Polska

0

Portugalia

0

• Alon Yefet kończy spotkanie. Polska bezbramkowo remisuje z Portugalią na otwarcie Stadionu Narodowego.

• Jedna z ostatnich akcji, Kami Grosicki wywalczył rzut rożny.

• Zmiana. Za Jakuba Blaszczykowskiego wchodzi Sebastian Mila.

• Kamil Grosicki niecelnie strzela głową.

• Adrian Mierzejewski strzela nad murem, ale w środek bramki. Bramkarz Portugalczyków bez problemu broni.

• Polacy rozkręcają się - Kamil Grosicki strzela, ale Rui Patricio wybija na rzut rożny. Po chwili wolny dla Polaków z ok. 25 m

• Adrian Mierzejewski groźnie strzela. Rui Patricio broni intuicyjnie!. Mogło być 1:0 dla Polski. Szkoda.

• Skladna akcja Polaków, ale Jakub Blaszczykowski za mocno dośrodkowuje.

• Paulo Bento dokonuje kolejnej zmiany. Za Naniego wchodzi debiutant Nelson Oliveira.

• Eugen Polanski opuszcza boisko. Zastępuje go Adam Matuszczyk.

• Ludovic Obraniak ucierpiał w starciu z jednym z Portugalczyków i leży na boisku. Sędzia przerywa grę i na boisko wbiegają lekarze.

• Ludovic Obraniak chciał prostopadłym podaniem "uruchomić" Sławomira Peszkę jednak Rolando przerywa akcję.

• Maciej Rybus schodzi z boiska przy brawach publiczności. Zmienia go Sławomir Peszko.

• Christiano Ronaldo opuszcza boiska. W jego miejsce Ricardo Quaresma.

• Grosicki na minimalnym spalonym

• Cristiano Ronaldo próbował zaskoczyć Wojciecha Sczęsnego strzałem z rzutu wolnego. Bramkarz Arsenalu spokojnie łapie pilkę.

• Kolejna zmiana Portugalczyków - Rolando zmienia Pepe.

• Pierwsza zmiana biało-czerwonych. Kamil Grosicki zastępuje Ireneusza Jelenia.

• Paulo Bento przeprowadza trzecią zmianę. Helder Postiga zmienia Hugo Almeidę.

• Nani nie dobiegl do piłki. Za mocne podanie.

• Cristiano Ronaldo na spalonym.

• Miguel Veloso przechwycił podanie Jakuba Błaszczykowskiego do Ireneusza Jelenia. Niewiele brakowalo by pilka trafiła do polskeigo napastnika.

• Glośnym "My chcemy gola, Polacy, my chcemy gola" kibicuje chcą zmowtywować piłkarzy do lepszej, a przede wszystkim skuteczniejszej, gry

• Maciej Rybus próbował strzelać głową, ale piłka była zagrana zbyt wysoko.

• Perquis czystym wślizgiem zatrzymuje akcję Portugalczyków.

• Manuel Fernandes na spalonym.

• Doskonała akcja zakończona strzałem przez Ludovika Obraniaka! Rui Patricio z trudem wybija piłkę na rożny!

• Nani fauluje na środku boiska Dariusza Dudkę przerywając kontrę Polaków.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany Miguel Veloso

• Od poczatku drugiej połowy zagra Manuel Fernandes, który zmienił Joao Moutinho.

• I wracamy na drugą połowę! Sędzia Alon Yefet daje znać Portugalczycy rozpoczynają ze środka boiska.

• Zachęcamy do śledzenia relacji na żywo ze spotkań Waszych zespołów w naszej aplikacji na Androida i iPhona! Wszystko to co najlepsze w Ekstraklasa.net teraz możecie mieć na swojej komórce! Wypróbuj już teraz i ściągnij na iPhone'a lub Androida.

• Błyskawiczna kontra Portugalczyków mogła przynieść prowadzenie! Nani strzela tuż obok słupka! W tym momencie sędzia kończy pierwszą połowę.

• Jakub Wawrzyniak faulowany przez Naniego w okolicach narożnika pola karnego. Od wolnego Jakub Błaszczykowski. Nieudane dośrodkowanie.

