0

Czechy

1

• Radość Czechów w pełni zasłużona. To oni są dzisiaj bohaterami. Czesi mają pełne prawo do radości

• Koniec mecuz. NIestety nie udało się. Polska przegrywa z Czechami 0:1 i odpada z Euro 2012. Czechy grają dalej i są w ćwierćfinale.

• To powinno być 1:1. W znakomitej sytuacji sam na sam znalazł się Błaszczykowksi. Zdołał przerzucić piłkę nad bramkarzem. Niestety zmierzającą do bramki ftubolowkę wybił w ostatniej chwili jeden z obrońców.

• Pekhart ogląda żółtą kartkę.

• Żółta kartka dla Pilara. Decyzja sędziego narodzona brawami.

• Polska, Polska - rozlega się z trybun. Niestety już nie tak śmiałe i gromkie, jak wcześniej.

• Sędzia dolicza cztery minuty. Nam z rozpaczy popsuł się trochę zegar. Wybaczcie.

• Boisko opuszcza Baros. Za niego Pekhart.

• Akcja Błaszczykowskiego i tylko interwencja Cecha ratuje od wyrównania.

• Perquios ogląda żółtą kartkę.

• Rezek za Plasila.

• I Błaszczykowski.

• Zakotłowało na murawie. Żółtą kartką ukarani Plasil.

• Powinno być 1:1. Po krotkim rozegraniu rzutu wolnego, dośrodkowanie posłał Błasczykowski. Niestety Wasilewski posłał piłkę nad bramką, po strzale głową. Było naprawdę blisko !

• Kibice wstają i klaszczą. Oni ciągle wierzą !

• Polacy żegnają gwizdami strzelca bramki - Jiraceka. Za niego wchodzi Rajtoral.

• "Czesi !, Czesi !" - słychać z sektorów przeciwnika. Natychmiast rozlegają się gwizdy.

• Wspaniałe zachowanie Polaków. Aż płakać się chce. Wszyscy wstają, podnoszą szaliki do góry i śpiewają Mazurka Dąbrowskiego !

• Polacy biją głową w mur. Z dośrodkowaniem z rzutu wolnego poraził sobie na razie bezbłędny Cecha. Po chwili strzał Piszczka został zablokowany. W tym momencie gra przerwana na boisku leży jeden z naszych rywali.

• Grosicki dośrodkowywał na dalszy róg. Niestety nie było tam nikogo. My ciągle wierzymy w zwycięstwo, a Wy ?

• Groźna wrzutka z wolnego, na szczęścia Dudka zdołał to zatrzymać.

• Baros mógł znowu wyjść sam na sam, tym razem nie będąc na spalonym. Zatrzymał go jednak dobrym wyjściem Tytoń.

• Kibice polscy nie ustają w dopingu ! "Polska, Polska !" My nie śmiało atakujem.y

• Sam na sam z Tytoniem był Baros i bez problemów trafił. Na szczęście był na ewidentnym spalonym.

• Po stronie polskiej nikt nie śpiewa. Czesi bardzo się cieszą.

• W odpowiedzi zza pola karnego uderzał Lewandowski. Pewnie złapał Cech.

• Jiracku, czemu?

• Brożek zmienił Obraniaka. Czy aby nie za późno...

• Zmiana w polskiej ekipie. Mierzejewski za Murawskiego. Polacy wietrzymy !

• Wszysto zaczęło się od straty na środku pola. Piłkę odebrał Hubschman i odegrał do Barosa. Ten pomknął kilka metrów z piłkę i zagrał na skrzydło do Jiracka. Ten w narożniku pola karnego poradził sobie z dwoma obrońcami i pewnie przymierzył między słupki.

• Mamy gola dla Czechów. Niestety. Strzela Jracek.

• Ależ fantastyczne dośrodkowanie mógł teraz posłać Grosicki, gdyby nie Selassie.

• Jesteśmy z Wami, Polacy jesteśmy z Wami - niosą się śpiewy kibiców.

