Polska U-21

0

Rumunia U-21

0

• To nie było spotkanie stojące na najlepszym poziomie, i to mówiąc dość delikatnie. Piłkarze nie stworzyli dziś najlepszego widowiska, choć były momenty, kiedy tworzyliśmy dość ciekawe akcje. To tyle z Białegostoku, za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, zapraszam na dzisiejsze relacje z ostatnich meczów eliminacji do Mistrzostw Europy!

• Koniec meczu, Polska remisuje z Rumunią 0:0.

• I to już chyba ostatnia zmiana. Pitian zastąpiony przez Veresa.

• Zmiany trwają dalej, Mitache zastąpiony przez Vasile. Za chwilę kolejna zmiana w drużynie Rumunii...

• ...a Mariusza Stępińskiego zmienia Martin Kobylański. Cztery minuty doliczone przez arbitra.

• Jeszcze dwie zmiany. Calcana zastępuje Cirstea...

• Niezwykle ważna interwencja Dawidowicza, bez zastanowienia wybił piłkę na korner po akcji Rumunii.

• Niezwykle ostro walczył o piłkę w ataku Mariusz Stępiński, sędzia decyduje się ukarać go żółtą kartką.

• Kolejny niecelny strzał z dystansu oddaje Dawid Kownacki, po jego uderzeniu na stadionie w Białymstoku rozlegają się gwizdy...

• To nie był koniec zmian w tym spotkaniu. Patryka Lipskiego na ostatnie minuty zmienia Adam Dźwigała.

• Cosmin Achim ukarany jeszcze żółtą kartką.

• I mamy ostatnią zmianę w tym meczu - Andreasa Ivana zastępuje Catalin Stefanescu.

• Ostatnia zmiana w reprezentacji Polski - Jaroszyńskiego zastępuje Jonatan Straus, przywitany burzą braw.

• Żółta kartka dla Nedelcearu za faul na Murawskim.

• Po niefrasobliwym zaraniu rumuńskiego obrońcy Lipski znalazł się z piłką w polu karnym, jednak jego mocny strzał instynktownie obronił bramkarz.

• To było ostatnie zagranie Tudorie w tym meczu - napastnik Steauy Bukareszt opuszcza wściekły boisko, a pojawia się na nim Mihai Vodut.

• Tym razem spalonego nie było, Tudorie wyszedł sam na sam z Drągowskim i w świetnym stylu pojedynek ten wygrywa bramkarz reprezentacji Polski!

• Złe zagranie Jaroszyńskiego, który stracił piłkę na własnej połowie, na szczęście Rumuni kolejny już raz w tym meczu złapani na spalonym.

• Kolejna zmiana w reprezentacji Polski - Kamil Mazek kończy swój dzisiejszy dobry występ, w jego miejsce pojawia się Dariusz Formella.

• Andreas Ivan miał przed sobą tylko Dawidowicza i Drągowskiego, oddał jednak żenujący strzał, należy też dodać, że był dobrze pilnowany przez Dawidowicza.

• Zmiana także w zespole gości - Enceanu zmieniony przez Silviu Balaure.

• Pierwsza zmiana w tym meczu - zmęczonego Krzysztofa Piątka zmienił Radosław Murawski.

• Kolejna okazja do szybkiej kontry dla Rumunów, lecz goście mają dziś kłopoty z trzymaniem linii spalonego, tak jak tym razem.

• Druga połowa jest póki co podobna do końcówki pierwszej, teraz Polacy nieco zamknęli Rumunów na ich połowie. Liczymy na udowodnienie przewagi golem!

• Doskonale do strzału złożył się Mariusz Stępiński, jednak jego uderzenie głową nie leci w światło bramki i przelatuje nad poprzeczką.

• Kolejny raz dzisiaj dośrodkowanie Kamila Mazka zostaje wybite przez pierwszego obrońcę. Będzie rzut rożny.

• Obie drużyny przystępują do drugiej połowy bez zmian w składach.

• Zaczynamy drugą połowę, przy piłce Polacy!

• Oglądaliśmy dobry początek meczu w wykonaniu młodzieżowej reprezentacji Polski, potem mecz się nieco wyrównał. Polacy dali dziś gościom kilka prezentów w postaci dobrych okazji na gola, mimo wszystko do przerwy mamy bezbramkowy remis. Czekamy na drugą połowę.

• Sędzia Tomasz Kwiatkowski kończy pierwszą połowę bez doliczenia choćby 60 sekund.

• Kownacki do Kędziory, który próbuje kolejny raz celnie dośrodkować piłkę, niestety wrzutka po raz kolejny mija wszystkich zawodników.

