Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? (RAPORT, WIDEO)

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:
Premier League:

Łukasz Fabiański (Swansea) – Swansea wygrała na wyjeździe z Burnley 1:0. Fabiański rozegrał całe spotkanie w bramce “Łabędzi”. Polski golkiper popisał się kilkoma fantastycznymi interwencjami.

Wojciech Szczęsny (Arsenal) – "Kanonierzy" wygrali u siebie z Evertonem 2:0. Wojciech Szczęsny całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych Arsenalu.

Championship:

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich Town przegrało na wyjeździe z Norwich 0:2. Białkowski rozegrał całe spotkanie w bramce gości.

Artur Boruc (Bournemouth) – Bezbramkowy remis w spotkaniu Bournemouth – Blackburn. Artur Boruc rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy.

Tomasz Kuszczak (Wolverhampton) – Czyste konto Tomasza Kuszczaka w meczu Cardiff – Wolverhampton. Drużyna polskiego bramkarza wygrała 1:0.

Radosław Majewski (Huddersfield) – Charlton wygrało z Huddersfield 3:0. Radosław Majewski całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych Huddersfield.

Arabia Saudyjska:
I liga:

Adrian Mierzejewski (Al-Nasr) – Al-Nasr zremisowało na wyjeździe z Al-Fateh 1:1. Adrian Mierzejewski rozegrał całe spotkanie w zespole lidera saudyjskiej ekstraklasy.

Łukasz Szukała (Al-Ittihad) – Wyjazdowe zwycięstwo Al-Ittihad z Al-Orubah 1:0. Łukasz Szukała rozegrał całe spotkanie w zespole gości.

Belgia:
Jupiler League:

Rafał Wolski (Mechelen) – Mechelen wygrało na wyjeździe z Zulte Waregem 3:2. Rafał Wolski pojawił się na placu gry w 60. minucie meczu, a 13 minut później został ukarany żółtą kartką.

Proximus League:

Piotr Parzyszek (Sint Truiden) – Sint Truidense pokonało na własnym obiekcie Eupen 1:0. Piotr Parzyszek opuścił plac gry w 66. minucie przy stanie 0:0.

Bułgaria:
A PFG:

Łukasz Gikiewicz (Levski Sofia) – Gol Łukasza Gikiewicza w meczu Levski Sofia – Haskovo. Drużyna Polaka rozgromiła rywali aż 8:0. Gikiewicz wszedł na plac gry w 57. minucie, pod koniec spotkania został ukarany żółtą kartką.

Marcin Burkhardt (Czerno More) – Czerno More wygrało na własnym obiekcie ze Slavią Sofia 2:0. Marcin Burkhardt całe spotkanie przesiedział na ławce.

Francja:
Ligue 1:

Kamil Grosicki (Rennes) – Zwycięstwo Rennes na wyjeździe w meczu z RC Lens 1:0. Kamil Grosicki całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych Stade de Rennes.

Hiszpania:
Primera Division:

Grzegorz Krychowiak (Sevilla) – Sevilla bezbramkowo zremisowała u siebie z Atletico Madryt. Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie, a w 49. minucie został ukarany żółtą kartką.

Holandia:
Eredivisie:

Arkadiusz Milik (Ajax) – Ajax Amsterdam pokonał na wyjeździe PSV Eindhoven 3:1. Arkadiusz Milik rozpoczął hit holenderskiej ekstraklasy w wyjściowym składzie Ajaksu, lecz w 57. minucie opuścił boisko z powodu kontuzji.

Filip Kurto (Dordrecht) – Dordrecht z Filipem Kurto w bramce wygrało na własnym obiekcie z Go Ahead Eagles 2:1. Dordrecht wciąż zajmuje ostatnie miejsce w holenderskiej ekstraklasie.

Niemcy:
1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Gol Roberta Lewandowskiego w meczu z Kolonią. Bayern Monachium wygrał 4:1, a Polak zdobył gola w 75. minucie, wykorzystując podanie Robbena.

Paweł Olkowski i Sławomir Peszko (Koeln) – 90 minut Pawła Olkowskiego i Sławomira Peszko w meczu przeciwko Bayernowi. Kolonia przegrała 1:4.

Adam Matuszczyk (Koeln) – Adam Matuszczyk całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych Kolonii.

Jakub Błaszczykowski (Borussia) – Borussia Dortmund pokonała w derbach Zagłębia Ruhry Schalke Gelsenkirchen 3:0. Jakub Błaszczykowski wszedł na boisko w 76. minucie, wszystkie gole w meczu padły po wejściu Polaka na plac gry. Borussia Dortmund awansowała na 10. pozycję w ligowej tabeli.

Artur Sobiech (Hannover) – Hannover zremisował przed własną publicznością ze Stuttgartem 1:1. Artur Sobiech wszedł na boisko na ostatnie 6 minut.

Sebastian Boenisch (Bayer) – Bayer Leverkusen wygrał u siebie z Freiburgiem 1:0. Sebastian Boenisch całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych „Aptekarzy”.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Gol Eugena Polanskiego w meczu z FSV Mainz (2:0). Polanski wpisał się na listę strzelców w 76. minucie. Kilka minut wcześniej były reprezentant Polski został ukarany żółtą kartką.