• Nie będziemy oszukiwać. Nie wygląda to zbyt optymistycznie. To Czesi mają miażdżącą przewagę, regularnie atakują i mają sytuacje po stałych fragmentach. Musimy wziąć się do pracy czym prędzej. Czas ucieka. DO BOJU POLSKO !

• Niestety głównie się bronimy w drugiej połowie...

• Baros zbiegł ze skrzydła ze środka i oddał płaski strzał z ok. 17metrów. Na posterunku był Tytoń.

• Polscy kibice machają szalikami i śpiewają Polska Biało-Czerwoni !

• Znowu mamy szczęście. Po wrzutce z rzutu wolnego, główkował znakomicie Siviok. Tytoń odbił piłkę przed siebie, a w pobliżu był już jedne z Czechów. Na szczęście nasz bramkarz był przytomny do końca i fantastycznie wybronił !

• Niestety Czesi częściej zapuszczają się pod nasze pole karne i wywalczają stałe fragmenty. Polacy do pracy !

• Kolejny rzut wolny, tym razem z prawej strony. Selassie wygrał pojedynek powietrzny, ale na całe szczęście główkował nad bramką.

• Wasilewski tuż przed polem karnym zaatakował nogi Limbersykiego. Czesi mają rzut wolny. Z lewej strony dośrodkowuje Selassie. Czechom udało się dojść do strzału glową, na szczęście bez kompletnie żadnego zagrożenia.

• "Polska, Polska !!" To odpowiedź Polaków na nieśmiałe czeskie przyśpiewki.

• Dudka fauluje Hubschmana. Polacy są innego zdania.

• Boenishc skuteczną grą bez piłki wyprowadził z równowagi Jiraceka.

• Wprowadzony przed chwilą Grosicki szarżował na lewej stronie i wrzucił w kierunku Lewandowskiego. Szybszy jednak Cech.

• Na boisku pojawia się owacyjnie witany Kamil Grosicki. Schodzi Polański.

• Limbersky wykorzystał nieuwagę naszych obrońców i popędził w kierunku naszej bramki. Zdołał uderzyć, na szczęście niecelnie. A mogło być źle !

• Wszyscy Polacy głośno klaszczą. Czesi próbuję coś zaśpiewać, bezkustenicz.e.

• Baros uderzał z 17.metrów. Piłka po obrońcach wyszła za linię końcową. Z rzutu rożnego egzekwowanego przez Selassie nic na szczęście nie wynikło.

• Z rzutu wolnego za mocno dośrodkowywał Błaszczykowski. Cech mimo, że poszedł za piłkę, nie postanowił jej łapać. Na trybunach "Polska Biało-Czerwoni !"

• "My chcemy gola" - domagają się kibice.

• Ostry faul Polańskiego na Pilarze i zasłużona żółta kartka. Jeśli Polska awansuje dalej, gracz Mainz nie wystąpi w tym spotkaniu.

• Czesi zrozumieli powagę sytuacji. Zaczęli atakować swoją ulubioną prawą stroną.

• Czas na drugą połowę ! Czy uda nam się wygrać ?!

• Aktualna tabela grupy A:

• Sędzia Thompson równo z czasem kończy pierwsza połowę. Jak na razie bezbramkowy remis.

• "Jesteśmy z Wami" - śpiewa cały stadion.

• Po wrzutce z prawej strony, w naszym polu karnym główkował Sivok. Na całe szczęście zrobił to bardzo niedokładnie. Czechy cały czas atakują i nie zanosi się, żeby mieli przestać.

• Znowu Czesi glośniejsi. To robi się niepokojące.

• Murawski dostał podanie od Lewandowksiego i uderzył z pola karnego. Wywalczył rzut worozny, gdyż po drodze piłka otarła się o jednego z obrońców.

• Sytuacja dla Czech. Z ok. 13. metrów Plasik strzelał prosto w Tytonia. Bramkarz PSV wypuścił śliską piłkę z rąk. Na szczęście zdążył ją pochwycić w samą porę, gdyż bardzo blisko zdarzenia był Baros.

