1

• Za uwagę dziękuje Kevin Słomka.

• Jeszcze pomeczowe statystyki:

• Tyle ode mnie. Zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!

• Piłkarze Ruchu nie dowierzają. Nie ma jednak upragnionego zwycięstwa w Szczecinie, ponad 12 letnia niemoc nie została przełamana. Pogoń ma się z czego cieszyć, bo piłkarze trenera Wdowczyka zagrali naprawdę bardzo słabo.

• Portowcy uciekli spod topora. Wydawało się, że Ruch spokojnie dowiezie już jednobramkowe prowadzenie do końca, ale pojawiła się chwila rozluźnienia i Maciej Dąbrowski uratował jeden punkt. Pogoń chyba jednak nie zasłużyła na ten remis, bo Ruch zagrał bardzo mądrze i trzeba przyznać, że Niebiescy mieli też okazje do zdobycia kolejnych bramek.

• Koniec meczu! Pogoń rzutem na taśmę remisuje z Ruchem!

• Murawski jeszcze fauluje Babiarza i dostaje kartkę.

• Najpierw fatalnie przyjął piłkę w polu karnym, ale odegrał jeszcze do Robaka, który dośrodkował wprost na głowę Dąbrowskiego, a ten wpakował piłkę do siatki! Pogoń prawdopodobnie ratuje jeden punkt!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL 1:1!!!! MACIEJ DĄBROWSKI!!!!

• 3 minuty doliczył sędzia Frankowski.

• Jeszcze jedna zmiana w Ruchu, Marek Szyndrowski zmienia Marcina Kusia.

• Robak próbował uderzać w polu karnym, ale z trudnej pozycji bardzo niecelnie.

• Kamiński ukarany jeszcze za opóźnianie gry.

• Sędzia ustawił mur za daleko, ale Frączczak uderza nad bramką.

• Będzie szansa dla Pogoni. Zwoliński faulowany przez Kusia około 25 metrów od bramki Kamińskiego.

• Chovanec miał okazję! Popędził z futbolówką, ale jego strzał wybronił Janukiewicz.

• Mamy debiut w Ekstraklasie, Jan Chovanec zmienia Marka Zieńczuka.

• Ależ fatalne uderzenie Murawskiego.. To był taki "strzał rozpaczy" w wykonaniu byłego reprezentanta Polski.

• 10 minut do końca regulaminowego czasu, Pogoń próbuje atakować, ale Ruch bardzo mądrze się broni, raz po raz próbując ustrzelić drugą bramkę.

• Visnakovs świetnie powalczył! Zieńczuk zagrał do niego z lewej strony, ale były zawodnik Widzewa bardzo źle przyjął piłkę, choć ratując się jeszcze wywalczył rzut rożny.

• A z tego nic nie wynikło. Coraz mniej czasu mają podopieczni Dariusza Wdowczyka.

• Matynia uderza na bramkę, ale strzał zablokowany i korner dla gospodarzy

• MATRAS RATUJE POGOŃ! Kowalski świetnie zagrał w pole karne do Starzyńskiego, a ten podał wzdłuż bramki do wchodzącego Visnakovsa, ale Matras wybija mu piłkę spod nóg!

• Już wszystko w porządku, obaj gracze gotowi do dalszej walki.

• Zderzenie Kusia i Zwolińskiego w polu karnym Ruchu, obaj zawodnicy nie podnoszą się z murawy.

• I mamy zapowiadaną zmianę, za Grzegorza Kuświka wchodzi Eduards Visnakovs

• Kuświk próbował minąć w polu karnym Matrasa, ale zawodnik Pogoni dobrze go przyblokował. Kuświk za chwilę opuści murawę, a wejdzie na nią Visnakovs.

• Rudol uderza sprzed szesnastki, ale ciałem blokuje Stawarczyk.

• Malinowski nie porozumiał się z Kamińskim i wybił piłkę na aut.

• Ostrą reprymendę otrzymał Małecki od trenera Wdowczyka. Jakby taki wynik się utrzymał do końca, to w szatni Portowców może być ciekawie...

• Małecki po zejściu z murawy nie krył swej złości, wyładowując ją na ławce dla rezerwowych.

• ...oraz Dominik Kun za Maksymilana Rogalskiego.

• Podwójna zmiana w Pogoni, za Patryka Małeckiego wchodzi Łukasz Zwoliński...

• KAMIŃSKI! Świetnie broni strzał Frączczaka! Zawodnik Pogoni ubiegł na linii pola karnego Dziwniela, ale Kamiński fantastycznie wyłapał piłkę!

• Wrzutka Starzyńskiego wybita, piłka powędrowała pod nogi Dziwniela, ale jego strzał wysoko nad bramką.

