Polska

2

Węgry

1

• Koniec meczu! Polska pokonała Węgrów 2:1. Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje w Ekstraklasa.net!

• O trzy minuty przedłużona została druga połowa meczu.

• Mecz powoli dobiega końca, a na trybunach Mazurek Dąbrowskiego.

• Błaszczykowski przewracany w polu karnym Węgrów, ale sędzia nakazał grać dalej.

• Lewandowski mógł dobić Węgrów, ale jego uderzenie broni Bogdan!

• GOOOL DLA POLAKÓW! W zamieszaniu piłkę do własnej bramki skierował Vanczak. Polska prowadzi 2:1!!!

• Na kolejną roszadę zdecydował się trener Smuda: w miejsce Wojtkowiaka wchodzi Gol.

• Po dośrodkowaniu Obraniaka z rzutu rożnego niecelnie głową strzelał Lewandowski.

• Z boiska schodzi strzelec bramki Priskin, w jego miejsce Feczesin.

• Po raz kolejny Madziarzy w natarciu, Fabiański broni strzał jednego z Węgrów.

• Chyba jeszcze w pierwszej połowie pisałem, że na tego zawodnika trzeba dziś uważać. Tym razem obrońcy reprezentacji Polski nie upilnowali rywala we własnym polu karnym, a ten bez problemów pokonał Fabiańskiego. Szkoda, ale trzeba przyznać, że ta druga połowa nieco słabsza w wykonaniu Polaków.

• Gol dla Węgrów! Tamas Priskin z najbliższej odległości pokonał Fabiańskiego.

• W odpowiedzi Węgrzy, ale po dośrodkowaniu z lewej strony jeden z Madziarów strzelał niecelnie.

• Po błędzie Elka wspaniałą okazję miał Lewandowski! Jego strzał z 5 metrów obronił jednak Bogdan. Powinno być 2:0!

• Piąta zmiana w polskim zespole: Adriana Mierzejewskiego zastępuje Ludovic Obraniak.

• Robert Lewandowski tuż po wejściu na boisko miał dwie wyśmienite okazje na zdobycie gola. Przed chwilą niecelnie uderzał z jedenastu metrów. Było blisko!

• W starciu z jednym z Polaków ucierpiał Vanczak, opatrywany przez chwilę poza boiskiem.

• Kolejna zmiana w naszej reprezentacji. Lewandowski zmienił Brożka.

• Jodłowiec w miejsce Dudki, który wstąpił dziś do Klubu Wybitnego Reprezentacja, zaliczając 60 występ w kadrze.

• Węgrzy stanęli przed szansą, ale Fabiański dobrze wybronił strzał Priskina z 16 metrów.

• Piszczek wszedł w miejsce Głowackiego.

• Do głosu doszli Węgrzy, ale dwie akcje gości powstrzymane przez Polaków.

• Żółtą kartką za faul na Rybusie ukarany Varga.

• Ależ zamieszanie pod polską bramką! Łukasz Fabiański najpierw odbił piłkę po zagraniu z lewej strony, a następnie instynktownie obronił strzał jednego z Węgrów z bardzo bliskiej odległości.

• Z linii pola karnego niecelnie uderzał Mierzejewski. Coś nie może się dzisiaj wstrzelić były gracz Polonii Warszawa.

• Rzut wolny dla Węgrów, długie dośrodkowanie i piłkę pewnie łapie Fabiański.

• Z pięciu metrów wprost w węgierskiego bramkarza uderzał Mierzejewski!

• ... i Elek za Sandora.

• W przerwie jedna zmiana w zespole Polskim: Rafał Murawski za Adama Matuszczyka.

• Zaczynamy!

• Oba zespoły wróciły za boisko, za chwilę zaczynamy drugą połowę.

• Do przerwy na pochwały zasłużył bardzo aktywny Jakub Błaszczykowski, a także Adrian Mierzejewski. Dość niewidoczny dotychczas był natomiast Maciej Rybus.

• Paweł Brożek zdobył dziś swoją ósmą bramkę w seniorskiej reprezentacji Polski. Zawodnik Trabzonsporu mógł jeszcze przynajmniej dwa razy wpisać się na listę strzelców, ale raz nie trafił do bramki, a później poślizgnął się przed przyjęciem piłki. Niemniej jednak swoją rolę jako napastnika do tej pory spełnia.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Polacy zdecydowanie lepsi i zasłużenie prowadzą 1:0.

• Rybus bardzo dobrze uprzedził Sandora, zagrał na lewo do Mierzejewskiego, ten natomiast dośrodkował w pole karne. Tyle że ułamek sekundy wcześniej przewrócił się tam Brożek i nie było komu dojść do piłki.

• Błaszczykowski przebojowo wdarł się pod pole karne rywala, tam natomiast zatrzymał go Sandor.

• Mogła być niezła sytuacja dla Węgrów, ale na spalonym Priskin. Zawodnik z "5" na plecach jest dzisiaj bardzo aktywni, Polacy muszą na niego uważać.

• Przed chwilą groźnie było pod bramką Fabiańskiego, Priskin zgrywał piłkę głową w środek pola karnego, ale tam skutecznie interweniowali w powietrzu nasi stoperzy.

