PSG wygrywa z Evian i jest bliskie mistrzostwa (ZDJĘCIA)

mgs
Podczas gdy oczy piłkarskiego świata były zwrócone na Madryt i potyczkę Realu z Bayernem w meczu 34. kolejki francuskiej ekstraklasy Paris Saint-Germain pokonało Evian Thonon Gaillard 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 89. minucie gry Blaise Matuidi.

Przewaga PSG od pierwszych minut spotkania wcale nie była widoczna. W pierwszej połowie na Parc des Princes kibice nie zobaczyli żadnego gola, a mecz na korzyść gospodarzy zaczął się układać dopiero po przerwie. Wówczas już w 61. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Kassim Abdallah, gracz Evian. Mimo gry w przewadze paryżanie nie zdominowali rywala, a gola na wagę trzech punktów zdobył dopiero w 89. minucie Blaise Matuidi.

Na cztery kolejki przed końcem sezonu PSG ma dziesięć punktów przewagi nad drugim w tabeli AS Monaco. To oznacza, że już w najbliższą niedzielę może świętować kolejny tytuł mistrzowski. Evian z kolei jest jeszcze niepewne utrzymania miejsca w Ligue 1.

PSG - Evian 1:0

Bramki: 89. Matuidi

Kartki: 49. Verratti, 79. Matuidi, 87. Cabaye, 52. Abdallah, 82. Sorlin, 61. Abdallah

Paris Saint-Germain: Sirigu – van der Wiel, Marquinhos, Silva (C), Digne – Cabaye, Verratti (71. Matuidi), Rabiot (58. Lucas)– Pastore (80. Menez), Cavani, Lavezzi.

Rezerwowi: Douchez – Camara, Maxwell, Jallet, Matuidi, Lucas, Ménez.

Evian Thonon Gaillard: Hansen – Abdallah, Mensah, Cambon, Sabaly – Wass, Sorlin (C), Tie Bi (71. N'Sikulu)– Benezet (55. Ruben), Barbosa (65. Kone), Berigaud.

Rezerwowi: Laquait – Angoula, Kone, Bertoglio, Boccara, N'Sikulu, Ruben.