Puchar Króla. Atletico Madryt wyeliminowało Real po dogrywce. Kuriozalne wpadki, sześć goli w derbach

Jacek Czaplewski
Puchar Króla: Mecz Atletico - Real 4:2 pd.
Puchar Króla: Mecz Atletico - Real 4:2 pd. PAP/EPA
Real Madryt nie wygra wszystkiego w tym sezonie. W 1/8 finału Pucharu Króla przegrał w derbach z Atletico 2:4 i odpadł z rozgrywek, których miał bronić, o czym zadecydowała dopiero dogrywka. W grze o to trofeum pozostała za to FC Barcelona Roberta Lewandowskiego. Kto z kim zagra? Losowanie w piątek o godzinie 13:00.

Puchar Króla. Atletico Madryt - Real Madryt 4:2 pd.

Atletico udanie zrewanżowało się Realowi za porażkę z zeszłego tygodnia w półfinale Superpucharu Hiszpanii. Tamten mecz w Rijadzie również trwał dłużej, bo o wyniku 5:3 dla Królewskich zadecydowała właśnie dogrywka.

Walka o ćwierćfinał Pucharu Króla rozpoczęła się w czwartek o 21:30, a skończyła w piątek dziewięć minut po północy. Spory wpływ na wynik miały błędy poszczególnych piłkarzy. Atletico po pierwszej "asyście" Rüdigera objęło prowadzenie w 39 minucie. To Samuel Lino zamknął przedłużone dośrodkowanie przez obrońcę Realu.

Potem niezrozumiałą wpadkę zaliczył Jan Oblak. Słoweński bramkarz po wrzutce Luki Modricia tak odbił piłkę, że po jego ręce wpadła do siatki. Po pierwszej połowie telebim wyświetlił więc wynik remisowy.

• Sevilla

Real dwukrotnie obił poprzeczkę. Pecha miał w tym meczu nadzwyczajnego, bo w 57 minucie Alvaro Morata z zimną krwią wykorzystał szkolne błędy duetu Łunin - Rüdiger.

Emocje sięgnęły zenitu, kiedy w końcówce drugiej połowy Morata zmarnował okazję na 3:1, po czym po sekundach od wejścia Joselu doprowadził do wyrównania, trafiając po podaniu Jude'a Bellinghama.

Atletico trzeci raz w meczu objęło prowadzenie w dogrywce i tego wyniku już nie dało sobie wydrzeć. Do siatki z ostrego kąta po kiwnięciu Viniciusa trafił Antoine Griezmann, który dopiero co został najskuteczniejszym zawodnikiem w historii klubu. Złoty gol z Realem okazał się jego 175. Tuż przed końcem Real dobił Rodrigo Riquelme po zagraniu innego zmiennika, Memphisa Depaya.

Tym samym Real może się już skupić na zdobyciu mistrzostwa Hiszpanii i sięgnięciu po Ligę Mistrzów. W drodze po ten pierwszy cel 4 lutego spotka się jeszcze raz z Atletico. Tym razem mecz odbędzie się na Santiago Bernabeu.

Atletico Madryt – Real Madryt 4:2 (1:1) pd.
Bramki:[/b Lino 39', Morata 57', Griezmann 100', Riquelme 119' - Oblak 45' (s.), Joselu 82'