2. Bundesliga:

Mateusz Klich (Kaiserslautern) – Kaiserslautern wygrało na własnym obiekcie z Greuther Furth 2:1. Mateusz Klich wszedł na boisko w 72. minucie, chwilę później został ukarany żółtą kartką. „Czerwone diabły” zajmują 3. miejsce w tabeli.

Kacper Przybyłko (Greuther) – Pełne 90 minut w barwach Greuther Furth rozegrał Kacper Przybyłko. Greuther plasuje się na 14. pozycji w ligowej tabeli.

Waldemar Sobota (Sankt Pauli) – Sankt Pauli bezbramkowo zremisowało z Erzgebirge Aue. Waldemar Sobota rozegrał pełne 90 minut w barwach gospodarzy.

Martin Kobylański (Union Berlin) – Union Berlin przegrał na wyjeździe z RP Lipsk 2:3. Martin Kobylanski wszedł na boisko w 78. minucie.

Rafał Gikiewicz (Brunszwik) – Eintracht Brunszwik przegrał na wyjeździe z Darmstadt 0:1. Rafał Gikiewicz rozegrał całe spotkanie w bramce Eintrachtu.

Adam Bodzek (Fortuna) – Fortuna Dusseldorf wygrała na wyjeździe z Heidenheim 2:1. Adam Bodzek wszedł na plac gry w 68. minucie meczu.

Portugalia:
Liga Zon Sagres:

Paweł Kieszek (Estoril) – Estoril Praia przegrał na wyjeździe z Benficą Lizbona 0:6. Paweł Kieszek rozegrał całe spotkanie w bramce Estorilu.

Segunda Liga:

Paweł Dawidowicz (Benfica B) – Rezerwy Benfiki przegrały na własnym stadionie z Madeirą 1:3. Paweł Dawidowicz zszedł z boiska w 54. minucie spotkania.

Rumunia:
I Liga:

Kamil Biliński (Dinamo) – Dwa gole i żółta kartka Kamila Bilińskiego w meczu Dinamo Bukareszt - Universitatea Cluj (3:0). Kamil Biliński wpisał się na listę strzelców w 28. i 93. minucie. Biliński ma na swoim koncie 10 goli w obecnym sezonie rumuńskiej ekstraklasy.

Michał Gliwa (Pandurii) – Pandurii wygrało na wyjeździe z CFR Cluj 4:0. Michał Gliwa rozegrał całe spotkanie w bramce Pandurii, które zajmuje 8. miejsce w ligowej tabeli.

Szkocja:
Premiership:

Radosław Cierzniak (Dundee) – Dundee United z Radosławem Cierzniakiem w bramce przegrało z Partick 0:2.

Jarosław Fojut (Dundee) – Samobójczy gol Jarosława Fojuta w meczu z Partick.

Łukasz Załuska (Celtic) – Celtic Glasgow wygrał na własnym obiekcie z Aberdeen 4:0. Łukasz Załuska całe spotkanie spędził na ławce lidera szkockiej ekstraklasy.

Szwajcaria:
Super League:

Daniel Dziwniel (Sankt Gallen) – Sankt Gallen zremisował u siebie z Grasshoppers 1:1. Daniel Dziwniel całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych gospodarzy.

Turcja:
Super Lig:

Ludovic Obraniak (Rizespor) – Asysta Ludovica Obraniaka w meczu Rizesporu z Eskisehirsporem (3:0). „Ludo” rozegrał całe spotkanie. Rizespor zajmuje 15. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 21 punktów.

Walia:

Adrian Cieślewicz (The New Saints) – Gol Adriana Cieślewicza w meczu TNS - Airbus (2:0). Polak wpisał się na listę strzelców w 85. minucie spotkania. The New Saints jest liderem walijskiej ekstraklasy.

Węgry:
Bank Liga:

Michał Nalepa (Ferencvaros) – Ferencvaros pokonał na wyjeździe Dunaujvaros 1:0. Michał Nalepa rozegrał pełne 90 minut w zespole gości.

Włochy:
Serie A:

Kamil Glik (Torino) – Zwycięski gol Kamila Glika w meczu przeciwko Napoli. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Torino 1:0. Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie w barwach gospodarzy.

Piotr Zieliński (Empoli) – Empoli bezbramkowo zremisowało w wyjazdowym spotkaniu z Palermo. Piotr Zieliński wszedł na boisko w 74. minucie i został ukarany żółtą kartką tuż przed zakończeniem spotkania.

Paweł Wszołek (Sampdoria) – Sampdoria wygrała na wyjeździe z Atalantą Bergamo 2:1. Paweł Wszołek całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych gości.

Serie B:

Bartosz Salamon (Pescara) – Pescara wygrała na wyjeździe z Entellą 5:2. Bartosz Salomon rozegrał całe spotkanie w barwach Pescary, która zajmuje 9. miejsce w tabeli z dorobkiem 39 punktów.

Michał Chrapek (Catania) – Catania przegrała na własnym obiekcie z Frosinone 1:2. Michał Chrapek wszedł na boisko na ostatnie 12 minut.

Tomasz Kupisz (Cittadella) – Cittadella zremisowała na wyjeździe z Lanciano 2:2. Tomasz Kupisz rozegrał całe spotkanie w barwach Cittadelli, w pierwszej połowie został ukarany żółtą kartką.