• Rogalski brzydko fauluje Kowalskiego, żółta kartka i rzut wolny dla Ruchu.

• Wrzutka Murawskiego, Robak główkuje ale bardzo niecelnie. Na razie Pogoń bez pomysłu.

• Ruch ruszył z kontrą, Starzyński zagrał do Babiarza, ale Dąbrowski dobrze utrudniał zawodnikowi Ruchu przyjęcie piłki.

• Teraz z kolei żółta kartka dla Babiarza, który zanotował taktyczny faul.

• Żółtą kartką ukarany Mateusz Matras.

• Ponownie Starzyński bohaterem akcji, tym razem uderzenie sprzed pola karnego, ale prosto w Janukiewicza.

• Starzyński bardzo mocno wstrzelił futbolówkę w pole karne Pogoni, ale zabrakło kolegów w szesnastce.

• Uderzenie Murawskiego z blisko 30 metrów, ale obok prawego słupka

• Obraz gry względem pierwszej połowy się nie zmienił. Przynajmniej w tych pierwszych minutach.

• Pogoń Szczecin - Ruch ChorzówPogoń Szczecin - Ruch Chorzów

• Od razu mamy zmianę w ekipie Portowców, za Murayamę wchodzi Okuno.

• Zaczynamy drugie 45 minut!

• Zawodnicy już na murawie, za moment zaczynamy druga połowę

• Jeszcze porcja statystyk po pierwszej połowie:

• Niezbyt ciekawy mecz oglądamy w Szczecinie. Mieliśmy sporo kopaniny, akcji bramkowych jak na lekarstwo. Ruch wykorzystał niezdecydowanie obrońców Pogoni, którzy mocno zawinili w kryciu, a nieupilnowany Kuświk zapewnił prowadzenie Niebieskim. Portowcy jak na razie grają bardzo nerwowo i bardzo niepewnie. Po przerwie podopieczni Dariusza Wdowczyka muszą diametralnie zmienić obraz gry aby wywalczyć w tym meczu choćby punkcik.

• Rzut rożny nie przyniósł zagrożenia, a chwilę później sędzia zakończył pierwszą odsłonę! Zapraszamy za kwadrans.

• KUŚWIIIK, broni Janukiewicz! Strzelec bramki dostał piłkę przed polem karnym, ale jego strzał na korner sparował golkiper Pogoni!

• Kamiński pewnie chwyta piłkę po dośrodkowaniu Frączczaka. Pogoń bardzo nerwowo konstruuje swoje akcje.

• Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów

• Wrzutka w pole karne do Robaka, ale napastnik Pogoni stał na 11. metrze, a jego strzał głową był za słaby, aby zaskoczyć Kamińskiego.

• Malinowski fauluje wychodzącego z kontrą Robaka i mamy kolejną żółtą kartkę. A to oznacza, że "Malina" nie zagra w następnej kolejce.

• Dariusz Wdowczyk wyraźnie niepocieszony tym wynikiem. Pogoń musi wziąć się do "roboty", bo jak na razie, to ataki Portowców nie są zbyt groźne.

• Żółta kartka dla Filipa Starzyńskiego.

• AJ BYŁO BLISKO! Wrzutka wylądowała pod nogami Zieńczuka, ale jego strzał zablokował któryś z obrońców Pogoni!

• Dośrodkowanie Kowalskiego głową wybija Matynia i mamy korner dla Niebieskich.

• Pierwszy żółty kartonik w tym meczu, a ukarany nim strzelec bramki, Grzegorz Kuświk.

• Robak w walce o piłkę fauluje Malinowskiego pod polem karnym Ruchu.

• Teraz rzut wolny dla Pogoni. 32 metry do bramki, ale Rogalski prosto w mur.

• Jednak nie Surma a Filip Starzyński wrzucał piłkę, a w polu karnym nieupilnowany Kuświk wślizgiem pakuje piłkę do siatki! Ruch prowadzi!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL Grzegorz KUŚWIK!!!

• Dąbrowski fauluje Kowalskiego, Łukasz Surma już wędruje do piłki. Będzie okazja do wrzutki.

• Wrzut z autu, Małecki w polu karnym z Dziwnielem na plecach odegrał do Frączczaka, a ten uderzył z powietrza, ale wprost w Kamińskiego.

• Nie ma sytuacji bramkowych w tym meczu, a bierna postawa piłkarzy przy konstruowaniu ataku ma na pewno na to wpływ.

• Fatalny kiks Dąbrowskiego, który w pozornie niegroźnej sytuacji wybił piłkę w aut.

• Wrzutka Frączczaka do Murayamy, który nie sięgnął piłki, ale ta niemal zaskoczyła Kamińskiego! Golkiper Ruchu jednak intuicyjnie interweniuje!

