Polska

2

Irlandia

1

• Polska wygrywa 2:1 po golach Krychowiaka i Lewandowskiego! Niesamowicie nerwowa końcówka i bardzo zacięte spotkanie przyniosło Polakom korzystny rezultat i kibice "biało-czerwonych" mogą świętować awans na finały Euro 2016!!!

• KONIEC MECZU! MAMY AWANS!!!!!! 2:1!!!!!

• Żółta kartka dla Waltersa.

• Lewandowski mądrze dał się sfaulować na połowie Irlandii. Jesteśmy blisko awansu! Będziemy celebrować wybicie piłki.

• Robert Lewandowski miał świetną szansę po wrzutce Kuby z prawego skrzydła, ale zabrakło centymetrów, zbyt lekki strzał głową naszego snajpera i nici z tej akcji.

• Wes Hoolahan zakręcił trzema Polakami jak wiatrakami na lewym skrzydle, ale ostatecznie zdołaliśmy wybić piłkę daleko na aut.

• John O'Shea dostał drugą żółtą kartkę za przerwanie groźnej kontry Polaków na linii środkowej! Kończymy w przewadze!

• Na usta ciśnie się słynne zdanie: "Panie Turek, kończ pan ten mecz!".

• Jeszcze 5 minut doliczył sędzia techniczny!

• Kontra Krychowiaka przerwana, Polak został wytrącona z równowagi przez jednego z gości, ale sędzia nie odgwizdał faulu.

• Znów ogromne zamieszanie pod bramką Fabiańskiego po rzucie wolnym piłka spadła pod nogi Keane'a, którego strzał po rykoszecie wpadł w ręce polskiego bramkarza.

• Peszko już ukarany żółtą kartką tuż po wejściu na boisko.

• Zmiana - już ostatnia - w drużynie Adama Nawałki. Sławomir Peszko zmienia Kamila Grosickiego na skrzydle.

• Akcja Grosickiego lewą flanką. Kamil uderza, ale jego strzał zablokowany, potem wyłożył piłkę przed pole karne do Krychowiaka, który strzelił mocno, ale nieczysto trafił w piłkę.

• Kontra Roberta Lewandowskiego została przystopowana, Błaszczykowski starał się jeszcze odebrać piłkę Brady'emu, który popełnił błąd, lecz ostatecznie od bramki rozpocznie Randolph.

• Jeszcze 7 minut plus to co doliczy turecki arbiter dzieli nas od awansu na Euro 2016!

• Na moment zawrzało pod bramką Fabiańskiego! Nieupilnowany Richard Keogh uderzał głową z 10 metrów, ale nasz bramkarz popisał się bardzo pewną paradą! Było naprawdę groźnie!

• Brady ogrywa Piszczka na lewym skrzydle i wywalczył korner dla Irlandii.

• Mocny strzał McGeadyego z 25 metrów, ale pomocnik Evertonu nie popisał się celnością. Piłka powędrowała daleko w trybuny.

• Łukasz Szukała wchodzi za Krzysztofa Mączyńskiego. Trener Nawałka przesunął Michała Pazdana do pomocy, a Szukała zagra w jego miejsce na pozycji stopera.

• Lewandowski strzelał zza pola karnego, ale zbyt płasko, lekko i w efekcie niecelnie. Polski napastnik mógł chyba podawać do lepiej ustawionych kolegów.

• Kamil Glik zdjął z głowy piłkę Robbiemu Keanowi tuż przed bramką Fabiańskiego. Chwilę później nasz golkiper musiał interweniować po wrzutce ze skrzydła, po raz kolejny bramkarz Swansea nie zawiódł.

• Trener O'Neill wykorzystał już limit zmian. Wes Hoolahan zmieni w pomocy Jamesa McCleana.

• Po rzucie rożnym Irlandczycy nie upilnowali Krychowiaka na 10. metrze, ale pomocnik Sevilli chybił o pół metra.

• Robert Lewandowski znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale jak spod ziemi wyrósł Seamus Coleman i wślizgiem czysto wybił piłkę naszemu snajperowi.

• Grosicki z rzutu wolnego z ponad 30 metrów zdecydowanie zbyt lekko, piłkę wybili głową obrońcy.

• Po rzucie rożnym dla gości Łukasz Fabiański świetnie wyszedł z bramki i piłka wylądowała pewnie w jego rękawicach.