• Powinno być 1:0 dla Polski! Ireneusz Jeleń minął Pepe, chciał podciąć piłkę nad Rui Patrizio, ale ta przeszła obok slupka! Szkoda. Mógł podać do nieobstawionego Ludovika Obraniaka

• Miguel Veloso wykonuje rzut wolny, a Damien Perquis uprzedza Cristiano Ronaldo.

• Cristiano Ronaldo strzela. Wojciech Szczęsny paruje piłkę na rzut rożny. Dośrodkowanie i bramkarz Arsenalu łapie piłkę.

• Cristiano Ronaldo ponownie strzela z dystansu, ale niecelnie. Nie może "wejść w mecz. Po chwili Ludovic Obraniak próbował strzelać głową. Rui Patrizio pewnie łapie piłkę

• Ludovic Obraniak leży na boisku po starciu z Nelsonem. Po chwili wstaje i może kontynuwać grę.

• Eugen Polański strzela wysoko nad bramką.

• Jakub Błaszczykowski strzela zza pola karnego, ale piłka mija bramkę Rui Patrizio.

• Hugo Almeida próbował strzelać z przewrotki, lecz nie trafił w piłkę. Blyskawiczne podanie do Ireneusza Jelenia za mocne.

• Nani podaje wzdłuż pola karnego. Wojciech Szczęsny pewnym wyjściem łapie piłkę

• Cristiano Ronaldo strzela z wolnego. Piłka mija bramkę Wojciecha Szczęsnego.

• Raul Meireles fauluje Damiena Perquisa. Sędzia musi uspokajać zawodników.

• Jakub Wawrzyniak dośrodkowuje, ale Pepe wybija pilkę.

• Wymuszona zmiana w kadrze Portugalii. W miejsce Fabio Coentrao wchodzi Nelson.

• Polacy długo utrzymują się przy piłce przed polem karnym Portugalczyków. Dośrokowanie w pole karne, jednak Jeleń uprzedzony.

• Nani minął trzech zawodników i groźnie uderzył. Wojciech Szczęsny wybija piłkę na rzut rożny.

• Błaszczykowski dośrodkowuje. R. Patrizio pewnie chwyta piłkę.

• Obraniak strzela z ponad 25 m, ale obok słupka.

• Składna akcja Polaków, centra Rybusa z lewej strony, ale znowu za mocno.

• Polacy przechwycili piłkę i próba natychmiastowego podania do Błaszczykowskiego, ale za mocno.

• C. Ronaldo dośrodkowuje w pole karne z lewej strony. Rybus wybija piłkę na rzut rożny.

• Wawrzyniak zdecydowanie przerywa akcję gości wybijając piłkę poza linię boczną.

• C. Ronaldo strzela, ale obok bramki Szczęsnego.

• Nani groźnie strzela, ale Szczęsny broni! Pierwsza akcja Portugalczyków mogła zakończyć się bramką.

• Długie podanie Obraniaka do Jelenia, ale napastnik Lille nie opanował piłki.

• Pierwsza akcja Polaków - Błaszczykowski podał prostopadle do Piszczka, ale trochę za mocno.

• Alon Yefet z Izraela gwiżdze po raz pierwszy! Od środka zaczynają Polacy!

• Polacy i Portugalczycy wychodzą na boisko!. Za chwilę hymny obu krajów i rozpoczęcie meczu!

• W wyjściowym składzie Polski widoczny jest brak Roberta Lewandowskiego, którego występ uniemożliwia uraz mięśnia dwugłowego. Zastąpi go napastnik Lille OSC Ireneusz Jeleń powracający do kadry po półrocznej przerwie. Być może w drugiej odsłonie zobaczymy Sebastiana Boenischa. Portugalczycy przystąpią do dzisiejszego spotkania w najmocniejszym składzie – od pierwszych minut wystąpią między innymi Cristiano Ronaldo, Nani, Pepe czy Bruno Alves. Na relację na żywo ze spotkania Polska – Portugalia zaprasza Tomasz Górski.

• Dzisiejszy mecz otwarcia Stadionu Narodowego przypada dokładnie na 100 dni przed pierwszym gwizdkiem na EURO. Przeciwnikiem reprezentacji Polski jest Portugalia, która zajmuje szóste miejsce w rankingu FIFA. Dla kadry Franciszka Smudy będzie to już ostatnie przetarcie przed Euro 2012.