PSG tylko zremisowało z Sochaux. Koronacja odłożona (ZDJĘCIA)

mgs
PSG niespodziewanie zremisowało z trzecim od końca w ligowej tabeli Sochaux 1:1. Wszystkie bramki w tym spotkaniu zdobyli piłkarze z Paryża, bowiem najpierw na prowadzenie gości wyprowadził Edinson Cavani, ale później samobójcze trafienie zapisał na swoim koncie Thiago Silva.

Początek spotkania przebiegał zgodnie z planem graczy PSG, którzy przyjechali na Stade Auguste Bonal nie tylko zdobyć komplet trzech punktów, ale także przypieczętować zdobycie mistrzowskiego tytułu drugi sezon z rzędu. Już w 26. minucie na prowadzenie paryżan wyprowadził Edinson Cavani. Urugwajczyk wykorzystał podanie od Thiago Motty i pewnym strzałem pokonał Yohanna Pele.

Drużyna Laurenta Blanca z prowadzenia cieszyła się tylko do 56. minuty. Wówczas Salvatore Sirigu pokonał... Thiago Silva. Golkiper PSG po jednym z dośrodkowań piąstkował piłkę przed siebie, ale brazylijski defensor niefortunnie dostawił nogę i wpakował futbolówkę do własnej siatki.

Drużyna z Parku Książąt miała szanse, by już dziś świętować obronę tytułu, jednak remis z Sochaux spowodował, że mistrzowską fetę będzie musiała odłożyć. W następnej kolejce na własnym stadionie PSG zagra ze Stade Rennais.