• Małe spięcie pomiędzy Lewandowskim a O'Shea. Arbiter podyktował rzut wolny dla Irlandii, kapitan gości przygotował się do wykonania, ale piłka odbił się od nóg Roberta, który pomknął na bramkę rywali. Sędzia przerwał jednak grę, gdyż "Lewy" przeszkadzał w wykonaniu tego stałego fragmentu.

• Grosicki wrzuca piłkę z rzutu rożnego, a jeden z Polaków strącił ją głową, ale niecelnie. Biało-czerwoni domagali się kolejnego kornera, ale sędzia wskazał na piąty metr.

• Błaszczykowski z Piszczkiem świetnie klepką rozegrali piłkę na prawym skrzydle i wywalczyli aut.

• Groźna kontra biało-czerwonych, Grzegorz Krychowiak rozpędził się i wpadł na połowę rywala, zagrał bardzo mądrze na dobieg do Grosickiego, który wyprzedził obrońców i strzelił wprost w wychodzącego Randolpha! Dobitki próbował jeden z naszych graczy na prawym skrzydle, ale bardzo niecelnie.

• Łukasz Piszczek świetnie zastawił się i odebraął piłkę Irlandczykom po ich groźnej akcji na lewym skrzydle.

• Adam Nawałka sięga po pierwszego jokera w talii. Pawła Olkowskiego zmienia Kuba Błaszczykowski witany niesamowitymi owacjami.

• Ogromne zamieszanie pod polską bramką, przez chwilę niepilnowany Robbie Keane mógł złożyć się nawet do strzału przewrotką, ale ostatecznie po długim chaosie Polacy wybili piłkę.

• Tym razem urazu doznał Krzysztof Mączyński. Gracz Wisły Kraków na chwilę musiał opuścić boisko, ale wrócił już do gry.

• Agresywna wrzutka z rzutu wolnego dla Irlandczyków, ale Polacy bardzo sprawnie wybili piłkę z własnej szesnastki.

• Druga zmiana w drużynie "Zielonej Armii". Aiden McGeady z Evertonu wchodzi za Glenna Whelana.

• Na murawie leżał jednak Shane Long, który ucierpiał w starciu z Kamilem Glikiem. Napastnik Southampton opuścił murawę na noszach, a zastąpił go doświadczony Robbie Keane.

• Na trybunach zasiadło dziś 57 497 widzów. Oby byli świadkami awansu polskiej reprezentacji na francuskie finały już dzisiaj!

• Obiecującą kontrę Polaków przerwało niecelne podanie za plecy Roberta Lewandowskiego w kierunku Kamila Grosickiego. Tymczasem na murawie od dłuższego czasu zwija się w grymasie bólu Glenn Whelan.

• Glenn Whelan uderza w soczysty sposób z trzydziestego metra, lecz Łukasz Fabiański nie miał najmniejszego problemu z chwyceniem piłki.

• Kamil Grosicki wrzuca w pole karne, tam zapędził się Michał Pazdan i strącił futbolówkę głową, ale za lekko i bardzo niecelnie. Obrona Irlandii nie przypilnowała naszego stopera.

• Ładny drybling McCleana przy linii bocznej, ale ostatecznie Irlandczyk traci piłkę pod pressingiem. Aut dla gospodarzy.

• Adam Nawałka bardzo mocno gestykuluje przy linii bocznej i udziela Pawłowi Olkowskiemu reprymendy.

• Sędzia nie dyktuje faulu dla Polaków, choć jeden z biało-czerwonych upadł w polu karnym.

• Zaczynamy drugą połowę! Za 45 minut będziemy już wiedzieć, kto pojedzie do Francji!

• Zawodnicy wybiegają już z tunelu na murawę! Za chwilę decydująca druga połowa. W obecnej sytuacji aby awansować, musimy wygrać to spotkanie!

• Koniec I połowy! Prowadzimy z Irlandią 2:1 po bardzo żywym meczu.

• Glenn Whelan ukarany żółtą kartką za brutalne wejście w środku pola.

• Po rzucie wolnym wykonywanym przez "Grosika" piłka pofrunęła wprost w ręce Darrena Randolpha.

• Akcję długim precyzyjnym wykopem rozpoczął Kamil Glik. Po kilku wymienionych podaniach piłkę bardzo ładną pocinką posłał Krzysztof Mączyński wprost do głowę niepilnowanego "Lewego" i mamy 2:1!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:1! POLSKA PROWADZI! ROBERT LEWANDOWSKI!!!!!

