GKS Bełchatów

1

Pogoń Szczecin

0

• Nie porywało dzisiejsze spotkanie w Bełchatowie. gospodarze rozpoczęli mecz od akcji na wagę trzech punktów, a przez resztę spotkania świetnie grali w obronie. Pogoń częściej miała piłkę, lecz nie zdołała poważniej zagrozić bramce Malarza. To wszystko z Gieksa Arena, za uwagę dziękuje już Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu!

• Sawala wybija piłkę po dośrodkowaniu Nunesa, będzie jeszcze rzut rożny.

• Ostry faul Flisa na Rudolu, obrońca gości może się cieszyć, że skończyło się tylko na żółtej kartce.

• Źle przyjął sobie piłkę Robak po podaniu Murawskiego i złe dośrodkowanie.

• Faul Zwolińskiego na Baranowskim i żółta kartka dla napastnika Pogoni.

• Trzy minuty do drugiej połowy doliczył jeszcze arbiter.

• Znakomita okazja dla Pogoni, Golla z bliska nie trafia do siatki! Obrońca Pogoni i tak znajdował się chyba na spalonym.

• Za długo zwlekał ze strzałem Zwoliński i jego strzał zablokował Baran. Pogoń będzie miała rzut rożny.

• Żółtą kartką za opóźnianie gry ukarany Arkadiusz Malarz.

• Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy, Komolova zastępuje Flis.

• Niepotrzebny strzał Robaka z niemal zerowego kąta, napastnik Pogoni mógł dograć do lepiej ustawionego Zwolińskiego.

• Dograł teraz Robak piłkę do Małeckiego, ten dobrze dośrodkował przed pole karne, w ostatniej chwili piłkę wybija Mójta!

• Groźnie pod bramką gospodarzy, jeden z bełchatowian omal nie skierował piłki do własnej bramki.

• Fatalne zachowanie Bartosza Ślusarskiego, drugi zupełnie niepotrzebny faul i druga żółta kartka! Sporo pretensji napastnika Bełchatowa do arbitra, ale pretensje może mieć tylko do siebie.

• Zbyt mocno wypuszcza sobie piłkę Murayama, dobra asekuracja Barana i GKS będzie miał jeszcze aut.

• Niezła dwójkowa akcja Małeckiego z Robakiem. Ten drugi trochę niepotrzebnie ubiegł Nunesa i uderzał z ostrego kąta, lecz trafił tylko w boczną siatkę.

• Głęboko cofnięci do defensywy są podopieczni Kamila Kieresia. Bełchatowianie skupiają się głównie na obronie korzystnego rezultatu.

• Groźny i bardzo mocny strzał z dystansu Robaka, ale piłka przelatuje nad poprzeczką!

• Ślusarski znakomicie zagrał do Prokicia, ten podaje naprawą stronę do Maka, lecz Golla znów nie dał się oszukać.

• Kontra gospodarzy, Prokić nieco przypadkowo podaje w pole karne do Komolova i dobrym wślizgiem zażegnuje niebezpieczeństwo Golla.

• Nieco ponad trzy tysiące widzów obserwuje ten mecz ze stadionu w Bełchatowie.

• Wdał się w drybling Małecki, lecz nie zdołał wywalczyć nawet rzutu rożnego.

• Szybkie rozegranie Murawskiego z autu, urwał się obrońcom Małecki, znów nie potrafił jednak dobrze dośrodkować.

• Złe zagranie Nunesa do Małeckiego i od autu rozpoczną bełchatowianie.

• Robak powalczył na lewej stronie z Baranowskim, najpierw odzyskał piłkę, po chwili znów jednak ją stracił.

• Szybka kontra gości, urwał się lewym skrzydłem Małecki, lecz jego dośrodkowanie znów było niedokładne i złapał piłkę Malarz.

• Dobre dośrodkowanie Mójty z rzutu wolnego, spore zamieszanie w polu karnym Pogoni i piłkę wybija ostatecznie Robak.

• Na spalonym złapany teraz Robak. Pogoń wciąż nie potrafi zagrozić bramce gospodarzy.

• Niepotrzebny faul Szymańskiego i żółta kartka dla zawodnika GKS-u.

• Również Hernani opuścił boisko z powodu kontuzji. Na trybuny został natomiast odesłany trener bramkarzy Pogoni, Boris Pesković.

