PSV Eindhoven

3

Feyenoord Rotterdam

1

• Dość ciekawy mecz oglądaliśmy, piłkarze obu drużyn potrafili stworzyć sobie okazje, mistrzowie Holandii potrafili odrobić straty i ostatecznie zwyciężyć 3:1. Za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak.

• Koniec spotkania w Eindhoven!

• Jeszcze niecelny strzał Basacikoglu wysoko nad bramką.

• Nie kwapią się już do ataku piłkarze obu drużyn czekając na zakończenie spotkania.

• Kompletnie nieudany rzut rożny w wykonaniu gości.

• Przestali atakować goście, pogodzeni już z wynikiem.

• Ostatnia zmiana gospodarzy - Lestienne'a zastąpi Gaston Pereira.

• Żółtko dla Hendrixa za faul taktyczny.

• Reaguje trener Bronckhorst, Richardsa zastępując Michielem Kramerem.

• GOOL! 3:1 Locadia pewnym strzałem po ziemi przy lewym słupku podwyższa prowadzenie PSV!

• Żółtko dla Elii za faul w polu karnym.

• JEDENASTKA DLA GOSPODARZY!

• Luciano Narsingha zmienia Jurgen Locadia.

• Dirk Kuyt leciutkim uderzeniem z bliska trafia w słupek bramki Zoeta, który tylko obejrzał się za piłką! Goście bliscy wyrównania!

• Szarżuje lewą stroną Guardado, uderza, jednak spokojnie strzał ten łapie Vermeer!

• Fenomenalnie teraz Zoet broni strzał Basacikoglu! Stuprocentowa okazja nie wykorzystana przez gości!

• Seria rzutów rożnych dla gości, ale nie sprawiają one zagrożenia gospodarzom. Od bramki Zoet.

• Trener Cocu daje odpocząć Adamowi Maherowi, na boisku pojawia się Jorrit Hendrix.

• Kolejny raz okazję miał Immers, jednak fatalnie przestrzelił wysoko nad bramką!

• Dobrą okazję na strzał głową miał Lex Immers, jednak tylko trącił piłkę i ta minęła bramkę.

• Przy okazji kontuzjowanego Botteghina zmieni Rick Karsdorp.

• Przerwa na picie zarządzona przez sędziego.

• Potężnie huknął Propper i kolejny raz znakomicie interweniuje Vermeer!

• Zdecydowanie lepiej grają w drugiej połowie piłkarze mistrza Holandii, Feyenoord zamknięty na własnej połowie.

• Na spalonym mało widoczny dziś kapitan gości, Dirk Kuyt.

• GOL! Znakomicie dośrodkowuje Narsingh a piłkę do siatki pakuje z dziesięciu metrów Santiago Arias! 2:1 prowadzą mistrzowie Holandii!

• Dobrze dysponowany dziś Vermeer i w niegroźnej sytuacji wybija piłkę na aut tuż przy linii końcowej.

• Fauluje Brennet i szansa dla Feyenoordu na dośrodkowanie z boku pola karnego.

• Ruszamy z drugą połową, od środka PSV!

• Doskonale dziś gra Basacikoglu, wspaniale sobie radzi w grze z kontry, a tak właśnie od początku meczu stara się grać Feyenoord. Na początku meczu udało się strzelić gola po samobójczym trafieniu Brumy, jednak na to trafienie gospodarze odpowiedzieli golem Lestienne'a. Czekamy na drugie 45 minut!

• Kończy pierwszą połowę sędzia, dobry mecz oglądamy w Eindhoven!

• Ruszyli teraz do ataku piłkarze z Eindhoven, chcą jeszcze przed przerwą zdobyć gola dającego prowadzenie.

• W stuprocentowej sytuacji ponownie Lestienne, ale jego strzał znakomicie broni Kenneth Vermeer! Kolejna niesamowita interwencja bramkarza Feyenoordu!

• Zawinił przy tej bramce Sven Van Beek, który odpuścił krycie zawodnika PSV.

• Przepięknie Propper znalazł niekrytego Lestienne'a w polu karnym, a ten mocnym strzałem w daleki róg daje wyrównanie gospodarzom! 1:1 na Stadionie Philipsa w Eindhoven!

• Doskonale dziś gra Basacikoglu, teraz czysto zatrzymał wychodzącego z kontrą Lestienne'a.

• Dobrą piłkę w pole karne posłał Basacikoglu, jednak zagrał za plecy kolegi i podanie to wybija Santiago Arias.

• Ostro potraktowany Adam Maher przez Basacikoglu, należała się kartka dla zawodnika Feyenoordu.

• Mieli rzut wolny goście, ale dośrodkowanie Basacikoglu bez najmniejszych problemów łapie Jeroen Zoet.

• Jeffrey Bruma miał okazję się zrehabilitować i zdobyć gola po rzucie rożnym, ale jego strzał o centymetry mija bramkę Feyenoordu! Rozkręca się PSV!

• Maxime Lestienne powinien właśnie wyrównać, jednak w fantastyczny sposób uderzenie broni Vermeer! Niepilnowany Lestienne dostał piłkę na skraju pola karnego, oddał niezły strzał ale radzi sobie były bramkarz Ajaxu!

• Dobrą, wysoką piłkę dostał Luuk De Jong, jednak oddał marny strzał, ledwo dotoczył się on do Vermeera.

• Żółtą kartką ukarany Santiago Arias za przerwanie kontry Feyenoordu.

• Pogubili się goście przy wyprowadzaniu piłki, po zagraniu Kongolo piłka poza linią boczną i od autu PSV.

• Mała korekta w składzie PSV - zamiast Poulsena na boisku znajduje się Joshua Brennet. Skład z Poulsenem podało PSV, jednak został on zmieniony, jako że Poulsen złapał kontuzję podczas rozgrzewki.

• Niecelny strzał po ziemi oddaje Adam Maher, od bramki Kenneth Vermeer.

• Nieoczekiwanie piłkę pod polem karnym dostaje Maxime Lestienne, lecz szybko traci ją na rzecz Botteghina.

• Fatalne pudło Nigela De Jonga! Minął Erica Botteghina i stanął z piłką przez Vermeerem, jednak posyła piłkę daleko od bramki gości! Dobra okazja na wyrównanie!

• Stara się odpowiedzieć PSV, jednak bez przekonania atakują piłkarze gospodarzy i po niedokładnym podaniu piłkę przejmuje Dirk Kuyt.

• Fatalny początek gospodarzy! Dośrodkowuje Basacikoglu i piłkę do własnej siatki wślizgiem pakuje Jeffrey Bruma! 0:1!

• Od początku mnóstwo niedokładnych zagrań z obu stron. Teraz faulowany Guardado.

• Gwiżdże sędzia Bjoern Kuipers i zaczynamy mecz! Przy piłce goście!

• Za moment zaczynamy relację!

• Feyenoord w przypadku zwycięstwa zajmie drugie miejsce w tabeli tuż za Ajaxem - piłkarze z Rotterdamu mają gorszy bilans bramek. Z kolei jeśli wygra PSV, to przesuną się najwyżej na piąte miejsce.

• Feyenoord wyśmienicie wszedł w sezon - rozpoczął go od kompletu punktów w trzech pierwszych meczach. Mistrzowie Holandii grają zaś poniżej oczekiwań, w trzech spotkaniach zdobywając zaledwie pięć punktów. Mimo to faworytem spotkania jest PSV Eindhoven.

• Witam, na niedzielną transmisję ze szlagieru Eredivisie zaprasza Państwa Piotr Bernaciak. Zachęcam do zapoznania się ze składami, mecz już za niecałe 40 minut!