• Widowiskowy rajz Rybusa zakończony... poślizgiem. Pomocnik Legii przewrócił się i piłkę przejęli Węgrzy.

• Akcja świetnie zapoczątkowana przez Mierzejewskiego, który dostrzegł wychodzącego prawą stroną Błaszczykowskiego. Kapitan reprezentacji oddał piłkę zawodnikowi Trabzonsporu, a ten uderzył z narożnika pola karnego. Piłkę zdołał odbić Bogdan, ale przy dobitce Brożka był już bezradny. Polacy w końcu dopięli swego i prowadzą w Poznaniu!

• GOOOL DLA POLSKI!!! PAWEŁ BROŻEK!!!

• Długa piłka ze środka Pola w kierunku Priskina, zawodnika gości uprzedza interweniujący głową Łukasz Fabiański.

• Po kilku bardzo dobrych akcjach Polaków tempo meczu nieco spadło. Na razie jednak to nasi są stroną przeważającą na boisku.

• Niezła wymiana podań w polskim zespole, Błaszczykowski zauważył wychodzącego prawą stroną Wojtkowiaka, ten próbował dośrodkować, ale piłce na drodze stanął jeden z Węgrów.

• Polska - Węgry Na razie Polacy nie wykorzystali kilku dogodnych okazji.

• Żółtą kartką ukarany Daniel Tozser.

• Kolejna świetna okazja Brożka, tym razem ofiarnym wślizgiem powstrzymał go jeden z węgierskich obrońców. Napastnik reprezentacji Polski dostał piłkę na dziesiątym metrze, było bardzo groźnie.

• Brożek przed chwilą splunął na murawę, ale po meczu będzie pluł sobie w brodę, że nie wykorzystał takiej sytuacji. W idealnej sytuacji napastnik naszej kadry przestrzelił z szesnastu metrów!

• W polu karnym Polaków szarżował Priskin, naciskany przez Wasilewskiego. Opłaciło się, bo groźnie wyglądająca akcja zakończyła się tylko rzutem rożnym. Brawo Wasyl!

• Dudka w dość ekwilibrystyczny sposób próbował zagrać do Brożka, Gdyby przeszło, były zawodnik Wisły Kraków byłby w sytuacji sam na sam.

• Ależ okazja dla Polaków! Z rzutu wolnego z 18 metrów strzelał Mierzejewski, uderzenie bardzo dobrze obronione przez Bogdana. Było blisko!

• Wojtkowiak stracił piłkę na prawej stronie boiska, ale Węgrzy również pogubili się i z autu rozpoczną biało-czerwoni.

• termalica - na razie murawa nie wygląda źle, przypominam sobie mecze Lecha czy Warty, gdy po wślizgach odchodziły całe płaty trawy, po czym zawodnicy umieszczali je w powstałych dziurach. Zobaczymy jak będzie za godzinę, zapraszam również na jutrzejszy LIVE z meczu Warta - Polonia Bytom. Wtedy z pewnością rzetelniej będziemy mogli ocenić stan nawierzchni.

• Reprezentacja Polski jest dzisiaj wyraźnie stroną przeważającą, gra toczy się głównie na połowie rywala, ale trzeba uważać, bo Węgrzy również próbują zaatakować. Przed chwilą jeden z nich strzelał niecelnie z dystansu.

• Polacy ponownie w natarciu, ale szybka kontra przekształciła się w atak pozycyjny, zniweczony przez jedno niecelne podanie. Od autu Węgrzy.

• Po podaniu Vargi strzelał Koman. Uderzenie w środek bramki i piłkę pewnie złapał Fabiański, którego nazwisko skandują w tej chwili kibice.

• Dudka bardzo ładnie ograł Komana na swojej połowie. Przypomnijmy, że jest to 60. występ zawodnika Auxerre w biało-czerwonym trykocie, dzięki czemu trafi dziś do klubu wybitnego reprezentanta.

• Świetne prostopadłe podanie Błaszczykowskiego do Mierzejewskiego. Zawodnik Trabzonsporu źle przyjął piłkę i musiał strzelać z bardzo ostrego kąta. Piłka po rękach Bogdana wyszła w aut, ale sędzia chyba nie zauważył tego i nakazał rozpocząć grę od węgierskiej bramki.

• Teraz korner dla Polaków, zbyt niska piłka trafiła do Dzudzsaka, ale ten skiksował. Sytuację wyjaśnił wychodzący z bramki Bogdan.

• Trochę zakotłowało się w naszym polu karnym ale sytuację w porę wyjaśnili obrońcy.

• Po akcji Dzudzsaka będziemy mieli pierwszy rzut rożny dla Węgrów.

• RaRa - ciężko ocenić, bo kibice rozsiani są po całym stadionie, ale moim zdaniem ich liczba oscyluje w okolicy dziesięciu tysięcy.

• Jeden z polskich zawodników przed chwilą bardzo dobrze zatrzymany przez Juhasza.