• Malinowski fauluje Frączczaka przy linii bocznej, na wysokości pola karnego. Rzut wolny dla Pogoni.

• Okres "kopaniny". Piłkarze w zasadzie "wymieniają ciosy". Mówię o bezsensownych podaniach i wybiciach na oślep.

• Małecki fatalnie zagrywał do przodu. Fatalnie, bo do nikogo.

• Babiarz uderzał z około 25 metrów, ale nad bramką Janukiewicza, bez większego zagrożenia.

• Niemal 15 minut za nami, jak na razie walka głównie w środku. Akcji bramkowych nie mamy. Bramkarze jak dotąd "bezrobotni".

• Zbyt mocna wrzutka Zieńczuka, Kowalski zagarnął piłkę już zza linii końcowej.

• Pierwsza akcja Ruchu, Starzyński dośrodkowywał po ziemi, ale po nogach jednego z obrońców i łapie piłkę Janukiewicz.

• Robak nie był na spalonym, napastnik Pogoni chciał wycofać na linię pola karnego, ale bardzo słabo i Ruch przejmuje futbolówkę.

• Murayama próbował minąć Kowalskiego, ale zawodnik Ruchu skutecznie go przyblokował, a Japończyk go sfaulował.

• Pogoń częściej przy piłce, ale Ruch dobrze stopuje ataki na 30. metrze od bramki Kamińskiego.

• Kuś upomniany przez sędziego za drugi już niebezpieczny wślizg w nogi Murayamy. Następna taka interwencja może zakończyć się kartką.

• FRĄCZCZAK I NIE MA GOLA! Świetna wrzutka Murawskiego z rzutu wolnego, a Frączczak niecelnie główkuje!

• Pierwsza akcja Pogoni, ale Kuś pewnie zatrzymuje Robaka.

• Pierwszy gwizdek sędziego i od środka zaczynają Portowcy!

• Sędzią dzisiejszego meczu będzie Bartosz Frankowski.

• Piłkarze już meldują się na murawie z hymnem Pogoni w tle

• Czekamy na dobre widowisko z wieloma bramkami. Patrząc na dotychczasowy bilans bramkowy obu zespołów, to powinniśmy tych bramek zobaczyć kilka

• Do rozpoczęcia spotkania pozostało już tylko kilka minut!

• Trener Wdowczyk w przedmeczowym wywiadzie powiedział, że oglądał mecz Ruchu z...Metalurgiem Donieck.

• Marcin Malinowski zagra dziś po raz 200 w barwach "Niebieskich"!

• A Wy jak sądzicie?

• Ławka rezerwowych Ruchu: Lech - Szyndrowski, Gigołajew, Chovanec, Szewczyk, Visnakovs, Efir

• Ławka rezerwowych Pogoni: Kudła - Golla, Walski, Kun, Bąk, Okuno, Zwoliński.

• Do gry powinni powrócić narzekający ostatnio na urazy Marcin Robak i Hernani. Z tym drugim było nieco gorzej, gdyż wylądował w szpitalu. Jan Kocian ma natomiast do dyspozycji wszystkich podstawowych zawodników i może desygnować do gry najmocniejszy skład.

• Niecałe 45 minut do meczu. Jaki wynik dziś typujecie? Ruch zdobędzie wreszcie Szczecin, czy Portowcy zwyciężą?

• W ubiegłym sezonie w lidze Pogoń z Ruchem mierzyła się trzykrotnie - raz w Szczecinie i dwa razy w Chorzowie. U siebie Portowcy zwyciężyli 3:1, a na Śląsku dwukrotnie padł remis - 0:0 i 1:1.

• Zarówno Pogoń jak i Ruch w lidze rozczarowują. Obie drużyny znajdują się w dolnej części tabeli. Gospodarze zgromadzili jak dotąd 9 punktów, o 3 "oczka" mniej mają "Niebiescy".

• Marcin Tabor przygotował dla Państwa zapowiedź tego spotkania. Gorąco zachęcam do przeczytania - ZAPOWIEDŹ!

• Wisła wraca na prowadzenie! Mariusz Stępiński i mamy 3:2 dla Białej Gwiazdy.

• Tymczasem Paweł Brożek wyrównuje stan meczu w Bydgoszczy!

• W poprzedniej kolejce kibice obu ekip byli świadkami istnej kanonady. Portowcy ulegli na wyjeździe Górnikowi Łęczna 2:4, natomiast Ruch zremisował także w wyjazdowym spotkaniu z Lechią 3:3.

• Aktualnie trwa pierwsze dzisiejsze spotkanie, w którym Zawisza Bydgoszcz prowadzi z Wisłą Kraków 2:1. Mamy 74. minutę meczu.

• Witam i zapraszam serdecznie na spotkanie 8. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Pogoń Szczecin podejmie Ruch Chorzów!