• Niestety z przykrością stwierdzamy, że to nasi przeciwnicy mają przewagę, z której na razie nic nie wynika. Z trybun odzywają się Czesi kibice. Krzyczą dość głośno, a naszych gwiżdże za mało !

• Tym razem z około z 14.metrów szczęścia szukał Plasik. Potknął się przy tym na śliskiej murawie i równie śliską piłkę złapał Tytoń.

• Od kilku momentów nasi południowi sąsiedzi dłużej utrzymiują się przy piłce, co niepokoi kibiców.

• Tymczasem dalekie dośrodkowanie w pole karne leciało do Barosa, ale było zdecydowanie za mocne.Piłkę pewnie chwycił Tytoń.

• "Tylko zwycięstwo, Polacy tylko zwycięstwo" - stiwerdzają gromko nasi. I mają racę. Obyśmy jak najszybciej sobie je zapewnili.

• Polska - CzechyPolska - Czechy

• Obraniak ostro potraktowany przez jednego z oponentów. Sędzia zagwizdał dopiero po sygnalizacji naszych piłkarzy. Tymczasem kibice krzyczą głośno POLSKA !

• Selassie groźnie dośrodkował w pole karne. Z piłkę minęli się wszyscy obrońcy poza przytomnym Wasilewskim. A teraz świetny odbiór na lewej stronie Perquisa.

• Od kilku chwil na murawie nie dzieje się zbyt wiele ciekawego. Mamy nadzieję, że to tylko stan chwilowy.

• Czesi przerwali dobrze zapowiadającą się akcję.

• Z trybun słychać: Jesteśmy z Wami, Polacy jesteśmy z Wami !".

• Jiracek skutecznie powstrzymany na prawej stronie przez Boenischa. Uważajmy na tą flankę !

• Nasza linia ofensywna sprawia wiele problemów podopiecznym Michala Bileka. Kolejny faul, tym razem na Lewandowskim.

• Lewą stroną walczył Pilar i po interwencji któregoś ze stoperów wywalczył kornera, po którym jeden z Czechów głowkował obok. Leje niesamowicie. Oby nie powtórzył się Donieck.

• Pada coraz silniej.

• Trochę niedokładności w szeregach wybrańców Smudy. Ale kogo to obchodzi. Ważne, żeby strzelili gola i wygrali :)

• Tymczasem nad Wrocławiem przechodzi ostra burza.

• Czesi rozgrywali piłkę w pobliżu naszego pola karnego, ale ich zapędy ostudził Wasilewski.

• Polacy odebrali futbolówkę Czechom i tradycyjnie zostali nagrodzeni brawami.

• Murawski ukarany żółtąkartką.

• Z dystansu w prawy róg przymierzył Boenisch. Cech obronił z największymi kłopotami !!

• Polański zabawił się z czeskim zawodnikiem podbijając piłkę wokół niego. Ten chyba się nie zorientował. Tymczasem od paru chwil ciężko nam sforsować czeską obronę. Selassie jest niemal bezbłędny.

• Rozlega się "Polska biało-czerwoni"| !

• Teraz wszyscy machają szalikami i oklaskują odbiór Obraniaka.

• Od tych gwizdów "wspierających|" będących przy piłce Czechów naprawdę można ogłuchnąć :)

• Szwankuje skuteczność w polskiej drużynie. Kontra biało-czerwonych, Błaszczykowski sprytnie podał na prawo, gdzie biegł Polanski. Nasz pomocnik odważnie wbiegł w pole karne, ale uderzył nad bramką.

• Oczywiście polscy fani w miażdżącej przewadze. Czesi mocno przytłumieni i oby tak zostało !

• Ależ znów byliśmy blisko gola! Dośrodkowanie Obraniaka z rzutu wolnego, piłka trafiła do Boenisha, który nie trafił w światło bramki. Polacy niesieni dopingiem naciskają Czechów z całych sił.

• "My chcemy gola, Polacy my chcemy gola" - domagają się gromko u tłumnie kibice.