• Mogło być groźnie po prostopadłej wrzutce Wawrzyniaka, do której wybiegł Paweł Olkowski, ale zabrakło mu centrymetrów, by przeciąć to zagranie, a piłka minęła o pół metra słupek obok zdezorientowanego Randolpha!

• Niestety po wrzutce piłka trafia prosto w skąpy mur Irlandczyków.

• James McClean fauluje rozpędzonego Olkowskiego, który zwodem ograł Irlandczyka. Rzut wolny na prawym skrzydle, na 25. metrze!

• Polacy tym razem próbują ataku pozycyjnego. Robert Lewandowski cofa się z piłką, zagrywa w kierunku Grosickiego na lewe skrzydło, a ten podkręconym strzałem uderzył tuż ponad bramką.

• Paweł Olkowski ruszył z kontrą na prawej flance, ale został wytrącony z równowagi przez jednego z wyspiarzy tuż przed polem karnym. Sędzia z Turcji nie użył gwizdka.

• Seamus Coleman biegnie w kierunku bramki ale obrońca zachowuje się dobrze. Piłka przekroczyła linię końcową. Gościom przyznano rzut rożny.

• Robbie Brady wykonuje rzut wolny, ale wysokie podanie w pole karne jest wybite przez jednego z obrońców.

• Michal Pazdan popełnia błąd, Irlandczycy mogli stworzyć groźną sytuację, ale arbiter na szczęście odgwizdał przewinienie.

• John O'Shea ukarany żółtą kartką za nieprzepisowy wślizg.

• Krzysztof Mączyński trafił do siatki, ale arbiter odgwizdał spalonego, na ofsajdzie bowiem znajdował się wcześniej Robert Lewandowski. Mnóstwo zamieszania pod bramką Randolpha.

• Robbie Brady wrzuca mocną piłkę z rzutu wolnego, ale Łukasz Fabiański pewnie wyłapał tę wrzutkę.

• 1:1! Jonathan Walters pewnie uderzył z wapna i niestety mamy wyrównanie. Łukasz Fabiański wyczuł intencję strzelca, ale nie sięgnął piłki.

• Michał Pazdan kopnął na granicy pola karnego Shane'a Longa i sędzia podyktował jedenastkę...

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! KRYCHOWIAK! CO ZA UDERZENIE!!!!! 1:0!!!!

• Krzysztof Mączyński rozpoczął obiecującą kontrę Polaków, rozrzucił piłkę na prawo do Olkowskiego, ale Irlandia przerwała akcję.

• Rzut wolny dla Irlandii, długa wrzutka Seamusa Colemana na dziesiąty metr, Fabiański wychodzi na przedpole i łapie piłkę w wyskoku po trudnym fizycznym starciu z jednym z wyspiarzy.

• Polacy przez dłuższy czas próbują rozgrywać atak pozycyjny, ale Irlandczycy nie dopuszczają biało-czerwonych do środka pola i gracze Nawałki co rusz muszą cofać piłkę do defensywy.

• Chaotyczny rajd McCleana na skrzydle, ale Łukasz Piszczek tanio skóry nie sprzedaje, Irlandczyk w dodatku faulował i grę wznowi Łukasz Fabiański.

• Kamil Glik ucierpiał w starciu blisko linii bocznej, ale pomoc medyczna nie będzie już potrzebna, mimo że kapitan Torino trzyma się mocno za głowę.

• Po faulu Piszczka w naszym prawym sektorze dośrodkowanie z rzutu wolnego powędrowało na głowę Shane'a Longa, a jego niecelne zagranie wyłapał Łukasz Fabiański.

• Zaczynamy! Polacy na biało-czerwono, Irlandia na zielono-biało!

• Minuta ciszy ku pamięci tragicznie zmarłych w zamachu bombowym w Turcji i w pożarze w Irlandii.

• Odsłuchaliśmy właśnie hymnów narodowych obu państw.

• Przypomnijmy jeszcze raz: w dzisiejszym meczu musimy wygrać lub zremisować 0:0 albo 1:1, aby awansować bezpośrednio do Euro 2016. W przeciwnym razie zagramy w barażach.

• Gromkie "Polska biało-czerwoni" na trybunach! Czuć naprawdę gorącą bojową atmosferę! Nie brakuje również fanów z Irlandii.

