Korona Kielce

2

Pogoń Szczecin

2

• I mamy wynik jak z ubiegłego sezonu, emocji, tak jak wtedy, również nie zabrakło. To był dobry mecz, prowadzony w wysokim tempie, z ładnymi akcjami. Przewagę mieli chyba szczecinianie, ale wrócą oni do domu z tylko jednym punktem. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski.

• Ouattara dobrze teraz przeczytał długie zagranie Małeckiego do Frączczaka

• Kapitalny strzał Rogalskiego i niezbyt pewna interwencja Cerniauskasa. Mamy 2:2, będą dzisiaj kolejne gole?

• GOOOOL! 2:2, Rogalski!

• Małecki był teraz faulowany przez Markovicia, około 20 metrów od bramki Cerniauskasa

• Było groźnie! Frączczak przymierzył z tego rzutu wolnego, a Cerniauskas złapał piłkę na raty!

• Małecki zaatakował teraz lewą stroną, ale tam zatrzymał go Kwiecień. Dobry okres gry Pogoni

• Cerniauskas! Kapitalna interwencja po strzale głową Lewandowskiego!

• I znów świetna akcja Pogoni! Frączczak popisał się kapitalnym podaniem do Bąka, a ten w sytuacji sam na sam trafił w boczną siatkę!

• Rogalski wchodzi za Matrasa

• To powinien być gol! Murawski dośrodkował z prawej strony, a w idealnej sytuacji Frączczak oddał niecelny strzał głową!

• Dos Santos kapitalnie zatrzymał teraz Robaka na swojej lewej stronie. Tylko corner dla Pogoni

• Murawski dośrodkowywał teraz z prawej strony boiska, jednak spokojnie piłkę złapał bramkarz

• Frączczak zdecydował się na strzał sprzed pola karnego i choć był on niezły, to minął bramkę Korony

• Matras doznał teraz jakiejś kontuzji i teraz to on leży we własnej szesnastce

• Cerniauskas już gotowy, wracamy do gry

• Tymczasem Pawła Golańskiego zmienia Kamil Kuzera

• Wrzutka Murawskiego była dobra, jednak jeszcze lepiej interweniował Cerniauskas. Bramkarz Korony złapał przy tym jakąś kontuzję i mamy przerwę.

• Ouattara faulował teraz rywala na własnej połowie, będzie dobra okazja do wrzutki.

• Janota oddał teraz niezły strzał sprzed pola karnego, a piłka po rykoszecie wyszła na corner

• Pogoń zaatakowała teraz lewą stroną, ale wszystko skończyło się faulem Murawskiego na Sobolewskim

• Golański zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, jednak tym razem uderzył za wysoko.

• Jakub Bąk wchodzi na boisko za Łukasza Zwolińskiego

• Znów świetna akcja kielczan! Marković kapitalnie wyprowadził piłkę z własnej połowy, wymienił podania z Sobolewskim, który skończył akcję niecelnym uderzeniem z dystansu

• Tym razem Korona zaatakowała lewą stroną, ale wszystko skończyło się niedokładną wrzutką Kiełba

• Marković! Świetny strzał z dystansu, piłka nieznacznie minęła bramkę!

• Kolejna ładna akcja Korony prawą stroną, ale zabrakło zrozumienia w polu karnym.

• Petrov schodzi jednak z boiska, w jego miejsce melduje się Bartosz Kwiecień

• Nieporozumienie w Koronie. Golański z autu do Cerniauskasa, ten wykopał na aut dla Pogoni

• Tymczasem Petrov wrócił już na murawę

• 5741 widzów ogląda ten mecz na Kolporter Arenie

• Tymczasem zmiana w drużynie Pogoni. Murayama schodzi z boiska, w jego miejsce widzimy Małeckiego.

• Petrov doznał teraz jakiejś kontuzji i leży na środku boiska

• Groźnie z rzutu wolnego dośrodkował teraz Murawski, jednak nikt nie przeciął piłki i wyszła ona na aut bramkowy

• Gol kuriozum! Golański zdecydował się strzał z rzutu wolnego, z dużej odległości od bramki, a Janukiewicz zamiast spokojnie złapać piłkę, to przepuścił ją między rękami!

• GOOOOOOOOL! Golański, 2:1 dla Korony!

• Hernani świetnie zatrzymał teraz na swojej lewej stronie Trytkę

• Niezła akcja Korony. Marković zagrał na prawo do Sobolewskiego, ale ten dośrodkował ju niedokładnie.