• Polska - Czechy

• A mógł paść przed chwilą. Po akcji w polu karnym, Murawski zagrał do Lewandowskiego, a ten z czystej pozycji spudłował !

• Jak na rrazie Polska ma przewagę i jest coraz bliżej gola. Jak obstawiacie ? Kiedy padnie ?

• Akcja lewą stroną boiska i Kuba Błaszczykowski został troszke wyrzucony po podaniu i dobre wyjscie Cecha, który zażegnuje niebezpieczenstwo. Z corneru Ludovic Obraniak i pikę wybija Hubschmann.

• Rzut wolny dla po faulu Kadleca na Błaszczykowskim, który pomagał sobie ręką. Bardzo dobra decyzja.I kolejna sytuacja ze stałego fragmentu gry. Obraniak uderza obok słupku. Lepszym rozegraniem było by prawdopodobnie jednak zagranie piłki w pole karne. Gdyby to był strzał w światło bramki mógł być to gol.

• Gdy Czesi są przy piłce - ogłuszające gwizdy. Gdy Polacy - gromkie brawa.Cały stadion macha szalika i śpiewa Polska Biało-Czarowni !!! Coś przepięknego !

• Ależ sytuacja dla Czech. Zagranie w pole karne z prawego skrzydłą do Pilaraktóry nie trafia w piłkę. Dobra akcja z prawej strony Gebre Selassie. To była kopia sytuacji bramkowej w meczu z Grecją.

• Polska sektorówka!

• Faulowany Lewandowski przez Limberskiego. Ostro bez pardonowe zaatakował zawodnik Czeski naszego napastnika. Z rzutu wolnego Obraniak zagra do Lewandowskiego a po chwili Dariusz Dudka strzela przewrotką i piłka trafia w boczną siatkę. Szkoda, że nie było to w światło bramki.

• Mecz Polska - Czechy we Wrocławiu

• Polaco biało Czesi na czerwono. Ważne będą pierwsze minuty. Trzeba być skoncentrowany. Polacy nie mogą tracić piłki w środku boiska ponieważ może to doprowadzić do straty gola

• Następuje rozpoczęcie spotkania. Miejmy nadzieję, że Polska wejdzie na wyżyny swoich umiejętności i wygra ten mecz. Polacy wygrajcie dla nas! Polacy jesteśmy z wami

• Prawą stroną przedzierał się Błaszczykowski i wywalczył rzut wolny.

• Trwa powitanie.

• Czas na Mazurek Dąbrowskiego !!! Wszyscy śpiewają do zdarcia gardeł. Cedynia, Grunwald, Częstochowa, Chocim. Taka atmosfera zjednoczenia i patriotyzmu nawet tam nie panowała !! Dobrze przesadziliśmy.

• W tym momencie na jednej z trybun rozkładana jest sektorówka. Robi wrażenie. Imponujące !

• Czas na hymny. Pierwsi Czesi . Piękne zachowanie Polaków. Wszyscy klaszczą !!!

• Ekstraklsa.net melduje się na stadionie. Pada i tylko to chyba studzi emocje. Chociaż nie. Nawet deszcz tego nie powstrzynma !! Atmosfera jest WSPANIAŁA !!!!! Żadni kibice żadnego polskiego klubu nigdy nie stworzyli i nie stworzą takiego zjednoczenia !!!!!!

• Obie drużyny już w tunelu. Na stadionie jest bardzo głośny doping. Miejmy nadzieję, że fani reprezentacji Polski będą dwunastym zawodnikiem.

• Donald Tusk i Michel Platini tuż przed spotkaniem

• Choć do rozpoczęcia meczu pozostało już niewiele czasu, to jednak sporo kibiców nadal przechadza się po otaczającej stadion esplanadzie, na której można zobaczyć m.in. szczudlarzy, żonglerów i bębniarzy. Fani mogą także skorzystać z punktów gastronomicznych i stoisk z gadżetami.

• Kibice świetnie się bawią. Na trybunach "meksykańska fala". Na niebie błyska. Idzie burza.

