DR Konga

1

Wybrzeże Kości Słoniowej

3

• Relację z dzisiejszego meczu prowadził dla Państwa Marcin Trzyna, życzę spokojnej nocy i zapraszam na kolejne relacje tekstowe!

• Wybrzeże Kości Słoniowej wygrywa z Demokratyczną Republiką Konga 3:1 i awansuje do finału Pucharu Narodów Afryki 2015!

• Ostatni gwizdek sędziego, koniec spotkania!

• Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. Z placu gry schodzi zmęczony Wilfried Bony, a w jego miejscu melduje się Lacina Traore.

• Neeskens Kebano faulowany na prawym skrzydle tuż przy linii pola karnego.

• Dwie wrzutki w pole karne "Słoni", ale dobrze w defensywie interweniowali obrońcy WKS-u/

• Rzut rożny dla Demokratycznej Republiki Konga.

• Gervinho w sytuacji sam na sam z Kidiabą! Dobrze z bramki wyszedł golkiper "Lampartów" i zatrzymał pędzącego zawodnika AS Romy.

• Strzał Salomona Kalou, ale piłka ostatecznie pada łupem Kidiaby.

• Faul w ofensywie Firmina Ndombe Mubele.

• Zawodnicy Wybrzeża Kości Słoniowej kontrolują wydarzenia na boisku.

• Strzał z dystansu Kasusuli, piłka poszybowała wysoko nad bramką "Słoni".

• Zablokowany strzał Neeskensa Kebano, rzut rożny dla DR Konga.

• Ostatnia zmiana w drużynie Florenta Ibenge. Na boisko wchodzi Firmin Mubele, a murawy zszedł Cedric Makiadi.

• Serge Aurier ukarany żółtą kartką za grę na czas.

• Serge Aurier wywalczył rzut z autu na wysokości pola karnego Demokratycznej Republiki Konga.

• Kolejna zmiana w zespole Herve Renarda. Z boiska zszedł Siaka Tiene, a w jego miejsce zameldował się Ousmane Viera.

• Junior Kabananga ukarany żółtą kartką za zagranie ręką w polu karnym "Słoni".

• Neeskens Kebano zastępuje na boisku Cedricka Mabwatiego.

• Aurier uderzał głową, Kidiaba odbił piłkę przed siebie, a tam Wilfried Kanon strzałem z kolana umieścił piłkę w siatce Kongijczyków!

• GOOOOOOOOOL! 3:1 dla "Słoni", Serge Wilfried Kanon!

• Kolejny rzut rożny dla "Słoni" po rajdzie Gervinho.

• Jean Kasusula został ukarany żółtą kartką za faul.

• Zmiana w zespole "Słoni". Salomon Kalou wchodzi w miejsce Maxa Gradela.

• Zmiana w zespole Demokratycznej Republiki Konga. Junior Kabananga wszedł w miejsce Mbokaniego.

• Yaya Toure oddał mocny strzał na bramkę Kidiaby, ale bramkarz DR Konga popisał się dobrą interwencją.

• Kolejna akcja Demokratycznej Republiki Konga, tym razem zakończona rzutem rożnym.

• Akcja z drugiej strony boiska! Yaya Toure uderzał z kilkunastu metrów, ale obok bramki "Lampartów".

• Yannick Bolasie! Indywidualna akcja 25-latka zakończona strzałem, jednak dobrą interwencją popisał się golkiper Wybrzeża Kości Słoniowej.

• Rzut wolny dla "Słoni". Yaya Toure dograł piłkę w pole karne, Wilfried Bony oddał niecelny strzał z główki i od bramki rozpocznie Robert Kidiaba.

• Ależ rajd Gervinho na bramkę "Lampartów". 27-latek wywalczył rzut rożny dla swojej reprezentacji.

• Gervinho dograł w pole karne do Auriera, ale jego dośrodkowanie wzdłuż bramki było zbyt mocne i od... wyrzutu z autu rozpoczną podopieczni Florenta Ibenge.

• Dobra interwencja Sylviana Gbohouo po strzale Yannicka Bolasie.

• Czas na drugą część spotkania, przy piłce reprezentanci Demokratycznej Republiki Konga.

• Wybrzeże Kości Słoniowej prowadzi do przerwy z Demokratyczną Republiką Konga 2:1. Bramkę na 1:0 zdobył Yaya Toure, ale bardzo szybko wyrównującą bramkę z rzutu karnego zdobyli podopieczni Florenta Ibenge. Gola na 2:1 zdobył pod koniec pierwszej połowy Gervinho, który technicznym strzałem z kilku metrów pokonał Roberta Kidiabę.

• Gwizdek arbitra z Kamerunu, oznaczający koniec pierwszej części spotkania.

• Kolejna akcja "Słoni". Gervinho wywalczył rzut rożny.

• Strata w środku pola "Lampartów", Wilfried Bony dograł piłkę w pole karne do Gervinho. Zawodnik AS Romy technicznym strzałem pokonał bramkarza Demokratycznej Republiki Konga.

• GOOOOOOOOOOL! Gervinho zdobywa gola na 2:1!