• Z powodu kontuzji boisko opuścił Adrian Basta, zamiast niego na boisku pojawił się Szymon Sawala.

• Niepewna interwencja Malarza, skakał tam Robak, lecz błąd golkiper gospodarzy pozostał bez konsekwencji.

• Ostatnia zmiana w drużynie "Portowców", Hernani schodzi z boiska, zastępuje go Matras.

• Świetny przerzut Szymańskiego do Maka, ten chciał rozegrać dwójkową akcję ze Ślusarskim, lecz napastnik gości źle odgrywał futbolówkę.

• Ostre starcie Robaka i Baranowskiego, ale podniósł się już z murawy obrońca GKS-u.

• Przejął piłkę Hernani, podał do Murawskiego, ten zagrał do Zwolińskiego, lecz podanie tego ostatniego w kierunku Robaka nie przyniosło skutku.

• Mamy pierwszą roszadę u gospodarzy, zamiast Łukasza Wrońskiego na murawie melduje się Andreja Prokić.

• Po podaniu Zwolińskiego źle przyjął sobie piłkę Robak i Baranowski wybija piłkę na aut.

• Druga zmiana w zespole Pogoni. Ricardo Nunes zastępuje Huberta Matynię.

• Żółtą kartką ukarany został Wrońsi, który wcześniej faulował jednego z gości.

• Baran blokuje mocny strzał Robaka i leży na murawie. Pogoń nie zamierzała jednak przerywać akcji, z dystansu uderzał jeszcze Murawski, lecz po rykoszecie piłkę złapał Malarz.

• Bardzo słabo prezentuje się jak na razie Murayama. Japończyk z prawej strony stracił piłkę na rzecz Szymańskiego.

• Dobry przerzut Rogalskiego do Murawskiego, ten na lewej stronie wywalczył rzut rożny po wślizgu Szymańskiego.

• Dobre zagranie Maka do Komolova, ale ten bardzo nieczysto trafia w piłkę.

• Nie zdołał sobie dobrze przyjąć piłki Zwoliński i bardzo dobrze ogrywa go Baranowski.

• Nieco zbyt mocne podanie w kierunku Robaka, od bramki zacznie Malarz.

• Źle gra w tym meczu Hernani. Niedokładne podanie Brazylijczyka ląduje na aucie.

• Dobre dośrodkowanie Wrońskiego w pole karne, ale Golla wybił piłkę. Po chwili faulowany był Murawski.

• Groźna odpowiedź Pogoni! Robak chciał dośrodkowywać, a wyszedł mu mocny i nieprzyjemny strzał. Malarz z problemami odbił piłkę przed siebie, a dobitka Murawskiego przeleciała nad bramką!

• Kolejny atak GKS-u, głową uderza Mak, ale piłka przelatuje obok bramki.

• Ależ szczęście miała teraz Pogoń! Słabe dośrodkowanie Mójty z rzutu wolnego, ale fatalnie mija się z piłką Hernani, futbolówka trafia do Maka, ten oddaje uderzenie, które przecina jeszcze Baranowski. Gdyby nie dotykał piłki, bramka byłaby uznana. Jeżeli był spalony Baranowskiego, był jednak minimalny!

• Nieuznany gol dla Bełchatowa, Baranowski niepotrzebnie dotyka piłki!

• Golla ucierpiał w starciu z Baranem i mamy krótką przerwę w grze.

• Dobra indywidualna akcja Robaka, lecz obrońcy Bełchatowa poradzili sobie z napastnikiem gości. Piłkę wybił Basta i skończyło się tylko na rzucie rożnym.

• Od środka rozpoczęła Pogoń. Żaden z trenerów nie zdecydował się na zmianę w przerwie.

• Znów gramy!

• Bełchatowianie także już na murawie, za chwilę początek drugiej połowy.

• Piłkarze Pogoni wrócili już na boisko, czekamy jeszcze na gospodarzy.

• Znakomity początek Bełchatowa ustawił jak na razie mecz. Po golu dla gospodarzy mecz nieco rozczarowuje. Pogoń ma nieco większą inicjatywę, lecz zupełnie nie przekłada się to na sytuacje podbramkowe. Uderzenie Komolova było jedynym celnym strzałem w pierwszej połowie, miejmy nadzieję, że w drugiej będzie ich więcej. Na ciąg dalszy meczu w Bełchatowie zapraszamy za niespełna kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy!

