Gol Adriana Mierzejewskiego w lidze saudyjskiej

Marcin Trzyna
Adrian Mierzejewski strzelił gola w lidze saudyjskiej
Adrian Mierzejewski strzelił gola w lidze saudyjskiej Michał Gąciarz / Gazeta Krakowska
Al Nasr Riyadh przegrało na wyjeździe z Najran 3:4 w meczu 16. kolejki saudyjskiej ekstraklasy. Gola na 1:0 dla Al Nasr strzelił Adrian Mierzejewski, który przebywał na boisku do 63. minuty.

Al Nasr wyszło na prowadzenie w 15. minucie spotkania, wówczas Adrian Mierzejewski wykorzystał rzut karny. Kilka minut później goście prowadzili już 2:0, a bramkę zdobył Al Bishi. Najran szybko zdobyła gola kontaktowego, a następnie bramkę na 2:2. Tuż przed przerwą goście odpowiedzieli bramką i na przerwę schodzili wygrywając 3:2. Mierzejewski zszedł z boiska w 63. minucie, w jego miejsce wszedł Al Dosari. Gospodarze w drugiej części spotkania zaprezentowali się lepiej i strzelili dwie bramki, dzięki czemu wygrali z faworyzowanym Al Nasr 4:3.

Dla Adriana Mierzejewskiego było to szóste ligowe trafienie w obecnym sezonie. 29-letni pomocnik jest najskuteczniejszym piłkarzem w Al Nasr. Drużyna Polaka po 16 kolejkach zajmuje 6. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 22 punktów. Liderem saudyjskiej ekstraklasy jest Al-Hilal, które ma na swoim koncie 40 punktów.

Najran - Al Nasr Riyadh 3:4

Bramki: 30' Tozim, 44', 68' Pereira, 79' Bismark - 15' Adrian Mierzejewski (rzut karny), 20' Al Bishi, 45+1' Sharahili