzela kapitalnie z woleja w samo okienko. I co? SPALONY!

• PIŁKA W SIATCE DOLCANU, ALE JEST SPALONY JAKUBA BĄKA, KTÓRY Z TRZECH METRÓW POSYŁA PIŁKĘ DO BRAMKI! NIE MA GOLA

• Zrobił się mecz! Kontra za kontrę, atak za atak... strata za stratą. Najpierw Takuya Murayama zablokowany na lewej stronie, a potem akcja Dolcanu przerwana wślizgiem Hubert Matynii.

• Dolcan mógł prowadzić! Akcja prawą stroną i Tomasz Chałas na wprost bramki nie trafia w piłkę. Tylko rzut rożny.

• Zupełnie niepilnowany przez nikogo Bartosz Wiśniewski dostaje piłkę na 17. metr i ze stoickim spokojem strzela obok bezradnie interweniującego bramkarza gości

• GOL, BARTOSZ WIŚNIEWSKI

• Niezła centra Adriana Łuszkiewicza na głowę Bartosza Wiśniewskiego, który zgrywa do... No właśnie.

• Tomasz Chałas mocno staranowany na prawej stronie. Wolny w pobliżu narożnika pola karnego.

• ... a za Bartosza Osolińskiego na murawie melduje się Bartosz Wiśniewski.

• Podwójna zmiana w Dolcanie. Damian Świerblewski wchodzi za Łukasza Sierpinę...

• Ajajaj! Kapitalna kontra Dolcanu - 2 na 2 - i... lipa. Fatalne nieporozumienie w szeregach gospodarzy!

• Szymon Matuszek przerywa kolejną kontrę Pogoni. Dolcan zbliża się co chwila pod bramkę gości, ale brakuje wykończenia.

• Jednak wcześniej zmiana w Pogoni. Jakub Bąk zastępuje Dominika Kuna.

• Ostatnie kilka minut to walka w środku pola. W Dolcanie rozgrzewa się m.in. Damian Świerblewski.

• Dolcan Pogoń

• Rzut wolny dla Pogoni i było gorąco przed bramką gospodarzy! Ostatecznie Maciej Humerski zgarnia bezpańską piłkę.

• Pierwszy(?) atak Pogoni po przerwie i dobra interwencja Macieja Humerskiego. Ten błyskawicznie rzuca piłkę przez 35-40 metrów do Grzegorza Piesio, lecz ostatni ze wspomnianych fatalnie podaje do Tomasza Chałasa w "16".

• Centra Grzegorza Piesio i nikt nie zamknął akcji! Jęk zawodu na Dolcan Arena

• Tomasz Chałas wychodził sam na sam z Dawidem Kudłą po prostopadłym podaniu Bartosza Osolińskiego. Podniesiona chorągiewka - spalony!

• Hubert Matynia przerwał akcję Dolcanu wybiciem na uwolnienie. W szatni Dolcanu musiały paść mocniejsze słowa, a wprowadzenie Grzegorza Piesio ożywiło gospodarzy z przodu.

• Dobra centra Łukasza Sierpiny w pole karne z rzutu wolnego i górą Maciej Dąbrowski.

• Pogoń zamknięta przed własnym polem karnym. Rzut rożny z prawej. Błyskawiczna kontra Pogoni przerwana przed polem karnym Dolcanu! Dzieje się.

• Za mocne podanie Pawła Tarnowskiego na wolne pole do Grzegorza Piesio. Od bramki Dawid Kudła.

• Adrian Łuszkiewicz bliski gola bezpośrednio z rzutu rożnego! Bramkarz Pogoni przenosi jednak piłkę nad poprzeczką!

• Dawid Kudła też oglądał Neuera. Udana interwencja poza polem karnym, a naciskał go Łukasz Sierpina.

• Niemal od razu Grzegorz Piesio staranowany przez Macieja Dąbrowskiego. Szybko rozegrany rzut wolny na prawej stronie i centra w pole karne, po którym Bartosz Osoliński strzela obok słupka.

• I Pogoń zaczyna drugie trzy kwadranse.

• Grzegorz Piesio od początku drugiej połowy będzie grał w miejsce Rafała Wiśniowskiego.

• Obie drużyny już na murawie. W Dolcanie jedna zmiana.

