Jak Polacy radzili sobie w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Arkadiusz Milik strzelił dwa gole w meczu z Rodą
Arkadiusz Milik strzelił dwa gole w meczu z Rodą Polskapresse
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:
Premier League:

Łukasz Fabiański (Swansea) – Swansea przegrało u siebie z Arsenalem 0:3. Łukasz Fabiański rozegrał całe spotkanie w bramce „Łabędzi”.

Championship:

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Porażka Birmingham w meczu z Wolverhampton 0:2. Kuszczak rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy. Birmingham zajmuje 6. miejsce w ligowej tabeli.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Bezbramkowy remis w meczu Ipswich Town – Cardiff. Białkowski wciąż jest rezerwowym golkiperem Ipswich.

Piotr Malarczyk (Ipswich) – Piotr Malarczyk całe spotkanie z Cardiff przesiedział na ławce rezerwowej.

Belgia:
Jupiler League:

Rafał Wolski (Mechelen) – Mechelen pokonało na własnym obiekcie Waasland-Beveren 2:0. Rafał Wolski wszedł na boisko w 71. minucie spotkania.

Filip Starzyński (Lokeren) – Lokeren wygrało na wyjeździe z Genk 2:0. Filip Starzyński cały mecz spędził na ławce rezerwowej.

Chiny:
Super League:

Mateusz Zachara (Henan) – Zwycięski gol Mateusza Zachary w meczu Henan Construction – Guangzhou R&F (1:0). Polak wpisał się na listę strzelców w 53. minucie. Na placu gry pojawił się 2 minuty wcześniej. Akcja bramkowa od 1:02:

Cypr:
Pierwsza Dywizja:

Adam Marciniak (Larnaka) – AEK Larnaka wygrała u siebie z Omonią 2:1. Adam Marciniak rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy.

Mateusz Taudul (Larnaka) – Mateusz Taudul całe spotkanie z Omonią spędził na ławce AEK-u.

Mateusz Piątkowski (APOEL) – APOEL Nikozja wygrał na własnym stadionie z Achnas 3:0. Mateusz Piątkowski całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowej gospodarzy.

Łukasz Skowron (AEL Limassol) – AEL Limassol zremisował na wyjeździe z Paralimni 2:2. Łukasz Skowron cały mecz spędził na ławce.

Grecja:

Radosław Majewski (Veria) – Veria przegrała u siebie z Olympiakosem Pireus 0:2. Radosław Majewski rozegrał pełne 90 minut.

Francja:
Ligue 1:

Kamil Grosicki (Rennes) – Stade Rennes przegrało u siebie z Paris Saint Germain 0:1. Kamil Grosicki wszedł na boisko w 66. minucie spotkania.

Hiszpania:
Primera Division:

Grzegorz Krychowiak (Sevilla) – Sevilla przegrała na wyjeździe z Villarreal 1:2. Grzegorz Krychowiak rozegrał pełne 90 minut w zespole Sevilli.

Holandia:
Eredivisie:

Arkadiusz Milik (Ajax) – Dwa gole i dwie asysty Arkadiusza Milika w meczu Ajax Amsterdam – Roda (6:0). Milik rozegrał całe spotkanie. Ajax jest liderem holenderskiej ekstraklasy z przewagą 3 punktów nad Feyenoordem.

Filip Kurto (Excelsior) – Excelsior Rotterdam przegrał przed własną publicznością z Vitesse 0:3. Filip Kurto wciąż jest bramkarzem rezerwowym Excelsioru.

Wojciech Golla (Nijmegen) – NEC Nijmegen wygrało na wyjeździe AZ Alkmaar 4:2. Wojciech Golla rozegrał całe spotkanie w zespole NEC, który zajmuje 6. miejsce w tabeli.

Sebastian Steblecki (Cambuur) – Cambuur przegrało na wyjeździe z Heerenveen 0:2. Steblecki całe spotkanie przesiedział na ławce przyjezdnych.

Filip Bednarek (Utrecht) – Utrecht wygrał na własnym stadionie z Twente Enschede 4:2. Filip Bednarek wciąż jest bramkarzem rezerwowym Utrechtu.

Japonia:
Dywizja 2:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Wyjazdowe zwycięstwo Jubilo Iwaty w meczu z Verdy 3:0. Krzysztof Kamiński rozegrał całe spotkanie w bramce gości. Jubilo zajmuje 2. miejsce w tabeli 2. ligi japońskiej.

Niemcy:
1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Bayern bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt. Robert Lewandowski rozegrał pełne 90 minut w barwach lidera niemieckiej ekstraklasy.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Borussia Dortmund wygrała na wyjeździe z Werderem 3:1. Piszczek wszedł na plac gry w 85. minucie, zastępując Gintera. Borussia zajmuje drugie miejsce w tabeli i traci do liderującego Bayernu 5 punktów.

Artur Sobiech (Hannover) – Hannover wygrał na wyjeździe z Hamburgerem SV 2:1. Artur Sobiech rozegrał całe spotkanie w zespole gości.

Przemysław Tytoń (Stuttgart) – Stuttgart wygrał u siebie z Darmstadt 2:0. Przemysław Tytoń rozegrał bardzo dobre spotkanie w bramce gospodarzy.

Łukasz Załuska (Darmstadt) – Łukasz Załuska mecz ze Stuttgartem spędził na ławce beniaminka.