• Znakomite dośrodkowanie Maka z lewej strony boiska, ale nie dał się zaskoczyć Golla, który głową wybił piłkę.

• Arbiter doliczył do pierwszej połowy minutę.

• Brzydki faul Ślusarskiego na Małeckim i zasłużona żółta kartka dla zawodnika GKS-u.

• Dobre prostopadłe podanie Murawskiego do Robaka, ale z napastnikiem Pogoni znów radzą sobie obrońcy.

• Najpierw Małecki nie zdecydował się na strzał i za długo holował piłkę, chwilę później obrońcy Bełchatowa łatwo odebrali piłkę Robakowi.

• Pogoń spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie. Piłkarze obu drużyn czekają już chyba na przerwę.

• Mak minął w dryblingu jednego z piłkarzy Pogoni, ale nie dał rady Hernaniemu. Okres lepszej gry gospodarzy.

• Pogoń miała okazję na niezłą kontrę, ale Małecki podawał bardzo niedokładnie i piłkę złapał Malarz.

• Bardzo dobre dośrodkowanie Mójty z rzutu wolnego, ale do piłki świetnie wychodzi Janukiewicz i zażegnuje niebezpieczeństwo.

• Na prawej stronie z piłką znalazł się Wroński, ale ostatecznie stracił równowagę i od bramki zaczął Janukiewicz.

• Do Bełchatowa wybrała się grupa kibiców ze Szczecina, która na stadionie GKS-u jest bardzo dobrze słyszalna.

• Dośrodkowanie z prawej strony Rudola, niepilnowany Zwoliński próbował strzału przewrotką, lecz nie trafił czysto w piłkę!

• Znakomite podanie Matyni do Małeckiego, ten wchodzi z futbolówką w pole karne, dośrodkowuje przed bramkę, lecz do piłki nie zdołał dojść Murayama! Gdyby Małecki podawał lepiej, na pewno mielibyśmy gola!

• Stracił cierpliwość Dariusz Wdowczyk. Szkoleniowiec Pogoni zdejmuje z boiska Adama Frączczaka, zastępuje go Takuya Murayama.

• Szybka kontra GKS-u, Ślusarski znów nie zdołał jednak dojść do kolejnego dośrodkowania Wrońskiego.

• Aktywny na lewej stronie jest Małecki, ale jego dośrodkowanie w pole karne zostało zablokowane.

• Świetna akcja Wrońskiego prawą stroną i dośrodkowanie w pole karne, Ślusarski nie zdołał jednak dość do piłki!

• Kolejne dobre dośrodkowanie Maka, Janukiewicz obawiał się wyjścia z bramki, a piłka trafiła do znajdującego się przed polem karnym Szymańskiego. Ten zdecydował się na uderzenie z pierwszej piłki, ale futbolówka przeleciała wysoko nad bramką.

• Z nieporozumienia Hernaniego i Matyni korzysta Wroński, Szymański stara się znaleźć w polu karnym Maka, ale dobrze asekurował kolegów Rudol.

• W posiadaniu piłki przeważa Pogoń (59%). To GKS prowadzi jednak 1-0, a Malarz nie musiał do tej pory zbytnio się wysilać.

• Adrian Basta fauluje Małeckiego i zostaje ukarany żółtą kartką.

• Przepiękne przyjęcie piętą i dośrodkowanie Michała Maka, Wroński gubi obrońców, ale nie zdołał dojść do piłki. Mogło być naprawdę groźnie!

• Małecki pada tuż przed polem karnym, ale sędzia nie dopatrzył się faulu. Wręcz przeciwnie - zawodnik Pogoni za symulację i dyskusje został ukarany żółtą kartką.

• Golla przerzuca piłkę do Matyni, a ten na lewej stronie wywalczył rzut rożny.

• Bardzo dobra kontra Pogoni, szybkie wyprowadzenie piłki do przodu, Murawski podał do Robaka, ten dośrodkował w pole karne, Zwoliński nie zdołał jednak dojść do piłki!

• Ładny przerzut Hernaniego do Matyni, który podłączył się do akcji ofensywnej, lecz dośrodkowanie tego drugiego z łatwością wyłapuje Malarz.

• Po krótkim rozegraniu rzutu wolnego Murawski podał na lewe skrzydło do Robaka, które dośrodkowanie było bardzo słabe i z łatwością poradzili sobie z nim gospodarze.