• Początek spotkania w wykonaniu Dolcanu napawał optymizmem, szczególnie dziesięć minut spotkania. Nie było widać różnicy między pierwszoligowcem a przedstawicielem Ekstraklasy. Do feralnej 13. minuty, w której Marcin Robak strzelił bramkę. Potem gra zespołu Marcina Sasala wyraźnie "siadła". Wracamy za kilkanaście minut.

• A nawet mniej niż 60 sekund. Dolcan przegrywa z Pogonią Szczecin 0:1 po golu Marcina Robaka w 13. minucie

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Dziwna interpretacja sędziego. Rafałowi Grzelakowi zaplątała się piłka między nogami i zabiera mu ją Dominik Kun. Zdaniem Piotra Idzika niezgodnie z przepisami. Polemizowalibyśmy.

• Dolcan próbuje grać z pierwszej piłki, ale nie udaje się. Przechwyt Portowców i podanie Marcina Robaka do Dominika Kuna, który jest na spalonym.

• Wróćmy jednak do sytuacji sprzed dwóch minut. Za niesportowe zachowanie (odepchnięcie rywala, a Adrian Łuszkiewicz nie jest "chucherkiem") po gwizdku sędziego Maciej Dąbrowski powinien otrzymać czerwoną kartkę.

• Oficjalnie. na Dolcan Arena jest 600 kibiców w tym ponad 80 VIPów. Drugie tyle jest jest fanów ze Szczecina.

• Zaostrzyło się na boisku! Adrian Łuszkiewicz mocno potraktował rywala i doskoczyło do siebie prawie 15 zawodników obu drużyn. Skończyło się na jednej kartce, dla Macieja Dąbrowskiego.

• Rzut wolny i było groźnie w polu karnym Pogoni! Najpierw Dawid Kudła uprzedza składającego się do uderzenia głową Szymona Matuszka, a po chwili Maciej Dąbrowski przecina podanie na piąty metr do Tomasza Chałasa. Albo to był strzał...

• Maciej Humerski poza polem karnym! Pewnie i spokojnie wybija piłkę na aut. Głową, mimo że naciskał go Marcin Robak.

• Wymuszona zmiana w Pogoni. Shohei Okuno dalej odczuwa skutki wejścia Szymona Matuszka i nie jest w stanie grać dalej. Zmienia go rodak, Takuya Murayama.

• Maciej Humerski znowu szybszy od zawodnika Ppogoni. A w Pogoni szykuje się zmiana!

• Są sektory rodzinne, to w Ząbkach poszli dalej robią sektory szkolne. Pochwalamy takie inicjatywy.

• Łukasz Sierpina szukał lewej nogi w pojedynku sam na sam z Hernanim. Nie znalazł, ale zyskał aut na wysokości pola karnego.

• Aktywny jest dzisiaj Adam Frączczak. Powinien jednak poćwiczyć nad celnością... Strzał zza pola karnego był bardzo niecelny.

• Prostopadłe podanie do Adama Frączczaka i z bramki wychodzi Maciej Humerski po czym wraca się w stronę pola karnego. Łapie w nim piłkę. Nie było 'Neuera'.

• Rzut rożny i bramkarz Dolcanu łapiąc piłkę zażegnał niebezpieczeństwu.

• Dobra centra Rafała Murawskiego i Maciej Humerski przenosi piłkę nad poprzeczką po strzale Adama Frączczaka.

• I tak też się dzieje. Pogoń ma rzut wolny. Może być ciekawie.

• Pogoń przez moment w osłabieniu, ale Japończyk powinien niebawem wrócić na murawę.

• Shohei Okuno nie podnosi się z murawy po zderzeniu z Szymonem Matuszkiem. Konieczna pomoc medyczna.

• Ostre starcie przy prawej chorągiewce Rafała Grzelaka z Dominikiem Kunem. Swoje trzy grosze w rozmowie z arbitrem chciał wtrącić Maciej Humerski. Bezskutecznie, bo dostaje żółtą kartkę.

• Dolcan długim rozgrywaniem piłki próbuje zastopować zapędy Pogoni. Strata na prawej stronie Pawła Tarnowskiego i Szymon Matuszek faulem taktycznym przerwał kontrę. Nie ma kartki.

• Kapitalne prostopadłe podanie z głębi pola Rafała Murawskiego do Marcina Robaka, który po ograniu bramkarza pakuje piłkę do siatki. Wślizg Piotra Klepczarka przed bramką na niewiele się zdał.

• GOL, MARCIN ROBAK

• Oooo - pojawiło się w sektorze. Hernani efektownie ograł na prawej stronie pola karnego Dolcanu dwóch rywali i fatalnie centruje... "W swoim stylu" - podsumował to zagranie jeden ze szczecińskich dziennikarzy.