• Strzału z dystansu spróbował Dawid Kownacki - piłka doturlała się spokojnie do bramkarza po nienajlepszym uderzeniu młodego zawodnika Lecha Poznań.

• Nie zdążył przyjąć piłki Andreas Calcan, a swoją złość wyładował... na bandach reklamowych.

• Polacy starali się wreszcie uspokoić grę. Faulowany teraz Krzysztof Piątek przy linii środkowej. Długie podanie kończy się dla Polaków faulem w ataku.

• Dobry strzał oddał piłkarz rezerw Benfiki Lizbona, piłka jednak poszybowała tuż nad poprzeczką.

• Teraz Polska będzie miała rzut wolny około 23 metry od bramki Branescu. Do strzału szykuje się Dawidowicz.

• W świetnej sytuacji znalazł się Tudorie, mógł oddać strzał lecz zdecydował się na drybling, który zakończył się stratą. Dużo szczęścia teraz mieli nasi reprezentanci.

• Kamil Mazek w pojedynku biegowym z Cosminem Achimem, tym razem szybszy obrońca reprezentacji Rumunii.

• Rzut wolny dla Rumunów, dobre dośrodkowanie i pusty przelot zalicza Bartłomiej Drągowski, na szczęście dla bramkarza reprezentacji Polski kończy się to niecelnym strzałem głową Mirona.

• Zdecydowanie spadła piłkarska jakość tego meczu, chwilowo oglądamy dość słabe widowisko.

• Dobre dośrodkowanie w pole karne dostał Stępiński, ale niemal od razu został otoczony kilkoma rywalami i stracił piłkę.

• Przycisnęli trochę goście. Nedelcearu po niespodziewanym zagraniu jednego z kolegów znalazł się sam na sam z Drągowskim, jednak był na spalonym, a nawet gdyby ofsajdu nie było, to pojedynek i tak wygrał bramkarz Jagielonii.

• Mamy sytuację podobną do tej z pierwszych minut - Branescu kolejny raz lepszy w pojedynku z Mazkiem!

• Dobrosavlevici ukarany kartką za przerwanie kontry Polaków faulem.

• Kolejne dośrodkowanie, tym razem w wykonaniu Jaroszyńskiego. Kolejny raz głową wybija jeden z reprezentantów Rumunii.

• Dośrodkowanie Lipskiego z rzutu rożnego po którym strzał oddaje Krzysztof Piątek, jednak uderzenie to było zbyt lekkie i futbolówkę złapał bramkarz. Na usprawiedliwienie zawodnika Zagłębia dodajmy, że był dobrze kryty przez obrońcę.

• Świetna, dynamiczna akcja reprezentantów Polski, kolejny raz w drybling wdał się Lipski, jednak wywalczył tylko rzut rożny.

• Rzut wolny dla Polski z około 30 metrów, wykonywał go Lipski, jednak zdołali wybić piłkę Rumuni.

• Wrzutka Tomasza Kędziory w pole karne jest na tyle niedokładna, że mija wszystkich zawodników i wylatuje poza linię boczną.

• Brzydko zatrzymany Patryk Lipski przez kapitana gości George Mirona w okolicach linii środkowej, sędzia upomina Rumuna, na razie tylko słownie.

• Branescu wychodzi z bramki i zatrzymuje pędzącego Mazka! To była pierwsza dobra okazja dla Biało-czerwonych.

• Rumuni zaczęli mecz od śmiałych ataków, dobrze jednak do piłki wyszedł Bartłomiej Drągowski.

• Rozpoczynają od środka reprezentanci Rumunii!

• Posłuchaliśmy hymnów, trwa losowanie stron i za chwilę zaczynamy!

• Piłkarze wychodzą już na murawę Stadionu Miejskiego w Białymstoku przy akompaniamencie braw około 5 000 kibiców.

• Przypomnijmy, że już w 2017 roku na terenie Polski odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy do lat 21.

• W dzisiejszym meczu nie zabraknie kilku znanych nazwisk, choćby reprezentujący Jagielonię Bartłomiej Drągowski, grający w Lechu Tomasz Kędziora i Dawid Kownacki oraz reprezentujący chorzowski Ruch Kamil Mazek.

• Dorosła reprezentacja Polski awansowała na Euro, co jest niewątpliwym sukcesem. Dzisiaj reprezentanci do lat 21 rozegrają w Białymstoku mecz towarzyski z Rumunami, na to spotkanie zaprasza Państwa Piotr Bernaciak. Zachęcam do zapoznania się ze składami.