• Dobra akcja Małeckiego lewym skrzydłem, skrzydłowy Pogoni minął obrońcę, ale jego dośrodkowanie nie dotarło do Robaka.

• Efektowna sztuczka Zwolińskiego pozwoliła mu na minięcie jednego z rywali, ale Robak niepotrzebnie przecinał podanie do Frączczaka, a w dodatku źle przyjął sobie piłkę.

• Miał Bełchatów szansę na drugiego gola! Mak urwał się lewym skrzydłem, dośrodkował w pole karne, piłka odbiła się jeszcze od Murawskiego i trafiła do Komolova, lecz jego strzał zdołał zablokować Rogalski.

• Robak wygrał kolejny pojedynek z obrońcami, ale znów niedokładnie podawał.

• Robak długo holował piłkę na prawym skrzydle, a gdy zdecydował się na dośrodkowanie, było ono bardzo niecelne.

• Dobre zagranie Golli do Frączczaka, ten znalazł się sam przed Malarzem, lecz sędzia słusznie dopatrzył się spalonego.

• Stara się odpowiedzieć Pogoń, po zagraniu na lewe skrzydło do Małeckiego jeden z obrońców bez problemu wybija piłkę na aut.

• Ależ początek gospodarzy! Znakomite podanie Barana na lewe skrzydło do Mójty, ten dośrodkowuje w pole karne, a niepilnowany Komolov głową umieszcza piłkę w siatce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA GKS-U! KOMOLOV!

• Pogoń stara się grac pressingiem, ale Rogalski fauluje jednego z rywali w środku pola.

• Od środka rozpoczęli grający w zielonych koszulkach i czarnych podenkach bełchatowianie. Pogoń dziś na biało.

• Zaczynamy!

• Za nami już losowanie, a także przywitanie trenerów z arbitrami.

• Piłkarze obu drużyn wychodzą właśnie na boisko w Bełchatowie.

• Arbitrem głównym tego meczu będzie Krzysztof Jakubik z Siedlec. Ten sędzia był rozjemcą w jednym meczu Pogoni w tym sezonie. Podopieczni Dariusza Wdowczyka przegrali wówczas 2:4 z innym beniaminkiem, Górnikiem Łęczna.

• Historia ekstraklasowych starć między tymi dwoma zespołami przemawia za GKS-em. Bełchatowianie wygrali sześć z dziesięciu meczów z Pogonią, choć ostatnio na własnym boisku triumfowali niespełna osiem lat temu.

• Rezerwowi Pogoni: Dawid Kudła, Mateusz Matras, Ricardo Nunes, Takuya Murayama, Michał Walski, Jakub Bąk, Dominik Kun

• Rezerwowi GKS-u: Emilijus Zubas, Piotr Witasik, Marcin Flis, Andreja Prokić, Szymon Sawala, Kamil Poźniak, Bartłomiej Bartosiak

• W drużynie Pogoni mamy kilka zmian w stosunku do ostatnich meczów. Kontuzje uniemożliwiły występ Maciejowi Dąbrowskiemu i Shohei Okuno. Do pierwszej jedenastki wracają natomiast Patryk Małecki (w Ząbkach zdobył pierwsze gole dla Pogoni) i Łukasz Zwoliński.

• W weekend oba zespoły grały w Pucharze Polski. GKS wygrał na wyjeździe z Flotą Świnoujście 2:1 po bramce Michała Maka w 90. minucie spotkania. Pogoń w Ząbkach wygrała natomiast 3:2, ale dopiero po dogrywce.

• Pogoń po imponującym początku nieco spuściła z tonu. W ostatniej kolejce "Portowcy" odnieśli jednak cenne zwycięstwo w Gdańsku, przerywając serię sześciu meczów bez wygranej.

• Niewielkimi faworytami tego pojedynku są gospodarze. Beniaminek T-Mobile Ekstraklasy spisuje się jak na razie znakomicie. W dziewięciu meczach podopieczni Kamila Kieresia stracili tylko cztery gole i raz zaznali goryczy porażki.

• Znamy już podstawowe jedenastki obu zespołów. Możecie zobaczyć je po lewej stronie.

• Zapraszamy na relację na żywo ze spotkania w Bełchatowie, gdzie miejscowy GKS w 10. kolejce T-Mobile Ekstraklasy podejmie Pogoń Szczecin. Początek pojedynku już o godzinie 18!