Polonia Warszawa

0

Zagłębie Lubin

4

• To nie było zwycięstwo, ale łomot! Zagłębie zagrało bardzo mądrze i skutecznie. Bohaterem spotkania (i kolejki) zostaje Szymon Pawłowski, strzelec czterech bramek dla gości. "Koko, koko, Pawłowski spoko" - można sparafrazować nasz "hit na Euro". Polonia zupełnie bez formy, na dodatek przez 25 minut grała z Łukaszem Teodorczykiem w bramce.

• Sędzia nie dolicza nawet minuty do drugiej połowy. Polonia pokonana u siebie przez Zagłębie, i to aż 4:0!

• Kibice Polonii opuszczają już trybuny, nie chcą dłużej oglądać tego żałosnego widowiska w wykonaniu ich drużyny.

• Polonia zamknięta przez gości w hokejowym zamku we własnym polu karnym. Hanzel uderza z dystansu - niecelnie.

• Akcja Sultesa, dośrodkowanie w pole karne, ale Dwaliszwili nawet nie sprawiał wrażenia kogoś, kto chce strzelić na bramkę.

• Wilczek ośmiesza defensywę Polonii, po chwili strzela z 18 metrów - nad bramką.

• Nie będzie piątej bramki Pawłowskiego. Trener Hapal zlitował się i wpuścił na boisko Wilczka.

• Gospodarze załamani, najchętniej zeszliby już pewnie z boiska.

• 4:0 dla Zagłębia! Nie muszę chyba mówić, kto strzelił.

• Mamy zmianę w drużynie gości. Rymaniak za Horvatha.

• Pawłowski poluje na czwartą bramkę. Strzela z... 45 metrów, ale baaaardzo niecelnie.

• Dzięki przewadze zawodnika to Zagłębie prowadzi teraz grę. Gospodarze cofnięci na własnej połowie.

• Gwoli ścisłości, faulowany przez Przyrowskiego był Pawłowski, nie Woźniak. Do końca meczu jeszcze 20 minut, ale bohatera kolejki wszyscy już chyba znamy.

• No i mamy hat-tricka! Szymon Pawłowski bezpośrednio z rzutu wolnego, Teodorczyk bez szans.

• Zmiana w zespole Zagłębia, Hanzel za Abwo.

• Robi się ciekawie. Kontra Zagłębia, Woźniak wycięty przed polem karnym przez Przyrowskiego. Czerwona kartka dla bramkarza, a jako że trener Michniewicz wykorzystał już wszystkie zmiany, jego miejsce między słupkami zajmuje Łukasz Teodorczyk!

• Poloniści od kilku minut nie schodzą z połowy gości, ale niewiele z tego wynika.

• Dwaliszwili przyjmuje piłkę w polu karnym, ale pomaga sobie ręką. Rzut wolny dla "Miedziowych".

• Dobra interwencja Abwo i akcja Polonii zatrzymana na wysokości pola karnego.

• "Robert Lewandowski" - skandują kibice Polonii. Chyba tylko oni wiedzą, dlaczego.

• I mamy drugą kontrę gości, strzał Rakowskiego z dystansu pewnie broni jednak Przyrowski.

• W drugiej połowie Zagłębie cofnęło się do obrony i czeka na kontry. Na razie wyprowadziło jedną, ale zabójczą. Polonia prawie cały czas przy piłce, ale zupełnie nic z tego nie wynika.

• ... i Bruno za Piątka.

• Podwójna zmiana w Polonii. Sultes za Brzyskiego....

• Strzał Pawłowskiego z linii 16 metrów zablokował Trałka. Po chwili piłka wraca jednak do kompletnie niepilnowanego zawodnika Zagłębia, a ten nie ma problemów z pokonaniem Przyrowskiego.

• 2:0! Ponownie Szymon Pawłowski!

• Mocne uderzenie Teodorczyka zza pola karnego broni Ptak.

• Jeszcze jedno dośrodkowanie w pole karne Zagłębia, ale bardzo niecelne.

• Błyskawiczna rehabilitacja młodego zawodnika Polonii. Dobra wrzutka w pole karne, główkuje Piątek, ale nad bramką.

• W pierwszym kontakcie z piłką Pazio "popisał się" tragicznym zagraniem i stratą.

• Zaczynamy drugą połowę. Przy piłce gospodarze.

• W przerwie jedna zmiana w szeregach Polonii. Pazio za Wszołka.

• Kibice Polonii równie skuteczni jak piłkarze - w przerwie podczas konkursu rzutów karnych celnych strzałów było jak na lekarstwo...

• Może to i lepiej, bo przez pierwsze 45 minut męczyli się nie tylko piłkarze, ale i kibice. Może w drugiej połowie zobaczymy ciekawsze widowisko?

• Koniec pierwszej części gry.

• Jedna minuta doliczona do regulaminowego czasu gry.

• Gromkie brawa na stadionie. Powodem nie gra piłkarzy, ale informacja, że Legia przegrywa w Gdańsku 0:1.

• "Zejdźcie z boiska, nie róbcie nam pośmiewiska" - skanduje "Kamienna".

• Ależ akcja Dwaliszwiliego! Minął dryblingiem dwóch obrońców, po starciu z trzecim padł w polu karnym. Sędzia uznał jednak, że Gruzin symuluje i upomniał go żółtą kartką.

• Pawłowski z 20 metrów - mocno, ale na posterunku był Przyrowski.

• Piłka szuka Teodorczyka w polu karnym. Kolejny strzał kolegi z zespołu trafia w plecy młodego napastnika. Tym razem uderzał Dwaliszwili.