• W końcu dobrze wykonany stały fragment gry. Mierzejewski z okolicy środka boiska zagrał długą piłkę w kierunku Wasilewskiego, ale ten nie zdołał dojść do podania. Zabrakło niewiele, a trzeba przypomnieć, że w ostatnich spotkaniach stałe fragmenty nie były mocną stroną naszej kadry, najczęściej piłka zagrywana była za nisko, żeby sprawić zagrożenie rywalowi.

• Bardzo dobry przechwyt Komorowskiego na lewej stronie. Piłka następnie trafiła do Mierzejewskiego, ale ten zbyt mocno zagrał w kierunku jednego z partnerów.

• Przed chwilą groźniej zaatakowali Węgrzy, ale akcja umiejętnie zablokowana przez polskich obrońców.

• BrukBet - Węgrów dopinguje grupa około 40-50 osób. Robią to jednak bardzo dobrze, bo ich śpiewy cały czas są słyszalne na stadionie.

• To powinna być bramka! Adrian Mierzejewski z kilku metrów trafia w boczną siatkę. Na trybunach natomiast słychać głośne "Polska, Polska".

• Pierwsza groźna akcja naszego zespołu. Wojtkowiak podawał z prawej strony do Brożka, ten stracił piłkę, ale sprzed pola karnego uderzał Błaszczykowski. Pierwsza próba kapitana reprezentacji nieudana.

• Polacy spokojnie wymieniają piłkę w strefie obronnej. Bez huraganowych ataków od początku.

• Początek meczu!

• Minuta ciszy na cześć zmarłego niedawno wybitnego reprezentanta Węgier.

• Dziękuję za uwagę. Rzeczywiście, bilans dotychczasowych spotkań jest korzystniejszy dla Węgrów, którzy odnieśli 20 zwycięstw, Polacy wygrali natomiast 7 razy.

• Przed chwilą zabrzmiały hymny obu państw, Mazurek Dąbrowskiego dziś słyszalny wyjątkowo cicho.

• Trójka sędziowska wyprowadza obie reprezentacje na murawę poznańskiego stadionu.

• Oba za chwilę wyjdą na boisko, a trybuny nadal świecą pustkami.

• Przed meczem intensywnie rozgrzewał się Łukasz Fabiański Przed meczem intensywnie rozgrzewał się Łukasz Fabiański

• Ta decyzja zresztą spotkała się z negatywną reakcją nie tylko kibiców, ale i dziennikarzy, a nawet części działaczy związku. Brak godła na trykotach reprezentacji łamie wieloletnią tradycję. Być może kwestia wkrótce będzie załatwiona formalnie, bowiem posłowie PO chcą złożyć w sejmie wniosek o obowiązkowym umieszczaniu orła na koszulkach kadry.

• "Tak się bawią, tak się bawią działacze" - słychać było przed chwilą z sektorów, zajmowanych przez Polaków. To, że kibice PZPN-u sympatią nie darzą wiadomo było od dawna, ale sytuację dodatkowo zaogniła sprawa usunięcia godła narodowego z koszulek kadry.

• Puste trybuny przed mecze z Węgrami nie wyglądały zachęcająco

• W zapowiedzi przedmeczowej sporo pisaliśmy o historii pojedynków reprezentacji w Poznaniu (artykuł można znaleźć w dziale "Reprezentacja"). Warto więc przypomnieć, że w ostatnim meczu przy Bułgarskiej Polacy pokonali Wybrzeże Kości Słoniowej 3:1. Mecz toczony był w fantastycznej atmosferze przy dopingu 41 tysięcy fanów. Dziś ciężko liczyć na taką rzeszę kibiców.

• Kibice Węgier w Poznaniu Do Poznania przyjechała garstka kibiców z Węgier

• Warto wspomnieć, że swój pierwszy oficjalny mecz w historii reprezentacja Polski rozegrała właśnie z Węgrami. 18 grudnia 1921 roku nasza kadra przegrała w Budapeszcie 0:1 po bramce Jenö Szabo. Miejmy nadzieję, że dzisiaj wynik będzie korzystniejszy.

• Nasz redaktor przebywający dziś na trybunach wypatrzył grupę kibiców z transparentem "Jezus jest tu". Miejmy nadzieję, że będzie dziś po stronie Polaków :)

• Na rozgrzewkę wychodzą właśnie reprezentanic Polski, tuż za nimi na murawę wchodzi kadra Węgrów.

• Na razie na trybunach niewielu kibiców. W przedsprzedaży fani nabyli zaledwie siedem tysięcy wejściówek, ciężko więc spodziewać się dziś pełnego stadionu. Przed chwilą pojawiła się grupa kibiców z Węgier, którzy rozwiesili flagi i zajęli miejsca w sektorze gości.

• Już za niespełna godzinę początek spotkania Polska - Węgry. To już 31. oficjalne spotkanie obu zespołów,, jak na razie dużo lepszy bilans zanotowali Polacy. Biało-czerwoni wygrali 20 spotkań z Madziarami, 4 razy remisowali, a 7 razy rywal okazywał się lepszy.

• Dobry wieczór państwu! Ze stadionu przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu wita was Wojciech Maćczak.