• Pogoń powoli wchodzi w mecz! Podanie w pole karne do Shohei Okuno i szybszy od niego wychodzący z bramki Maciej Humerski.

• Udany powrót do defensywy Pawła Tarnowskiego, który przyblokował rajd lewą stroną Wojciecha Gollę. Aut na wysokości pola karnego i Hernani strzela poza parking znajdujący się kilkanaście metrów za bramką Macieja Humerskiego.

• Strata Dolcanu przed własnym polem karnym i na Macieja Humerskiego ruszył Marcin Robak. Zagranie na wprost bramki do Adama Frączczaka i akcja spaliła na panewce!

• Liczę, że widać kibiców Pogoni Szczecin.

Kibice gości

• Atak prawą stroną "Portowców". Podanie Hernaniego do Adama Frączczaka, ale bez trudu ograł go Rafał Grzelak i przerwał groźnie zapowiadającą się okazję ekstraklasowiczów.

• Inicjatywa po stronie gospodarzy. Pogoń przyczajona na swojej połowie w oczekiwaniu na kontry.

• Rafał Grzelak strzela z dystansu i piłka przelatuje wysoko nad bramką Pogoni. Mimo to pojawiły się brawa kibiców Dolcanu.

• Gwizdek sędziego Piotra Idzika i Dolcan zaczyna spotkanie!

• Obie "jedenastki" na murawie

DZPS

• I jeszcze fakt, który nam umknął - trenerem Pogoni jest dzisiaj Maciej Stolarczyk. Pierwszy szkoleniowiec, Dariusz Wdowczyk, jest zawieszony na kilka spotkań

• Lekko licząc jest ok. 300 kibiców na Dolcan Arena.

• "Ekstraklasa wreszcie w Ząbkach" - taki też pojawił się wpis. Skoro na meczu z Pogonią niemal wszystkie stanowiska dla dziennikarzy są zajęte (20), to co będzie jak przyjadą tu mistrzowie Polski?

• Przypomnijmy, że zwycięzca tego meczu zagra z lepszym w parze Miedź Legnica - Legia Warszawa. To spotkanie rozpocznie się o godz. 17:45 i relacja oczywiście będzie w Ekstraklasa.net

• W ostatnich sezonach przygoda Dolcanu w Pucharze Polski kończyła się po pierwszym spotkaniu. Tak było za kadencji Roberta Podolińskiego. Zespół ze Słowackiego odpadał po meczach z m.in. Miedzią Legnica czy Gryfem Wejherowo. W tej edycji PP Dolcan wygrał po dogrywce 2:1 z Radomiakiem Radom.

• Biorąc pod uwagę porę rozgrywania spotkania, nie można spodziewać się wielkiej frekwencji. Znaczna część obecnych na trybunie głównej kibiców to młodzież z podstawówki, wagarowicze i ci, którzy mają w zapasie L4 ;)

• Dolcan PogońSz

Dolcan PogońSZ

• Do rozpoczęcia spotkania jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi Konrada Kryczki: Dolcan - Pogoń LIVE! Królowie remisów podejmują byłą drużynę swojego trenera

• Skupmy się jednak na tym, co dzieje się na murawie. Obie drużyny prowadzą rozgrzewkę. Goście mają coś co przypomina taneczny rozruch, gospodarze ćwiczą przerzuty

• Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że ma Dolcan Arena ma być grupa blisko 120 kibiców "Portowców". Oddziały prewencji ściągnięte prawie z całego powiatu, więc coś jest na rzeczy ;)

• Rezerwowi Pogoni: Radosław Janukiewicz (BR), Jakub Bąk, Ricardo Nuno Dos Santos, Patryk Małecki, Mateusz Matras, Takuya Murayama, Łukasz Zwoliński.

• Rezerwowi Dolcanu: Rafał Leszczyński (BR), Damian Jakubik, Nerbert Neumann, Grzegorz Piesio, Damian Świerblewski, Bartosz Wiśniewski, Rafał Zembrowski

• Znamy wyjściowe składy obu drużyn na to spotkanie. Pora na zmienników

• Z Dolcan Arena wita Państwa Tomasz Górski

• Po dłuugiej nieobecności Puchar Polski wraca do Ząbek. Za 40 minut Dolcan zmierzy się z przedstawicielem Ekstraklasy, Pogonią Szczecin!