• Niestety we Wrocławiu pada deszcz. Miejmy nadzieję, że w tych warunkach Polacy poradzą sobie z Czechami. Murawa powinna być śliska. Przemysław Tytoń powinien uważać na uderzenia z daleka.

• Na boisku pojawili się Czesi i polscy bramkarze, którzy rozpoczęli przedmeczową rozgrzewkę.

• - Nie będzie padać - mówią optymistycznie kibice, którzy jeszcze czekają na wejście na Stadion Miejski. Patrząc jednak w górę ciężko w to uwierzyć. We Wrocławiu jest już bardzo ciemno. Zaraz będzie lało! Peleryny obowiązkowe.

• Na stadionie właśnie leci hymn naszej drużyny zespołu Jarzębina "Koko koko euro spoko". Na stadionie jest coraz więcej kibiców. Właśnie zostały odczytane składy przez spikera przy głośnym aplauzie kibiców reprezentacji Polski.

• Piłkarze obu drużyn właśnie rozgrzewają się na murawie. MIejmy nadzieję, że Polacy zbyt mocno się na niej nie zmęczą i wytrzymają w pełni sił pełne dziewięćdziesiąt minut.

• Trybuny stadionu już się zapełniają. Tutaj już jest biało-czerwono!

• Kontuzja Tomasa Rosicky'iego okazała się na tyle poważna, że pomocnik Arsenalu Londyn nie znalazł się w wyjściowym składzie reprezentacji Czech!

• Nasi kadrowicze są już na stadionie! Biało-czerwoni zostali powitani gromkimi brawami, kiedy weszli na boisko, by zapoznać się ze stanem murawy.

• Organizatorzy wrocławskiej strefy kibica zorganizowali kurtynę wodną, w której kibice mogą się schłodzić przed meczem.

• Bronisław Komorowski, Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski, Donald Tusk i Książę Monako Albert II - to jedynie kilka nazwisk ważnych osobistości, które dziś obejrzą z loży VIP mecz Polska Czechy.

• Polacy już jadą na mecz autokarem. Kilka minut temu cała kadra wyjechała autokarem spod hotelu Park Plaza i w eskorcie policji pojechała na stadion.

• Koledzy z "Dziennika Zachodniego" puścili wodze fantazji i wybrali pierwsze jedenastki polskich i czeskich modelek. Zobacz zdjęcia! Modelki

POLKI: 1. Między słupkami stanie Aneta Kręglicka, która nigdy się nie poddaje. Jej atutem jest też, tak cenne u bramkarki, doświadczenie.

2. Na boku defensywy Kasia Struss, która dobrze na tej pozycji porusza się z dużą gracją i wie, jak wejść w uliczkę

3. Naszą ostoją na środku obrony jest Ewa Sonnet, imponująca warunkami fizycznymi 4. Rola drugiej stoperki zarezerwowana dla rosłej Anji Rubik, która wie, jak zająć dobrą pozycję

5. Na drugim boku obrony Anna Jagodzińska, która potrafi zrobić trochę wiatru

6. Funkcję defensywnej pomocniczki przyznaliśmy Magdalenie Mielcarz, która nigdy nie traci głowy

7. Na skrzydle szaleje Magdalena Frąckowiak, która piłki takie wrzuca, że aż palce lizać

8. Joanna Krupa święta nie jest, ale skrzydła to jej specjalność i na obu prezentuje się wybornie

9. Rozgrywaniem piłki w środku pola zajmie się Dziun, czyli Magdalena Ciećka, która ma dobrze ułożone obie nogi

10. Nasza tajna broń na Czechów - Alżbeta Lenska, w której żyłach płynie polsko-czeska krew

11. Drugim polskim żądłem w napadzie jest Omenaa Mensah, nasz Emmanuel Olisadebe w damskiej skórze. Najlepiej czuje się w koronkowych akcjach

Zobacz skład CZECH na stronie Dziennika Zachodniego.