Sebastian Boenisch (Bayer) – Bayer Leverkusen przegrał na wyjeździe z Wolfsburgiem 1:2. Boenisch całe spotkanie spędził na ławce „Aptekarzy”.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Bezbramkowy remis w meczu Koeln – Hoffenheim. Polanski rozegrał pełne spotkanie w zespole gości.

2. Bundesliga:

Kacper Przybyłko (Kaiserslautern) – Kaiserslautern przegrało u siebie z Arminią Bielefeld 0:2. Kacper Przybyłko rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy.

Mateusz Klich (Kaiserslautern) – Również 90 minut w barwach „Czerwonych Diabłów” rozegrał Mateusz Klich. Klich ponadto został ukarany żółtą kartką.

Waldemar Sobota (Sankt Pauli) – Sankt Pauli zremisowało na wyjeździe z VfL Bochum 1:1. Waldemar Sobota rozegrał 77 minut.

Adam Matuszczyk (Brusznwik) – Eintracht Brunszwik zremisował na wyjeździe z Freiburgiem 2:2. Adam Matuszczyk rozegrał 90 minut.

Rafał Gikiewicz (Brunszwik) – Również całe spotkanie rozegrał Rafał Gikiewicz, który dwukrotnie wyjmował piłkę z siatki.

Norwegia:
Tippeligaen:

Łukasz Jarosiński (Stromsgodset) – Stromsgodset wygrało na wyjeździe z Sandefjord 2:1. 27-letni golkiper cały mecz spędził na ławce.

2. liga:

Piotr Leciejewski (Brann) – Brann przegrało u siebie z Hodd 1:2. Piotr Leciejewski rozegrał całe spotkanie w bramce Brann.

Portugalia:
Liga Zon Sagres:

Paweł Kieszek (Estoril) – Estoril przegrał na wyjeździe ze Sportingiem Lizbona 0:1. Kieszek rozegrał całe spotkanie w bramce Estorilu Praia.

Segunda Liga:

Paweł Dawidowicz (Benfica B) – Pełne 90 minut Pawła Dawidowicza w meczu Farense – Benfica B (1:0).

Rosja:
Premjer Liga:

Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar) – FK Krasnodar wygrał na wyjeździe z Samarą 4:0. Artur Jędrzejczyk rozegrał całe spotkanie w drużynie gości.

I Division:

Marcin Kowalczyk (FK Tosno) – Tosno przegrało wyjazdowe spotkanie ze Spartakiem Moskwa 2 (1:3). Kowalczyk cały mecz spędził na ławce. Tosno zajmuje 18. miejsce w tabeli 2. ligi rosyjskiej.

Szkocja:
Premiership:

Michał Szromnik (Dundee) – Czyste konto Michała Szromnika w meczu Dundee United – Ross County. Drużyna Polaka wygrała 1:0. Dundee wciąż zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Turcja:
Super Lig:

Patryk Tuszyński (Rizespor) – 79 minut Patryka Tuszyńskiego w meczu Kayserispor – Rizespor. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Łukasz Szukała (Osmanlispor) – Osmanlispor przegrał u siebie z Fenerbahce 0:1. Łukasz Szukała rozegrał całe spotkanie w defensywie gospodarzy.

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Gaziantep BB zremisował u siebie z Sanliurfasporem 1:1. Adam Stachowiak rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy.

USA:
NASL (2. poziom rozgrywkowy):

Wojciech Wójcik (Indy Eleven) – Carolina wygrała u siebie z Indy Eleven 3:1. Wojciech Wójcik spędził cały mecz na ławce gości.

Walia:

Adrian Cieślewicz (The New Saints) – TNS wygrało u siebie 2:0 z Haverfordwest. Adrian Cieślewicz rozegrał całe spotkanie w zespole lidera walijskiej ekstraklasy.

Antoni Sarnowski (Bangor) – Bangor wygrał u siebie z zespołem Rhyl 1:0. 17-letni bramkarz całe spotkanie spędził na ławce Bangoru.

Węgry:
Bank Liga:

Michał Nalepa (Ferencvaros) – Ferencvaros wygrał na własnym stadionie z Vasas 5:1. Michał Nalepa rozegrał 74 minuty. Ferencvaros po 14 kolejkach jest liderem węgierskiej ekstraklasy z dorobkiem 40 punktów. Drużyna Nalepy ma 15 punktów przewagi nad drugim zespołem w tabeli.

Włochy:
Serie A:

Jakub Błaszczykowski (Fiorentina) – Fiorentina wygrała na własnym stadionie z Frosinone 4:1. Jakub Błaszczykowski całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych. „Viola” wróciła na fotel lidera Serie A.

Wojciech Szczęsny (AS Roma) – AS Roma przegrała na wyjeździe z Interem Mediolan 0:1. Szczęsny rozegrał całe spotkanie w bramce Romy.

Kamil Glik (Torino) – Torino przegrało derby z Juventusem 1:2. Kamil Glik rozegrał pełne 90 minut w zespole „Byków”.

Kamil Wilczek (Carpi) – Bezbramkowy remis w meczu Carpi – Hellas Verona. Kamil Wilczek wszedł na boisko w 75. minucie.

Paweł Wszołek (Hellas Verona) – Paweł Wszołek cały mecz z Carpi spędził na ławce Hellasu.

Serie B:

Tomasz Kupisz (Brescia) – Brescia pokonała u siebie Latinę 1:0. Tomasz Kupisz rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy.

Thiago Cionek (Modena) – Modena zremisowała na wyjeździe z Como 1:1. Thiago Cionek rozegrał pełne spotkanie w drużynie gości.