• Tomasz Kwiatkowski daje sygnał do gry, goście zaczynają drugą połowę

• W pierwszych 45 minutach przewagę mieli goście, jednak pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. Szczecinianie zdołali wyrównać i byli blisko, by samemu objąć prowadzenie. Druga połowa zapowiada nam się bardzo emocjonująco.

• I w tym momencie sędzia skończył pierwszą połowę.

• Niedokładne dogranie Sobolewskiego do Golańskiego i od bramki zacznie Pogoń

• Dwie minuty doliczył sędzia do pierwszej połowy

• Sobolewski oddał teraz strzał na bramkę Pogoni, jednak był on bardzo niecelny. Grę wznowi Janukiewicz.

• Kapitalną interwencją po strzale głową popisał się teraz Cerniauskas, jednak sędzia i tak odgwizdał spalonego po dośrodkowaniu Murawskiego z rzutu wolnego.

• Rzut wolny dla Pogoni, żółta kartka dla Ouattary

• Zamieszanie pod bramką Korony! Murayama wpakował piłkę do bramki, ale wcześniej sędzia odgwizdał faul Ouattary na Matrasie!

• Frączczak! Zawodnik Pogoni zdecydował się strzał sprzed pola karnego i pomylił się nieznacznie!

• Janukiewicz! Ładna akcja Korony, Sobolewski dograł do Kiełba, ten wziął obrońcę na zamach, oddał strzał, który jednak świetnie wybronił Janukiewicz!

• Sobolewski dośrodkowywał teraz z prawej strony boiska, ale spokojnie piłkę chwycił Janukiewicz.

• Długim podaniem starał się popisać Golla, ale mu to nie wyszło i grę od bramki wznowią gospodarze

• A teraz Litwin wyłapał wrzutkę Lewandowskiego.

• Robak dośrodkowywał przed chwilą z lewej strony, ale Cerniauskas złapał spokojnie piłkę

• Rafał Murawski dośrodkował z rzutu wolnego, a Hernani wyskoczył najwyżej ze wszystkich i ładnym strzałem głową nie dał szans litwińskiemu bramkarzowi Korony

• GOOOOOL! Hernani, mamy odpowiedź gości!

• Tym razem Murawski zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, ale dość mocno przestrzelił

• Kolejny strzał Kiełba sprzed pola karnego, jednak tym razem został zablokowany i bramkarz złapał piłkę

• Cudowny, fantastyczny gol Kiełba. Pomocnik Korony zszedł z lewej strony nieco do środka i niespodziewanie zdecydował się na strzał z dystansu. Piłka poleciała w prawy górny róg bramki Janukiewicza, który był zupełnie bez szans!

• GOOOOOOOOOL! Jacek Kiełb, 1:0 dla Korony!

• Golański dośrodkował teraz w pole karne, ale zrobił to niedokładnie i piłkę złapał bramkarz

• Trytko zdecydował się teraz na akcję indywidualną, ale jedyne co wywalczył, to aut

• Robak oddał teraz strzał głową po dosrodkowaniu Frączczaka, ale nie sprawił tym kłopotów bramkarzowi.

• Jacek Kiełb wraca na murawę, a tymczasem Trytko wrócił we własną szesnastkę i przerwał akcję gości.

• Kiełb przeniesiony za linię boczną, wracamy do gry

• Jacek Kiełb doznał kontuzji i leży we własnym polu karnym

• CERNIAUSKAS! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego na strzał przewrotką zdecydował się Frączczak, ale trafił wprost w dobrze ustawionego Litwina!

• Rzut wolny dla Pogoni, blisko prawej strony pola karnego Korony. Dobra okazja dla gości

• Dos Santos starał się zaatakować lewą stroną boiska, ale niedokładnie dośrodkował.

• Zaatakowała teraz Pogoń, jednak tuż przed polem karnym Korony piłkę stracił Murawski.

• Murawki przed chwilą bardzo dobrze dośrodkował z rzutu wolnego, ale nikt nie nabiegł na tę piłkę i wyszła ona na aut bramkowy. Tymczasem Marković wrócił do gry

• Vanja Marković doznał jakiejś kontuzji i na chwilę opuszcza boisko. Tymczasem kibice Korony skandują nazwisko Macieja Korzyma

• Odpowiedź Pogoni! Kolejna kapitalna wymiana podań na połowie rywala, następnie Frączczak zagrywał do środka pola karnego z prawej strony, a tam genialnej okazji nie wykorzystał Robak!