• A teraz cała drużyna gości w swojej "szesnastce". Rzut wolny dla Polonii z około 20 metrów - strzela Wszołek, tuż przy słupku, ale zbyt lekko. Ptak broni bez trudu.

• Zagłębie cofa się do obrony, dziewięciu zawodników w pomarańczowych koszulkach w okolicy własnego pola karnego.

• Nhamoinesu wybija piłkę efektowną przewrotką, brawa za to zagranie rozlegają się nawet z sektorów kibiców Polonii.

• Brzyski dośrodkowuje w pole karne i z problemami broni Ptak! Aut dla gospodarzy.

• Błąd obrony Polonii, Woźniak wpada w pole karne, ale strzela obok bramki.

• Mocny strzał Trałki z 25 metrów trafia wprost w Teodorczyka.

• Na innych stadionach sporo niespodzianek, przypominamy o naszej Multirelacji LIVE!

• Faul Brzyskiego w okolicach linii środkowej.

• Chwila przerwy na uzupełnienie płynów przez piłkarzy. Upał daje się dziś im we znaki.

• "Fans KSP": trudno powiedzieć, Kamienna zapełniona mniej więcej w 2/3, na Krytej chyba prawie komplet.

• Fantastyczne podanie Pawłowskiego do Rakowskiego, ale sytuację wyjaśnił Jodłowiec.

• Gra trochę siadła, ten fragment meczu to w większości bezwładna kopanina w środku pola.

• Wrzutka Baszczyńskiego z prawej strony pada łupem Ptaka.

• do komentatora: Zagłębia kilkadziesiąt, max 100 osób. Nie prowadzą dopingu, więc głośniejsza Polonia.

• Było blisko! Brzyski z wolnego tuż obok bramki Zagłębia.

• Faul Horvatha na Teodorczyku, obrońca gości powinien uważać - ma już na koncie żółtą kartkę.

• Niezła akcja Cotry lewą stroną. Podanie do Teodorczyka za plecy, ale do piłki dobiegł Piątek. Uderzenie polonisty metr nad bramką Ptaka.

• "Mistrza już mamy, na Ligę Mistrzów czekamy" - szydzą kibice z Kamiennej.

• I jeszcze raz "Przyroś" w roli głównej. Jego fatalne podanie do obrońcy wędruje na aut.

• Dobre podanie Abwo do Pawłowskiego, ten mimo asysty obrońcy zdołał uderzyć na bramkę. Przyrowski popełnia błąd i piłka po jego rękawicy wpada do siatki!

• Gol dla gości! Szymon Pawłowski!

• Rakowski ładnie wbiegał prawą flanką, ale przekombinował i stracił piłkę.

• Bardzo ostre wejście Baszczyńskiego w środku pola. Za faul na Małkowskim obrońca Polonii ukarany żółtym kartonikiem.

• Fatalne dośrodkowanie Brzyskiego.

• Faul Horvatha na dynamicznie wbiegającym lewą stroną Rakowskim. Żółta kartka.

• Na razie obie drużyny nie forsują zbytnio tempa. Dużo strat i niedokładności z obu stron.

• Ładne prostopadłe podanie Pawłowskiego do Woźniaka, ale napastnik gości pogubił się w dryblingu.

• Zagłębie próbuje atakować skrzydłami, poloniści nie mają problemów z przerwaniem akcji.

• Zaczynają goście.

• Z okazji święta 3 maja wysłuchaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Już za chwilę początek spotkania.

• Zawodnicy obu drużyn już na boisku.

• Zdajemy sobie sprawę, że niewiele zależy już od nas. Nawet nasze dwa zwycięstwa mogą nie dać nam miejsca gwarantującego grę w pucharach. Jeszcze przed meczem z Ruchem wszystko było w naszych rękach, ale dziś już nie jest. Chcemy jednak pokazać się z jak najlepszej strony w ostatnim meczu przy Konwiktorskiej. W Poznaniu zagraliśmy przyzwoicie, ale zabrakło skuteczności, nie strzeliliśmy goli i przegraliśmy. Mam nadzieję, że teraz, pomimo tego, że nie będzie grał Çani, nasi napastnicy spiszą się zdecydowanie lepiej i zdobędą kilka bramek.

- zapowiadał przed meczem Michniewicz w rozmowie z oficjalną stroną Polonii.

• Dodatkowym smaczkiem dzisiejszego meczu jest fakt, że obecny trener Polonii, Czesław Michniewicz, prowadził w przeszłości Zagłębie. W 2007 roku zdobył z tą drużyną mistrzostwo i Superpuchar Polski.

• Dotychczasowy bilans spotkań między Polonią i Zagłębiem jest niekorzystny dla gospodarzy (8-5-12, bramki 27-28). Ostatni mecz rozegrały one 18 listopada ubiegłego roku w Lubinie. Po bramce Mouhamadou Traore "Miedziowi" wygrali 1:0.

• Wszystkie spotkania przedostatniej kolejki T-Mobile Ekstraklasy rozpoczynają się dziś o 18, zapraszamy do śledzenia naszej Multirelacji LIVE!

• Rezerwowi Zagłębia: Forenc, Lira, Sernas, Rymaniak, Hanzel, Rachwał i Wilczek.

• Na ławce rezerwowych Polonii zasiądą dziś Gliwa, Mynar, Pazio, Sadlok, Tosik, Sultes i Bruno Coutinho.

• Witam serdecznie ze stadionu przy ulicy Konwiktorskiej, gdzie już za około 20 minut rozpocznie się mecz między Polonią i Zagłębiem Lubin. Na śledzenie relacji zaprasza Tomasz Dębek.