• Mogło być 2:1 dla "Słoni"! Gervinho główkował na bramkę Kidiaby, piłkę z linii bramkowej wybił w ostatniej chwili Gabriel Zakuani.

• Kolejna akcja Demokratycznej Republiki Konga, ale Mbokani zgubił piłkę w polu karnym Wybrzeża Kości Słoniowej.

• Dieumerci Mbokani! Rzut rożny dla DR Konga po strzale Mbokaniego z 13 metrów.

• Yaya Toure próbował strzału z rzutu wolnego z ponad 35 metrów. Piłka minęła słupek bramki DR Konga.

• Bramkarz "Słoni", Sylvain Gbohouo zgłasza uraz kolana.

• Dośrodkowanie z lewego skrzydła w pole karne DR Konga, ale piłkę pewnie wyłapał Robert Kidiaba.

• Yaya Toure ukarany żółtą kartką za zbyt agresywne protesty.

• Rzut wolny dla Demokratycznej Republiki Konga. Obyło się bez zagrożenia pod bramką Gbohouo.

• Żółta kartka dla Wilfrieda Kanona po faulu na Mbokanim.

• Pewne wykonanie Mbokaniego i mamy już 1:1!

• GOOOOOOOL! Dieumerci Mbokani strzela wyrównującą bramkę z rzutu karnego!

• Rzut karny dla Demokratycznej Republiki Konga! Eric Bertrand Bailly zagrał ręką w polu karnym.

• Cóż za bomba! Yaya Toure dopadł do bezpańskiej piłki na 18. metrze i oddał bardzo mocny strzał tuż obok bramkarza "Lampartów"!

• GOOOOOOOL! YAYA TOURE, 1:0 dla "Słoni"! Ależ petarda!

• Serey Die faulowany na środku boiska przez Makiadiego.

• Indywidualna akcja Gervinho, ale gwiazdor "Słoni" wywalczył jedynie rzut rożny.

• Defensorzy wybili piłkę po dośrodkowaniu w pole karne, do futbolówki dopadł ustawiony przed polem karnym Serey Die, ale jego strzał okazał się bardzo niecelny.

• Aurier faulowany przez Jeana Kasusule. Yaya Toure będzie dośrodkowywał z rzutu wolnego z prawego sektora boiska.

• Słabo rozegrany rzut rożny, od bramki rozpocznie Gbohouo.

• Zablokowany strzał z dystansu Cedrick Mabwatiego. Kolejny rzut rożny dla DR Konga.

• Niecelny strzał z narożnika pola karnego Makiadiego. Od bramki rozpocznie golkiper "Słoni".

• Piłkarze DR Konga rozgrywają piłkę na własnej połowie.

• Szansa dla Demokratycznej Republiki Konga, Bokila oddał strzał na bramkę z kilku metrów, ale dobrze w bramce spisał się Sylvain Gbohouo. Po chwili Kongijczycy wywalczyli rzut rożny.

• Mabwati przebijał się w polu karnym "Słoni", ale wypuścił sobie zbyt daleko piłkę i od bramki rozpocznie golkiper Wybrzeża Kości Słoniowej.

• Pierwszy gwizdek sędziego! Od środka rozpoczęli piłkarze Wybrzeża Kości Słoniowej!

• Arbitrem dzisiejszego spotkania jest Kameruńczyk, Neant Alioum.

• Odegrano już "Pieśń Abidżanu", czyli hymn Wybrzeża Kości Słoniowej oraz hymn Demokratycznej Republiki Konga pt. "Powstańcie Kongijczycy".

• Piłkarze obu reprezentacji znajdują się na boisku. Za chwilę usłyszymy hymnu obu państw.

• Znamy już składy obu reprezentacji. Wyjściowe jedenastki znajdują się po lewej stronie.

• Dzisiejszy półfinał rozgrywany będzie na "Estadio de Bata". Wielofunkcyjny obiekt może pomieścić 35 tysięcy widzów. stadion w Bacie

• Reprezentacja Wybrzeża Kości Słoniowej zajmuje 28. miejsce w rankingu FIFA. Demokratyczna Republika Konga plasuje się na 57. pozycji.

• Selekcjonerem "Lampartów" jest 53-letni Florent Ibenge, natomiast kadrę Wybrzeża Kości Słoniowej prowadzi 46-letni Herve Renard.

• Wartość rynkowa obu reprezentacji:

REPREZENTACJAWARTOŚĆ (w euro)
    DR Konga38 milionów
    WKS144 miliony
  • Demokratyczna Republika Konga w ćwierćfinale mierzyła się z Kongiem. Podopieczni Florenta Ibenge przegrywali 0:2, by w ostatnich 25 minutach zaaplikować rywalowi 4 gole.

• Wybrzeże Kości Słoniowej w ćwierćfinale trafiło na Algierię. "Słonie" wygrały z "Lisami Pustyniami" 3:1, dwa gole zdobył Wilfried Bony, a w doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Gervinho.

• Pierwszy półfinał Pucharu Narodów Afryki 2015! Demokratyczna Republika Konga zmierzy się z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej z tego spotkania!