• Dzisiejsze spotkanie poprowadzi uznawany za jednego z topowych arbitrów pan Cuneyt Cakir z Turcji.

• Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na radykalną zmianę formacji, poprzestając głównie na korektach personalnych. Adam Nawałka wybrał ustawienie 1-4-2-3-1, a Martin O'Neill 1-4-4-2.

• Do rozpoczęcia spotkania pozostało jeszcze nieco ponad 20 minut! Stadion Narodowy jest już niemal pełny, a piłkarze obu ekip rozgrzewają się pełną parą. Powietrze jest bardzo zimne, ale na trybunach panuje gorąca atmosfera.

• Ławki rezerwowych:

Polska: Szczęsny, Boruc, Cionek, Jędrzejczyk, Szukała, Zieliński, Kapustka, Błaszczykowski, Peszko, Mila, Borysiuk.

Irlandia: Forde, Elliot, Wilson, Christie, McShane, McGeady, Meyler, Gibson, Hoolahan, Keane, Murphy, McGoldrick.

• Irlandia: Randolph - Coleman, O'Shea, Keogh, Whelan - McCarthy, McClean, Brady, Hendrick - Long, Walters.

• Trener gości Martin O'Neill również dokonał aż pięciu roszad w stosunku do spotkania z Niemcami. W bramce Darren Randolph zastąpi kontuzjowanego Shaya Givena. W obronie za Cyrusa Christiego do składu po kontuzji wraca za to Seamus Coleman, natomiast za leczącego uraz Stevena Warda zagra Glenn Whelan. W środku pola Wesa Hoolahana zmieni James McClean, a strzelec gola z Niemcami Shane Long rozpocznie mecz na szpicy kosztem Daryla Murphy'ego.

• Polska: Fabiański - Piszczek, Glik, Pazdan, Wawrzyniak - Krychowiak, Linetty - Olkowski, Mączyński, Grosicki - Lewandowski

• Znamy już składy obu zespołów! W świetle kontuzji Arkadiusza Milika, Tomasza Jodłowca i Macieja Rybusa, a także niepełnej dyspozycji Kuby Błaszczykowskiego, potwierdziły się doniesienie medialne, o tym, że w pierwszej jedenastce wybiegną Karol Linetty w środku pola, Jakub Wawrzyniak na lewej obronie oraz Paweł Olkowski na prawym skrzydle.

• Przypomnijmy, że stawką dzisiejszego pojedynku jest bezpośredni awans do finałów Euro 2016! "Biało-czerwonych" premiuje zwycięstwo lub remis 0:0 albo 1:1. Irlandczycy muszą wygrać lub zremisować 2:2 lub wyżej. Drużyna, która dziś nie osiągnie celu, zagra jeszcze w barażach.

• Początek meczu Polska - Irlandia już za godzinę! Na relację LIVE ze Stadionu Narodowego serdecznie zaprasza Michał Bezuch!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA POLSKA - IRLANDIA

Szkocja - Polska

Gdyby wszystko poszło dobrze, czyli po naszej myśli, już w czwartkowy wieczór cieszylibyśmy się z awansu na Euro 2012. Gdybyśmy nie dali sobie wyrwać prowadzenia, a Niemcy nie stracili bramki. Ostatecznie jednak i tak musimy być w jakimś sensie usatysfakcjonowani tym, co stało się w czwartek. Sami bowiem, biorąc pod uwagę to, że nie mieliśmy wpływu na niemiecko-irlandzkie starcie, wyrwaliśmy rywalom punkt w ostatniej akcji meczu, obdzierając tym samym Szkotów z marzeń o awansie. My natomiast cały czas jesteśmy na autostradzie, ale przed nami jeszcze jedna bramka do przekroczenia.

I już tylko od nas zależy, czy się na niej nie zatrzymamy. Scenariusze są dwa: wygrywamy, ewentualnie remisujemy (ale nie wyżej niż 1:1) i tym samym załatwiamy sobie przepustki do Francji, albo przegrywamy i nerwowo obgryzamy paznokcie, oczekując na naszego rywala w barażach. Wiadomo oczywiście, która z tych opcji marzy się wszystkim. Dodatkowe dwa mecze z silnym rywalem możemy, rzecz jasna, rozegrać, ale tylko w ramach sparingów, a nie o awans na Euro. Punkt na własnym obiekcie, przy utracie nie więcej niż jednej bramki, jest czymś jak najbardziej w zasięgu naszej reprezentacji.