Racowisko na meczu Korona - Pogoń. Spotkanie przerwane na ponad kwadrans [GALERIA]

Jakub Seweryn
Mecz Korony Kielce z Pogonią Szczecin został przerwany na kilkanaście minut z powodu zbyt gęstego dymu unoszącego się nad murawą po odpaleniu przez kibiców gospodarzy sporej ilości rac.

Korona prowadziła ze szczecinianami 1:0 po trafieniu Siergieja Chizniczenki w 19. minucie. Po strzeleniu gola przez kazachskiego napastnika najzagorzalsi kibice Korony odpalili sporą ilość pirotechniki, która spowodowała bardzo gęstą chmurę dymu nad murawą. Sędzia Krzysztof Jakubik musiał przerwać spotkanie i zaprosić piłkarzy obu drużyn do szatni.

Grę wznowiono dopiero po kilkunastu minutach. Nie ma wątpliwości, że kielecki klub czeka spora kara dyscyplinarna od Komisji Ligi Ekstraklasy z zamknięciem Kolporter Areny na kluczowy mecz z Cracovią w 30. kolejce włącznie. Przypomnijmy, że za podobne przewinienie w meczu wyjazdowym z Lechem Poznań kibice Lechii Gdańsk dostali zakaz wyjazdowy na pięć spotkań.