Puchar Ligi Angielskiej. Liverpool zagra w finale z Chelsea Londyn. "The Reds" zremisowali z Fulham w rewanżu na Creven Cottege

OPRAC.:
Jakub Jabłoński
Liverpool melduje się w finale. Będzie wielki mecz na Wembley!
Liverpool melduje się w finale. Będzie wielki mecz na Wembley! PAP/EPA/ISABEL INFANTES
Puchar Ligi Angielskiej. Liverpool zremisował na wyjeździe z Fulham 1:1 i awansował do finału Pucharu Ligi w Anglii. "The Reds" wygrali pierwszy mecz u siebie 2:1. W finale na stadionie Wembley spotkają się z inną drużyną z Londynu - Chelsea.

Puchar Ligi Angielskiej. Liverpool melduje się w finale

Na Craven Cottage goście prowadzili od 11. minuty po bramce Kolumbijczyka Luisa Diaza. Wyrównał w 77. minucie Francuz Issa Diop, ale na więcej gospodarzy nie było stać. I tak drużyna Marco Silvy postraszyła ekipę Juergena Kloppa.

W pierwszym meczu na Anfield Road przez chwilę nawet wygrywali, lecz "The Reds" z każdą następną minutą zaczęli dochodzić do głosu. Dopiero po wejściu Darwina Nuneza gra się rozruszała. Po jego dwóch asystach bramki zdobyli wówaczas Curtis Jones oraz Cody Gakpo.

We wtorek na Stamford Bridge Chelsea rozgromiła drugoligowe Middlesbrough 6:1, odrabiając z dużą nawiązką stratę z pierwszego spotkania (0:1). Bramki dla podopiecznych Mauricio Pochettino zdobywali kolejno Jonathan Howson (samobój), Enzo Fernandez, Axel Disasi, dwa razy Cole Palmer oraz Noni Madueke.

Dla gości honorowe trafienie na Stamford Bridge zdobył z rzutu karnego Morgan Rogers.

Chelsea bezwzględna dla Middlesbrough w półfinale. "The Blues" z nawiązką odrobili stratę z pierwszego meczu

Finał Pucharu Ligi zaplanowano na Wembley 25 lutego.

(PAP)

LIGA ANGIELSKA w GOL24

Nowy stadion Barcelony w budowie. "Tu na razie jest ściernisko...". Zobacz, jak przebiegają pracę nad "największą inwestycją" katalońskiego klubu od lat! Kliknij strzałkę po prawej, aby przejść dalej.

FC Barcelona pracuje nad nowym stadionem. Zobacz, jak idzie ...