Polska U-21 wygrała z Czarnogórą dzięki bramce Szymona Włodarczyka w końcówce. Michał Probierz może odetchnąć z ulgą?

Jakub Maj
Jakub Maj
Wojciech Wojtkielewicz
Nad Michałem Probierzem do początku objęcia stanowiska trenera w kadrze U-21 zbierają się czarne chmury. Dzisiejsza wygrana w towarzyskim meczu z Czarnogórą może sprawić, że selekcjoner odetchnie z ulgą.

Czarnogóra U-21 - Polska U-21 - 1:2 (1:1)

Mecz wyjazdowy z Czarnogórą to drugie spotkanie Biało-Czerwonych podczas czerwcowego zgrupowania. Kilka dni czemu Polacy zmierzyli się z Finlandią. Podopieczni cudem uratowali remis 1:1 w ostatnich sekundach meczu. Na Michała Probierza spadła duża krytyka.

Polska U-21 nie wystąpi w tegorocznych młodzieżowych mistrzostwach Europy. Biało-Czerwoni przygotowują się do rywalizacji w eliminacjach do mistrzostw świata w 2025 roku. Polska trafiła do grupy z Niemcami, Izraelem, Bułgarią, Kosowem i Estonią. Pierwszy mecz zagramy we wrześniu z Kosowem.

Niestety nadal daleko nam do dobrej formy, ale poniedziałkowe spotkanie z Czarnogórą może być światełkiem w tunelu. Mecz zaczął się dla nas fatalnie. Już w 6. minucie naszego bramkarza pokonał Nikola Janjić. Na szczęście Biało-Czerwoni bardzo szybko odpowiedzieli. Drogę do siatki w 14. minucie znalazł Szymon Włodarczyk z Górnika Zabrze. W 79. minucie Włodarczyk strzelił jeszcze jednego gola i dał nam prowadzenie.

Bramki: Janjić (6) - Włodarczyk (14, 79)
Skład reprezentacji Polski: Kacper Bieszczad - Arkadiusz Pyrka (60 Bartłomiej Kłudka), Patryk Peda, Maksymilian Pingot, Kasjan Lipkowski - Tomasz Wójtowicz (60 Filip Marchwiński), Jakub Kałuziński (71 Marcel Wędrychowski), Jan Biegański, Kacper Kozłowski (90 Kacper Karasek), Kajetan Szmyt - Szymon Włodarczyk (90 Aleksander Buksa)

Michał Probierz w kadrze U-21:

Mecze: 8
Wygrane: 3
Remisy: 3
Przegrane: 2

REPREZENTACJA w GOL24

Letnie okienko transferowe coraz bliżej. W mediach pojawia się wiele plotek transferowych związanych z polskimi klubami. Kto przyjdzie i kto odejdzie? W grę wchodzi kilka głośnych nazwisk. Aby zobaczyć wszystkie plotki transferowe klikaj strzałkę w prawo!

Plotki transferowe w Ekstraklasie. Lech Poznań przystąpi do ...