• Było blisko gola! Golaski najpierw dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, a gdy piłka znów spadła pod jego nogi, to zdecydował się na strzał. Ten był jednak nieznacznie niecelny

• Kolejna ładna wymiana podań gości, tym razem skończona przez za mocne zagranie Matrasa.

• Portowcy ładnie wymienili kilka podań blisko szesnastki Korony, jednak ostatnie było niedokładne i grę od bramki wznowi Cerniauskas

• Paweł Golański zdecydował się na strzał sprzed szesnastki, ale został zablokowany

• Janota świetnie zagrał teraz do Kiełba, ale tego w ostatniej chwili ubiegł Hernani

• A teraz Rudol faulował Markovicia na połowie gospodarzy

• Prawą stroną zaatakowała teraz Pogoń, jednak Marcin Robak faulował rywala.

• Golla zagrał trochę zbyt lekko do bramkarza, co starał się wykorzystać Trytko, od którego Janukiewicz okazał się jednak szybszy. Aut dla Korony

• Sobolewski przed chwilą dośrodkował z prawej strony w kierunku Kiełba, jednak zrobił to niedokładnie i grę wznowi Janukiewicz.

• Wysoko ten mecz zaczęli goście, atakując przeciwnika już pod jego bramką.

• Arbiter główny daje znak, gospodarze zaczynają to spotkanie!

• Piłkarze obu drużyn już wychodzą na boisko, za chwilkę zaczniemy to spotkanie!

• Dzisiejszy mecz jako arbiter główny posędziuje Tomasz Kwiatkowski. Na liniach pomagać będą mu Marcin Lisowski i Bartłomiej Lekki. Sędzią technicznym będzie Łukasz Szczech.

• Słoneczko w Kielcach grzeje dzisiaj naprawdę mocno, więc możemy już się domyślać, wokół czego będą przebiegały wypowiedzi piłkarzy w trakcie i po meczu. ;)

• Do rozpoczęcia meczu zostało 12 minut, a piłkarze obu zespołów właśnie skończyli się rozgrzewać

• Ten sezon zdecydowanie gorzej zaczęli podopieczni Ryszarda Tarasiewicza. W pierwszej kolejce przegrali oni na wyjeździe 0:2 z Zawiszą, w drugim w takim samym stosunku w Bełchatowie GKS-owi. Pogoń natomiast wygrała dwukrotnie, najpierw 3:2 w Bielsku Białej z Podbeskidziem, a następnie 4:1 ze Śląskiem na własnym boisku.

• Dzisiaj napastnik szczecińskiej ekipy nie dość, że wraca do swojej drużyny, to jeszcze wybiegnie w pierwszym składzie. Zobaczymy, czy znów okaże się równie skuteczny, jak w poprzednim spotkaniu tych klubów.

• W poprzednim sezonie obie te drużyny grały ze sobą dwukrotnie. Najpierw, w Szczecinie, 3:2 zwyciężyli gospodarze. W rundzie rewanżowej w Kielcach mieliśmy znów mieliśmy ogromne emocje. W pierwszej połowie sędzia z powodu zadymionego przez kibiców Korony stadionu przerwał na pół godziny mecz, a do przerwy gospodarze prowadzili 2:0. Mecz skończył się jednak remisem, gdyż w drugiej połowie dwa gole dla Pogoni zdobył Marcin Robak.

• A teraz ławka kielczan: Małecki, Sylwestrzak, Kuzera, Cebula, Dejmek, Kwiecień, Chiżnczenko

• Mamy już wyjściowe składy, pora na ławki rezerwowych. Na początek drużyna gości: Kudła, Bąk, Bruno, Kun, Małecki, Matynia, Rogalski

• Już za chwilę po lewej stronie pojawią się wyjściowe jedenastki obu zespołów, a tymczasem zachęcam do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu, którą przygotował dla Was Filip Błajet. Można ją znaleźć tutaj.

• Witamy z Kolporter Areny! Już za około 40 minut rozpocznie się tutaj trzecie spotkanie trzeciej kolejki tego sezonu T-Mobile Ekstraklasy, a zmierzą się w nim kielecka Korona oraz Pogoń Szczecin. Na relację live z tego wydarzenia zaprasza serdecznie Damian Wiśniewski.