• Wygląda na to, że aura we Wrocławiu może się zmienić wieczorem diametralnie. Nad miastem widać już ciemne chmury. W mieście było dziś tak duszno, jak na Stadionie Narodowym podczas spotkania z Grecją. Burza może to napięcie rozładować, miejmy tylko nadzieję, że nie będzie lało tak jak wczoraj w Doniecku.

• Około godz. 19 polska kadra ma wyjechać z hotelu Park Plaza na stadion. Od wczesnych godzin rannych pod bramą obiektu czeka spora grupa kibiców, żądna autografów. Udało się przed południem, kiedy do fanów wyszli Kamil Grosicki, Adrian Mierzejewski i Marcin Wasilewski.

• Kibice spokojnie ruszyli w stronę bram stadionowych. Początkowy tłok udało się dość szybko rozładować. Sprawdzanie przez ochronę i wpuszczanie na stadion odbywa się na razie bardzo sprawnie.

• Punktualnie o godzinie 17:45 otwierają się bramy Stadionu Miejskiego we Wrocławiu. Obiekt zaraz zaleje się biało-czerwoną husarią polskich kibiców!

• Uwaga kibice! Jeśli dziś spotkacie Czechów musicie wystrzegać się kilku dwuznacznych słów. Do dziewczyn nigdy nie mów "laska", ani tym bardziej, że ich "szukasz". Jeśli wyślesz Czecha do sklepu, będzie szukał najbliższej piwnicy, nie zdziw się gdy nasi południowy sąsiedzi będą szukać "zachodu", bo u nich oznacza to toaletę.

Sprawdź słowniczek na mecz!

• Bilety na czarnym rynku we Wrocławiu sięgają dziś aż 3 tysięcy złotych. To absolutny rekord, bo za wejściówki na spotkanie z Rosją u koników płacono ok. 1600 zł.

• DO BOJU!

• Żeby zagrać w ćwierćfinale Polacy muszą dziś wygrać. Jakie są szanse innych zespołów? Sprawdź wszystkie możliwe rozstrzygnięcia w naszej grupie.

• Wyjściowa jedenastka nie różni się od tej z meczu z Rosją. Smuda podjął decyzję, że w bramce stanie Przemysław Tytoń, a niepokorne zachowanie Ludovica Obraniaka w ostatnim spotkaniu przeszło mu płazem. Z Czechami zagramy identycznym zestawieniem, jak w meczu z Rosją

• Znamy już skład Polaków! Jesteście zaskoczeni? My troszkę tak, bo jak mamy zagrać o zwycięstwie kiedy w składzie jest tylko trzech ofensywnych piłkarzy? Błaszczykowski, Obraniak i Lewandowski będą mieli dziś strzelać bramki dla Polaków.

• Po meczu z Rosją niewielu sądzi, że piłkarze Franciszka Smudy nie spełnią marzeń milionów Polaków. I słusznie, bo Czesi do futbolowych potęg już nie należą. Tyle tylko, że tym razem remis nam nic nie daje, trzeba zagrać o trzy punkty. A to oznacza, że musimy zagrać bardziej ofensywnie.

• We Wrocławiu barwy biało-czerwone są już wszechobecne.Kibice we WrocławiuKibice we WrocławiuKibice we Wrocławiu

• Kibiców widać także w samochodach zmierzających do Wrocławia.Polscy kibice w drodze do WrocławiaPolscy kibice w drodze do Wrocławia

• Pociąg do Wrocławia. Gliwice: "Kto nie śpiewa, ten nie wsiada, hej! hej!  .

• Nasz redakcyjny kolega jedzie właśnie do Wrocławia. W pociągu w drodze na mecz spotkał nawet Egipcjanina, który obejrzy spotkanie z wysokości trybun Stadionu Miejskiego.

• To już dzisiaj. Mecz Polska - Czechy we Wrocławiu. Przynajmniej 120 tysięcy kibiców, w tym 20 tysięcy Czechów i 100 tysięcy Polaków, przyjedzie do Wrocławia na decydujące o awansie do ćwierćfinału spotkanie Polska - Czechy. Tak szacują władze miejskie. W rzeczywistości fanów futbolu może być jeszcze więcej.