Dariusz Kuczmera
Dario Kristo strzelił jedynego gola w tym meczu
Dario Kristo strzelił jedynego gola w tym meczu Krzysztof Szymczak
Bardzo ciekawy był to mecz. Widzew grał w przewadze jednego zawodnika, Patryk Wolański obronił karnego, jedynego gola strzelił Dario Kristo. Widzew został liderem II ligi.

Tak jak zapowiadaliśmy, trener Radosław Mroczkowski potrząsnął drużyną po kiepskiej drugiej części meczu z Błękitnymi i wprowadził jedną zmianę w defensywie – Marcela Pięczka zastąpił Tomasz Wełna. Drugą zmianę wymusiła kontuzja barku Macieja Kazimierowicza, którego zastąpił Mikołaj Gibas.

Widzew wiedział przed meczem, że w przypadku zwycięstwa w Siedlcach, awansuje na pozycję lidera tabeli II ligi i tak się stało.Musieli łodzianie mocno na ten sukces zapracować.

Kibice Widzewa szczelnie wypełnili malutki sektor dla gości. Gorąca atmosfera panowała też w kinie Helios, gdzie kibice Widzewa oglądali transmisję z Siedlec.
W 22 minucie Marcin Kozłowski zagrał do Mateusza Michalskiego, którego popchnął w polu karnym Dariusz Brągiel. Sędzia nie dopatrzył się przewinienia i karnego nie podyktował, a powinien.

Po półgodzinie gry znów Marcin Kozłowski zainicjował akcję ofensywną, podał do Filipa Mihaljevicia, a ten zagrał do Konrada Gutowskiego. Piłka po strzale młodego pomocnika odchodziła od bramki i minęła słupek bramki Pogoni.

Częściej łodzianie atakowali prawą stroną, dużo pracy miał Mateusz Michalski, który egzekwował rożne. Po kolejnym, widzewiacy uzyskali prowadzenie. Mateusz Michalski wcześniej posyłał z rogu piłki albo po ziemi, albo na krótki słupek do Sebastiana Zielenieckiego, a tym razem zagrał długą piłkę. Pogubili się zaskoczeni obrońcy Pogoni, główkowali Maciej Wichtowski i mocny punkt w polu karnym rywala, czyli nasz obrońca Radosław Sylwestrzak. Piłka spadła w końcu pod nogi niewidocznego wcześniej Dario Kristo. Chorwat nie mógł nie zmarnować tego prezentu, przyjął piłkę i wykorzystał okazję z zimną krwią. Celny strzał z 8 metrów.

To trzeci gol Dario Hrabiego Kristo w szóstym meczu w tym sezonie, pierwszy na wyjeździe. W minionym sezonie Dario trafiał jeszcze w Sieradzu i Ełku. Ma na koncie 9 goli dla Widzewa.

Do przerwy widzewiacy prowadzili 1:0, będąc stroną dominującą w tym spotkaniu. Zdziwiła nas statystyka fauli – 4 Pogoni, 12 Widzewa. Po przerwie sędzia kontynuował serial swoich dziwnych decyzji, częściej gwizdał przewinienia łodzian, był natomiast pobłażliwy dla gospodarzy.

W 57 minucie bramkarz Patryk Wolański o mały włos nie doprowadziłby do wyrównania. Piłkę po jego złym zagraniu nogą mógł przejąć rywal przed naszym polem karnym, ale był zaskoczony prezentem.
Rafał Misztal uratował zespół Pogoni w 68 minucie. Kapitalnym uderzeniem głową po rogu popisał się Filip Mihaljević, na refleks obronił bramkarz gospodarzy.

Na kwadrans przed końcem Mateusz Bochnak niebezpiecznie wślizgiem z tyłu zaatakował będącego w sprincie Konrada Gutowskiego. Sędzia wreszcie zareagował prawidłowo i ukarał piłkarza Pogoni czerwoną kartką. Doszło do przepychanek między piłkarzami na środku boiska, mocno protestowali faulowany Konrad Gutowski i Tomasz Wełna. Zostali ukarani żółtymi kartonikami. Po takim faulu mogło dojść do groźnej kontuzji.

Widzewiacy igrali z ogniem i w 80 minucie gospodarze strzelali jedenastkę. Najpierw dał się ograć Sebastian Kamiński, a później Mikołaj Gibas popchnął w polu karnym Macieja Wichtowskiego. Jedenastkę wykonywał Adam Mójta, ale jego silny strzał podbił Patryk Wolański, piłka uderzyła o poprzeczkę i chwycił ją bramkarz Widzewa.

W ostatniej akcji widzewiacy powinni strzelić drugiego gola. Daniel Świderski wywalczył aut, podał do Simonasa Pauliusa, a ten do Filipa Mihaljevicia. Chorwat przeniósł piłkę nad poprzeczkę.

Pogoń Siedlce - Widzew Łódź 0:1 (0:1)

Bramka:
0:1 Dario Kristo (37)
Pogoń: Rafał Misztal - Sebastian Krawczyk ż, Maciej Wichtowski, Szymon Przystalskiż, Dariusz Brągielż - Michał Wrzesiński (63, Sebastian Pociecha ż), Piotr Marciniec (66, Kamil Walków), Tomasz Margol, Andrzej Rybski (61, Adam Mójta), Mateusz Bochnak cz74 - Adrian Paluchowski. Trener: Paweł Sikora

Widzew: Patryk Wolański* - Marcin Kozłowski*, Radosław Sylwestrzak, Sebastian Zieleniecki, Tomasz Wełna ż - Mateusz Michalski (61, Sebastian Kamiński), Dario Kristo* (82, Simonas Paulius), Mikołaj Gibas ż (84, Marcel Pięczek), Przemysław Banaszak (65, Daniel Świderski), Konrad Gutowski ż - Filip Mihaljević. Trener: Radosław Mroczkowski.
Gwiazdką oznaczyliśmy graczy nominowanych w rankingu Piłkarz Sezonu II ligi.

Sędziował: Karol Rudziński (Olsztyn).
Widzów: 1.879

Materiał oryginalny: Pogoń - Widzew 0:1. Patryk Wolański obronił karnego. Lider grał z przewagą jednego zawodnika. - Dziennik Łódzki