Polonia Bytom przegrała z Kolejarzem Stróże

Atanazy Wojdak
Polonia nie dała rady rewelacyjnemu jesienią Kolejarzowi
Polonia nie dała rady rewelacyjnemu jesienią Kolejarzowi Mikołaj Suchan/Polskapresse
Tańcem zwycięstwa na środku boiska w wykonaniu piłkarzy ze Stróż zakończył się mecz w Bytomiu. Polonia przegrała z Kolejarzem 0:1, a załamanych piłkarzy Polonii pożegnały gwiazdy kibiców.

Polonia Bytom - Kolejarz Stróże - zobacz zdjęcia z meczu

Piłkarze gości mieli szansę objąć prowadzenie już w 13. minucie. Piłka zagrana przez Macieja Kowalczyka, odbiła się od ręki Pawła Gamli na samej krawędzi pola karnego. Sędzia Jarosław Chmiel wskazał na wapno. Do piłki podszedł Krzysztof Markowski i... uderzył w poprzeczkę. Na tablicy wciąż widniał wynik bezbramkowy.

Mecz stał na bardzo niskim poziomie i na palcach jednej ręki można wyliczyć strzały celne, jakie padły dziś przy Olimpijskiej. - Nie było ani jednej stuprocentowej okazji - zgodzili się na pomeczowej konferencji prasowej trenerzy obu drużyn.

Pod koniec I połowy kontuzji doznał Juraj Balaż. - To coś ze stawem skokowym - mówił po meczu trener Dariusz Fornalak. Słowak dograł jeszcze końcówkę pierwszej części gry, ale nie było sensu zostawiać go na drugą.

W przerwie do bramki Polonii wszedł Seweryn Kiełpin. Rezerwowy bramkarz popełnił fatalny błąd przy rzucie rożnym w 61. minucie. Piłkę z lewej strony dośrodkowywał Konrad Cebula, interwencji Kiełpina... praktycznie nie było i Witold Cichy mógł spokojnie wpakować piłkę do siatki.

Ta bramka wystarczyła Kolejarzowi do zwycięstwa. Trudno więcej napisać o tym meczu. Piłkarzy Polonii pożegnały dziś na Olimpijskiej gwizdy, buczenie i głośne zarzuty o brak ambicji. - To nie tak, że tej ambicji dziś nie było, ale dało się zauważyć, że dano z siebie 100 procent - próbował bronić swoich zawodników Dariusz Fornalak. Tak, czy inaczej, Kolejarz jest wciąż niepokonany na wyjeździe i wraca do Stróży z 3 puntkami.

Polonia Bytom - Kolejarz Stróże 0:1 (0:0) - czytaj zapis naszej relacji live

Bramki: Witold Cichy 61

Żółte kartki: Paweł Gamla 12 - Marcin Stefanik 57, Maciej Kowalczyk 67, Witold Cichy 73

Sędzia: Jarosław Chmiel (Nowy Dwór Mazowiecki). Widzów: 2621

Polonia: Juraj Balaż (46 Seweryn Kiełpin), James Sinclair, Paweł Gamla, Lukas Killar, Adrian Chomiuk, Adrian Pietrowski (46 Piotr Kornacki), Marcin Dziewulski, Paweł Alancewicz (80 Robert Wojsyk), Krzysztof Michalak, Daniel Mąka, Jakub Świerczok

Kolejarz: Łukasz Lisak, Michał Chrapek (67 Mateusz Kantor), Dawid Szufryn, Marcin Stefanik, Konrad Cebula (71 Rafał Zawiślan), Krzysztof Markowski, Witold Cichy, Maciej Kowalczyk, Dariusz Walęciak, Cheikh Niane, Janusz Wolański (84 Dariusz Zawadzki)